Únor 2010

ZM - 15. kapitola

28. února 2010 v 17:06 | KaThea |  Záhadné městečko
Zase jsem to od sešitové verze trochu upravovala. Poslední dobou to tak dělám.
Měla jsem v úmyslu to napsat trochu kratší, ale nikdy nenajdu vhodnější místo k useknutí...
A zase jsem vymyslela novou postavu... Za poslední měsíc jsem vymyslela spoustu nových postav... A z nich jen jedna je do téhle knihy. :D Ani nevím, jestli ji tam mám dát. Jestli o ní chci psát.... eee... uu... nic. :D Nechci vám nic vykecat. :D Ale jestli se ji tam rozhodnu dát, rozhodně z ní budu muset udělat důležitou postavu. Protože Alen (ehm... je to ta Alen... :D Když Alan je ještě klukovštější...) není člověk, který by jen tak stál v koutě a příhlížel, rozhodně ne. Jak já ji tam dám, už se jí nezbavím a do kouta jí nezatlačím. Když o ní jednou napíšu, rozhodně se stane ústřední postavou. O Alen se ještě musím rozhodnout, ale jednoho člověka se nevzdám! (Pokud na něj nezapomenu :D) Vymyslela jsem ho a líbí se mi, i když o něm budu psát až asi za dva roky...
Konec vykecávání o postavách, nechci vám toho prozradit příliš mnoho.

Tuhle kapitolu věnuju Yone. Dokázala nemožné. :D Totiž... přečetla za jediný den všech 14 kapitol ZM! A taky mi svými komentáři dodala sílu a víru, že ten můj příběh možná nebude až tak příšerný... :) Děkuju.

Kaïleen... jsi si jistá, že by nebylo lepší, kdybys to četla celé najednou od začátku? :D Myslím, že si to tak neužiješ, když to budeš číst na přeskáčku. :D (viz komentáře u předchozí kapitoly...)


Portrét dědy

23. února 2010 v 21:06 | KaThea |  Kresby a náčrtky
Děda chtěl, abych mu ho k narezinám nakreslila. Udělala jsem to až dneska a to měl narozky před měsícem. :D Taky že jsem ho už dost dlouho neviděla. Jezdíme k babičce a dědovi jen příležitostně, většinou o nějakých prázdninách. Kreslila jsem to přibližně dvě hodiny podle dost staré fotky. Ale děda se už moc nemění. Snad... :D


Kupodivu nevím, co tomu vytknout, myslím, že se mi to opravdu povedlo. Snad jen ten lesk na brýlích se mi zdá trochu divný. Doopravdy byl jiný, ale zakrával oko a nevypadalo to dobře, tak jsem to musela trochu upravit.

Zítra odjíždíme k babičce a dědovi, takže tu až do neděle nebudu, protože nemají internet.

Jak L vyznal lásku Lightovi xD

22. února 2010 v 18:31 | KaThea |  Kresby a náčrtky
Věděla jsem, že mi z Death notu hrabe, ale nevěděla jsem, že tak moc! o_O xD Za to určitě může Lizz... a ty obrázky, co jsem viděla na netu... No, ať už to způsobilo cokoli, ruplo mi v bedně a nakreslila jsem tohle. :D Začala jsem kreslit v jednu v noci a skončila ve tři čtvrtě na dvě, ale to je u mě normální. :D Já někdy píšu až do půlnoci. Ale myslím, že takhle pozdě jsem ještě nikdy nekreslila.
Věnuju ten obrázek Lizzie, protože ona si přála, aby se L a Light dali dohromady. :D Podle toho mého obrázku se teda nezdá, že by se hodlali dát dohromady, ale snad se ti to i tak bude líbit. :)

Radši to dám do celého článku. :D

Manga Bota

20. února 2010 v 16:12 | KaThea |  Barevné kresby
Co si asi musí neznalci Záhadného městečka myslet? :D Jak se dá nakreslit bota v manze? Jak se liší od normálních bot? Co je to za blbost? :D Možná se pozastaví nad velkým písmenek B. Ale i ti, co nečtou ZM, by mohli vědět, že Bota je jeden z hlavních hrdinů. No, vlastně to není tak jisté, že to budou vědět. Ale teď už to víte všichni a já sem můžu dát ten obrázek.

Momentálně mám doma z knihovny dvě knihy o kreslení mangy: Jak se kreslí manga a Manga mania shoujo: jak kreslit okouzlující a romantické postavy japonských komiksů. Trochu dlouhý název, no. :D Nevím, co mě to popadlo. :D Jsem hodně rozpolcená, hlavně co se mangy týče, někdy se mi líbí, někdy se mi skoro hnusí a někdy oba tyto pocity zároveň. Momentálně se mi manga líbí, tak ji kreslím. :D Myslela jsem si, že se k postavám ZM nebude manga hodit, ale zdá se, že k Botovi docela sedne.Budu komentovat každý obrázek zvlášť. V obrázku jsem je nečíslovala, umíte přece počítat.
  1. Nevybarvovala jsem ho, protože se mi nelíbil. Byl to první obrázek, ještě se moc nepovedl. Bota tam má moc vysokou hlavu.
  2. Tenhle výraz nevěstí nic dobrého. Nechtěla bych být tím, na koho se Bota takhle dívá. :D
  3. To jste byli vy, kdo ho naštval? Ne? Ale nelžete - jsem to snad já, na koho ukazuje? Ne, ukazuje na vás, tak nekecejte. Být váma, rychle si ho nějak usmířím, nechtěla bych stát v cestěš rozzuřenému Botovi. :D Možná se k tomu výrazu modré tričko nehodí, přemýšlela jsem om červeném, ale to je Danielova barva, k Botovi se prostě hodí modrá. Já si ho v jiném než modrém tričku představit nedokážu.
  4. Andílek. :)) Bota se umí tvářit nevinně a roztomile, když chce. Ale ti, co ho znají, už mu na to neskoči, ví, že je to vlk v rouše beránčím. :D
  5. No comment... :D Chtěla jsem prostě nějak vyplnit to volné místo a napadlo mě tohle. :D Takže tímhle se s vámi Bota loučí. :D
Všimli jste, že jsem se pokoušela stínovat? Nemyslím ty černé stíny na celém Botovi, myslím to, jak jsem se na hlavách snažila tlačit na pastelku. Začala jsem s tím už u Korlejmiho (nejdou mi vkládat odkazy :( ), ale myslím, že tam to bylo vidět líp.


A teď vám dám možnost si vybrat: Koho chcete, abych nakreslila příště?
Kdo odpoví první, bude ho mít. Tedy můžete si vybrat jen Karinu, Robina, Tea, Daniela, Lea nebo Dominika. Jeronýma fakt ne. Ten mi vůbec nejde nakreslit. Z jedenácti pokusů se mu podobal jen jeden. Nejspíš ho sem dám. Ale je to jen perem, kreslené ve škole. Snažila jsem se přijít na to, jak ho nakreslit, protože mi to fakt nešlo. A navíc, k němu se manga vůbec nehodí. Aspoň ten veselý styl, jakým jsem kreslila Botu, ne. Ostatní už stejně budu kreslit jinak. Aspoň oči jim udělám určitě jiné. Svůj styl kreslení pořád měním. K Danielovi by se ty oči, jako má Bota, taky nehodily.
Jestli si chcou vybrat i ti, co ZM něčtou, můžou si vybrat podle tohohle - Hlavní postavy ZM a Leo je tady: Leo.

ZM - 14. kapitola

18. února 2010 v 20:49 | KaThea |  Záhadné městečko
Omlouvám se, že je tu ta kapitola tak pozdě, ale příští bude už příští týden, slibuju! A jestli ne, tak... mi udělejte, co chcete. :D Nechám vám volnou ruku (pravda je, že mě nic nenapadlo :D) Vím, že to stihnu, protože máme prázdniny! :))
Jednu věc jsem při přesování přidala. Přiznávám, že mě inspirovala nástěnka. :D (pro ty, co si to budou číst později - mluvím o prvním zápise v minidenníčku) Však vy poznáte, o co jde. :D

Předchozí kapitola končila slovy:

Stáli jsme v malé chodbě spoře osvětlené blikající žárovkou. Nevěděla jsem, v kolikátém patře jsme, ale mé bolící nohy hlásily, že docela vysoko. V jednech trouchnivějících dveřích byla otevřena malá škvíra. Jeroným je otevřel.

Ray a Becky

16. února 2010 v 20:48 | KaThea |  Barevné kresby
Nevím, proč jsem to udělala. Prostě jsem měla chuť to nakreslit. A ve škole stejně člověk nemá co dělat. :D Teda vybarvovala jsem to doma, protože do školy to pouzdro se sadou sedmdesáti dvou pastelek budu těžko tahat. :D Nosím si tam sice jen svých 24 pastelek, ale na becky jsou dva odstíny hnědé, tak jsem potřebovala pastelek víc.
Abyste pochopili, Ray a Becky jsou postavy z Lizziiny povídky Prokletí. Nebo spíš Prokletí II. Možná je někdy nakreslím i se svítícíma očima. Ne proměněné, jen s barevnýma očima. I když to je možná blbost, ale vypadalo by to dobře. :D Ale Rayovi by se barva stejně neměnila, protože si ho už teď představuju s modrýma očima. Ale Becky s fialovýma a Dick s oranžovýma očima by vypadali dobře /zajímavě (Nemohla jsem si vybrat. xD Vyberte si sami. :D). Proč mám největší chuť kreslit Becky, když ji mám nejmíň ráda?
Ale už vám sem konečně dám ten obrázek a nebudu vás dál plést, když už teď nic nechápete. Teda kromě Sasanky a Lizz.

Tak to jsou oni. Takhle si představuju Raye a Becky. Teda ne přímo takhle, vždyť víte, že nedokážu svoupředstavu dostat přesně na papír. Ale tihle dva se si docela podobaj. Teď vidím, že chudák Ray má nějakou vyzáblou ruku. A navíc namodralou. Ale to není tak hrozné, bylo to horší. Udělala jsem totiž tu chybu, že jsem vybarvila triko jako první. S černými vlasy už jsem naštěstí měla skušenosti a vybarvila je až na konec, protože jinak by to bylo velé ušmudlané. Ježíš, to je vadné slovo, to by řekla spíš babička. xD No prostě by to bylo celé rozmazané a byly by po celém obrázku šedé šmouhy.
Odehrává e to sice v roce 2152, ale není to tam dostatečně zdůraznené, takže si je představuju v normálním oblečení. No, normálním... je otázkou, jestli by si nějaká holka na sebe vzala takové tričko, ale když je to Becky, tak možná jo. :D
Už nevím, co psát, tak to zveřejním.

Minidenníček

12. února 2010 v 21:43 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Vy si opravdu myslíte, že jsem normální? To si ze mě děláte srandu! :D Já a normální? To nejde dohromady! :D (Viz anketu pod tímto článkem.)
Tyhle zápisky by vás měly přesvědčit. :D Tedy některé... původně jsem měla v úmyslu sem jako první zápis napsat něco šílenějšího, ale stalo se něco, co sem musím napsat. Budu se snažit se něco napsat každý den a když se nestane nic, co by stálo za zmínku, napíšu nějakou blbost jako například "Dívala jsem se z okna." :D Budu to psát i do menu do kolonky "Aktuálně", ale tam to budu udržovat na třech zápiscích, a tenhle článek bude sloužit jako archiv. Přemýšlela jsem, jestli mám něco takového udělat i pro nově pojmenovanou kolonku "Ohledně blogu a povídek", ale myslím, že ne...


20. 2. 2010: Stáhla jsem si do MP3 první úvodní znělku Death note a první i druhou závěrečnou znělku DN. ♥♥ Druhou úvodní znělku fakt ne, ta se mi nelíbí. No dobrá, ta pomalá část jo, ale tomu po tom se snad ani nedá říkat hudba. (Jen počkejte, za chvíli se mi začne líbit i ta druhá úvodní znělka, protože jsem vadná a miluju Death note :D♥)

19. 2. 2010: Začínají jarní prázdniny! Do školy půjdu až za 9 a půl dne! Jupí!

18. 2. 2010: Rozbila se mi školní taška. Momentálně vlastním nůžky se zlomenou rukojetí, zlomené pravítko, nalomený úhloměr, dvě nepříliš spolehlivé lepidla a děravé pouzdro (ta díra je jn na povrchu, pod tím je nějaký molitan nbo co... :D Ale taška je skrz naskrz. Jak je možné, že pouzdro má víc vrstev než taška?). Ale nestžuju si. Vystačím si s málem. Nemyslete si, že nemáme peníze na pravítko, to já jsem jen líná si ho jít koupit. :D To se radši spokojím s úhloměrem, se kterým neudělám tak přesný pravý úhel. Ale s těmi nůžkami se dá stíhat úpln normálně. Jenom když je ode mě chce někdo půjčit, tak mu musím vysvětlit, jak s nimi pracovat. Ale s děravou taškou už to jaksi fakt nepůjde, tu už si budu muset koupit novou. :D

16. 2. 2010: Dnes se staly tři věci, které stojí za zmínku. Začnu od začátku.
Ráno sbil M. jiného spolužáka jenom proto, že mu vzal židli. Fakt psychopat toto. Když jsem zjistila, že je to kvůli židli, musela jsem se smát. :D
Že by na naší škole byli jen samí blbci, co zapalují nástěnky? No zdá se, že jo, potvrzuje to bitka při těláku, kdy jeden kluk z vedlejší třídy kopl V. do tváře a on tam má teď jizvu. Já u toho nebyla, takže nevím, jak se mu to povedlo.
Zjistila jsem, že kámoška z vedlejší třídy viděla Death note! Teď už vím nejen, že XXX* umře, ale i kdo ho zabije. Už bych neměla žádnou kámošku, co viděla DN potkat, jinak se dozvím i jak umře (to je pro mě naštěstí ještě záhadou :D).
Ano, přiznávám, psala jsem to o dva dny později. Ale ten den jsem na to zapomněla a další den jsem nesměla na počítač. A taky vím, že jsem předtím vynechala několik dní, ještě si na to musím zvyknout. Možná to nebudu psát každý den.
*Ti, co to viděli, snad pochopí, proč mi přišlo blbé tam psát jen jedno X. :D

11. 2. 2010: Když jsem šla do učebny fyziky, ve vzduchu se vznášel kouř. "Super," řekla jsem si, "třeba někde hoři a budeme evakuováni, zažiju něco zajímavého a nebudeme se učit." :D Já si to nepomyslela zrovna takhle, ale tohle byl význam mých myšlenek. Nahlédla jsem do dvou tříd, jestli jde dým odtud. Nezdálo se. A všichni byli v pohodě. Pak jsem slyšela, že někdo zapálil o poschodí níž nástěnku! xD Když přišel do třídy učitel, ptala se spolužačka: "Co se stalo, pane učiteli?"
"Nic, Zelešník zapálil nástěnku jenom." (Nejsem si jistá, jestli se jmenovat zrovna takhle.) Třída se smála. Dokonce i já, která jsem to už věděla. Ale od něj to znělo tak směšně, hlavně to slovíčko "jenom" na konci. :D
A slyšela jsem, jak někdo vypráví, prý: "To nezapálíš, to nezapálíš, ku*va, to hoří!"
Po hodině jsem se na tu nástěnku šla podívat. Byla tam ohořelá vata (tam byly takové obrázky, kde měla vata představovat mraky :D) a několik prohořelých vrstev papíru. Bylo to méně, než jsem čekala podle toho dýmu.
A pak se o tom mluvilo v autobuse a jeden kluk říkal, že mu ten Z-cosi volal: "To bys nevěřil, co se mi teďka povedlo, já jsem zapálil nástěnku!" :D No teda nechápu, proč mu volal, možná jsem to špatně pochopila a volal na něj. A pak ten kluk taky říkal, že měl ten žhář trojku z chování. Včera ho prověřovala sociálka a dneska zapálil náýstěnku... :D
Možná jste si všimli, že zápis je ze včerejška. Včeral jsem prostě to... nějak nemohla. :D Nebojte, nebude vždycky tak dlouhý. :D Mě se totiž zajímavých věcí děje málo.

Sfil Vi Furylvend Korlejmi

8. února 2010 v 21:00 | KaThea |  Barevné kresby
Slovník nehledejte, ten vám nepomůže. Význam slov Sfil Vi Furylvend Korlejmi v něm nenajdete. Aspoň myslím že ne, já to tam teda nenašla a nevím, jestli to nějaký význam má. Je to jméno. A pamatuju si ho celé. :D I když někdy mi chvilku trvá, než si vzpomenu na některou jeho část.
A teď abych konečně přešla k věci. Korlejmi je postava z povídky - z té nejúžasnější povídky, jakou jsem kdy četla! Její autorku hrozně obdivuju! Koupím si všechny její knihy! :D Je přece nemožné, aby ji žádnou nevydali, když už teď píše něco něco tak dokonalého! Tedy ona to navíc napsala před rokem! Teď musí psát ještě mnohem líp! No ale asi bych vám měla vysvětlit, o jakou povídku jde. Jmenuje se Keep on a její autorkou je Miharu. Nevím, jak bych vám vysvětlila, o čem to je, tak to radši nechám na Miharu - všichni povinně shlédnou tuhle upoutávku! :D A koho to nezaujme, je vadnej. :D No, už bych měla přestat kecat a ukázat vám ten obrázek, že? :D

Dám ho do celého článku, protože mám teď pocit, že delám všechno špatně a nic, co jsem vytvořila, se mi nelíbí (snad s výjimkou Záhadného městečka)...

"Obálka" Záhadného městečka

4. února 2010 v 21:23 | KaThea |  Kreslené, v počítači vybarvené obrázky
Psala jsem sice, že ode mě nemáte nic čekat, protože píšu dlouhý článek, ale nebavil mě a dostala jsem nálad na tohle, tak jsem to udělala.
Původně jsem si "obálku" knihy Záhadné městečko představovala jinak, chtěla jsem na ní mít všechny, ale to by bylo moc složité a tenhle obrázek jsem už měla načatý, tak jsem to udělala tak.

(jenom nepovedený návrh na obálku... nevím, jak odstranit ten rámeček, ale teď se tím nehodlám zabývat.)