Nikdy není příliš brzy!

7. května 2010 v 22:17 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Nikdy není příliš pozdě. Nikdy není příliš brzy!! Na to nesmím zapomenout! Napíšu si to na zeď! Ne, to by mi asi neprošlo. :D Napíšu si to na stůl! Odtamtud to jde aspoň smazat. Nikdy není příliš brzy! Jak jsem si to jen mohla myslet? "Jsem příliš mladá na to, abych se snažila napsat skvělý příběh..." Kecy! Jsem jen líná a chybí mi motivace ke všemu (pro mě je hrozně těžké najít nějakou motivaci. Vždy volím radši jednodušší cestu.)! Vím, že ve svém věku nemůžu napsat dokonalý příběh, ale to neznamená, že se o to nemusím snažit! Upřednostňuji kvantitu před kvalitou... Ne, nedá se to říct takhle. Já jen potřebuji vidět výsledek své práce, jinak ztratím motivaci. Hrozně snadno ztrácím motivaci.

Zakazuji si psát.  Zakazuji si psát, dokud to pořádně nepromyslím. Musím psát jen, když budu předem vědět, co chci napsat a ne, že si to jen tak otevřu a napíšu první větu, co mě napadne (to můžu dělat taky, ale až potom, co budu vědět, k čemu směřuju). Nechci zkazit další povídku jako ZM tím, že budu psát bez toho, že bych věděla, co se stane další den. (Yone, tys mě snad nakazila! :D Ne, za tohle může Dix... A FMA, protože mě to napadlo, když jsem poslouchala závěrečnou znělku a došlo mi, že je to skoro tak dokonalé jako Death note.) Tento zákaz se nevztahuje na ZM, jeho začátek je už tak zmrvený, že to nemůžu zkazit ničím, co napíšu teď. Ale taky by to nebylo špatné, kdybych se snažila trochu lépe si ZM rozplánovat.
ZM je děsně mizerná povídka... Ano, řeknu to takto na veřejnosti.

Tu novou povídku mám ještě šanci nezkazit. Protože je nová. Neřekla bych, že má nějak geniální příběh, ale na lepší ještě nemám. Jednou ho snad napíšu. Teď se musím snažit napsat to nejlépe, jak zatím dokážu. O příběh mi stejně moc nejde. Mně jde spíš o ty postavy, ne strhující děj. A taky o počáteční nápad. Vždycky mám dobrý počáteční nápad, ale nemám děj. Na tom to vždycky stroskotám. Teď mám křehkou kostru příběhu. Ta druhá část potřebuje ještě hodně promyslet. ... Sakra! To jsem si to zavařila! Proč jsem si tam musela dát časový limit?  Nejsem dobrá v plánováním předem! Tak proč musí být druhá část dlouhá přesně měsíc? To nedokážu! Ne, musím si říkat, že to dokážu!  Potřebuje to ještě hodně promyslet. Musím přesně vymyslet, co se stane každý den. Ne, to nedokážu... Ale dokážu, sakra! Bude to velká zkouška... Ale já se nesmím vzdát! Achjo, nastavila jsem si laťku příliš vysoko, což nemám ve zvyku. Ale já to nesmím vzdát! Pro Kala! Pro Tima! Pro Ikse! Pro Woem! A všechny budoucím postavy... Tuhle povídku dopíšu! (Neříkám, že ZM nedopíšu, to musím dopsat taky. Pro Jeronýma! Karinu! A tak dál... :D)
Už bych ten název měla konečně napsat... Mám ho vymyšleným ale chtěla jsem ještě vymyslet lepší. Proto jsem ho nikdy neřekla ani nenapsala, abych si na něj nezvykla. Ale stejně jsem prohrála, i když jsem si ho jen myslela. (Proti komu jsem prohrála? Proti vlastnímu mozku. xD Dneska mě zase pěkně naštval. :D) Ale kdybych ho vyslovila, prohrála bych rychleji. Už nemám jinou možnost. Budu tomu ten název muset nechat. A napsat ho sem. No tak dobře... té povídce říkám Kopie, protože mě nic jiného nenapadlo... (Pochopíte to přečtění druhé kapitoly.) A nejlépe to vystihuje, o čem ta povídka je.  Stejně je to debilita... Ne, to jsou Špatné myšlenky! :D Takových se musím vyvarovat (to bude těžké, protože na mě útočí pořád).

Ufff... A teď ještě pár slov o Iluzi (ta povídka, co ji nechci dávat na blog). Mě osobně se tento příběh líbí asi nejvíc. Na ni se zákaz taky nevztahuje, protože si nemyslím, že bych ji potřebovala nějak promyslet. Myslím, že bude asi třikrát kratší než ZM. Žádný komplikovaný děj a přitom myslím, že se byde vyvíjet úplně jinak, než byste si na začátku mysleli. Nechci říkat, že nebude nikdo tušit konec. (Omg, asi umřu, teď jsem si uvědomila, že sem chodí kamarádka a že se tu možná ještě objeví její kamarádka, které dala adresu... Ne, že by v tomhle článku bylo něco špatného, ale je to strašlivé pomyšlení! Sakra, teď jsem se prozradila! Ona mě provokovala schválně a já se snažila dělat, že mi to nevadí! Ale myslím, že takto dlouhý článek celý číst nebude. :D) ... Víc vám toho k Iluzi zatím asi neřeknu. Další spoilery příště. :P:D Radši ten dlouhý článek už ukončím.

Edit: Asi jsem to špatně řekla. Ne, já si to špatně myslela. Já budu psát, ale jen, když budu vědět, co se má stát na pár dalších stránkách. Protože když nemám vymyšlené, jak má tato část skončit, skončí to katastrofou (viz ZM nebo 43. stránka Kopie). Myslím, že ta křehká kostra příběhu stačí. Samozřejmě to budu dále promýšlet. Ale přitom budu i psát. Ale tento zákaz si opravdu dám, až začně ten měsíc. Protože to bez rozplánování do každého detailu opravdu nedokážu napsat.
Takže mě nemusíte zabíjet. :D Myslím, že dalších pár stránek mám dost rozplánovaných na to, abych mohla psát dál. Myslím, že bez Kala bych dlouho nepřežila.


PS: Všichni, kdo viděli FMA ,tohle musíte vidět! :D (Já hlasovala pro Hudgese. Ten třetí jeho obrázek mě dostal! :D Ale teď bych asi volila radši Envyho. Envy je taky dokonalý!:D)
PPS: Pod článkem je důležitá anketa. Já vím, že o všechn anketách píšu, že jsou důležité... tak jsou prostě všechny důležité. :D Moc vás prosím, odpovídejte upřímně. Myslím to vážně. Je pro mě důležité, abych dostala upřímné odpovědi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak dobrý je ZM příběh na stupnici od jedně do deseti? (1 = příšerný, 10 = dokonalý)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ZM nečtu

Komentáře

1 Lizz Lizz | Web | 7. května 2010 v 22:25 | Reagovat

Takže zdravím tě, KaTheo *má psychopatický výraz a schovává Royovi rukavice a Hidanovu kosu za záda* K mým plánům s tvojí osobou:
1) zabiju tě:D rychle a bezbolestně
2) vzkřísím tě
3) obětuju tě jashinovi
4) vzkřísím tě
5) upálím tě
6) vzkřísím tě
7) donutím tě psát
8) pravděpodobně tě znova zabiju :D
Víš jak jsem se lekla?! Tohle mi nedělej..x.D Prej zakazuju si psát! :D Už jenom za tohle zasloužíš smrt...xD :D Každopádně... nic není dokonalé a všichni se musím zlepšovat... (krutá realita:D) takže když už sis to předsevzala tak at ti to aspon vydrží...xD musím mizet spát jinak budu mrtvá já  a tím pádem tě nebudu moc zabít, obětovat ani upálit ani nic jinýho... (například zkoušet železnou panu:D nebo donutit někoho následovat vítova příkladu *pohled na tebe*) takže se měj :D

2 Yone Yone | 8. května 2010 v 10:56 | Reagovat

Hehe... tak k tomuhle... asi tě nemůžu zabíjet, ani ti vyhrožovat smrtí, protože děláš přesně to co já. XDDD úplně stejný způsob uvažování. Já mám ještě jeden problém- a to... říkám si: (u každého svého komixu) Okay, tohle bude jen cvičný komix, abych se to naučila... nemám nijak moc promyšlený příběh... ale pak nad tím přemýšlím, přemýšlím... vymyslím hromadu "geniálních věcí", zamiluju se do toho příběhu a říkám si, jak jsem to mohla tak zkazit- pak s tím seknu. (tohle celé se mi stalo už několikrát)
Prostě tvoje chování a uvažování úplně chápu. ZM jsem dala 7, mě se ta povídka líbí. Rozhodně víc než průměrně- ale dokonalá pochopitelně není. ( i když je to jedna z mých nejoblíbenějších povídek co po internetu čtu)

(Hlasovala sjem pro Envyho.. i když jsem v jednu chvíli byla přesvědčená, že dám hlas Gluttonymu nebo Hughesovi)

3 KaThea KaThea | Web | 8. května 2010 v 11:06 | Reagovat

[2]: Já věděla, že mě pochopíš. :) Právě proto, že děláš to samé. :D Ale já už se stejně rozmyslela jinak, že si nezakážu psát... Jen nebudu psát, dokud nebudu vědět, co chci napsat. Hmm... a taky musím lépe promyslet ty věci okolo Tima... No, možná si to přece jen na chvíli zakážu. :D Ale já bez Kala dlouho nevydržím.

4 Miss Dix Miss Dix | 8. května 2010 v 11:28 | Reagovat

No do riti.... HUPS :"D
.....sorry, ludia, to nebolo schvalne :"D

5 KaThea KaThea | Web | 8. května 2010 v 11:39 | Reagovat

[4]: xD Ne, ty za to nemůžeš. :D Za to můžu já, ale kvůli tobě... nebo tak nějak. :D Prostě díky tobě mi došlo, že bych si ten příběh měla lépe promyslet. Ale stejně jsem ten zákaz už zrušila. Jen si to budu vždycky lépe promýšlet, než něco napíšu.

6 Sasanka Sasanka | Web | 10. května 2010 v 15:42 | Reagovat

Budu si hrát na extrémně chápavou Sasanku :D Chápu tě. Taky mám ten problém, že vůbec nevím, co se bude dít dál. Teď si rozmýšlím jednu další povídku (pozor! - nebude z bradavic!) a snažím se přemýšlet a přemýšlet a přemýšlet a proto vůbec nepíšu :D Bude to tam sdamý upír, vlkodlak, črodějnice a duch :D A už dost o sobě! :D
A k tobě už nemám co dodat, snad jen, že jsem ZM dala osmičku :) Protože se mi to fakt líbí :D

7 KaThea KaThea | Web | 10. května 2010 v 20:52 | Reagovat

[6]: Jé, že by ses zase jednou pokusila psát ownfinction? :) Tak to se těším, doufám, že ti to vydrží. V Kopii to bude taky samý kouzelník, upír, vlkodlak (na pořadí záleží... a duchové tam nebudou, i když mám vymyšlenou celkem zajímavou věc okolo duchů, kterou tam možná někdy zmíním...). Sice jsem se jště ke psaní nedostala, ale zákaz už neplatí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama