Správná volba- 1.kapitola

4. ledna 2009 v 12:28 | Katk@ |  Správná volba
Tak tahle povídka se mi líbí asi nejvíc (tato kapitola je ještě nudná ale bude pokračování). Ale zase ten název...XD Njn mě se nikdy nelíbí názvy které vymyslím.
Píšu to stylem, že to nevypráví hlavní hrdina, ale jako by někdo vyprávěl o něm. Hlavní hrdina je kluk, i když nerada dávám hlavní hrdinu kluka, ale tady se mi nikdo jiný nehodil.
Neodehrává se to v moderní době, ale trochu dřív. Nevím datum, nemám vůbec přehled, já nikdy na dějepis nebyla...
____________________________________________________________________________
,,Vybalila jsem poslední krabici, takže už konečně bydlíme," prohlásila slavnostně Pavlova mamka.
,,Hmm...," řekl Pavel.
,,Aha, mladý pán zase dělá uraženého," řekla Pavlova mamka a dala ruce v bok.
,,Já jsem se nechtěl stěhovat!"
,,Museli jsme se přestěhovat, to sám víš. Kvůli Tomášovi." To Pavel věděl. Kvůli Tomášovi se stěhovali často. Jeho starší brat Tom byl totiž vlkodlak. O úplňku ho připoutali zamkli do sklepa. Ale když někdo z vesnice pojal nějaké podezření, museli se přestěhovat. Bylo by zbytečné doufat, že to bude menší zapadákov než ten, ze kterého se odstěhovali.
,,Běž si hrát ven. Třeba si tam najdeš nějaké kamarády," přikázala Pavlovi mamka. Tak Pavel šel.
Rozhlédl se po návsi. Bylo tam několik skupinek dětí a hrály kuličky nebo na schovávanou. Pak tam byly dvě osamocené děti a o něčem tajném diskutovaly. Neustále se rozhlížely, jestli je někdo neposlouchá. a v rohu na schodech seděla osamocená holka, něco si pro sebe mumlala a kreslila si klacíkem v písku. Bodlo ho u srdce, že je tam tak sama a chtěl se vydat za ní. Jen udělal krok a cestu mu zastoupili kluk a holka, kteří si předtím něco špitali.
,,Ahoj. Já jsem Gabriel Ty jsi tu nový?" řekl ten kluk. Měl černé rozcuchané vlasy a modré oči.
,,Jo, právě jsme se přistěhoval."
,,Jak se jmenuješ?" zeptala se holka. Měla zrzavé dlouhé vlasy stažené do culíku, medové oči a spoustu pih.
,,Já jsem Kristina. Pozor! Ne Kristýna, ale Kristyna! jestli si to nezapamatuješ, říkej mi Týno, lepšínež Kristýno, ale nejradši bych byla, kdyby jsi mi říkal Kristina."
,,Aha," řekl Pavel.
,,nechceš si snámi popovídat?" nabídl Gabriel. Pavel souhlasil. Šli si sednout pod strom. Zafoukal vítr a rozcuchal Pavlovi hnědé vlasy. Blížil se podzim. Bylo 1. září, ael protože byla neděle, škola ještě nezačala.
,,Proč se chcete přátelit zrovna se mnou?" napadlo Pavla. ,,Navypadáte, že se bavíte s každým," řekl a pohlédl na skupinku dětí, hrající si opodál.
,,No...," začala Kristina, ,,něco v tvých očích nám říká, že se zajímáš o to co my..."
,,Že věříš tomu, čemu my..." doplnil ji Gabriel.
,,Tomu neroumím... Co vás zajímá?"
,,Souvosí to stím, co děláme ve volém čase," řekla Kristina.
,,Já bych tomu neříkal volný čas. Já to beru jako povinost," namítl gabriel.
,,Povinost, kterouz děláme ve volném čase."
,,Tak by se to dalo říct," souhlasil Gabriel.
,,A co děláte ve volném čase?" zajímalo Pavla.
,,Moc se ptáš," řekla Kristina, ,,vždyť o nás nic nevíš. A my o tobě taky ne."
,,Víme jen to, že se jmenuješ Pavel, právě ses přistěhoval, máš hnědé vlasy a oči jako já," řekl Gabriel.
,,Nemá oči jako ty. Ty svoje oči nevydíš. Máš je tmavě modré," namítla Kristina.
,,Má oči jako já," řekl Gabriel. Pavel poslouchal a snažil se prohlédnout si svoje oči v kaluži vedle něj.
,,Nemá"
,,Má!"
,,ne, ne"
,, Ale má!"
,,Ty nikdy neuznáš, ž mám pravdu!" urazila se Kristina. Odešla o dva metry dál a tam stála s rukama křížem, zády k nim.
,,Toho si nevšímej," řekl Gabriel, ,,my se hádáme často. Z legrace. Hlavně po ho... hoňce! Vždycky říká, že mám delší nohy, že to není fér."
,,A víš co říkám já, když ho chci naštvat?" otočila se Kristyna k nim. ,,Že je..." naznačila ústy nějaké slovo.
,,Ani to neříkej!" vyskočil hned Gabriel.
,,Vždyť jsme to neřekla," hájila se Kristina.
,,Já vůbec necháp o co de?" řekl Pavel.
,,Ne? Jde o tohle!" řekla Kristyna, přistoupila ke Gabrielovi, šťouchla ho do paže a trochu mu vyhrnula rukáv. Gabriel rychle rukáv zahrnul (znáte nějaké lepší slovo???), ael Pavel si stačil všimnout veliké jizvy, kterou tam měl. ,,To nic... Moje chyba... Taková malá nehoda... Moje neopatrnost..." blekotal Gabriel. ,,A ty už nic neříkej, ještě něco prazradíš!" napomenul Kristinu.
,,Stejně se mi ty jeho oči nezdají..." řekla Kristina. a zase se začali hádat čí oči jsou modřejší, tmavší, světlejší... Nakonec se shodli, že Pavlovy oči jsou jednoznačně divné a pak Kristina řekla, že to v jeho očích už nevidí, že mu neměli nic říkat a hádali se zase znovu.
Pavla už to vůbec nebavilo, tak se začal klacíkem přehrabovat v hlíně a vzpomněl si na tu holku, co seděla v koutku na schodech. Ohlédl se po ní. Pořád tam seděla, ale už si nekreslila v písku. Teď si hlavu podepírala rukama a dívala se zasněně před sebe, jako by vůbec nevnímala co vidí.
,,Pavle pojď domů!" uslyšel Pavel volat svoji mámu.
Rozloučil se a šel domů.
Lehl si na postel a přemýšlel. Co asi kristyna naznačila ústy? Že je... jizváč? To je divný...
Nakonec došel k názoru, že vůbec nejsou divné jeho oči, ale ti dva.

____________________________________________________________________________
(Poznámka: uvědomte si, že med není žlutý i když ho tak každý kreslí. Ve skutečnosti je takový hnědo-oranžový)
No... zatím je to nuda. Druhá kapitola bude lepší.
Není to moc dlouhé?
Nevím jak se přeně píše jméno Kristina. Znám jednu holku, která říkala, že není Kristýna, ale Kristyna, ale nevím jak se to píše. Mylsím, že Kristina...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lizzie.......♥SBéčko♥..................=o) Lizzie.......♥SBéčko♥..................=o) | Web | 4. ledna 2009 v 12:36 | Reagovat

Náhodou název je dobrej... Vlastně už jenom to, že ho dokážeš vymyslet... Mě kolikrát dělá problémy vymyslet i jména...xD JInak jeho bratr je vlkodlak jo? To zní zajímavě... A že se tu nic neděje tak není pravda...xD JInak můj mozek se nedokázl zastavit a sám se tak trochu zapřemýšlel...xD je možné, že by GAbriel byl taky vlkodlak? Nebo něco takového...xD Napadlo mě to, jak ho oslovili, ale nwm mno..xD Taky jak pak zkoumali oči...xD mno prostě kdo ví...xD A další co mi vrtá hlavou je...Kdo je tamta holka co si kreslila do písku?..xD Ne pardon..Jej to bude zase sloh...x DNo nic..xD Je to zajímavý a těšim se na pokráčko....xD

2 Lizzie.......♥SBéčko♥..................=o) Lizzie.......♥SBéčko♥..................=o) | Web | 4. ledna 2009 v 14:01 | Reagovat

Ahojky:D Zase já ...xD Přidal jsem další část Prokletejch...xD JInka Kristýna je blbý jméno... Nic proti...xD Ale dá se psát různě...xD Takže bych řekla, že je jedno, ajk to tu máš....xD

3 Sasanka Sasanka | Web | 11. ledna 2009 v 18:34 | Reagovat

pááááni, vlkodlak....

Ale přijdou mi ty lidi na návsi moc... já nevim, na to, že je Pavel novej takový... asi moc přehnaně přátelský nebo já nevim jak bych to nazvala... ježíš, já nevim ,ale ty dva mi prostě neseděj x) x)... zase se provjevila moje schopnost popisovat věci a děje slovy.... OMG, a to chci jednou psát do novin x) x) x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama