Duben 2010

Salma - základní kámen všeho

30. dubna 2010 v 21:14 | KaThea |  Postavy Kopie

Ehm... Salma není kámen, kdyby to náhodou někoho napadlo. xD
(Nejdřív kecy, pak obrázek, protože ten obrázek jsem perfektně zkazila :D)

Salma je kouzelnice. Nakreslila jsem ji hlavně proto, abych si ucelila představu o jejích vlasech (a taky abyste si je lépe dokázali představit vy). V příběhu se moc nevyskytuje, ale to neznamená, že není důležitá. Jak říkám, ona je základ všeho. (Poprvé se s ní setkáte ve druhé kapitole, pak to plánuju až někdy v jedné třetině a potom asi až na konci... Ano, už mám dokonce vymyšlený konec! :D Tak trochu... vlastně jen trošku... :D Ale jeden konec mám vymyšlený skálopevně. [Ono to jaksi má dva konce... Jde tam vlastně o dvě věci. O Kala a... o Kala. xD Ten děj, který jsem vymyslela dřív, se týka jen jeho osobně, ten druhý děj, který ještě potřebuje hoooodně domyslet, se týká jeho úkolu. Aspoň trošku to chápete, ne? :D]) To ona může za to, jak teď Kal vypadá (ano, opravdu si to neudělal sám, chudák. :D Tedy, ve skutečnosti za to můžu já, ale neříkejte mu to, on si myslí, že za to může Salma. XD).Salma
Tu pusu jsem opravovala snad milionkrát! Vážně hrozně mockrát... pořád jem ji kazila. Nanesla jsem na ten obličej tunu bělítka (ale předtím jsem vždycky oškrábala předchozí vrstvu). Nakonec jsem radši nechala tohle, protože jsem to nechtěla ještě více zkazit. Na počítači se mi to podařilo trochu opravut, aby to nebylo tak vidět. Když se nedíváte na tu pusu, tak to snad není tak hrozné, ne?
To, co má ve vlasech, jsou pírka a korálky, kbyby to někdo nepoznal.

Módní návrhy

28. dubna 2010 v 20:59 | KaThea |  Barevné kresby
Tohle je sbírka obrázků z růných dob, kdy jsem zrovna měla chuť navrhovat módu. Jeden obrázek jsem kreslila včera, jeden už hodně dávno, v době, kdy jsem asi ještě ani nevěděla, jaký je rozdíl mezi mangou a anime (ale to není zas tak dlouho) a neobtahovala černou fixou.

Na výtvarku nám přišla suplovat učitělka výtvarky (normálně máme třídní xD) a zadala nám, že máme nakreslit nějaké futuristické oblečení. To moje asi není z moc vzdálené budoucnosti, mohla jsem si s ním pohrát víc... (chtěla jsem mu přidat takový pláštík, ale zdálo se mi, že by to kazilo).

Future
Není to manga... Nebo aspoň oči nejsou manga, jinak nevidím žádný rozdíl mezi tímto obrázkem a mými manga kresbami. Nevím proč, prostě se mi zdálo, že se to nehodí.
Pře mýšlela jsem, že bych si to dala do designu... Tenhle design mám už hrozně dlouho a chtěla bych ho změnit.Tady mi nešlo ani tak o to oblečení, ale o to vybarvování. Měla jsem prostě chuť něco tímhle způsobem vybarvit. Ten papír byl takový tmavý, proto... je takový tmavý. :D
askl


Grass... No comment. :D Prostě taková ulítlá móda. :D Mám pocit, že už jsem to jednou zveřejňovala... Nevadí. :D Nikde jsem to na blogu nenašla, takže jsem to možná ještě nezveřejňovala... :D
Móda :DNejstarší... Většinou si nehraju s barvou nebo potiskem, ale se střihem.
Móda :D

The end

xD

Papír + pero = obrázek xD

27. dubna 2010 v 18:04 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Kdyby vás to náhodou někoho zajímalo...
... tak jsem se dostala na oba gymply.
Ale  asi půjdu na ten lehčí. Na co by mi bylo se čtyři roky celé dny jen učit, abych pak mohla jít na dobrou vysokou a zase se pořád jen učit? Ne, že bych nechtěla jít na vysokou, ale nechci přijít o X let života kvůli učení. (Já mám totiž někdy trochu zvláštní pohled na život. Když nedělám něco užitečného, nežiju.) Tak. Jdu na ten lehčí a hotovo! Lidé se tváří, jako bych se chtěla bůhvíjak flákat, ale každý gympl je těžký, sakra! Mezi školami, na které jsem podala přihlášku, nebyla žádná lehká. Tenhle gympl byl z těch tří škol asi nejlehčí. Ale pořád to není to samé, jako kdybych chtěla jít na nějakou školu pro trojkaře!

Nechtěla jsem, aby se to někdo dozvěděl... ale je to celkem pěkná kuriozita. :D Já jsem umělec tělem i duší a jsem schopná kreslit na cokoli! :D Tohle je důkaz jednoduché rovnice papír přede mnou + něco na psaní v mé ruce = obrázek. :D
Na tom lehčím gymplu jsme měli na češtinu strašně moc času... Ještě ho neuběhla ani polovina a já měla už hotovo. A jak jsem se nudila... tak jsem si ten papír... trochu... vyzdobila. xD Tu učitelku to asi trochu naštvalo, pevně doufám, že mě nebude učit. Doufám, že o tom neřekla moc lidem. :D Ale žádné body mi za to neodečetli (vím to, protože jsem to pravopisné cvičení měla kompletně bez chyby).
Už nikdy nic takového neudělám, za ty nervy to nestojí. :D Na důležité dokumenty je lepší nekreslit. :D
Možná jsem měla radší jít na uměleckou... :D

Už nejsem v takové anonymitě

27. dubna 2010 v 17:45 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Připadalo mi to nefér... Že ostatní mají na internetu fotky a já ne. Přišlo mi to nefér vůči ostatním, že moji fotku nemůžou nikde vyšťourat, když nikde není. :D Když člověk hledá, může na internetu najít fotku skoro každého... Když se dívám na seznam mých oblíbených blogů, viděla jsem fotku šesti z nich (z 14). Kdybych opravdu hledala, mohlo by jich být víc.
No prostě, rozhodla jsem se, že vyvoleným taky umožním spatřit mou pravou podobu.
... Vy všichni vyvolení nejste. :D Snad jste si nemysleli, že dám svou hroznou tvář na blog? :D
Dala jsem svou fotku aspoň na facebook (i když tam jdu tak dvakrát za měsíc). Ti, které mám v přátelích mají právo vidět mou pravou podobu. Měla jsem to vlastně udělat už dávno.
Ale jako KaThea tam nejsem, takže mě nenajdete. :P :D
Nechci aby mě vidělo zbytečně moc lidí... Já se za svou podobu stydím... Za všechno na sobě se stydím.....

Ehm... radši prostě holka...

25. dubna 2010 v 14:54 | KaThea |  Barevné kresby
Nevím, jak to pojmenovat.
Za stínování vděčím návodu od Miharu. Ale stejně jsem to úplně zkazila, nedokážu to ani zdaleka udělat tak, jako ona. Ještě jsem nenašla správný odstín na pleť.


xxxve větším

Ty ruce jsem vážně zkazila. x_x Radši bych měla vybarvovat zas nějak normálně. Ale ty světlé plochy na vlasech se mi celkem líbí. Ale tam vzadu jí trčí nějak divně. :D

Poslední dobou nějak nemám chuť se rozepisovat, takže toho k tomuto článku moc nenapíšu.


P.S.: 1/2 Prince je fakt skvělá manga! :D

ZM - 21. kapitola

24. dubna 2010 v 12:41 | KaThea |  Záhadné městečko
Tahle kapitola se mi dokonce i docela líbí. :D Stal se zázrak! se líbí něco, co jsem napsala ! :D To je tím, že je tam Jeroným. Dlouho jsem o něm nepsala, tak jsem ho tam nějak musela vecpat. :D Je to totiž moje nejoblíbenější postava. Po něm je Robin a Daniel.
Nemám čas se nějak rozepisovat, takže už končím. Ale stejně je to nějak podezřele krátké. :D

Tak jo, nebudu to odkládat a vážně to udělám!

22. dubna 2010 v 20:51 | KaThea |  O blogu
Omg, to je název. xD Ten vám toho hodně řekne. :D Ale já to prostě nechtěla pojmenovat "Ruším SB", to by vypadalo hrozně divně! Neřeknu vám proč, ale vypadalo.

Takže už jsem vám řekla vše, co potřebujete vědět. :D

Je to nesmysl. Spřátelování je nesmysl. Hlavně, když to dělám já. A víte proč? (Protože se stydím někoho požádat o spřátelení. xD) Protože některé nespřátelené blogy mám mnohem radši, než některé spřátelené. Nelíbí se mi to. Takže konec! Ha! A od teď si budu dávat do oblíbených koho chci a řadit si to, jak chci!

Vy si mě můžete ve spřátelených nechat, pokud chcete, proti tomu nic nenamítám. (Ne, nedělám to kvůli reklamě, kdyby to náhodou někoho napadlo, jen vás nechci nutit si mě mazat.)

Když už jsem s tím začala, mohla bych udělat i pořádek v rubrikách. Mám tam pěkný bordel. Ale to udělám až zítra. :D Slibuju! (Když něco slíbím tady na blogu, dodržím to mnohem jistěji, než kdybych to slíbila jen sobě.)

Článek o všem možném

21. dubna 2010 v 21:00 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Do tohohle článku chci vecpat vše, co jsem sem chtěla v poslední době napsat. :D

Našla jsem způsob, jak číst knihu a učit se zároveň. xD Chtěla jsem se na přijímačky naučit ruhy zájmen, protože zájmena mi dělají prioblémy. Může se tam objevit úkol "najdi v textu všechna zájmena a urči jejich druh". (Dřív jsem doufala, že tam nebude, ale teď už mi to nevadí, protože jsem se to už naučila. :D) Když jsem se trochu naučila, co je to za druhy, potřebovala jsem věty, ve kterých bych je mohla určovat. No a... Poslední kontinent byl po ruce... hehe... :D Prostě jsem si vždycky přečetla větu a pak hledala zájmena.
Pokud se ale nechcete učit češtinu, tak vám tenhle způsob učení nijak nepomůže. :D

Když už jsme to načali... Zítra dělám přijímačky... Hehe... to je brzo! xD Já jsem vážně vadná, protože se moc nebojím. :D Dokonce se  docela těším, abych už to měla konečně za sebou a nemusela se učit. A taky se těším, že ve čtvrtek a v pátek nepůjdu do školy. :D
Ne, že by to nebylo důležité... Ono je to právě důležité tak, že si to radši nepřipouštím. :D Spoustu věcí řeším tak, že je prostě neřeším. :D To je taky řešení! :D Moje oblíbené. :D
A jestli vás třeba napadlo mi držet palce nebo podobná pitomost, tak se nemusíte namáhat. Já o to nestojím. Řekněte mi, k čemu mi to bude? Nějaký logický důvod? No? K ničemu! Nepomůže mi nic kromě kromě kalkulačky (která je zakázaná), tabulek (které taktéž nejsou povolené) nebo našeho matikáře, který by mi nakukoval přes rameno a radil mi (o tom se nic nepsalo). :D (Lizzie dostala lopatou (imaginární xD) za to, že přesmé varování řekla, že mi bude držet palce, tak pozor na to! :D)
Ale nevím, na který gympl mám jít. Každý říká něco jiného. Na tom těžším se prý musí pořád učit a je tam prý hrozně pitomá zástupkyně. Ale když jsem mluvila s jednou holkou, co tam chodí, říkala, že to prý není tak hrozné a že by na ten lehčí nešla ani za nic. Říkala, že jestli se chci dostat na dobrou vysokou, mám jít na ten těžší a jestli se chci spíš bavit, tak na ten lehčí. Já chci oboje a zároveň nechci ani jedno. Já chci psát! A to se asi do kategorie zábava nepočítá (za zábavu se podle mě počítají pařby a takové věci).  Chci mít dost času na psaní. Ale taky se chci dostat na dobrou vysokou. Já nevím. :( Doufám, že se dostanu jen na jeden gympl!

Dneska jsem dostala svou první dvojku z matiky za tohle pololetí! Úspěch! :D Ta dlouhá řada jedniček mě už štvala. :D ... No co na mě tak koukáte? Já nemůžu za to, že ve třetím čtvrtletí devítky bereme tak primitivní učivo!

Té nejnovější povídky mám už 34 stránek, ale přestává mě to bavit. Po dlouhé době jsem zase vytáhla ZM a napsala jsem asi pět řádků. :D Ale zítra napíšu víc. Hm, myslela jsem, že o tom bude mnohem delší odstavec, ale nechce se mi o tom rozepisovat.

Nudila jsem se na počítači, tak jsem hledala nějaké obrázky bishíků. :) Byli samozřejmě hezcí, ale žádný mě příliš nezaujal. Kromě jednoho. Na toho jsem chvíli čuměla. Není nijak zvlášť hezký, ale mě z neznámého důvodu hrozně připomněl Lea. Jak jsem se na něj podívala, měla jsem pocit, že hledím do očí o pár let staršímu Leovi. Nevěděla jsem, že Leo bude jednoho dne tak hezký. xD Možná by jen měl mít trochu zelenější oči... On je má tak nějak hnědozelené. No, obrázek zde.
Achjo... Nemůžu se dívat na žádné anime. :( *fňuk* Jeden počítač je v opravně a na ruhém najednou nejde zvuk. :( A bez zvuku to není ono. To z toho nemám zdaleka takový zážitek. Vynahrazuju si to Full metal alchemist mangou. :D

Myslela jsem, že jsem v angličtině dobrá. Byla jsem... před dvěma lety. Ale teď mám pocit, že jsem se za poseldní rok skoro nic nenaučila. :( Zjistila jsem, že mám v angličtině

velké

mezery.
(Ano, až tak velké. xD)
Rozhodla jsem se, že se budu učit anglicky. Na lidech je jakýsi kurz. Já ho ale teď nemůžu dělat, protože v rozřazovacím testu je jedno cvičení na poslech a mě nejde zvuk.
Abych si zmenšila mezery, budu číst anglickou mangu (Kuroshitsuji xD) a dívat se na anglické anime (Hetalie. Výhodou Hetálie je, že jeden díl má jen pět minut, takže i kdybych překládala každou větu, nebude mi to trvat déle, než normální díl anime).

To je asi tak vše.

P.S: Velké sčítání lidu dopadlo lépe, než jsem čekala. S takovou bych se možná nemohla bát zveřejňovat tu povídku, co jsem ji radši zveřejňovat nechtěla. :D

Dary moře s kuskusem

16. dubna 2010 v 20:43 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Nevím, co jsem si myslela, když jsem si jako oběd na dnešní den zvolila "Dary moře s kuskusem". Myslím, že jsem to udělala proto, že si Áďa stěžovala, že bude asi jediná, kdo si ten oběd zvolí. A taky jsem chtěla vědět, co je to kuskus. :D

Zdálky to vypadalo trochu jako rizoto... Ale když jsem si šla sednou, čuměla jsem na to jídlo, jako by mě chtělo samo sníst. V tom jsou chobotnice...!

Nedivím se, že to pojmenovali "Dary moře s kuskusem", protože "Málé chobotničky v jakýchsi měkkých kuličkách připomínajících rýži polité podivným kečupem" by si nikdo nevzal...

Nejdřív jsem jedna salát. Ten z toho všeho byl jediný poživatelný. Ten kečup byl vážně divný. Přebíjel ostatní chutě. Ale nebyl zas tak špatný. Potom jsem ochutnala i to, co vypadalo jako rýže. Bylo to divně měkké a nechutnalo mi to, protože na to nejsem zvyklá. Pak jsem chvíli držela na vidličce jednu chobotničku, ale neodvážila jsem se ji sníst. :D Pak jsem ji uřízla jedno chapadlo a rychle ho sežvýkala. Zdálo se mi, že chutná trochu jako kuře, tak jsem se po chvilce odvážila ochutnat ještě jednu. I když je fakt, že trochu jako kuře chutná skoro každé maso.
Jak jsem tak na ty chobotničky v "rýži" koukala, napadlo mě je rozpitvat. xD Napadlo mě to proto, že jsem dneska ve škole vymýšlela novou postavu do povídky... Je to psychopat, co hrozně rád něco pitvá. :D ... No co? xD Snad ode mě  nečekáte, že budu mít normální postavy? :D Já v každé své povídce musím mít šílence, jinak to není ono. :D
Ale uvniř té chobotničky nic zajímavého nebylo. Byla moc malá na to, aby v ní byly vidět nějaké vnitřnosti. Ale jedna učitelka mi řekla: "Ty to tam snad pitváš nebo co?" :D Já jí samozřejmě neřekla, že jo, jen jsem se zasmála. :D

Nakonec jsem vzdala pokusů se naobědvat a odnesla jsem to.

Příště už si nikdy nedám jídlo, které si podle názvu nedokážu představit! To byla cenná zkušenost! Na pondělí mám "Sekaná pečeně, brambor, kompot, vitamínový nápoj", to přesně vím, co je! Tedy nejsem si jistá, jestli to bylo napsané přesně takhle, možná je tam místo kompotu nějaký salát, ale to rozhodně nebude nic jako "dary moře".

Na ICQ jsem psala Lizz, že píšu článek o školním obědě a že je to fakt síla. A ona na to: "co sis dala? chobotničky? :D" Z toho jsem nemohla. xDD
"xDDDDDDD A víš, žes to uhodla? xDDD"
"xDDDDDDDD cože?! :D omj :D pomoc :D"

Radím vám, nedávejte si a školním obědě žádná jídla, která zní jen trochu exoticky! Nikdy nevíte, co se z toho vykube!

Prokletí

15. dubna 2010 v 16:36 | KaThea |  Barevné kresby
Nakreslila jsem to jako narozeninový dárek pro Lizzie. Je to jakoby návrh na obálku její "knihy" Prokletí II (na tu dvojku jsem zapomněla, takže na obrázku stojí jen "Prokletí").
 Trvalo mi to strašně dlouho, asi šest hodin. Nepamatuju si, že bych někdy něco tak dlouho kreslila. Asi jo, ale to jsem nemusela stihnou za dva dny.


Větší velikost.
Prokletí II
Velikost A5, jako by to byla kniha.

Tihle tři lidé na obrázku jsou prokletí (a Prokletí taky :D). Po západu slunce se mění v příšeru s upířími tesáky, dvěma metry výšky, hlubokým hlasem, krvežíznivostí, křídly a žhnoucíma očima. (Text kurzívou © Lizzie, mě se to nechtělo psát vlastními slovy, tak jsem to skopírovala z prologu k Prokletým 1. :D "Dvěma" není kurzívou, protože tam původně bylo "2", ale mě to tak štvalo, že jsem to musela přepsat. :D V té době, kdy to Lizz napsala, bych to tak napasla taky, ale teď vím, že číslice do povídky nepatří! Nemohla jsem se na to dívat, jsem na pravopis háklivá.)

 Já dopředu původně nechtěla dát Becky, ale ona se tam nějak vecpala. :D Když Ray se tam nehodil a ona se tam prostě hodila nejvíc. Má stejné triko, jako když jsem je kreslila předtím (mluvím o tomhle obrázku). :D
Postavy jsou kresleny pastelkami, pozadí vodovkami a stíny jsem kreslila vodou roztíratelnou pastelkou, ale moc vody jsem nepoužila.


P.S.: Zůčastněte se Velkého sčítání lidu. :D ↓ Tahle anketa je důležitá.