Červen 2010

Kresby z výtvarky

30. června 2010 v 11:39 | KaThea |  Malby a jiné...

KvětyZveřejním některé práce, co jsem za minulý rok nakreslila v kroužku výtvarky. Ale ne všechny, jen ty povedenější.Neee, musím sem dát svůj autoportrét!! X_X Ale to není autoportrét, jasný? Kreslili jsme to podle vlastní fotky, ale v pop artovém stylu a přesnost nebyla podmínkou. Takže mám menší nos a větší oči a souměrnější obočí (normálně mám každé jiné) a jsem o hodně hezčí, než ve skutečnosti...
Tento obrázek se mi líbí asi nejvíc.

Oko - pixelart

29. června 2010 v 22:08 | KaThea |  Počítačově kreslené obrázky
Myslím, že to je můj historicky první pixelart... Zkoušela jsem si udělat nějaký pixelart jako ikonku na deviantart (hehe, já se ještě nezmínila, že jsem na devu... No tak tam jsem. xD Ale ne jako KaThea, ta už byla zabraná... Takže jsem Ka-Thea. :D Stejně jsem tam zatím dala jen jeden obrázek...), ale nešlo mi to, tak jsem si udělala oko.

No tak tady ho máte. :D
Oko

ZM - 27. kapitola

26. června 2010 v 11:58 | KaThea |  Záhadné městečko
Dneska bude takový povídkový den. :) Hodlám zveřejnit ZM i Kopii. ZM jsem dřív nestihla a Kopie dneska bude, protože jsem to slíbila. Když něco slíbím, dodržím to, pokud to opravdu nebude nemožné. Když něco jen řeknu, jako u ZM, nesnažím se dostatečně a nakonec to nestihnu (říkala jsem, že ZM bude včera). Takže když něco chcete, musíte mě přinutit to slíbit.

Touto kapitolou začíná nová zápletka. Mělo to být takové vtipné odlehčení příběhu, a v mé hlavě to tak opravdu vypadalo, ale jakmile jsem to přenesla na papír, stala se z toho hrozná tragédie. x_x V poslední době už neumím psát vtipně. :(


Problémy s počítači

17. června 2010 v 18:58 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Včera jsem půl dne stahovala jeden díl FMA... a když se stáhnul, nešel v žádném programu otevřít!! X_X
Zase se nemůžu doma dívat na anime... protože na jednom počítači nejde zvuk a na druhém net. :D Tak jsem to chtěla na jednom počítači stáhnout a na tom druhém se na to podívat. Jenže to nefunguje! Zkusím to stáhnout ještě přes jiný odkaz... Ale radši bych se dívala na Black cat. Jenže nevím, kde to stáhnout a nechce se mi hledat. xD

Jeden počítač se nám už vrátil z opravny... jenže to je ten, na kterém nejde net.  Dali jsme ho opravit nějakému otcově spolupracovníkovi, protože se někdy sám vypínal a nakonec už nešel vůbec zapnout. Měl ho tam víc jak měsíc a já už mu začala říkat "ten, co nám šlohl ten komp". :D A víte co je nejlepší? Když jsem ho dneska ráno zapnula, abych zkusila, jestli na něm jde FMA, vypnul se zase! Tak na co nám ho na ten měsíc a půl ukrad?!!

Edit: Jupíííí, funguje tooooo, funguje toooo!!!! :D Stáhla jsem to z jiné stránky, stahovalo se to jen 20 minut a navíc to funguje!!! Proč já baka to stahovala včera přes torrent, když je to tak pomalé?! To je skvělé, mám jeden díl FMA stažený za čtvrt hodiny a můžu se dívat! :) Doufám, že to na druhém počítači půjde spustit...
Edit 2: Jooo, vážně to funguje!! Kyyyyaaaa, já mám stažené FMA!!! A jen za čtvrt hodiny! Takže si to vždycky stáhnu a pak se na to budu na druhém počítači dívat! Musím si stáhnout ještě 43. díl, ten byl super! Stáhnu si to všechno a dám si to na flasku! Ne, to se mi tam nevejde. :( Mohla bych si to vypálit na CD (ale nevím, jak se to dělá XD) a dívat se na to v televizi! Máme obrovskou televizi! Jůůů, to by byl zážitek! A víte, co udělám? Nevíte? Ale já jo. XD Dám si to do mobilu! Jooo! A když se budu nudit, budu na mobilu sledovat anime! Jééééé!!!
Radši už končím, píšu tu bláboly, ale já mám z toho takovou radost! Já slyšela znělku FMA! :D
A dám si to do mobilu! Pokud nebude stávkovat. On si totiž dělá, co chce. :D Někdy jde připojit k počítači, někdy nejde... Jednu chvíli s ním dokonce nešlo volat, ale pak se to nějak spravilo. :D No prostě si dělá, co se mu zrovna zlíbí. :D
Edit 3: Asi jsem se ještě závislosti nezbavila, protože jsem měla absťák. :D
FMA se mi do mobilu dát nepodařilo. A to jsem se o to pracně pokoušela. :( Ale konečně jsem našla na stažení Black cat!! Tak já se jdu dívat. :D

Btw, dneska jsem byla na školním výletě v Terezíně... Ale o tom napíšu později, až od někoho seženu nějaké fotky. 


+ bonus
Je zbytečně kvůli tomu zakládat nový článek, je to jen taková školní čmáranice... tak to přidávám sem.
Tim
Nejde to moc poznat, ale má to být Tim... Hrozně se mi líbí jeho výraz. :)

Tak to je asi tak vše, Vážení. :D Sayonaraaaa! :D (Někde jsem četla, že se to používá spíš ve smyslu "sbohem"... ale já nevím, jak se japonsky loučit jinak.)

Mám cenu vůbec takové deníčkové zápisky psát? Zajímá to vůbec někoho? (Anketa. Všimněte si, jakou možnost dává pesimista jako první...)

Urážky

16. června 2010 v 15:23 | KaThea |  Zápisky ze života (neboli denníček) - (ne)zajímavé události z mého života
Jedna moje kamarádka má ve zvyku pořád urážet mé oblíbené anime postavy. Na, to že neustále uráží L-a (a navíc nedokáže pochopit, že ta, co miluje L-a, nejsem já, ale druhá kamarádka), jsem si už zvykla, ale "velká železná příšera"  už bylo moc!

Začněme od začátku...
Té, o které jsem mluvila, budeme říkat A, druhá kamarádka je B.
Zdá se zcela neuvěřitelné, že by se B mohlo podařit přemluvit A, zarytou odpůrkyni anime, aby se na nějaké podívala. Věřte nebo ne, stalo se to. A už viděla celý Ouran High school host club (a já jenom třináct dílů! Nee, není možné, aby ona viděla nějaké anime, které já ne! Musím se snažit! Ale já se zase nemůžu dívat na anime... :( ). Teď hledá nějaké další anime, ale zatím žádné nenašla. Nemůžu jí žádné doporučit, protože mě baví úplně jiný typ anime než ji. 
Každopádně asi zaslechla, jak pořád mluvím o Full metal alchemist, a dneska na mě vybafla s tím, že se dívala na první díl "Protézáka" (tak říká Edovi X_X). Nelíbilo se jí to. Říkala něco ve smyslu, že tam "Chodili v kruhu a pak se tam objevila velká železná příšera a mluvila." Pár sekund mi trvalo, než mi to došlo... a pak ŠOK! Hrozně jsem křičela. "To byl Al!!! Chudáček Al!! Taková urážka!! Velká železná příšera..."
Já jsem hysterická, když se mluví o anime. :D Normálně moc nemluvím a hodně věcí, co mě napadnou, neřeknu, ale když přijde řeč na anime, teprve se odvážu.
(Teď mi došlo, že se asi dívala na FMA 1, což jsem já neviděla, takže nevím, co se dělo v prvním díle... Možná tam opravdu chodili v kruhu. XD)
Chudáček Al!! Velká železná příšera!

Taky dneska říkala o L-ovi, že chodí v podřepu, jako by se mu chtělo na záchod. :D Já jsem jako už zvyklá... ale "velká železná příšera" bylo příliš! O tom jsem sem musela napsat. :D

Ona mi to snad musí dělat schválně... Úplně o každém klukovi, kterého nakreslím, říká, že vypadá jako holka. X_X Na to už jsem si zvykla, ale stejně se vždycky vztekám (zvlášť, když řekla o Ranyovi "ta je pěkná"... Taková urážka Ranyy!). 

Hehe, doufám, že už na můj blog nechodí... Musím rychle napsat nějaký článek, ať si tohohle nevšimne. :D

Karina s různými účesy

10. června 2010 v 15:42 | KaThea |  Kresby a náčrtky
Uvědomila jsem si, že Karinu kreslím vždycky se stejným účesem. Ani si ji nedokážu představit jinak. Ale přitom v první kapitole Záhadného městečka říká, že existuje spousta variací dvou culíků. Aspoň v té původní verzi, z té nové jsem to vyškrtla.

Karina
Tak jsem jí vymýšlela různé účesy. Její obvyklý vypadá jako ten první bez pramene vlasů přes oko.
Na hodně z nich nevypadá jako Karina. :( Možná to dělá ten jiný účes. Ale je to taky proto, že jsem to docela odflákla. 
Kreslila jsem to ve škole. Poslední dobou kreslím víc ve škole, než doma. Tu spoustu času ztraceného ve škole musím přece aspoň trochu využít! Takže kreslím o přestávkách (a někdy i při hodině pod lavicí xD). Přece jen není škola tak docela ztracený čas.

My hero ♥

9. června 2010 v 14:47 | KaThea |  Barevné kresby
Chtěla jsem s tím seknout... ale pak jsem si to rozmyslela. Asi je to dobře, protože myslím, že se mi to docela povedlo. Ale stejně... takové amatérské obrázky jsou urážka Ranyy!

Ranya
(Ta fotka jem nekvalitní... Možná ji později vyměním za lepší. A ten papír je trochu pozohýbaný. :( )

Ranya je Yonin (doufám, že to skloňuju správně) charakter z jejího komixu (a teď už i povídky) Děti času. Můj nejoblíbenější! ♥ (Ale ta posedloust Ranyou mě už přešla... Vážně, i když to tak nevypadá. :D Už ho nemám na ploše ani na tapetě mobilu. xD)

Nevypadá ani zdaleka tak dobře, jako když ho kreslí Yone...

Oblečení má podle tohohle obrázku  (můj oblíbený ♥), ale změnila jsem mu barvu trika a bot, protože jsem si říkala, že takhle mu to bude slušet víc. Ale ty kalhoty mají divnou barvu! Yone, jak to děláš, že tvoje kalhoty vypadají jako kalhoty?

A ty kopce vypadají divně.

Kdyby Yone nekreslila tak dokonale, myslela bych si, že se mi to docela povedlo. Ale když to porovnám s jejími obrázky, je to nic moc.

Znovu od začátku

8. června 2010 v 21:19 | KaThea |  Píšu vám...
Rozhodla jsem se přepsat starší kapitoly Záhadného městečka.
Je v nich spousta chyb! Hodně postav se chová úplně jinak, než v současnosti! Z Robina se stal dokonce skoro opak toho, jaký měl na začátku být. A to ani nemluvím o tom, jak jsem byla před rokem mizerná pisatelka. Ano, je to přibližně rok, co jsem začala psát ZM. Přesné datum nevím. Ale před rokem a dnem jsem zveřejnila první kapitolu.


Aby bylo jasno:
Nemůže za to Miharu (která se rozhodla přepsat svou už dokončenou povídku.).
Je to kvůli Yone, která si chtěla přečíst ZM znovu od začátku a já si uvědomila, jak to na začátku muselo být hrozné. Nejvíc mi vadilo, že se Robin nechová vůbec jako Robin.

Mám to v plánu už dlouho. Nápad, jak lépe napsat první kapitolu, mi v hlavě straší už nějaký čas. A když jsem si četla druhou, dostávala jsem další nápady, jak to napsat lépe... (především jak to napsat tak, aby se Robin choval jako Robin a přitom to příliš nezměnit)

Nevím, jak dlouho mi to vydrží. Nemůžu přepsat všechny kapitoly - i ty, co jsem psala nedávno. Někdy prostě budu muset přestat. Ale hlavně musím upravit ten děs na začátku...

Budu si na tom dávat víc záležet. Pro začátek se jim pokusím poskládat nějaký smysluplný rozvrh, aby v tom nebyl takový guláš...

První kapitola už je hotová. Přidala jsem ji do starého článku a původní verzi tam taky nechala, abyste mohli porovnat, jak jsem se za ten rok zlepšila. Podle mě to stojí za přečtení, ta první část je úplně jiná! Do té druhé části už jsem jen občas připsala pár vět a změnila pár drobností...

Pravděpodobně to nebude moc lidí číst znovu. Nevadí. Klidně to budu psát jenom pro Yone.

Stejně mám pocit, že poslední dobou ZM moc lidí nečte... Ale to je mi taky jedno. Jeden nadšený čtenář stačí.

ZM - 26. kapitola

7. června 2010 v 20:55 | KaThea |  Záhadné městečko
Usedla jsem k počítači s úmyslem psát Kopii, ale měla jsem větší chuť na ZM, tak jsem si řekla, že třeba napíšu dvě stránky a pak budu psát Kopii... no a sami vidíte, jak to dopadlo. :D Napsala jsem to celé najednou.
Ale pro příště už mi nic nebrání psát Kopii. Mohla by být brzy.
Dala jsem si limit, že musím napsat minimálně sedm stránek týdně. To znamená stránku na den. A je jedno čeho, jestli ZM nebo Kopie, prostě musím něco napsat. Ale to neznamená, že se budu do toho nějak tlačit; když nebudu mít čas nebo nápady, prostě to odložím na jiný den... No, uvidíme, jak se mi to bude dařit dodržet.


Parta ze Záhadného městečka

6. června 2010 v 17:36 | KaThea |  Barevné kresby
(Pojmenovat to Parta z Hořčic mi přišlo blbé...)

Kreslila jsem to s úmyslem dát to do záhlaví, ale vzhledem k tomu, že jsem to zmrvila, jak se dalo, budete ještě muset vydržet s tímhle půl roku starým designem (nevím, jak přesně je starý).

Je to historicky první obrázek, na kterém jsu jsou všichni kamarádi z Městečka. A je to taky teprve druhý obrázek většiny z nich. *stydí se* Když já kreslila furt jenom Karinu a Botu...

Parta ze Záhadného městečka
(doporučuji se podívat, tady toho moc neuvidíte)


Nebylo vhodné počasí na focení, není to takhle pruhované schválně... ale líbí se mi to. :D
Doufám, že většinu z nich poznáte, ale přece jen: Leo, Daniel, Teo, Bota, Robin, Karina, Dominik
Achjoo... mám pocit, že ten obrázek je mírně spilerový. :D
Každý byl kreslen v oblečení, ve kterém si ho většinou představuju. Ale nápisy jako "Tropical paradise" svou představivost fakt nenamáhám, to mě jen tak napadlo. :D A taky tady vidíte, jak je kdo vysoký. Ano, Teo je opravdu výrazně vyšší, než všichni ostatní.
Lea si nevšímjte, nemůžete ho chápat.
Daniel měl mít šedé oči, jenže jsem to zkazila a musela použít bělítko a na to už se mi šedá nechytala. Z černé to dělalo tmavě hnědou... no skvělý... Takže má oči špatné barvy (ani nedokážu říct jaké). A představte si, že ani v jedné sadě pastelek (72 a 24) nebyla správná červená na jeho svetr! Musela jsem ji namíchat ze dvou pastelek z různých sad. Ti, co ty pastelky vyráběli, neví, jak má vypadat správná červená! :D
Chjoo... Teo mi vůbec nejde nakreslit. Je to zvláštní, protože mám o něm docela jasnou představu... Na tomto obrázku se tváří jak postiženej. xD Celej je postiženej.
Doufám, že nikoho nenapadne, že by Robin byl holka. To, že má z kluků nejdelší vlasy, z něj nedělá holku!
(Bota nemá bílý oči, to udělal ten foťák...)

Nedrží každý oba své sousedy, protože nevím, jak bych propletla tolik rukou. :D Takže tvoří jakoby řetěz, jehož středem je Teo, který jediný drží dva lidi.
Tolik rukou... Jak bych to mohla nezkazit? Ruce jsou mými nepřáteli! Vyhlašuji rukám válku! xD Jediná ruka, která vypadá normálně, je ta Danielova.

Tohle byl druhý pokus o tento obrázek. Ten první jsem musela vyhodit už u nákresu tužkou, protože tam měl Teo tak dlouhé ruce, že vypadal jako opice (pořád je má dlouhé... ale ne tak moc).

Jooo, a ještě jedna zajímavost. Všimli jste si, že jsou mezi hlavními postavami přesně dva blonďatí, hnědovlasí, černovlasí a zrzaví? Jako toho druhého zrzka počítám Jeronýma, protože ten je taky dost důležitý, i když do jejich party nepatří. Řekla bych, že je dokonce důležitější, než Dominik.  (A navíc je to moje nejoblíbenější postava.) Je hodně nerealistické, aby by to tak bylo, protože ve skutečnosti je nejvíc hnědovlasých lidí. Ale já to nepočítala, není to schválně, že jsou od každého dva, ono se to tak stalo náhodou. :)