Březen 2010

ZM - 18. kapitola

28. března 2010 v 13:41 | KaThea |  Záhadné městečko
Ahoj. :D
Neptejte se mě, proč píšu "ahoj", prostě jsem měla chuť napsat "ahoj". :D 

A teď přijde ta nudná část... Fakt nechápu, o čem jsem to tam těch padesát stránek psala. Nic se tam neděje. Jen samé hádky a usmiřování. Ale přitom, jak si to čtu, zjišťuju, že všechno je nutné pro další smysluplnost a souvistlost děje a nic nemůžu vymazat (odstranit... xD moje oblíbená hláška z DN :D). Grrr...! Budu se ale snažit to co nejvíce zkrátit, ať se co nejdřiv dostaneme k nějaké další zápletce.
Zatím se mi to odstraňování daří (muhaha xD). :D Podařilo se mi nejdřív zkrátit stránku a půl na jediný (celekem dlouhý) odstavec a pak jsem potřebné informace z toho odstavce nacpala do textu a smazala ho a tím jsem vás připravila o celou nudnou stránku a půl! Ha! S takovou se mi podaří tu nudnou část co nejvíc zkrátit!
(Takhle to dopadne, když mi řeknete, že vás ZM začíná nudit...)


Bota s nohama na stole

26. března 2010 v 22:34 | KaThea |  Barevné kresby

Lineart k tomuhle obrázku jsem nakreslila už asi před měsícem, ale až teď jsem se dokoplala k tomu, abych to vybarvila. Málem měl flekaté triko, protože jsem nemohla najít ten odstín modré, kterým jsem to začala vyvarvovat, ale nakonec jsem to nějak zabarvila... snad.
Je možné, že ty ponožky byly kdysi bílé. :D
Má někou divnou ruku a já nevim prostě... mě se teď nechce nic psát. Maximálně půjdu psát ZM. To teď nebudu komentovat, až zase na začátku kapitoly.

Je to hloupé... všechno je hloupé... Ale teď momentáně mluvím o podepisování obrázků. Proč jsem to dělala? To jsem si myslela, že jsou mé obrázky tak skvělé, že by je mohl někdo chtít okopírovat? Kdyby chtěl, stejně ho pár písmen v rohu nezastaví. Nebo jsem to dělala proto,  že to dělali všichni? Asi... A pak už jen ze zvyku. Teď jsem si jistá, že to bylo velmi hloupé. Už si žádný obrázek nepodepíšu, pokud si nebudu jistá, že je nějak extra originální.
A spřátelování to samé... taky hloupé... Ne, nehodlám rušit SB... zatím...zatím...

Manga kresba není tak docela nerealistická

25. března 2010 v 19:30 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Hm, vážně jsem ten článek měla napsat dřív; deníčkové zápisky by měl člověk psát, než to zapomene.
Dneska jsem viděla ženskou, co vypadala trochu jako postavička z mangy. :D Tedy... když byla mladší, tak tak rozhodně vypadala.
Nejdřív mě zaujal její široký obličej a to, že měla oči posazené skoro uprostřed hlavy, jak to bývá u postav shoujo mangy.
A pak tady byla její ofina*... Trčela jí tak hodně vysoko a dopředu, přesně, jak se to kreslí u mangy. Vidíte, manga účesy nejsou tak docela nereslistické! :D
Pokoušela jsem se tu ženu nakreslit, ale dopadlo to katastrofálně, tak to radši nezveřejňuju a musíte si vystačit s popisem.
(*Dlouho jsem si myslela, že je to afina... Minimálně v deseti jsem přišla na to, že se ve skutečnosti říká ofina. Nebo ne? :D Omg, pořád v tom mám zmatek. :D)
To je divný článek... A ještě kratší, než ten předchozí. Zveřejnila bych obrázek, ale blog.cz nespolupracuje. Doufám, že to brzy opraví.

Jsem slavná herečka :D

24. března 2010 v 19:02 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Když jsem šla do dramaťáku (hereckého kroužku), viděla jsem dva malé kluky, co našli u nějakého velkého kontejneru plného nábytkem, spotřebiči atd. nějaké dvě dlouhé kladiva nebo co to bylo a kopali s nimi do země. Hloupé. Protě malé děcka, no... pomyslela jsem si. To je ale jedno, to tu vykládám zbytečně.
Když jsem přišla blíž, dívali se na mě. Když jsem byla těsně u nich, jeden řekl: "Žes hrála divadlo?"
"No, hrála," přisvědčila jsem.
"Tě poznám, moc dobře!" řekl na to ten kluk. :D
Usmála jsem se a šla dál.
Zajímavý kluček... Musí mít doborou paměť na tváře. Doteď se mi nikdy nestalo, aby mě někdo tahle na ulici poznal, že mě viděl hrát představení. A to do dramaťáku chodím osm let. A on měl možnost mě vidět maximálně dvakrát.
Vlastně ani nevím, proč tam chodím, moc mi to nejde a ani mě to moc nebaví. Jen někdy. Posledních pár let tam už chodím jen ze zvyku.
Ale stala jsem se slavnou! :D

(To je asi nejkratší článek, jaký jsem za poslední půl rok napsala...)

ZM - 17. kapitola

21. března 2010 v 16:29 | KaThea |  Záhadné městečko
Začala jsem psát novou povídku. Asi si říkáte, že to se stává nějak často. :D Ale tahle je jiná. Není to jen nápad, ale kompletně promyšlená povídka. Mám už dokonce i konec! Já, já, která mám představu o konci jen u tří z sedmnácti povídek a jednoho komixu, který stejně nebudu kreslit, mám vymyšlený konec! Může se ještě změnit, ale hlavní, že vím, kdy to skončí a k čemu to směřuje. Pak už je snadné vymyslet konec lepší. Myslím, že tuhle podívku opravdu napíšu... Líbí se mi čím dál víc. Ale myslím, že to není povídka vhodná pro "normální lidi". :D
Pár poznámek k téhle kapitole:
Text ohraničený třemi hvězdičkami je text, který prakticky nevypráví Karina, protože tam nehola být...
Text v závorce, která začíná (* jsou moje poznámky.
Ale text v závorce bez hvězdičky, je Karinin a patří k příběhu.
Toť vše. :)

Běžela jsem temnými ulicemi. Nevěděla jsem kam, ani kde jsem, ale bylo mi to v tu chvíli úplně jedno. Chtěla jsem jen být co nejdál. Od toho domu. Od toho bytu, Od Strážců. Od všeho...

ZM - 16. kapitola

14. března 2010 v 20:22 | KaThea |  Záhadné městečko
Zase pozdě... :( Slibovala jsem ji už před týdnem. Ale minulý víken jsem viděla poslední díl Death note a byla jsem z toho ve stavu, kdy jsem na počítači mohla jen prohlížet si obrázky k DN, dívat se na videa k DN a kecat o DN přes ICQ. :D
A je to krátké. Konečně se mi podařilo napsat krátkou kapitolu! :D Ale to bych jinak asi dneska nestihla. O Karinině cestě domů se prostě dozvíte příště. :)
Dost jsem to měnila. Ta jedna část je mnohem delší, než v sešitě. Ale není to takové, jaké jsem chtěla. Vůbec. Když jsem to psala, připadalo mi to delší a cítila jsem tu napjatou atmosféru. Když si to čtu teď je to hrozné. :( Je to úplně jiné, když při tom neposlocuhám tu písničku. Můžete si ji pustit pro navození atmosféry. Možná se k tomu moc nehodí, ale já ji poslouchala při psaní.

(Jestli ji někdo poznáváte, nedivím se vám. :D No jo, já se v hudbě nevyznám, tak na počítači poslouchám to, co je na mých oblíbencýh blozích. :D)

Nakonec prolomil ticho Teo.
"Co teď?" zeptal se prostě.

Palishi aneb Další manga počin

14. března 2010 v 19:23 | KaThea |  Barevné kresby
Tak jsem zase kreslila. :D

Pojmenovala jsem ho Palishi. Dost pochybuju, že je to nějaké jméno, vymyslela jsem si ho. :D Doufám, že to nic neznamená... :D
Neptejte se mě, proč má tak divně nakloňenou hlavu, to se zeptejte jeho. :D A vlasy jsou taky jeho. :D No co, jsou sice jakési divné, ale aspoň originální. :) (Nechtěla jsem za každou větou psát stejného smajlíka. :D)


P.S.: Věnujte zvýšenou pozornost anketě... Ne, tentokrát se netýká Death note. :D Tahle anketa je dost stará, ale má velmi zajímavé výsledky...

P.P.S.: Tenhle článek je na mě nějak krátký. :D Ale co, snad si můžu někdy dovolit napsat krátký článek, ne? :D Radši bych měla jít psát ZM, ať to dneska stihnu.

Hledá se anime

13. března 2010 v 12:01 | KaThea |  Píšu vám...
Nechtěla jsem to zase psát na konec nějakého článku s obrázkem jako obvykle. Krom toho tuším, že z toho bude docela dlouhý člábek. :D

Dokoukala jsem Death note a chtěla bych se dívat na nějaké další anime. Jenže nevím jaké, protože moc anime neznám. Proto chci požádat o radu zkušenější anime maniaky. :D
Chtěla bych něco podobného Death notu... Nejlépe zas nějaký psycho thriller a když ne, tak aspoň nějaké drama nebo něco takového...
Požadavek: Musí tam být psychopat, co se bude šíleně smát. :D No dobře, tak nemusí. :D Ale kdyby tam byl, bylo by to nejlepší. :D
Takže podmínka: Nechci žádnou romantiku!!! To by mě unudilo k smrti. A mě se zatím ještě umřít nechce. :D

Code geass splňuje požadavek dokonale. Jenže k tomu asi nejsou české titulky. Radši bych nějaké anime, kterému bych rozuměla bez toho, že bych si to musela u každé věty stopnout a přeložit pomocí slovníku. A krom toho... znám konec. x_x Na nějakém blogu (který bych zase ráda našla, abych mohla autorce zanadávat) jsem našla recenzi na Code geass. A hned u začátku bylo napsáno: warning-spoiler a pod tím, jak to skonči! x_x A já mám rychlě oči a slabou vůli a jsem moc zvědavá. :D Takže jsem si to přečetla dřív, než jsem se stihla zadržet. No jo, dalo by se říct, že je to moje chyba, ale copak je to normální, psát na začátek recenze, jak celé anime skončí?! Teď znám konec dřív, než začátek. I když... je fakt, že vlastně nevím, jak to skončí. Vím jen něco o smtri jedné z postav, ale ne, jak to končí... Vlastně toho zas tak moc nevím... Jo, mohla bych se na to podívat. :D Ale radši bych opravdu nějaké české anime.

Uff, právě jsem viděla čtvrt dílu Soul eater a tak se mi to nelíbilo, že jsem to musela vypnout. To je nejméně, co jsem kdy z jakého anime viděla. Jinak jsem vydržela aspoň dva díly (Naruta). Příště si radši nejdřív přečtu recenzi, než se rozhodnu na něco podívat. :D OMG, je to tak strašné, že se mi o tom budou zdát noční můry... Ne, že by to bylo strašidelné, ale tak příšerně nakreslené a tak trapné... Nechci samozřejmě urazit někoho, komu se Soul eater líbí. Možná jsem z něj viděla příliš málo, ale já už to fakt nemohla vydržet. Bylo to mučení!

Teď se bojím na nějaké anime podívat. :D Myslíte, že by D. Gray man (nebo jak se to vlastně píše :D) nemuselo být špatné? Možná je to na mě až moc akční. I když nevím, ještě jsem to neviděla. :D

Hmm, Full metal alchemist? Podle recenze to vypadá divně. Já nevím, lepší slovo se k tomu nehodí. :D Jdu hledat dál.

Hm, Mushishi bylo zařazeno do stejného žánru jako Death note - psychological - ale zatím jsem to nenašla nikde česky. Jen slovensky a to mi stejně nefungovalo.

Už měnebaví tady furt hledat nějaké anime. Třeba mi poradíte.
Máte odkaz na nějaké skvělé anime česky a online? Myslím, že jen s dobrým anime se nespokojím, to se radši podívám znovu od začátku na Death note. Nehledám lepší anime než Death note, protože takové neexistuje, prostě nemůže existovat. Aspoň nějaké, co by bylo skoro tak dokonalé jako DN.

P.S.: Zase nová anketa... :D Mám už vymyšlené asi tři další nové ankety. :D Původně jsem sem chtěla dát anktetu "Kolik jste viděli anime?", ale nakonec jsem neodolala. :D Pomalu mi z DN přestává hrabat, takže to sem musím dát, než mi to začne připadat blbé. :D

Edit: Konec hledání, našla jsem své anime! Jmenuje se Full metal alchemist! (Doufám, že to píšu dobře. :D A ano, je to to anime, o kterém jsem psala, že mi podle recenze připadá divné. :D Ale tohle je nějaká novější verze nebo co. :D)

Manga obrázek akvarelem

9. března 2010 v 21:16 | KaThea |  Malby a jiné...
Aspoň doufám, že je manga. :D Pořád si nejsem jistá, jestli ty obrázky, co kreslím, jsou manga.
Každopádně je to akvarelem. Ale nenechte se zmást, akvarel nejsou nic jiného než vodovky. :) (Aspoň pokud jsem dobře informovaná... já si nejsem ničím jistá... skoro.)
Před týdnem jsem prostě dostala chuť nakreslit něco akvarelem. Asi po roce. :D No jo, mohla jsem to sem dám už dřív, ale mě se nechtělo... Poslední dobou nejsem schopná se na počítači dlouho soustředit na něco, co se netýká Death notu (proto o víkendu nebylo ZM... omlouvám se. Cože, jaktože jsem ještě neotevřela deviantart a nezačala si prohlížet DN obrázky?!! :-O Nestalo se mi nic? Tohle u mě není normální!).

Je to prostě... někdo. Nějaký zrzek. Kupodivu nemá ani jméno. Při pohledu na něj mě opravdu žádné nenapadalo. Tak žádné nemá. Já nechci mermomocí pojmenovat každého na svých obrázcích, to já jen, když mi někoho hodně připomínnají, nebo se k nim to jméno moc hodí.
Namíchat pleťovku nebylo snadné a myslím, že jsem ani nevychytala správný odstín, ale bavilo mě to, nejspíš si vodovkami zamaluju brzy znovu. :)
Rěkla bych, že mangovní vzhled kazí ten nos. Ale je to prostě MŮJ nos, já takhle nos kreslím a nikdo mi ho nevezme!
Pokusila jsem se ho i vystínovat, snad to jde trochu vidět. :)


A teď přichází část o Death notu! :D (Asi bych měla DN věnovat samostatný článek a ne to psát takhle roztroušené na koncích článků.)
  1. Kopírování a používání cizích obrázků v designu je proti mým zásadám, takže nemám jinou možnost... Nezbývá mi než se naučit dokonale kreslit DN postavy, abych si s nimi mohla nakreslit design sama! :D (Nemyslím, že mi to vydrží tak dlouho, než se to stihnu naučit... Ale co, zázraky se dějí. :D)
  2. Sčítání lidu aneb, kdo jste viděli Death note, přihlaště se! Pokud se nebojíte mého výslechu. :D Ale nebojte, nebude moc dlouhý, jen se vás zeptám, jaké jsou vaše oblíbené postavy... To ta diskuze o tom bude dlouhá, muhehe. :D

Psycho obrázek

5. března 2010 v 23:05 | KaThea |  Barevné kresby
Nakreslila jsem to už ve čtvrtek, ale ještě jsem se nedostala k tomu, abych to zveřejnila (ne, že by nebyl čas, spíš nálada. Přece jen, ke zveřejnění tohohle obrázku potřebuju, aby mi aspoň trochu hrabalo z Death notu :D). Ale teď to musím napsat, protože jsem si do té doby zakázala podívat se na další část 19. epizody DN. :D Dívám se na svou oblíbenou epizodu s anglickým dabingem.

Takže to rychle shrnu, ať se můžu jít dívat. :D Cože? Že už bych mohla jít radši spát? Ale já nechci! U mě je normální, že chodím podzdě spát. :D Každý den jdu podzě spát, jen někdy hodně pozdě a někdy málo pozdě. :D

Nevím, co to se mnou v tu chvíli bylo, ale určitě za to mohl Death note. Poslední dobou mi z něj hrabe. A to hodně. Dneska jsem viděla poslední díl. Proto tu ten článek není dřív - jak bych se po něčem takovém mohla soustředit na něco, co se netýká Death notu? Ale teď jsem se něco pokusila udělat se svou slabou vůlí a musím to rychle napsat, ať se můžu jít dívat na Matsudu. :D

Radši celý článek, abyste se toho nelekli. :D