ZM - 18. kapitola

28. března 2010 v 13:41 | KaThea |  Záhadné městečko
Ahoj. :D
Neptejte se mě, proč píšu "ahoj", prostě jsem měla chuť napsat "ahoj". :D 

A teď přijde ta nudná část... Fakt nechápu, o čem jsem to tam těch padesát stránek psala. Nic se tam neděje. Jen samé hádky a usmiřování. Ale přitom, jak si to čtu, zjišťuju, že všechno je nutné pro další smysluplnost a souvistlost děje a nic nemůžu vymazat (odstranit... xD moje oblíbená hláška z DN :D). Grrr...! Budu se ale snažit to co nejvíce zkrátit, ať se co nejdřiv dostaneme k nějaké další zápletce.
Zatím se mi to odstraňování daří (muhaha xD). :D Podařilo se mi nejdřív zkrátit stránku a půl na jediný (celekem dlouhý) odstavec a pak jsem potřebné informace z toho odstavce nacpala do textu a smazala ho a tím jsem vás připravila o celou nudnou stránku a půl! Ha! S takovou se mi podaří tu nudnou část co nejvíc zkrátit!
(Takhle to dopadne, když mi řeknete, že vás ZM začíná nudit...)


Zazvonilo na přestávku a já si začala balit věci. Leo si stoupl vedle lavice Tea a Boty,
který všechny pečlivě ignoroval.
"Co se mu stalo?" dotazoval se. "Nemluví se mnou."
Nikoho nejmenoval, ale všem bylo jasné, o kom je řeč.
"Co jste mu udělali?" pokračoval Leo, když se nedočkal žádné odpovědi.
"Nic jsme mu neudělali," zavrčel Teo.
"Udělal si to sám," dodal uraženě Bota.
"Ty už radši nic neříkej, Boto," okřikl ho Robin sedící v lavici za ním. Poslední dobou mi připadal nějaký divný, ale nedokázala jsem říct proč. "Velkou vinu na tom máš ty."
Leo upřel zelenohnědé oči na Botu. Ten k němu otočil hlavu a vykřikl: "Všichni se proti mě spikli!"
"Co to plácáš za blbosti?!" naštval sem Teo.
"My nemůžeme za to, kde ses narodil," řekl Robin.
Leo byl dokonale zmatený. "To se hádáte kvůli tomu, kdo se kde narodil? Já se třeba narodil v Aši..."*
"Víš co? Radši už nemluv," radila jsem mu.
"Nejde jen o to narození," prohlásil Robin. "Jde o to, že Bota závidí."
"Hlupáku," řekla jsem směrem k Botovi. "Otevři oči! Není nic, co bys mohl závidět Danielovi."
Leo se zatvářil překvapeně. "Že ne? Tak to bych se hádal! Chcete říct, že na Danovi není nic dobrého?" Zaplétal se stále víc do pavučiny nedorozumění...
"Ale to jsem vůbec říct nechtěla!" zděsila jsem se. "Ty to vůbec nechápeš!"
"Tak mi to vysvětli," naléhal Leo.
"Nemůžu... Ale ráda bych."
Přemýšlela jsem o tom. Měl právo to vědět, spolu s Dominikem patřili do party, i když poněkud potrhané, a já nechtěla, aby byli venku ze hry. No jo, ale co když nám nebudou věřit a budou
si myslet, že jsme čichali toluen a měli z toho halucinace nebo něco podobného...? Mohli bychom podat důkaz, ale jaký? Hm, vlastně vím, jak bych to provedla, ale nechci se do ničeho tak riskantního pouštět,
když jsme teď rozhádání.
"Tak uděláme výměnu, navrhoval Leovi Teo. "Tvoje tajemství za to naše."
Teď se zděsil Leo.
"O-o čem to mluvíš?" snažil se předstírat, že o ničem neví.
"Já si jsem skoro jistý..." řekl Teo a pohled upíral kamsi do stěny.
Leo došel k názoru, že bude lepší mlčet a vyděšeně na Tea zírat, než opakovat lež, kterou právě řekl.
"No tak, není to něco zas tak špatného a ty za to nemůžeš. Myslím... My bychom ti to aspoň mohli uvěřit, narozdíl od tebe a našeho tajemství."
Leo na Tea stále jen zíral. 
"Nebo to můžu říct za tebe..."
"To mi zní trochu jako vyděračství, poznamenal opatrně Robin.
"Oh," vypravil ze sebe Teo. "Ale tak jsem to..."
Leo se otočil na podpatku a zamířil do své lavice.
Za nevelkou chvíli se vedle Boty objevil Daniel.
"Co jste mu udělali?" zajímal se trochu naštvaně.
Neudržela jsem se. Musela jsem se zasmát. Jsou si tak podobní! Začalo to stejně, tak doufám, že to neskončí jako s Leem. Znovu jsem se zamyslela nad Teem a Leem. To mi k Teovi vůbec nesedělo. To Leo provedl něco tak hrozného? Ale vždyť sám Teo říkal, že za to nemůže.
Tentokrát Teo neodpověděl, že mu nic neudělali, protože dobře věděl, že za to může on. Ostatní ho pozorovali a on měl pocit, že se od něj něco očekává.
"Nó..." začal, "je to moje chyba... Vůbec jsem nechtěl... Omlouvám se..."
"To řekni jemu," upozornil ho Daniel.
Teo trochu zaváhal, pak se zvednul a zamířil do zadní lavice za Leem. Proběhl mezi nimi krátký rozhovor. Pak se Teo vrátil.
Daniel se nad něčím zamyslel.
"Proč se s váma vlastně nebavím?"
"Protože seš vůl," odpověděl mu bez váhání Bota.
"Tak už vím proč," řekl Daniel a spěšně odkráčel.
Robin chvíli vypadal, že by Botu nejradši uškrtil. Teo tak pouze nevypadal, ale opravdu se o to pokusil. Bota zařval, Teo ho okamžitě pustil a Bota spadl ze židle.
"Zbláznil ses?" sípal Bota a mnul si krk.
"A nezbláznil ses ty? Jak si dovoluješ někomu říkat, že je vůl, když ty sám jsi něco mnohem horšího?!"
"Už to vypadalo, že se s náma zase začne kamarádit," vyčítala jsem Botovi.
"Ale s váma nechci kamarádit! Vždyť tamten mě málem zabil!"
Tea se dotklo, že ho Bota nazval "tamtím".
Bota se bleskově zvednul ze židle a odešel ze třídy.
Když se rozezněl školní zvonek, byl to pro mě dar z nebes. Tolik hádek jsem za jednu přestávku ještě nezažila! (*Ale zažiješ ještě víc. Jestli se mi to nepodaří promazat. Musím to promazat! Delete, delete, delete, DELETE!!!! [Ignorujte mě radši…])

*Promiňte, já si nemohla pomoct... Aš je jedno ze dvou měst, které mě zaujaly. Aš mě zaujalo jak názvem, tak polohou. A Adamov zase vzhledem... Možná o tom někdy napíšu článek.
_________________________________________________________________________

K sakru, jak si to teď čtu, vidím, že je to hrozně krátké! Ale nedá se nic dělat, už se mi to dál přepisovat nechce, nahradím vám to u další kapitoly, kterou předpokládám na sedm stránek (ne ve wordu, v sešitě).
Gomen, já pořád ještě nemám napsané to vysvětlení konfliktu mezi Teem a Leem. *schovává se za židli* Ale právě teď jsem v části, kam bych to mohla napsat. Proto teď nevím, jak dál. Vůbec se mi totiž do toho nechce. Když jsem to vymyslela, dívala jsem se na to jinak. To je ten problém s psaním "knihy". Za půl roku už píšete jinak a všechno vidíte jinak. Za Hořčice a Strážce bych se teď nejraději umlátila tupým předmětem. A navíc na papíře taky vypadá všechno jinak. Ta část, co zrovna píšu, měla být humorná, pro odlehčení příběhu, ale přitom je z toho na papíře horor. x_x V šešitě je to prostě mnohem vážnější, než v mé hlavě.

Mimochodem, pod článkem je anketa o nejoblíbenější postavu. :D Miluju takové ankety! :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yone Yone | Web | 28. března 2010 v 13:52 | Reagovat

Ha! JSem první kdo má hlav anketě! :D

Tý jo... já se tak těšila, že tam bude co se to vlastně mezi Teem a Leem událo a ono ne! To je ale napínák... Jako Kšandy. XD (miluju to přirovnání)
PAráda....
Snad se zase brzo usmíří.. :D

2 Lizz Lizz | Web | 28. března 2010 v 13:57 | Reagovat

Jůůůů :D kapitola :D Super..xD ehm víceméně jsem ti to řekla už na icku...xD jo je to krátký as já jsem magor, protože se směju věcem co nejsou vtipný..xD :D  každopádně doufám, že brzo bude další..xD a umlátit se? neříkala si , že se chceš probodnout tužkou jako Mikami?:D heh což mě přivádí na to DELETE..xD *chcípla smíchy* on se u toho delete začal Pavi enbo Gr ted nwm dábelsky smát..xD to jim vyšlo pěkně :D no nic :D nemelu nesmysly a jdu otravovat někam jinam..xD stejně.. komu by se tyhle kecy chtěli číst? (mám na mysli koment:D)

3 KaThea KaThea | Web | 28. března 2010 v 13:58 | Reagovat

[1]: No, brzo... vzhledem k tomu, že jsem v sešitě o 60 stránek napřed a pořád to tam není, to tak brzo nebude... Ono nebude brzo nic, vypadá to, že z toho bude pěkně dlouhá povíka (fakt by mě zajímalo, jestli to někdo vydrží číst až do konce).

4 Lind@ Lind@ | Web | 28. března 2010 v 14:05 | Reagovat

Je to poprvé co ZM čtu. Jakmile jsem četla pasáž o tom "ty jsi mě málem zabil" vybavila jsem si obrázek "psycho" s tvého blogu. Je to ono? PS: vidím, že jsem udělala chybu, že jsem ZM nečetla. No nic, budu moct do večera co dělat... :-)

5 KaThea KaThea | Web | 28. března 2010 v 14:05 | Reagovat

[2]: No dobrá, tek ne umlátit, jen přizabít. :D Abych se pak mohla ještě později probodnout propiskou. :D Ale to by byla fakt nejlepší smrt pro spisovatele. :D (A navíc bych zemřela jako moje oblíbená postava DN. :D)

6 KaThea KaThea | Web | 28. března 2010 v 14:08 | Reagovat

[4]: Ne, to s tím obrázkem nemá nic společného. :D On mluví o tom, jak ho škrtil. Omg, další člověk, co nečtě ZM od začátku! Lidi, proč to děláte? Co z toho máte? Vždyť to nemůžete vůbec pochopit!

7 Lizz Lizz | Web | 28. března 2010 v 14:12 | Reagovat

[5]: : Jj ale jenom trocu jo? Aby ti to nezpůsobilo žádný větí trvalý následky..xD jj pro spisovatele určitě ta nej smrt..xDD jj což Mikami :D

8 Vivi Vivi | Web | 28. března 2010 v 16:05 | Reagovat

Nejsou Leo a Daniel dvojčata, když sou si tak podobný? (to je asi dost blbej postřeh vzhledem k tomu že to asi neni technicky možný, když se každej narodil někde jinde...ale tak za pokus nic nedám :D)
Mě se líbí ta část se škrcenim, u tý sem se docela zasmála :D

[3]: Já to vydržim až do konce, chceš se vsadit?

9 Lind@ Lind@ | Web | 28. března 2010 v 17:13 | Reagovat

[6]: Uspěšně dočteno! Už vím "vo co go" ;-)

10 Iwča Iwča | Web | 28. března 2010 v 20:26 | Reagovat

Náhodou je to výbornej příběh :)

11 Žumpa Žumpa | Web | 29. března 2010 v 11:31 | Reagovat

Prosim tě, nemusíš nic deletovat, prostě si to tlačítko pro jistotu vydloubni z klávesnice :D. Já zas něco napsala, kvůli tomu, že si popelnice stěžuje na to, že v ZM není moc napětí přeci nepřepíšeš nebo nezkrátíš všechny ty hádky :D. Teda jak to vidím, moje komentování má neblahé dopady,  Radši bych mohla dělat něco užitečnějšího, třeba si konečně nacpat do hlavy ty převody nebo se konečně naučit malovat a ne otravovat lidi na blogu :D. Ale jinak, kdžy už ty hádky mažeš tak tam zkus někam vecpat to s tím Leem, když už jsi to připomněla. Já bych na to jinak v klidu zapomněla, jenže ne, schválně tam s tím musí Teo vyhrožovat. Bože, já to nevydržím, jak mám být zároveň napnutá co se stane ve dvou seriálech a šesti povídkách :D? No nic, tak já už končím, hodně štěstí s mazáním ;-) :D

12 KaThea KaThea | Web | 29. března 2010 v 15:10 | Reagovat

[8]: Ne, dvojčata nejsou. :D Taky vypadají úplně jinak.
Fakticky to pro mě uděláš? :)) Když ono to bude opravdu trvat ještě dlouho, než to dopíšu. (Musím ti tu laskavost nějak oplalit... Přečtu si nějakou další tvoji povídku. (Už jsem četla pár kapitol.))

[9]: Lidi, já vás obdivuju. :D Já bych se sem tak rychle nedočetla. To je ta povídka vážně tak dobrá?

[10]: Díky. :))

[11]:Já vím, jsem hrozná, pořád vám to připomínám. :D Už toho nechám... snad. :D A myslím, že to tam vecpat nepůjde, musím to napsat až teď (jako tam, kde jsem v sešitě teď). Ale ono je opravdu zbytečně dlouhé a nudné! Máš pravdu, mělo by se tam zase něco dít...

13 Alisha♣ Alisha♣ | Web | 29. března 2010 v 16:43 | Reagovat

Zaujal mě pojem "přepisovat"... Četla jsem kousek, protože moc nevím, o čem to je. Ty to píšeš rukou?

14 Lind@ Lind@ | Web | 29. března 2010 v 17:30 | Reagovat

[12]: Jo,je fakt dobrá^^ Zabralo mi to sice tak tři hodiny (možná i víc...) ale stálo to za to.

15 SoMeBoDy SoMeBoDy | Web | 30. března 2010 v 12:33 | Reagovat

Cau... mas uplne super blog a pekne kreslis.... Kde si sa tak pekne naucila kreslit?

16 Žumpa Žumpa | 30. března 2010 v 17:32 | Reagovat

[12]: Je to protažené a nudné, ale to neznamená, že musíš tak radikálně odstraňovat svoji práci :D. No, když tak do jedné kapitoly nacpat těch hádek více, ale to asi ani moc nejde, jedině že by tam byli přídavné odstavce, ale v celkové úpravě by to asi nevypadalo moc dobře.

17 KaThea KaThea | Web | 30. března 2010 v 18:22 | Reagovat

[13]: Ano, píšu to nejdřív na papír a pak to přepisuju do počítače. Přepisování mě nebaví, ale nemůžu to psát rovnou do počítače, protože na počítači se nedokážu soustředit.

[14]: Díky. :) Já bych u toho tři hodiny nevydržela! Maximálně jsem četla asi dvě hodiny Keep on.

[15]: Kde? Na papíře. :D

18 Alisha♣ Alisha♣ | Web | 31. března 2010 v 19:02 | Reagovat

[17]: Já bych nemohla psát na papíře- přepisování nesnáším :D Máš můj obdiv.

19 Sasanka Sasanka | Web | 31. března 2010 v 19:19 | Reagovat

"Proč se s váma vlastně nebavím?"
"Protože seš vůl," odpověděl mu bez váhání Bota.
"Tak už vím proč," řekl Daniel a spěšně odkráčel.
Tak tohle mě dostalo nejvíc :D
Normálně, trochu jsem nad tou tvojí povídkou přemýšlela a došlo mi, že Karina je jediná holka v celém příběhu. A já se teď pokusím napsat, proč si myslím, že to tak je, a ty mi pak napíšeš jestli jsem se strefila...
Nechtěla jsi dávat jako hlavního hrdinu kluka, protože přeci jenom jim to v těch jejich prázdných kebulích šrotuje trochu jinak, než nám, něžnější chytřejší a krásnější polovičce světa. Proto si myslím, že je hlavní hrdinka holka. A proč jsou ostatní kluci? Myslím, že nerada řešíš holčičí problémy, proto ses jim takhle vyhla. A možná, jenom možná, si ty sama připadám líp ve společnosti kluků než holek. A možná, jenom možná se úplně pletu.
Neřekla bych, že bys měla tuhle "problematiku" nějak předem prom,yšlenou, spíš si tao tak dělala automaticky. Ale ruku na srčdce, když se nad tím zamyslíš ... Strefila jsem se aspoň trochu? (prosím, řekni že strefila, protože jinak to znamená, že tě vůůůůůůbec neznám) :D
A teď asi něco ke kapitole... Ty kluci jsou trubky, kdyby si to normálně vyříkali, byl by klid... Ale to sou prostě KLUCI no :D A náhodou to nebylo tak extrózně nudný, jak si psala... Taková normálka, oddechovka... A další bude kedypak?  (Já tuhle otázku nesnáším, ale nemůžu si pomoct, promiiiiň) :D

20 KaThea KaThea | Web | 1. dubna 2010 v 11:49 | Reagovat

[19]: Ale já opravdu nezamýšlela, aby ta část byla vtipná. :D Ono to tak nějak samo. :D
Ta tvá teorie je zajímavá. :D Nechtěla bys být psycholožka? :D Hm, ono to vážně dává smysl... A byla by to možná i pravda, nebýt toho, že ZM vzniklo úplně jinak, než všechny ostatní povídky... Ty postavy vznikly jinak. Neřeknu ti jak, ale nevymyslela jsem je tak, jako postavy ostatních povídek. Ale nemusíš se bát, nikomu jsem ty postavy neukradla, všechny jsou moje a částečně i ségry. Ona například vymyslela Botu. Pomohla mi vymyslet i jiné postavy, ale já je potom tak předělala, že už to vůbec nejsou oni. Jen Bota zůstal stejný. Ano, je to tak, Bota není zcela můj. Ale já mu samozřejmě taky tvarovala osobnost. Ségra ZM nečte, jen vymyslela Botu... A když jsem jí o tom někdy vyprávěla, přinutila mě změnit jednu věc, která se jí nelíbila. Vlastně mi pomohla k jednomu dobrému nápadu. Ale vlastně máš pravdu. Mohla jsem to psát z pohledu jakéhokoli kluka, ale já si vybrala holku. V bodě jedna ses trefila. Proč jsou ostatní kluci netuším. Jak říkám, tyhle postavy vznikly úplně jinak, prakticky už roce 2002. :D Ale víc ti o tom neprozradím... No, já si připadám nejlépe v ničí společnosti. :D Kluci jsou magoři a holky krávy... Teda většina z nich. Cítím se dobře jen ve společnosti lidí, kterým důvěřuji... a tech je opravdu málo...

21 Kay Kay | Web | 5. dubna 2010 v 12:45 | Reagovat

Chvílema jsem v tom měla trochu zmatky, ale kapitola se mi líbila :) nevím kde si vhrabala ty svoje nudné části, zatím se nic nudného nedělo :D A těším se až napíšeš co je ten konflikt s teem a leem :D (pro mě zatím největší záhada xD) a gratuluji k těm 113 stranám, těším se a další díl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama