SV - 2. kapitola

11. ledna 2009 v 13:02 | Katk@ |  Správná volba
Taky budu používat skratku SV.
Už nevím co bych k tomu víc napsala tak pěkné počtení.
__________________________________________________________________________
2.KAPITOLA

Další den začala škola. Pavel si do batohu hodil jen sešit, pero a svačinu a vyšel před dům.
Nadechl se čerstvého vzduchu a pak si všimnul holky, kterou včera viděl sedět v koutě. Zase seděla na schodech a pozorovala ho. Když šel kolem ní, přidala se k němu. Teď Pavel viděl, že má krátké tmavé vlasy a hnědé oči. Na drobném nosíku měla trochu pih. Byla oblečená do hnědé a černé.
,,Ahoj," usmála se na něj, ,,já jsem Alice. Ty jsi tu nový?"
,,Jo. Právě jsem se přistěhoval. Jmenuji se Pavel."
Chvíli bylo ticho. Alice se několikrát nadechla, jako by se chystala něco říct, ale pak si to vždycky rozmyslela. Nakonec se odhodlala. ,,Ty se bavíš s Gabrielem a Kristinou?"
,,No... Jen jsme si trochu povídali. Máš s tím nějakej problém?" řekl Pavel a pak si pomyslel, že se neměl tvářit tak nazlobeně. Alice obrátila svůj pohled jinam. ,,Ne, ale... Zdají se mi divní. Nelíbí se mi jejich názory. Připadají mi příliš kruté..."
,,Kruté? Tomu nerozumím..."
,,Taky ti to nevysvětlím. Nemůžu... Nevěřil bys mi..."
,,To nemůžeš říct tak jistě."
Mezitím došli až ke škole. Alice se zastavila. ,,Běž první..." řekla.
,,Proč?" nechápal Pavel.
,,Nejsem příliš oblíbená... Nevím proč... Nechci abys měl špatnou pověst už když poprvé vkročíš do školy." Pavel chtěl protestovat, ale pak si to rozmyslel. V šatně ale na Alici počkal. ,,Proč se ti jejich názory zdají kruté? Pořád to nechápu." Snažil se mluvit tiše.
,,Teď to nepochopíš. Někdy ti to možná řeknu. a nebo ti to spíš řeknou oni sami. Až na to dojde a nebudeš se s nimi chtít dál kamarádit, můžeš přijít za mnou. Přivítám tě s otevřenou náručí..." Usmála se.
Vkročili společně do třídy. Spolužáci se po něm hned ohlíželi.. Alice měla pravdu. V jejich pohledech viděl, jak ho odsuzují. Jen proto, že s ní dal kus řeči!
Alice si šla sednout do poslední lavice. Chtěl jít za ní ale někdo ho chytil za rukáv. Byl to Gabriel a vedle něj seděla Kristina. Jeho domněnky, že jsou stejně staří jako on se potvrdily.
,,Ty se bavíš s Alicí? Nebav se s ní! Je blbá a divná. Co ti řekla?" řekl Gabriel.
,,Říkala, že se s vámi nemám kamarádit." řekl Pavel po pravdě.
Gabriel se zamračil. ,,Snad jí nevěříš? Vždyť je blbá!"
,,Taky si myslím. Nevěřím jí," řekl Pavel. Lhal.
Gabriel seděl s Kristinou a chtěli, aby si Pavel sedl do lvice za ně nebo vedle nich, ale už tym nebylo místo. Musel si sednout do poslední lavice vedle nějakého kluka. V lavici vlevo od nich seděla Alice. Nikdo se k ní nepřisedl. Zůstala tam sama. Chtěl si s ní promluvit, ale neodvážil se kvůli Gabrielovi. Gabriel a Kristina si s ním chtěli povídat každou přestávku.
Až když skončilo vyučování (stejně se neučilo) měl možnost si s Alicí promluvit. Počkal na ni před školou.
,,Proč se s tebou nikdo nebaví?" ptal se Pavel.
,,Nevím. Někdo je neoblíbený prostě proto, že je stydlivý a neumí si najít přátele a nebo je jednoduše jiný…"
Už neměl možnost si s ní víc povídat, protože ze školy vyšli Gabriel s Kristinou. Hrozně si ho přivlastňovali a jemu to vadilo, ale neodvážil se jim to říct. Ti dva se zamračili na Alici, Alice se zamračila na ně a Pavel nevěděl jak se má tvářit, tak se snažil zachovat neutrální výraz. Pak vzala Kristina Pavla a šli.

Odpoledne, když mu mamka dovolila jít ven se Pavel chtěl pobavit s Alicí. Vyšel před dům. Alice zase seděla na schodech a pozorovala ostatní. Asi jí to bavilo víc než sedět doma. Rozhlédl se a zjistil, že opodál sedí Gabriel s Kristinou. Proč nikdy nejsou třeba doma?! Proč mu nikdy nedají pokoj?! Sám se musí rozhodnout s kým se chce bavit a s kým ne! Rád by jim to řekl, ale to není tak jednoduché, jak se může zdát. Nepřiznával si to, ale bál se jich. Bál se jejich reakce. Bál se jejich pomsty… Hlavně po tom co mu řekla Alice.
Nějakou dobu je pozoroval, naštěstí si ho nevšimli. Pak se podíval po Alici. Nebyla tam.
,,Ahoj," ozvalo se u jeho pravého ucha. Otočil se.
,,Čau," řekl Alici.
,,Leknul ses?" smála se Alice. ,,Divím se, že sis mě vůbec nevšimnul. Vlastně se ani nedivím, všichni tady hrozně řvou. Nebo tě tak zajímají ti dva?" zamračila se. ,,Musíš se rozhodnout s kým se chceš přátelit. Buď já nebo oni…" Při slovech oni se zamračila na Gabriela a Kristinu.
,,To je moc těžké rozhodnutí…" řekl Pavel.
,,Těžké? Těžké?! To není těžké, to je přece úplně jasné! Víš co dělají?! Oni… Oni…"
,,Oni co?"
,,Nic…"
,,Jaktože nic? Chtěla jsi něco říct, tak to dopověz!"
Alice mlčela. ,,Tak co?" naléhal Pavel.
,,Ať ti to řeknou sami!" řekla Alice.
,,Proč mi to neřekneš ty?" Zatřásl s ní.
,,Připomínáš mi Gabriela…" Zvedla se a rychle odešla.
Pavel za ní chvíli hleděl. Trápily ho výčitky svědomí.
,,Ahoj! Pojď za náma!" zavolal na něj Gabriel.
Pavel se otočil, zašel do domu a práskl za sebou dveřmi.____________________________________________________________________________

Každý, kdo četl nabo viděl Stmívání si hned bude myslet, že Alice je upírka. Musím vás zklamat - není. Ale udělám jí nějakého upířího příbuzného (když se mi to bude hodit), abyste se na mě nezlobili. XD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Šárka♥ ♥Šárka♥ | Web | 11. ledna 2009 v 13:26 | Reagovat

je to smutne ale upira bych tam nedavala ale chci videt jak to dopadne!a ty delas diplomky?za spratelko?jestlijj tak me pls ashley tisdale a ty?

2 Bětka Bětka | Web | 11. ledna 2009 v 17:04 | Reagovat

ahojky-tak tohle je moc hezká povídka..........

3 Sasanka Sasanka | Web | 11. ledna 2009 v 18:01 | Reagovat

Koukám, konečně máš pořádek v kapitolovkách :)... super, protože se na ně právě chci vrhnout...

Na diplomek bych prosila Rona... Sice to z mých povídek nejde  poznat (protože ron v žádný není ), ale je to moje úplně nejoblíbenější postava... i když Siriho mám taky ráda :D

Tak a teď už jdu číst ty povídky, moc se těším *slint*

P.S. jsem ráda, že do Matky jdeš se mnou (Matka - domácí název pro Matka a její vnuk)... už mám napsanou první kapitolu (spíš návrh na první kapitolu, ještě to trochu překopu) a až tě zastihnu na ICQ, tak ti ji pošlu...

4 Lizzie Lizzie | Web | 13. ledna 2009 v 9:30 | Reagovat

Ahojky...xDne že je Alice upírka mě nenapadlo...xD Kupodivu...xDAle pořád mi něco nesedí na těch dvou Gabrielovy a Týně (nwm jak to napsat jinak...xD) Jinak u mě je další čast prokletejch...xD Jo a tahleta povídka se mi začíná líbit čím dál tím víc....xD

5 Sasanka Sasanka | Web | 13. ledna 2009 v 17:29 | Reagovat

jj, já bych vždycky napsala jednu kapitolu o tom, jak prožila den Dita... Tu bych potom po dohodě s tebou zveřejnila a ty by sis jí okopírovala k sobě na blog. Další kapitolu bys psala y - byl by to vždycky ten samý den, ale z pohledu Elišky. Až bys ji měla napsanou, zase bys ji zveřejnila a já sij i zkopírovala k sobě. Pak by zase byla řada na mě a tak pořád dokola. Ale upozorňuju, že nejsem zrovna spolehlivá, někdy třeba měsíc nic nenapíšu x)

6 Sasanka Sasanka | Web | 13. ledna 2009 v 17:51 | Reagovat

Budeš se mi asi divit, ale Alice a upírka mě nenapadlo vůbec... sice jsem si řekla - hele, Alice, to je jako ve stmívání, ale upírka... to mě nenapadlo...

Ale ty dva mi prostě neseděj x) a neseděli mi už od začátku... no uvidíme :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama