Leden 2010

ZM - 13. kapitola

30. ledna 2010 v 15:21 | KaThea |  Záhadné městečko
Tak jsem zase přepsala další kapitolu. Ale s příští nepočítejte tak brzo, nějak se mi totoiž nelíbí a budu ji upravovat.

Psala jsem to sice do Aktuálně, ale vzhledem, že tam si to skoro nikdo nepřečte, tak to musím napsat i sem:
Je úžasné, jak mi to krásně vyšlo! Školní rok v Záhadném městečku začíná v úterý. Náhodou jsem to tak napsala, nepřemýšlela jsem o tom. Zjistila jsem, že 1. září bylo v úterý v roce 2009. A teď potřebuju, aby mi k tomu sedělo jedno datum narození. Onen člověk se měl narodit na přestupný rok a mělo by mu být 13 nebo 14. To znamená, že by se měl narodit asi v roce 1996. A shodou okolností 1996 JE přestupný rok! Takže mi to takhle nádherně vyšlo! Byla bych v přůšvihu, kdyby to nevycházelo, musela bych ho postaršit nebo děj posunout do jiného roku. Teď už mužu s jistotou říkat, že ZM se odehrává v roce 2009.

Počítala jsem taky, co je vlastně v ZM za datum. Vždycky pro mě bylo důležité jen, abych věděla, co je za den v týdnu, hlavně abych věděla, kdy je úterý a čtvrtek (čtenáři snad dojde proč). Ale nerada bych třeba zmeškala Vánoce. :D Tak jsem si vzala na pomoc kalendář v mobilu a vždycky, když začal nový den, jsem si tužkou nahoru na stránku napsala datum a den v týdnu. Zjistila jsem, že uplynul přesně měsíc! Mě to přijde minimálně jako dva měsíce! Je neuvěřitelné, co se dá za jedïný měsíc stihnout! Za 9 měsíců, co jsem psala, v Hořčicích (pro nečtenáře - Hořčice se jmenuje to město, kde se to odehrává xD) uběhl jen měsíc! Vy (čtenáři) jste v 23. září a já jsem v sešitu na 1. října. To se zdá, že mě brzo doženete, ale dny se postupně prodlužovaly a ke konci se toho stalo nejvíc. Takže jsem na blogu tak o půlku pozadu, přestože je to jen týden! 23. září (dneska) bude zatím nejdelší den, ale myslím, že někdy skoro na konci bude následovat ještě jeden mnohem delší.

Tuhle kapitolu nikomu nevěnuju, nechci to s tím přehánět.

Obrázek inspirovaný linoleem :D

27. ledna 2010 v 15:02 | KaThea |  Kresby a náčrtky
To jsem se tam jednou nudila na začátku dějepisu a najednou mě upoutalo linoleum. xD No, upoutaly mě ty fleky na linoleu, které mi něco připomínaly. A tak jsem se rozhodla to nakreslit. :D Na tom linoleu to ve skutečnosti vypadalo, trochu jinak, ten nos byl skoro v úrovni očí, ale já jsem si to upravila, aby to vypadalo normálně. Kdybyste to linoleum viděli, nejspíš byste se mnou hádali, že tam nic takového není, ale já mám úžasnou schopnost vidět v různých flecích (kaluže, puky ve dřevě atd...) lidské postavy, obličeje, oči a někdy i další věci. Na mém povlečení jsou dva čínské znaky a i v nich já cidím lidské postavy a obličeje. :D Když se na to podíváte z jedné strany, je to lidstká postava, když z druhé, je to obličej. :D No radši už vám ukážu ten obrázek.

Mě na něm nejvíc zaujalo to, že na jedné straně jsou ty vlasy rovné a na druhé vlnité.

Obrázek malovaný v malování

26. ledna 2010 v 20:59 | KaThea |  Počítačově kreslené obrázky
Prostě jsem byla u taťky na notebooku a dostala jsem hroznou chuť nakreslit v počítači nějaký obrázek. A jediný dostupný program bylo Malování.

Mě se to celkem líbí. Jen to ucho je divné. Na to, že to bylo v Malování, je to moc dobré. Ale v Malování se nekreslí o moc hůř než v PhotoFiltru. PhotoFilter má spoustu různých funkcí, ale na obyčejné kreslení je skoro stejně dobré Malování.

Lis, Lily a Kate pro Sasanku

25. ledna 2010 v 21:32 | KaThea |  Barevné kresby
Tak jsem to konečně nakreslila a naskenovala (nemám scanner, to taťka).
Moje představa o Lis se dost měnila. Chvíli měla i zrzavé vlasy. Nakonec nabrala tuhle podobu. Naopak o Kate jsem měla celkem přesnou představu. Tmavá pleť, tmavě hnědé oči, černé vlasy po ramena. Většinou jsem si je představovala svázané červenou gumičkou do dvou culíků. Má představa o Lily se taky neměnila, protože ta je (aspoň trochu) popsaná v knize.

Nadšená z toho nejsem. Když jsem to obtáhla fixou, bylo to celkem dobré, ale vybarvením jsem to úplně zkazila. Lis má hrozné oblečení. Ostatní snad ujdou. Ale prostě se mi to nelíbí.
Ještě jsem vám vlastně nevysvětlila, o čem mluvím. :D Jedná se o obrázek za spřátelení a zároveň ilustraci k Sasančině povídce Napotřetí to dokážu!!! Jedná se o Potterovský fanart (nebo fanfiction, nevím, jaký je v tom vlastně rozdíl). V knize nebylo popisováno, jak přesně vypadjí hábity a jestli se pod ně může nosit normální nebo jen černé oblečení. Tak jsem zvolila normální. Ale teď vidím, že jsem to neměla dělat. Ale když já chtěla dát Kate červené triko...

Dám to radši do celého článku...

ZM - 12. kapitola

24. ledna 2010 v 10:37 | KaThea |  Záhadné městečko
Četla jsem si tu část, o které jsem si myslela, že je o ničem a zjistil jsem, že zas tak špatná není. Neděje se v ní sice nic moc zlomového... i když vlastně jo. No to záleží na tom, kterou část mám přesně na mysli. No prostě i když se tam někde třeba nic zajímavého neděje, je to (nejspíš) nezbytné pro další pokračování děje. I když nevím, k čemu je k dalšímu pokračování děje nezbytná ta deseti stránková hádka, ale nevadí... No neřešmě to.
Tuhle kapitolu bych taky chtěla někomu věnovat. Nejdřív
Žumpě, protože začala číst někdy v době zveřejnění 9. kapitoly a v krátkém čase se dostala až sem, což je výkon, který bych já nikdy nedokázala.
, protože možná dokázala to samé, i když nevím, kdy začala číst, a hlavně za to, že byla jediná z anonymních čtenářů, kdo se ozval.
Andii za to, že si založila nový blog. :)
Lizzie, protože kvůli ní jsem psala až skoro do čtvrt na jednu v noci, protože jsem si před půlnocí vzpomněla, že dneska nebudu mít čas to napsat a ona chtěla, aby to tu bylo už dneska před šestou, protože pak odjede na intr. Naštěstí mi už nezbývalo moc textu.
Už bych měla přstat, i když jsem ještě nevyjmenovala všechny, co bych chtěla, ale radši si někoho nechám na příští kapitolu. Nemůžu ji vždycky věnovat tolika lidem, protože pak by to nebylo nic vyjímečného, že jsem mám nějakou kapitolu věnovala. Do teď jsem to nikdy nedělala. Jen jsem myslím věnovala jednu Sasance. Ale teď už mi dochází čas, tak to přestanu okecávat a dám sem tu kapitolu.


Školní obrázky

21. ledna 2010 v 20:38 | KaThea |  Kresby a náčrtky
Dám sem nějaké povedenější obrázky, co jsem kreslila v poslední době.


Tyto hlavy jsem kreslila docela dávno na papír vložený v sešitu chemie. To bylo ještě předtím, než jsem začala kreslit mangu a odnaučila se kreslit správně velkou hlavu. Všimněte si očí. To jsou MOJE oči, žádné okopírované, žádná manga, jen moje. To samozřejmě neznamená, že podobné nikdo jiný nekreslí. Nejvíc se mi líbí ta hlava vlevo.

Holka kreslená v rámci pokusů, naučit se znovu kreslit správně velkou hlavu. Od pasu dolů byla nepovedená, tak jsem ji uřízla. Zase "moje" oči. Není nějak přesně definované, jak mají vypadat, ale prostě jsem je nakreslila já bez toho, že bych je od někoho odkoukala, tak jsou moje. Ten obličej se mi moc líbí, ale to tělo se mi zdá nějaké divné... Vedle ní je načrtnutý přívěšek, který má kolem krku. Měla jsem pocit, že bych jí měla dát nějaký náhrdelník, to místo se mi zdálo nějaké prázdné, ale nevěděla jsem jaký. Podobný mám taky. :) Je to můj nejoblíbenější, ale já náhrdelníky stejně moc nenosím.
Hlava z druhé strany. Opět "moje" oči. :) Ta čára vedle pusy je natržený papír (proto to mám v počítači uložené jako natržená hlava.jpg :D)
Pokus o přemýšlívý výraz, ale moc mi nejde. :D A čí to jsou asi oči? :D Já se teď prostě snažím mangu nekreslit. Hodněkrát jsem zmenšovala tělo i hlavu, aby měli správnou velikost.

Tohle je sice vybarvené, ale když píšu tenhle článek, tak to sem dám. Není to žádná vada foťáku, takhle slabě je to vybarvené schválně. Zdálo se mi, že se to hodí. Přiznám se, že to původně měla být manga, ale pak jsem upravila oči a už to jako manga nevypadalo. Stejně se mi ta hlava zdá trochu velká, ale ne moc. Přiznám se taky, že jsem nad to nakreslila jedno manga oko. *stydí se* Omlouvám se za ten pruh, musela jsem to přeložit. No možná nemusela, ale udělala jsem to. :D
Kromě toho manga oka (které se nepovedlo) jsem nad to nakreslila ještě tohle oko. Původně mělo být taky manga, ale pak jsem z něj udělala normální.
Jedna hlava v sešitě matiky. Mé písmo není tak hrozné, dokázala bych psát lépe, ale já se u těch rovnic děsně nudila a psala jsem tak jakoby bez života. Muslela jsem si tam něco nakreslit, abych neumřela nudou.
Další ukázka mých oči v zemáku. Omluvám se, že jsou trochu rozmazané.

Toť prozatím vše.

ZM - 11. kapitola

18. ledna 2010 v 15:03 | KaThea |  Záhadné městečko
To je ta zlomová kapitola, o které pořád mluvím. Doufám, že jsem si nepřecenila a nečekáte od ní mnoho, snad vás nezklame. Mám pocit, že po téhle kapitole je už povídka dějově nějak horší, ale to je možná jen zdání. Každopádně jsem tuhle část vždycky považovala za zlomovou. ZM by se prakticky dalo rozdělit na tři části, touhle kapitolou začíná druhá a k té třetí jsem se ještě nedostala ani v sešitě. Tu třetí nemám skoro vůbec promyšlenou, jen mlhavě vím, jak to skonči, ale může se to ještě změnit. Každopádně tu bude ZM ještě dlouho. Doufám, že ji tak dlouho bude někdo ochotný číst.
Tuhle kapitolu jsem chtěla někomu věnovat, ale nemohla jsem si vybrat. Tak ji věnuju všem:
Lizzie, za to, že sem chodila od samého začátku a vydržela až do teď a že je skvělá kamarádka.
Sasance, že sem chodila skoro stejně dlouho a taky za to krásné poděkování na konci NTD. :)
Andii, kterou sice neznám tak dlouho jako předchozí dvě, ale ani zrušení (jejího) blogu jí nezabránilo v tom, aby sem stále chodila.
A taky všem, kteří se dočetli až sem a obzvláště těm, co psali komntáře. A ty, co nepsali, prosííím, prosíím, napiště, když budu vědět, že to čtete, taky vám třeba vám taky věnuju nějakou kapitolu. :) Chtěla bych ji konkrétně věnovat ještě někomu, ale toho si nechám až na příští kapitolu.
Bude dlouhá, deset stránek, ale brzo mě čeká ještě 25 nepřerušených stran, tak nevím, jak to udělám...


Tess/Tessa/Tereza aneb It's raining

12. ledna 2010 v 18:06 | KaThea |  Kresby a náčrtky
Je docela zajímavé, jak vznikl nápad na tenhle obrázek. To jsem prostě zrovna procházela obývákem a v telce dávali Excalibur nebo co a nějaká ženská držela v náruči nějaké děcko zabalené v tlusté hnědé dece. Z dálky se mi zdálo, že je to holčička celá obalená dlouhými kudrnatými vlasy. Je samozřejmě blbost, aby tak malé dítě mělo tak dlouhé vlasy, ale mě to tak v té chvíli připdalo. A tak vznikla Tess/Tessa/Tereza. Mám představu o jejím jméně, ale tyhle tři jména jsou pro mě prakticky stejná. Tess ale není mimino, je trochu starší, ale má stejné vlasy.
Přiznávám se, že oči jsem trochu odkoukala od Žumpy.
Vrátila jsem se ke svému starému realistickému nosu, vidíte!
To za ní mají bát kapky, jakože prší. :) Já vím, že to není moc poznat.
Když jsem to dokreslila, zjistila jsem, že má moc velkou hlavu, Ne příliš, ale stejně je velká. To kvůli té zatracené manze! Budu se muset znovu učit kreslit, jak jsem psala v minulém článku.

Tady to máte trochu zmenšené.


Jestli to chcete vidět ve větším, klikněte sem.P.S.:Pod článkem je nová anketa. xD Fakt by mě zajímalo, jak působím. Odpovídejte prosím upřímně.

Realistická (a postaršená) Karina

10. ledna 2010 v 19:47 | KaThea |  Kresby a náčrtky
Aspoň pokus o ni. Nepovedla se podle mých představ. Vypadá o pár let starší a já nevím, čím to je. Myslela jsem, že je to očima. Třikrát jsem je celé smazala a posunula níž, ubralo jí to pár let, ale pořád to nebylo ono. Taky jsem jí radši smazala ramena, protože se mi zdálo, že ji taky postaršují a nevěděla jsem, jak je nakreslit. A ten nos je takový divný. A pusa taky. Všechno je na ní divné. Ale nezdá se mi, že by byla zas tak moc nepovedená. :D

Sakra, zapomněla jsem tam dát její podpis. :D Teda jak by se ona asi podepisovala. Ale ne celé jméno, chtěla jsem tam napsat jen Karina.
Poznámka netýkající se článku:
Budete se mi smát, ale zjistila jsem, že neumím kreslit. Přestala jsem umět kreslit. Když začnu od hlavy neumím pak nakreslit správně velké tělo. Naopak jo, ale když začnu od hlavy, tak je vždycky hlava v poměru k tělu moc velká. Vím, čím to je. Zatracená manga! Teď se budu muset znovu učit kreslit! I když si nejsem jistá, jestli jsem to někdy uměla. :D Ale myslím, že jo. Možná... :D

ZM - 10. kapitola

7. ledna 2010 v 15:38 | KaThea |  Záhadné městečko
Tak jsem zase přepsala další kapitolu. Tahle se od sešitové verze liší asi nejvíc ze všech, co jsem zatím napsala. Nějak se mi to nelíbilo, tak jsem někde něco přidala, odebrala, přepsala... ale nejsou to moc velké změny, dějově se tam prakticky skoro nic nemění a jsou až na konci, jak Karina přijde domů.
A příští kapitola bude ta zlomová, jak jsem říkala už předtím! Děj si dělím na dobu před 60. stránkou a po 60. stránce. To je právě ten zlom. On tam bude ještě jeden zlom, ale k tomu jsem se ještě nedostala ani v sešitě. Po tom druhém zlomu to nemám moc promyšlené. Jen přibližně vím, jak to skončí, ale ještě se toho může hodně změnit. Napsala jsem si seznam čtyř věcí, které se mají v blízké době stát, přičemž tři se musí stát, aby se mohla stát ta čtvrtá. Ta čtvrtá, to je ten zlom. Ale proč vás zatěžuju něčím, o čem můžete číst třeba až za několik, měsíců? Radši si pojďte přečíst tu kapitolu.
Jo, ještě jedna věc.

***
Text, který bude takto ohraničený třemi hvězdičkami, nevypráví Karina, protože tam nemohla být, je to spíš takové spestření...
***

Tak už pojďme konečně na tu kapitolu.