Prosinec 2009

Trocha originální novoroční neoriginality...

31. prosince 2009 v 19:15 | KaThea |  Kreslené, v počítači vybarvené obrázky
Víte o čem mluvím? Ne? Určitě ano, protože vidíte ten obrázek pod tímhle textem. xD
Ano, nakreslila jsem PFko. Taky. Ale tohle je trochu jiné. Zvláštní. Zajímavé. * Neobvyklé. Neokoukané. Divné. Dělala jsem ho ve výtvarce (kroužku). Nebýt učitelky výtvarky, nikdy by tohle zvláštní PFko nevzniklo. Rubrika vám napovídá, jakým způsobem bylo nakresleno. Základ byl nakreslen ručne fixou (a jeto vidět :( ) a pak se to v počítači kopírovalo a upravovalo... a tohle vzniklo:

Prohlédněte si pozorně poslední řádku rastru... Když se pořádně podíváte, uvidíte, že původní vzor opravdu vzdáleně připomíná panáčka... Nebylo to tak, že bych nejdřív nakreslila rastr (opakující se vzor) a pak poznala, že to připomíná panáčka. Bylo to naopak. Už od začátku jsem to kreslila do panáčkového vzorku. Ale to jsem ještě nevěděla, že z toho budu dělat tohle... Ten rastr jsem totiž kreslila pár měsícu před tím.

*EDIT: Ještě včera večer (nebo spíš dneska po půlnoci) jsem chtěla napsat článek o zajímavých lidech, které jsem potkala nebo viděla... no prostě o lidech, kteří mě nějak zaujali. Vždycky nějaké potkám a pak na ně zapomenu. Nechci, aby na ně bylo zapomenuto. Ale teď už nějak nemám chuť ten článek psát...

Obrázek pro Lizzie

31. prosince 2009 v 18:16 | KaThea |  Barevné kresby
Začala jsem kreslit obrázky pro spřátelené blogaře a postupně je nakreslím všem (to bude trvat dost dlouho... kde se v tom seznamu těch devět lidí vzalo?! Vždyť před dvěma měsíci tam byli jen tři!). V menu je seznam, kdy se můžete podívat, kdy přijdete na řadu. Jen pro informaci, tenhle obrázek jsem kreslila asi měsíc, takže nejspíš někteří budete muset čekat přes půl roku. xD Ne, budu se snažit je nakreslit dřív.


Tenhle obrázek je vlastně ilustrace k 20. kapitole Lizziiny povídky Ples příšer. Přiznávám, že se mi moc nepovedl.
(A lituju, že jsem nenakreslila Rafíka. A kdo si bude myslet, že mluvím o nějakém psovi, tomu udělám to, co jsem říkala, že udělám Morgan, když nezařídí, aby Rafaelovi hráblo... Vy sice nevíte, čím jsem Morgan vyhrožovala, ale to je pro vás jen dobře. MUHAHA! xD)
Tady je obrázek zmenšený, aby se vešel na obrazovku...

A tady ve větším...

Schválně kdo najde věnování a podepis? :) Myslím, že to věnování jde trochu špatně přečíst.
Všechny ty zbytečné podrobnosti v pozadí mi zabraly mnohem víc času než ty důležitější věci a ty důležitější věci jsou špatně. :( Člověk by si myslel, že na takové půlce hlavy se toho nedá moc zkazit, ale já to dokázala dokonale. Je moc velká a ten nos je nějaký vadný.
To vlevo v rohu je zrcadlo a v něm se jako odráží ta televize... dost nešikovně odráží televize... A kdo by stavěl zrcadlo do rohu? Ale já tam chtěla mít odraz té televize. Ta v telce je Morgan. (Ano, ta co jsem jí skrze Lizz vyhrožovala, že ji... vlastně nic. :D Nedívejte se jí do očí nebo tam uvidíte svoji smrt! Cože? Jsem v pohodě, je mi dobře, nemusíte se strachovat nebo volat do blázince. xD Samozřejmě, že na obrázku to nefunguje... xD) Morgan si ve skutečnosti představuju trochu jinak, ale nepovedlo se mi ji správně nakreslit. :D

Obrázky pro ty, co poznali Cassidy

28. prosince 2009 v 16:40 | KaThea |  Barevné kresby
V tomhle článku jsem zveřejnila obrázky, co jsem namalovala na zeď. Ke dvěma z nich tam byly předlohy, k tomu třetímu ne, protože k tomu na tomhle blogu už předloha je. Řekla (psala) jsem, že kdo ji najde, nebo lépe hned bude vědět, kdo to je, tomu nakreslím malý obrázek.
Na "malbě" byli tři lidi. Prostřední z nich byla Cassidy, hrdinka mého komixu (ve kterém nevím, jestli budu někdy pokračovat) a předloha je zde.
Tak tady je slíbená odměna pro ty, kdo napsali správnou odpověď.

Konečně už můžu skloňovat svoji přezdívku!

Neechee-nka odpověděla jen, že je to hlavní hrdinka mého komixu, ale nevzpomněla si na jméno, tak mám pro ni jen poloviční obrázek. :)

Který se vám líbí nejvíc? Mě asi ten první, pro Sasanku.

ZM - 9. kapitola

25. prosince 2009 v 17:32 | KaThea |  Záhadné městečko
Už mě přestalo bavit psát takové úvody jako minule. Omlouvám se Sasance, že jsem to slibovala včera, ale nějak mi na to nevyšel čas. Tentokrát to nebudu moc okecávat, ale zato napíšu něco na konec.


I see you

24. prosince 2009 v 14:07 | KaThea |  Kresby a náčrtky
Tyhle oči jsem kreslila ve škole. Měla jsem po ruce čistý papír a nepříliš kvalitní tužku (a gumu) a stvořila jsem tohle.
Hodlám s těma očima udělat design. Ale můj současný design se mi líbí, zatím ho nechci měnit.


Tak aby bylo jasno...

23. prosince 2009 v 14:25 | KaThea |  O blogu
NEBUDU kreslit vánoční obrázky, nebudu pořádat "vánoční párty" a už v žádném případě NEBUDU dělat vánoční design!!! Tohle není vánoční blog, tohle je můj blog a v záhlaví mého blogu nebude žádný ozdobený stromek ani dárky!! Je to všem jasné? Máte s tím nějaký problém? Jestli ne, fajn. Jestli jo, nemusíte sem vůbec chodit! Omlouvám se, že jsem na vás tak hrubá, ale tento rok mě Vánoce štvou, opravdu. A nevím proč. Možná proto, že ještě pořád nemám dodělané všechny dárky.
Ohledně té "vánoční párty"... Možná sem dám víc článků, než je obvyklé (to znamená aspoň tři denně xD), ale rozhodně to nenazvu "vánoční párty"! "Vánoční párty" mi jdou na nervy, také nevím proč. Možná to bude tím slovem "vánoce". Nebo spojením slov "vánoce" a "párty"? Můžete tu čekatvíc článků, ale "vánoční párty" ne!
A s tím designem... už mám nápad na další design. Bude celý černý. Ale nedám ho sem, abych vám nekazila náladu, když jsou ty vánoce (to má být jakože otrávený výraz).


P.S.: Nebojte, až rozbalím mobil s dotykovým displejem, změním svůj názor na vánoce. ;) xDSlaví se!

22. prosince 2009 v 20:15 | KaThea |  O blogu
Tento blog slaví! Ale ne Vánoce, na ty je příliš brzo. Tento blog alaví něco jiného... Ano, tento blog byl opravdu založen dva dny před Vánoci! A to jen díky Lizzie (a kdo řekne, že přeháním, tak... nevím, nic mu neudělám. Ale nebudu ho mít ráda! [teď lituju, že nemám vlastní smajlíky]). Bylo to takhle:
Když jsme ještě byla fanynkou Stmívání, zabrousil jsem na stmivani.blog.cz a tam byla soutěž o nejlepší povídku, ve které byla Lizzie. (Here a nezabíjejte mě za angličtinu na českém blogu, taky to nemám ráda, ale memohla jsem odolat) Když se na to teď dívám, divím se :"to jsem opravdu předtím napsala šest vykřičníků?!" Asi se mi ta povídka líbila, protože jsem tam napsala "Hezký!!!!!!" (to jsem tam ještě byla jako Katk@). Teď bych takový bezduchý komentář nenapsala, pokud bych opravdu neměla blbou náladu a šest vykříčníků už vůbec ne. Už nevím proč jsem se šla podívat na Lizziin blog, ale líbil se mi. Zkusila jsem taky napsat povídku, pak jsem založila tento blog a povíku sem dala. Myslím, že to byl můj skoro první pokus o povídku. Už dřív jsem párkrát psala povídku v dramaťáku (divadelní kroužek).

A teď pár nezajímavých zajímavostí (nebo zajímavých nezajímavostí?):

První článek: Začátek blogu - vždycky píšu článek hned potom, co založím blog, abych věděla, kdy jsem ho založila.

První povídka: Ne moc dobrý způsob jak zahnat nudu 1/2, 2/2
První komentář: Tady, u mé první povídky. Samozřejmě od Lizz. ;) Psala jsem jí totiž o svém úmyslu založit povídkový blog na blog.

První spřetelený blog: Nečekaně Lizzka. :D

První kapitolová povídka: Jestli se tomu tak vůbec dá říkat. Byla to povídka Moci pomáhat a měla jen jednu kapitolu, víc jsem nepokračovala.

První kapitolová povídka, která měla aspoň dvě kapitoly: Správná volba. Měla právě ty dvě kapitoly.

Jediná kapitolovka, která mi vydržela na delší dobu: Záhadné městečko! Mám už 146 stránek! Píšu už druhého sešitu! A ještě hodně dlouho psát budu!

Moje první obrázky zveřejněné na tomhle blogu: Skoro nikdo ten článek nečetl (a to je dobře), ale je to tenhle. Ještě jsem neuměla správně fotit obrázkay, aby nebyly rozmazané.

Nejvyšší návštěvnost: Naprosto největší rekord je tenhle:
Navstevnost za minuly tyden (7.12. 2009 - 13.12. 2009) je:
Pondeli: 31
Utery: 28
Streda: 30
Ctvrtek: 39
Patek: 60
Sobota: 82
Nedele: 75

Celkem: 345


Njevíce zveřeňěných článků: leden 2009 (14), září 2009 (14)

Nejméně zveřejněných článků: březen 2009 (3), květen 2009 (3)

Nejkomentovanější článek: byl ten o LPS, ale už je smazaný. Momentálně je nejkomentovanější článek tenhle: Má přezdívka není originální! - 25 komentářů
13. září 2009 změněna přezdívka z Katk@ na Thea.
18. září 2009 změněna přezdívka zpět na Katku.
6. prosince 2009 změněna přezdívka na KaTheu.

Už nevím, co dál napsat, takže končím.
Ale žádná oslava nebude!

Na zdi aneb Malování na zeď není zločin, když vám to někdo dovolí

18. prosince 2009 v 21:16 | KaThea |  Malby a jiné...
To je to tvoje malování vzdušnejch zámků, malování po zdech holejma rukama tě -
Proč to zpívám, když tu písničku nemám ráda a ani ji nechápu? (já ji ve skutečnosti nezpívám, jen metaforicky... xD)


Ve škole mám jako volitelný předmět výtvarku. Už od začátku školního roku malujeme na zdi kolem šaten. Před námi tam malovali ještě předchozí deváťáci. Malovali jsme akrylovou barvou, která se nedá vyprat a ještě dva dny nejde smýt z rukou, ale mé oblečení naštěstí neutrpělo moc velkou újmu (jen pár malých flíčků, ale ty skoro nejsou vidět).
Nejdřív jsem si nakreslila do sešitu předlohu (tu sem taky dám). Pak jsem to podle ní nakreslila tužkou na zeď. Učitelce se to tak líbilo, že říkala, jestli to nebude lepší nechat tak a nějak to na tu zeď zafixovat, ale já to chtěla vybarvit. Vybarvovala jsem to dlouho a nejdéle mi vždycky trvalo namíchat správný odstín barvy (pokud jsem vlastní barvu míchala). Pořád jsem nebyla spokojená, ale nakonec jsem se musela spokojit i s odstínem, který se neshoduje s předlohou. Nakonec jsem to obtáhla lihovkou.
A Teď už konečně ty fotky:
ale nejsou moc kvalitní, bylo tam špatné světlo.
Takhle to vypadá po dokončení. Pro zvětšení klikněte na obrázek.
Jo a ještě dodatek: neptejte se mě, co to znamená, protože samotná autorka to neví! (pro ty natvrdlejší: autorka jsem já, ale líbí se mi mluvit o sobě ve třetí osobě jako o "autorce") Můžete si vybrat jednu ze dvou odpovědí:
1. Každý si může představovat, co chce.
2. Ty tři lidi prostě sedí ve škole a nemusí mít spolu nic společného!
(Více v celém článku.)


Lidi, co se stalo?

6. prosince 2009 v 16:29 | KaThea |  Píšu vám...
Blíží se rok od založení blogu... Od založení blogu se má návštěvnost postupně pomalu zvyšovala, ale v posledních týdnech radikálně stoupla! Předtím jsem považovala za dobré, když na můj blog přišlo denně 15 lidí, ale teď jich sem chodí průměrně dvakrát tolik! A já nechápu proč... Je to tím, že jsem sem začala dávat víc obrázků? Tak čím to je?
Potřebuji od vás vysvětlení, protože můj mozek na to nestačí... Jak jste se na můj blog dostali a proč se sem vracíte?


Dodatek 7. 12. 14:49:

To jste se opravdu zbláznili??!!!

Navstevnost za minuly tyden (30.11. 2009 - 6.12. 2009) je:
Pondeli: 21
Utery: 21
Streda: 31
Ctvrtek: 37
Patek: 36
Sobota: 52
Nedele: 52

Celkem: 250

Normálně mívám o stovku míň!!! Děkuju!

Zkušební období...

6. prosince 2009 v 15:56 | KaThea |  Píšu vám...
Už potřetí říkám: Pamatujete ještě, jak jsem se chtěla přejmenovat na Theu? V té době sem ještě většina mých nynějších návštěvníků nechodila (ale tomu se budu věnovat v dalším článku). O původu jména Thea se dočtete v tomhle článku.
Ale Andii napadlo, že bych se mohla jmenovat Kathea. A já to upravila na KaThea.
Ale jak vidíte, nakonec jsem zase zůstala Katk@.
Takže od teď se budu až do odvolání podepisovat KaThea a uvidíme, jestli si na to zvyknu a jestli si na to zvyknete vy... Já myslím, že se mi bude po přezdívce Katk@ stýskat a přejmenuju se zase zpátky...