Září 2009

Cassidy

27. září 2009 v 17:55 | Katk@ |  Barevné kresby
Jedna z hlavních hrdinů komixu Všechny barvy duhy. Nevím proč jsem se rozhodla nakreslit zrovna ji.

(později jsem sem přidala ještě ten menší obrázek, aby se věšel na stránku)Všechny barvy duhy - strany 1, 2

20. září 2009 v 20:56 | Katk@ |  Všechny barvy duhy
První dvě stránky novéno komixu výjimečně ve skvělé kvalitě. Byla jsem totiž u taťky a on mi to naskenoval na svém nepříliš kvalitním skeneru. Nejdřív jsem se to šestnáctkrát pokusila vyfotit, ale ani jednou se mi to nepovedlo tak, aby se to nelsklo a zároveň to bylo čitelné.
Na těchto dvou stránkách se seznámíte pouze s Martinem, Laney a Cassidy.
Je mnoho způsobů, jak kreslit mangu, takže je dost velká pravděpodobnost, že tohle manga je. :)
Doufám, že to po mně přečtete.

Komix Všechny barvy duhy - obrázky hlavních postav

20. září 2009 v 20:38 | Katk@ |  Všechny barvy duhy
Ach, ten název... já vím, je divnej, ale mě nic lepšího nenapadlo. Tak nějak to se to nejvíc hodí. Komix bude pravděpodobně fantasy (jak jinak...) a akční (jak jinak...).
Na papíře nebyli nakresleni takhle, to já jsem si je v počítači seřadila, jak správně mají být (podle barev duhy). Můžete snadno poznat, kdo je pesimista a kdo optimista. ;) Je to půl na půj, ale to je náhoda, já si to nijak nerozdělovala jako: někdo musí být odvážný, někdo zbabělý někdo hodný... atd...., ne, já si je nakreslila a podle toho, jak vypadali, takovou měli povahu. Ani při tom kreslení jsem to nijak nerozdělovala, můžete si všimnou, že nikdo nemá zelené očí a naprostá většina má oči hnědé, nakreslila jsem prostě vždy ty oči, které se k nim hodily. U Sindy nedejte na první dojem, ona možná vypadá jak nějaká namyšlená barbína, ale vůbe není, ona nemůže za to, že je hezká. Zezačátku se nebudou všichni znát, budou pravděpodobně rozděleni do tří zkupin. Tři... dva... jedna... start! xD Tím chci říct, že spolu budou Martin, Laney a Cassidy, dále Sindy a Richard, a Leah pravděpodobně nebude znát nikoho, ale možná je ještě nějak přeskupím...
První obrázek Martina naleznete zde (počítačový expert nejspíš nebude).
Ach, ta jména... Richard i Martin se zdají jako česká jména, ale i angličani mají taková jména - anglicky by se četla nejspíš "Ričrd" a... "Mátyn"? Já nevím, můžete to číst česky. xD
To, že Cassidy není jméno, ale souhvězdí, nebo hvězda, nebo co ta vlastně je, mi řekla ségra až příliš pozdě. xD No co, proč by se nemohla jmenovat podle souhvězdí? :)
Já vím,že Richard vypadá jako holka a Leah jako kluk, ale je to naopak, jasný?
Laney možná ani není anglické jméno, znám ho z nějakého filmu. Čti "Lejny", nebo "Lejný", nejsem si jistá...
Už mám nakreslené a naskenované první dvě stránky, možná je sem stihnu dát ještě dnes. (nemyslete si, že mám skener, to mi jen vyjímečně naskenoval taťka na svém skeneru)

Já jsem tak nerozhodná!

18. září 2009 v 23:28 | Katk@ |  Píšu vám...
Já jsem tak nerozhodná, že zůstávám Katk@. xD Už jsem si zvykla. Prostě se mi to nechce měnit, jsem Katk@ a hotovo! Vy byste na mě taky myslelai jako na Katku nebo na Katku-Theu. No, prostě zatím jsem Katk@, a když budu zase chtít změnit přezdívku, tak aspoň vím, co si vybrat! :) I když to pak zase možná změním zpět.

Jsem zase o rok starší

18. září 2009 v 21:00 | Katk@ |  Jiné...
- aneb nechce se mi vymýšlet zajímavý název článku. Mě se vlastně vůbec nechce psát tenhle článek. Jsem teď nějaká unavená... Komix už mám nakreslený, jen se mi ho nedaří vyfotit tak, aby se nelesknul a zároveň byl čitelný. Teď jsem u taťky, který má skener, tak snad mě s ním naučí nebo mi to naskenuje, tak se můžete vyjímečně těšit na obrázky v suprové kvalitě.

Ale k věci. Včera jsem oslavila 15. narozeniny a z neznámého důvodu jsem zrovna v tu chvíli měla tak špatnou náladu, jak už dlouho ne. :( No, ona to vlastně ani oslava nebyla, jen jsem dostala dárky a slavit se to bude až s babičkou příští víkend...
Myslím, že jsem se hodně změnila. Nevím, jestli k lepšímu nebo horšímu. Každopádně jsem mnohem víc vadná. :) I když... já jsem byla divná vždycky. :)
Mohla bych tu dlouze rozebírat, co se za ten rok změnilo (a byly to velké změny), ale nechce se mi. :P

Kdo má nějaké námitky, nechť se přihlásí nebo ať mlčí navěky...

13. září 2009 v 19:42 | Katk@ |  Píšu vám...
xD To jsem několikrát viděla v televizi, jak to říkal kněz na svatbě. Není to přeně formulované. Ve skutečnosti, a hlavně v ČR, se to neříká. To vím docela jistě, protože jsem nedávno na jedné svatbě byla. (I když dost možná, že jsem neposlouchala dost pozorně, ale stejně myslím, že kdyby to říkal, tak bych to zaregistrovala.)

Ale k věci. Chci se přejmenovat na Theu. Nedávno jsem to slyšela v televizi v přírodopisném dokumentu a z nějakého nevysvětlitelného důvodu se mi to zalíbilo. Thea byla planeta, jakési dvojče Země, která se se Zemí srazila a byla zničena, kdežto Země "přežila" a navíc získala z They cenné suroviny. Nevím, jakou to má souvislost se mnou, ale prostě mě to jméno zaujalo. xD Thea není jen planeta, ale i normální anglické jméno, ale já jsem to slyšela v souvislosti s planetami. Už dlouho jsem hledala vhodné jméno a nevím, proč mi zrovna Thea připadala jako vhodné jméno. Prostě se mi líbila.
Má někdo nějaké námitky?Dodatek 14. 9. 21:26: Dobrá, nebudu to problužovat, odteď se budu podepisovat jako Thea nebo Katk@-Thea nebo Thea (Katk@)... jak se mi bude chtít. xD Když budu mít dobrou náladu, tak Thea, když špatnou, tak Katk@-Thea a když normální, tak Thea (Katk@). :)

Méně zajímavé věci - rozcestník

13. září 2009 v 15:27

Moc tam toho není.
Byla jsem líná upravit víc fotek. :D

Blog
-nic zajímavého

Co se nikam nehodilo.

Komixy - rozcestník

13. září 2009 v 15:14 | Katk@

Trojčata v akci - jen jeden díl, dál jsem pokračovala povídkou.Žánr: fantasy
Hlavní postavy: Martin, Laney, Cassidy, Sindy, Richard, Leah
Počet stran: 3
Stav: nekreslím

Píšu

13. září 2009 v 15:00 | KaThea
("Obálku" Kopie mi nakreslila úžasná Yone Yeanling [DA, blog].)

Žánr: magie
Ukázka:
Nejdřív měl pocit něčeho... Pak se to něco začalo rozjasňovat a odhalovalo různé, nepříliš příjemné pocity. Zdálo se mu, jako by jeho žilami proudil lehký elektrický proud. Něco, co svědilo a štípalo a pálilo. Za okamžik se ten pocit přesunul do pozadí. Uvědomil si, že leží na tvrdé dřevěné podlaze. Pomalu zvedl těžká víčka. Nebyl si jistý, zda špatně vidí nebo je místnost opravdu tak chabě osvětlena. Kousek od něj ležela jediná svíčka. Osvětlovala pouze podlahu a okraje místnosti halila tma.
Nějakou dobu mu trvalo, než si uvědomil, kdo je, kde je a co se stalo.
S námahou pozvedl hlavu. A spatřil sebe, jak leží opodál. Věděl, že to není zrcadlo.
V úžasu na sebe vzájemně hleděli.
Když minula chvíle, oba zároveň otevřeli ústa. ""On... je já..."" zazněly dva dokonale stejné hlasy.
"Ach, tak už ses probral..." ozval se cizí hlas. Po podlaze zaklapaly ženské podpatky.
Otočili hlavu tím směrem a zvedli se do sedu.
""Proč mluví zároveň se mnou? Proč říká to samé?""
"Protože je ty," objasnila žena. "Oba jste jeden člověk. Oba jste stejní. Dokonale. Chováte se ve stejné situaci stejně. Napadají vás stejné myšlenky..."


Ilustrace

Zajímavosti a dopňkové informace:
Rodiče mých postav mi překážejí aneb Rodičovské a sourozenecké statistiky

Ostatní:


Kapitoly:
První část příběhu je v rekonstrukci.

Mezery mezi kapitolami značí rozdělení příběhu na části. (Částí bude šest.)
Kapitoly označené kurzívou potřebují nutně přepsat. (Ano, i nová verze první kapitoly. v_v) Opravit potřebuje i polovina třetí části, ale tu jsem neoznačovala, neboť nevím, po kterou kapitolu to mám přesně označit.

_____________________________________________________________________________________________________

Manga hlavy

12. září 2009 v 16:49 | Thea |  Kresby a náčrtky
Polovinu těchto obrázků jsem krelila ve škole (při zemáku a ájině) a polovinu doma. Snažila jsem se, aby byly manga a snad jsou trochu manga.


Mě se nejvíc líbí ta holka v pravém horním rohu a kluk v levém doním rohu, který se mi líbil tak, že jsem ho pojmenovala. Připomíná mi dva lidi v jednom, ale zvláštní je, že ani jeden z nich se nejmenuje Martin. Dívala jsem se na ten obrázek a najednou mi hlavou probliklo Martin - počítačový expert. :D Nechápu, jak jsem na to přišla, obzvlášť na toho počítačového experta. :D No, každopádně jsem to tak nechala. Ale to mi nestačilo. Martin se mi líbil tak, že jsem se rozhodla z něj udělat hlavní postavu nového komixu. Už dlouho jsem chtěla nakreslit komix, ale nic dobrého mě nenapdalo. nevím, jestli to, co mě napadlo teď, je dobré, každopádně už mám nakreslené všechny hlavní postavy (je jich šest, ale všechny tam nebudou hned od začátku) a polovinu první stránky! Kreslím to na A5, aby se to lépe vkládalo na blog. Ještě poznámka: Martin má modré vlasy. :D

Mimochodem, už dlouho jsem přemýšlela o změně přezdívky. Až včera jsem slyšela v televiziv přírodopisném dokumentu jméno Thea a nějak se mi to zalíbilo. :) K tomuto článku jsem se podepsala jako Thea, abych viděla, jak to vypadá. Jaký je váš názor?