Článek o všem možném

21. dubna 2010 v 21:00 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Do tohohle článku chci vecpat vše, co jsem sem chtěla v poslední době napsat. :D

Našla jsem způsob, jak číst knihu a učit se zároveň. xD Chtěla jsem se na přijímačky naučit ruhy zájmen, protože zájmena mi dělají prioblémy. Může se tam objevit úkol "najdi v textu všechna zájmena a urči jejich druh". (Dřív jsem doufala, že tam nebude, ale teď už mi to nevadí, protože jsem se to už naučila. :D) Když jsem se trochu naučila, co je to za druhy, potřebovala jsem věty, ve kterých bych je mohla určovat. No a... Poslední kontinent byl po ruce... hehe... :D Prostě jsem si vždycky přečetla větu a pak hledala zájmena.
Pokud se ale nechcete učit češtinu, tak vám tenhle způsob učení nijak nepomůže. :D

Když už jsme to načali... Zítra dělám přijímačky... Hehe... to je brzo! xD Já jsem vážně vadná, protože se moc nebojím. :D Dokonce se  docela těším, abych už to měla konečně za sebou a nemusela se učit. A taky se těším, že ve čtvrtek a v pátek nepůjdu do školy. :D
Ne, že by to nebylo důležité... Ono je to právě důležité tak, že si to radši nepřipouštím. :D Spoustu věcí řeším tak, že je prostě neřeším. :D To je taky řešení! :D Moje oblíbené. :D
A jestli vás třeba napadlo mi držet palce nebo podobná pitomost, tak se nemusíte namáhat. Já o to nestojím. Řekněte mi, k čemu mi to bude? Nějaký logický důvod? No? K ničemu! Nepomůže mi nic kromě kromě kalkulačky (která je zakázaná), tabulek (které taktéž nejsou povolené) nebo našeho matikáře, který by mi nakukoval přes rameno a radil mi (o tom se nic nepsalo). :D (Lizzie dostala lopatou (imaginární xD) za to, že přesmé varování řekla, že mi bude držet palce, tak pozor na to! :D)
Ale nevím, na který gympl mám jít. Každý říká něco jiného. Na tom těžším se prý musí pořád učit a je tam prý hrozně pitomá zástupkyně. Ale když jsem mluvila s jednou holkou, co tam chodí, říkala, že to prý není tak hrozné a že by na ten lehčí nešla ani za nic. Říkala, že jestli se chci dostat na dobrou vysokou, mám jít na ten těžší a jestli se chci spíš bavit, tak na ten lehčí. Já chci oboje a zároveň nechci ani jedno. Já chci psát! A to se asi do kategorie zábava nepočítá (za zábavu se podle mě počítají pařby a takové věci).  Chci mít dost času na psaní. Ale taky se chci dostat na dobrou vysokou. Já nevím. :( Doufám, že se dostanu jen na jeden gympl!

Dneska jsem dostala svou první dvojku z matiky za tohle pololetí! Úspěch! :D Ta dlouhá řada jedniček mě už štvala. :D ... No co na mě tak koukáte? Já nemůžu za to, že ve třetím čtvrtletí devítky bereme tak primitivní učivo!

Té nejnovější povídky mám už 34 stránek, ale přestává mě to bavit. Po dlouhé době jsem zase vytáhla ZM a napsala jsem asi pět řádků. :D Ale zítra napíšu víc. Hm, myslela jsem, že o tom bude mnohem delší odstavec, ale nechce se mi o tom rozepisovat.

Nudila jsem se na počítači, tak jsem hledala nějaké obrázky bishíků. :) Byli samozřejmě hezcí, ale žádný mě příliš nezaujal. Kromě jednoho. Na toho jsem chvíli čuměla. Není nijak zvlášť hezký, ale mě z neznámého důvodu hrozně připomněl Lea. Jak jsem se na něj podívala, měla jsem pocit, že hledím do očí o pár let staršímu Leovi. Nevěděla jsem, že Leo bude jednoho dne tak hezký. xD Možná by jen měl mít trochu zelenější oči... On je má tak nějak hnědozelené. No, obrázek zde.
Achjo... Nemůžu se dívat na žádné anime. :( *fňuk* Jeden počítač je v opravně a na ruhém najednou nejde zvuk. :( A bez zvuku to není ono. To z toho nemám zdaleka takový zážitek. Vynahrazuju si to Full metal alchemist mangou. :D

Myslela jsem, že jsem v angličtině dobrá. Byla jsem... před dvěma lety. Ale teď mám pocit, že jsem se za poseldní rok skoro nic nenaučila. :( Zjistila jsem, že mám v angličtině

velké

mezery.
(Ano, až tak velké. xD)
Rozhodla jsem se, že se budu učit anglicky. Na lidech je jakýsi kurz. Já ho ale teď nemůžu dělat, protože v rozřazovacím testu je jedno cvičení na poslech a mě nejde zvuk.
Abych si zmenšila mezery, budu číst anglickou mangu (Kuroshitsuji xD) a dívat se na anglické anime (Hetalie. Výhodou Hetálie je, že jeden díl má jen pět minut, takže i kdybych překládala každou větu, nebude mi to trvat déle, než normální díl anime).

To je asi tak vše.

P.S: Velké sčítání lidu dopadlo lépe, než jsem čekala. S takovou bych se možná nemohla bát zveřejňovat tu povídku, co jsem ji radši zveřejňovat nechtěla. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aailyyn Aailyyn | Web | 21. dubna 2010 v 21:24 | Reagovat

Já si pamatuju, že zájmena jsem se učila natvrdo zpaměti recitovat. :-) Btw poslouchat aspoň třeba seriály (pže seriál na pokračování tě nutí u toho pravidelně sedět) a číst v originále knížky je taky dobrý.  (Zjednodušený knihy pro studenty, dá se...)

2 Yone Yone | 21. dubna 2010 v 21:55 | Reagovat

Hezkej Bishík. :D I když já jsem na ty víc Kawaii typy. :3 Největší Bishík je Hao.

Dobře... NEBUDU ti držet palce. XD Ale stejně ráda uslyším že ses na ten gympl dostala. Mě osobně vyhovuje že jsem na střední. Nemusím se doma učit. (to si vynahrazuji dlouhými hodinami sezení ve škole *škleb*)

Nedívat se na anime? Zemřela bych... zrovana vydali tak napínavé díly FMA...

Kuroshitsuji manga anglicky? To je dost vysoký level. Víš jak mluví v Kuroshitsuji... všecky ty květnaté věty... Bude to dost slžitá angličtina. (což mi potvrdila i moje Taya co to čte a ta je v angličtině dost dobrá)

3 KaThea KaThea | Web | 22. dubna 2010 v 13:29 | Reagovat

[2]: Tak asi nebudu číst Kuroshitsuji. :D Tak aspoň Death note.

4 Skye Skye | Web | 22. dubna 2010 v 14:24 | Reagovat

Ten bishík vypadá jako Romano z Hetalie. Možná se mi to ale jenom zdá. Vždycky, když vidím kluka s rejčetem, vybaví se mi on :-D
Přijímačky to nezávidím, já naštěstí přešla ny gympl už v pátý, takže mám letos klid :-D
Btw, koukání na Hetalii ti doporučuju, naučila jsem se spoustu nových slovíček :-D Ale já tomu většinou rozumím dobře, moc si to nepřekládám :-D

5 VERiza VERiza | Web | 22. dubna 2010 v 15:05 | Reagovat

Já osobně bych šla na ten těžší gympl, jestli na ten lehčí nechoděj třeba samí takový ty ňoumové, co neví kam jít, tak se jdou zašít tam (to se děje na gymplu v našem městě).
A v devítce lehká matika? Ha, ha, ha :-D Fuj! My teď bereme nějaký jehlany, nejsem schopná udělat ani ň, jsem asi antimatematik :-D Takže jsi mi tou svou řadou jedniček dooosti podráždila jícen.
Ještě, že já už mám talentky za sebou a nemusím se stresovat přijimačkama. Dneska bych je asi s nateklou pusou, bolavým zubem a chřipkou asi těžko napsala. UUUUUH....
Palce ti nedržím, stejně tě neznám :-D
Maximálně ti pak po přijetí pogratuluji...

6 KaThea KaThea | Web | 22. dubna 2010 v 18:40 | Reagovat

[4]:Já zas nezávidím tobě, žes tam šla už od pátý. :D Podle mě tě to zbytečně připravuje o dětství...

[5]: My ještě jehlany nebrali. Myslím, že jsme na téhle škole pozadu. Slyšela jsem, že moje základka není moc dobrá škola. To jednoduché byly funkce.
*Přečetla si předposlední řádek* Hej, co ty tu vlastně děláš? :D Já tě trochu znám, i když na tvůj blog nechodím.

7 Nakano Miharu Nakano Miharu | Web | 22. dubna 2010 v 18:42 | Reagovat

tak gympl jo? heh... já jsem měla do 5. třídy samý jedničky a v primě to šlo se mnou pěkně z kopce :D letos o pololetí jsem měla první 4 na vysvědčení. a to jsem na tom lehčím gymplu, v kroměříži je mnohem těžší :D nižší gymnázium je celkem lehký, ale vyšší gympl (tedy střední) tak to už je pěkná makačka. :-| mám sto chutí zdrhnout na nějakou tu uměleckou, ale to bych musela opakovat prvák a to se mi nechce, protože bych tam byla nejstarší :-? jestli chceš mít dobrý známky a hodně času, tak gympl rozhodně ne. jestli chceš jít na dobrou vejšku tak tam klidně běž, ale budeš muset svoje koníčky vecpat mezi učení, protože už to pro tebe nemůže být priorita č. 1
ale dá se to zvládnout :-D já to dělám každej den :D

8 stranger-girl stranger-girl | Web | 25. dubna 2010 v 16:15 | Reagovat

taky jsem kdysi řešila stejné dilema jestli lehčí nebo těžší gympl, šla jsem na ten lehčí a jsem nadmíru spokojená.. protože jestli mají být státní maturity, tak je to vlastně stejně úplně jedno :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama