Kopie - 14. kapitola

24. srpna 2010 v 17:42 | KaThea |  Kopie

Když slunce zoranžovělo a nebe začínalo tmavnout, dostal strach, že nestihne dojít do žádné vsi před setměním a zabloudí. Polil ho chladný pot a strach poháněl jeho nohy kupředu. Dolů z kopce utíkal. Od nohou mu odletovalo listí a jeho boty zanechávaly v hlíně brázdy. Ve skutečnosti však více námahy nakládal na zpomalování, aby se neřítil příliš rychle a nenarazil do stromu nebo neupadl. Z brzdění ho bolely namáhané kotníky.
A čím bylo slunce níže, tím hlasitěji se ozývalo volání jeho žaludku. Hlad však bylo to poslední, s čím si v tu chvíli dělal těžkou hlavu. Více se obával, že on sám utiší hlad nějakého zvířete.
Nebe nad jeho hlavou hořelo. Na vině bylo slunce, pyroman, který si tento kousek neodpustil žádný večer. Och, prosím, nemůžeš zapadat trochu pomaleji... prosil osamocený hoch slunce za jeho zády. Měl namířeno na východ, směrem, kde bylo nebe nejtmavší. Často se ohlížel, aby se ujistil, že sluneční kotouč je stále tam, kde má.
Ze slunce už nad horami vykukoval pouze malý kousíček, když narazil na cestu. Zaradoval se a pak váhal, kterým směrem se dá. Nakonec se rozhodl pro cestu vlevo.
Odhadoval, že ušel asi kilometr nebo dva, když se cesta začala zužovat, až vyústila v malou pěšinku, která mu po chvíli zmizela v křoví. Pocítil vztek a strach a bezmoc zároveň. Těžce polkl a pohlédl k západu. Hledal ten spolehlivý zdroj denního světla, který však již spolehlivě zmizel za okraji hor. Na krajinu se snášela noc. Velice temná noc. Měsíc nesvítil, byl nov. Kal se otočil a vydal po cestě zpět. Bylo však těžké se jí držet. Sotva viděl kmeny stromů a občas do nějakého málem vrazil. Když zafoukal vítr, ucítil na čele chladné kapky potu. Třásl se a jeho vlastní dech mu připadal strašně hlasitý. Snažil se dýchat tišeji, ale pak měl pocit, že se dusí.
Zdálo se mu, že si ještě nikdy v životě tolik nepřál potkat nějaké lidi. Obvykle se lidem stranil.
Náhle vzduch proťal výkřik, ze kterého tuhla krev v žilách. Kal strnul. Zíral před sebe vyděšenýma očima a nebyl schopný pohybu. Připadalo mu to děsně blízko. Kus před sebou zahlédl pohyb. Znovu se ozval křik - a zvířecí vrčení. Trval jen krátkou chvíli. Pak se les opět ponořil do ticha.
Kalovi stále zněla v hlavě ozvěna výkřiku. Najednou mu to celé připadalo... neskutečné. To přece nemohla být pravda. Co mám dělat? Měl bych utéct? Proč se nic neozývá... Nebyl schopný logicky přemýšlet.
Náhle zaslechl zvuk, který zněl lidsky. Byl tak slabý, že si nebyl jistý, zda se mu to jen nezdálo.
Zaposlouchal se. Měl pocit, že nic jiného dělat ani nemůže. Ale už se nic neozývalo. Nic... Slyšel bít své vlastní srdce.
Pokusil se přemýšlet. Je možné, že by zvíře nevydávalo žádné zvuky poté, co zabije člověka? Třeba si mně všimlo a teď se ke mně plíží! Proti své vůli uskočil dozadu. Ale žádné zvíře na něj nezaútočilo. Možná, že přece jen přežil člověk... Ale neslyšel bych ho odcházet pryč nebo tak něco? Napjal zrak. Zazdálo se mu, že mezi stromy zahlédl světlou skvrnu, což mohla být lidská kůže. Ale nikde žádný pohyb. Žádný pohyb. Tak to vypadalo, že jsou oba mrtví nebo zranění.
Konečně se odhodlal udělat krok vpřed. Potřeboval hodně vůle, aby odlepil nohy od země. Ale ihned se zase zastavil a zaposlouchal. Slyšel někoho dýchat. Byla tu pořád šance, že je to dech zvířecí, ale on chtěl věřit, že ne... Šel ještě kousek, ale znovu se zastavil. Nyní již zřetelněji viděl ležící lidskou postavu. Zdálo se, že zmíněný člověk je žena... Udělal další krok a strnul. Už se před ním jasně rýsoval i obrys černého zvířete bez pohybu ležícího na zemi. To, čeho si na něm všiml nejdříve, byla černá srst a velké zuby v pootevřené tlamě. Vypadalo jako nějaká kočkovitá šelma. Nikdy dřív takové zvíře neviděl. Ze zad mu trčelo cosi krátkého, kovového a bezpochyby ostrého. Nebyl si jist, zda by ho něco takového dokázalo zabít, ale vypadalo dokonale mrtvé. Avšak žena ležící vedle něj na tom vypadala hůř... Ze zranění na levé ruce a pravé noze se jí řinula krev. Přesto slyšel, jak dýchá. Hrudník se jí zvedal.
Ale nic z toho ještě nebylo to, co mu připadalo nejpodivnější. Ve vzduchu cítil ohromnou energii. Nedokázal přesně popsat, jak to pozná, ale takhle se cítil vždy, když se nacházel v blízkosti kouzelníka - jenže tentokrát to bylo mnohem silnější. Nevěděl, jestli je běžné cítit magii. Prý to dokáží jen kouzelníci - ale on ji cítil. Nevěděl, jestli to množství magie vychází z ženy nebo ze zvířete. Ale neměl čas o tom přemýšlet.
Poklekl k ženě. Byla to vlastně ještě dívka. A byla... velmi necudně oděna. Měla na sobě jen pár pruhů látky na zakrytí nejintimnějších partií.
Jen matně si vybavoval, co by měl dělat. Tak za prvé potřebuje zastavit krvácení...
Sundal si kabát a po něm triko a začal ho trhat na cáry. Ten kabát se mu moc líbil na to, aby si ho zničil, a taky by se nejspíš hůře trhal. Když měl dva kusy, které mu připadaly dostatečně dlouhé, opatrně uchopil dívčinu ruku -
Bylo to, jako by ním projel slabý elektrický proud. Zatočila se mu hlava. Zalapal po dechu. Teď nebyl pochyb, že zdrojem toho množství magie je dívka. Zaťal zuby a zkusil to znovu. Pevně obmotal látkou část její ruky a zavázal. Nevěděl, jak by to měl správně dělat, ale nemohl se soustředit a popřemýšlet o tom.
Když dokončil ruku, hlava se mu motala tak, že sotva dokázal poskládat souvislou myšlenku a koordinovat pohyby. V celém těle ho mravenčilo: od kořínků vlasů až po prsty na nohou. Ruce ho bolely. Zvedal se mu žaludek. Krev na tom měla vinu pouze částečnou. Nevěděl, jestli takhle hodně magie působí i na ostatní. Nikde neslyšel, že by to bylo normální. Předtím si myslel, že je dobré, že dokáže vycítit magii, ale teď poznal, že být citlivý na magii není vždy výhoda.
Pokusil se utrhnout ještě kousek textilu na obvaz nohy, ale zhroutil se zničeně na zem, svíral si hlavu rukama a třásl se.
Najednou něco zaslechl. Pozvedl hlavu. Dívka stála na nejistých nohou, v bojovém postoji a ve zdravé ruce svírala nabroušený kov.
"Počkej, ještě jsem to nedokončil," vypravil ze sebe slabě.
Ani se nepohnula.
Neohrabaně vstal.
"Vím, že jsi vystrašená, ale já se ti snažím pomoct. Sedni si a já ti obvážu i nohu."
Nezareagovala na to vůbec nijak.
Chvíli si vzájemně hleděli do očí. Kal měl pocit, že už všechno důležité řekl a byl příliš vyčerpaný na to, by přemýšlel, jak ji dál uklidnit. Teď, když od ní byl o kus dál, začala nevolnost pozvolna ustupovat.
"To nemůže být moc pohodlný, stát takhle," poznamenal po chvíli, když viděl, jak se dívce začíná třást zraněná noha. "Neměla bys s těmi zraněními stát."
Jen mrknul a v další chvíli už tam nestála. Zmateně se rozhlédl a stačil spatřit, jak mizí mezi stromy. Na jeden vyšplhala s hbitostí překvapivou i pro nezraněného člověka. Rozběhl se ke stromu a pátral po ní v koruně, ale nebyl schopný ji zahlédnout. V té tmě to bylo nemožné. Jednoduše se vypařila. Zbyly po ní jen krvavé stopy v trávě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vivi Vivi | Web | 24. srpna 2010 v 17:58 | Reagovat

Děsivá holka. To tada jo. Ale něco se mi na ní líbí. Sem zvědavá, tak šup sem s další kapitolou :)

2 Lizz Lizz | Web | 24. srpna 2010 v 18:22 | Reagovat

Áááááá super! Super! Super! :D Dokonalý...xD Ehm ona dívčina je Woem, že? :D Napadlo mě to hned...xD Hm, možná i proto, cos psala u toho jejího obrázku :D Aaa to bylo bezvááá...xD Bouřka a Kopie :D Dokonalý...xD Veverkááá! :D Boom! :D Ehm klidním se...xD K Anketě..xD Já a blázen? Prosím tě... Jak si tohle můžeš myslet? PChe...xD (Jasný, že jsem, ne? :D) Fajn nespamuju ti tady komentáře mýma kecama a jdu dělat něco užitečnějšího...xD Možná i psát, ale jenom za předpokladu, že najdu ten kus, co- Zase moc žvaním :D Promiň :D

3 KaThea KaThea | Web | 24. srpna 2010 v 19:31 | Reagovat

[2]: ... Jaká bouřka? :D Jo, bouřka! XD (Nějak mi vypadlo, že ten komentář píšeš ty. XD) Jo, boom! XD Ta anketa je ale hrozně stará, to si na ni nepamatuješ?

4 Alessandra Alessandra | Web | 24. srpna 2010 v 20:12 | Reagovat

Ou, musím si to přečíst od začátku!

5 Lizz Lizz | Web | 24. srpna 2010 v 20:31 | Reagovat

[3]: xD :D Jo, bouřka...xD Nádherná.. Sice krátká, ale i tak... BOOM!:D (Stane se no :D)
Eeee...xD Popravdě, tohle zase vypadlo mě...xD Pamatuju si na anketu, kdy ses ptala, jestli jsi blázen ty, ale jestli my...xD No, to nevím :D

6 Akiko Akiko | Web | 25. srpna 2010 v 14:57 | Reagovat

Super kapča, začíná se to pořádně a zajímavě rozjíždět... =D =D =D Takže čekám na pokráčko =D

7 Skye Skye | Web | 25. srpna 2010 v 16:25 | Reagovat

Tak! KOnečně jsem dočetla všechny kapitoly co jsi přidala, když jsem tady nebyla. A můj závěr? Dokonalý!!
Pomalu začínám mít Kala radši a radši.  Iks byl v minulém díle suprový a Woem je.... vážně dobrá! (asi si o mě teď myslíš, že jsem naprostej magor xD Já se jenom nedokážu pořádně vyjádřit xD)
Mám pocit, že budu mít Woem ráda. I když toho asi moc nenamluví. Ale to nevadí. Ona to vynahradí tou svojí originální povahou! Hrozně jí fandím! Takže doufám, že všechno, co na ní chystáš přežije ve zdraví. No dobře, ve zdraví nemusí, hlavně, ať to přežije xD

8 Ange Ange | Web | 25. srpna 2010 v 17:19 | Reagovat

Čo asi urobí Kal teraz? V noci, v úplnej tme, citeľne stratený a sám. Hehe :D Každou kapitolou lepšie a lepšie,stupňuje sa to stále viac do zaujímavého..ešte chvíľu a začnem sa diviť ako to môže byť zaujímavejšie :D A fandím ubližovaniu postáv, fyzickému či psychickému, na tom až tak moc nezáleží. Do toho xD

9 KaThea KaThea | Web | 25. srpna 2010 v 18:12 | Reagovat

[4]: Ty čteš od čtrnácté kapitoly?! Omg, lidi, proč to děláte?

[5]: Taky miluju bouřky. BoOm! XD

[7]: Díky. :)) Ty máš radši Kala než Tima? Jupí! XD Kal má míň fanoušků. Myslím, že tě chápu, jak říkáš, že Woem je vážně dobrá. :D Jsem ráda, že se ti líbí. :) Nevím, co si budou lidi o Woem myslet. Mám jen svůj názor, nedokážu si to představit z cizího pohledu. Bojím se, že nebude mít fanoušky... Ale možná bude hodně oblíbená. *pokrčení rameny*
Hmm... na ní toho vlastně moc nechystám. Ale to je asi jen zdání. xD Vlastně jí možná dělám horší věci, než Kalovi. To jen Kal se vždycky zhroutí, ale ona špatné věci snáší lépe. Proto to vypadá, že jí moc neubližuju. A proto je zábavnější ubližovat Kalovi. xD

[8]: Hmm... No... vážně mám pocit, že to bude stále zajímavější a zajímavější... A to jsem teprve docela u začátku. Jak zajímavé to může být na konci? No, asi se budeš divit. XD
Miluju ubližování postavám! XDD Hlavně svým. XDD Ale snažím se to moc nepřehánět. To by se totiž jinak nedalo číst. XD Někteří lidé by to možná uvítali, ale mezi mými čtenáři se možná najde jedna, dvě slabší povahy. XD Jaj... vlastně je možné, že všichni mí čtenáři jsou psychopati milující brutálnosti, ale nebudu to riskovat. XDD

10 Yone Yone | 30. srpna 2010 v 21:48 | Reagovat

Jéééééé!!! To je skvělé! :D
Woem se mi líbí. ^_^ Málokdy se stane, že bych si nějak významně oblíbila dívčí postavu, ale Woem se mi fakt líbí. :D Mám ráda takovéhle charaktery. :3
Hehe... jo, všimla jsem si, jak se vyživáš v Kalově strachu. ^_^ Je to trochu jiný typ týrání postav, než jaký provozuju ve svých povídkách já. (já mám v oblibě... bolest!)

(jaj, zase jsem začala komentář "jééé")

11 KaThea KaThea | Web | 31. srpna 2010 v 11:48 | Reagovat

[10]: Já se vyžívám v Kalově strachu? Vážně? Proč jsem si toho nevšimla? XDDD Ale jo, asi máš pravdu. Já se vyžívám v Kalově strachu? Ale jo, to je fakt. XDD Teď to týrání nabývá jiný rozměr, když jsem si to uvědomila. xD
Ale bolest mu způsobuju taky. xD

To je fajn, že se lidem Woem líbí. :D Já se bála, že nebude mít fanoušky.

12 Cyan Cyan | Web | 25. září 2010 v 21:44 | Reagovat

Wow! Kňů, škoda, že se blížím k poslední zveřejněný kapitolce. :-(

13 Yu Yu | Web | 7. prosince 2011 v 23:23 | Reagovat

Já nenapsala komentář? :"D Ops.
Jsem chtěla říct, že ten úvodneúvod se mi líbí. ^^ Vlastně bys to popisová prostě mohla dát do úvodu a je to, ne?

Kal se často bojí, co? xD Zatím si nepamatuju moc kapitol, kde by se něčeho nebál. :D

Velmi necudně oblečena. :D Woem zní zajímavě.. Ale zatím se jí spíš bojím. XD

14 KaThea KaThea | Web | 9. prosince 2011 v 23:10 | Reagovat

[13]: Jé, já nečekala, že ještě napíšeš. :"D

Jaké popisování do jakého úvodu? :o

Hahaha! Fakt? Yone mi jednou řekla, že se jí zdá, že se vyžívám v Kalově strachu (nedlouho po těchto kapitolách). :D Ale mně se zdá, že se vyžívám spíš v něčem jiném, ale ty to nevidíš, protože  o tom nepíšu. xD

Woem (staré obrázky): http://nd04.jxs.cz/487/676/a203f2ff78_68428177_o2.jpg http://nd04.jxs.cz/480/682/b78e58bd34_68430996_o2.jpg Ale ty obrázky jsou fakt staré a docela děsné. xD Nejnovější je tenhle: http://ka-thea.deviantart.com/gallery/#/d3ad409 Taky není nic moc. x"D

15 Yu Yu | Web | 12. prosince 2011 v 14:24 | Reagovat

[14]: Promiň! 8<

No, říkala jsi že tady nemáš úvod, prostě jen popis .. jako "když slunce zoranžovělo.." apod. Že se mi to líbí jako úvod. XD

Co o čem, co? O čem nepíšeš? XD
Jo, teď jsem si všimla, je to kus nade mnou. :3

To na DA jsem už viděla.. Já si to pamatuju, takže když čtu tak  mám nějakou představu. XD (Ale vím jen jak vypadá Kal, Tim, Woem, Iks a Salma.. Jiné si moc nepamatuju. :"D)
Když je Woem v zelené.. Jestli je kouzelnice, tak léčí, žejo?

16 KaThea KaThea | Web | 13. prosince 2011 v 21:20 | Reagovat

[15]: Ale já tady úvod nepotřebuju. :"D Asi tě mate, že to dělím na příliš krátké kapitoly. >_>"

Nepíšu o spoustě věcí, které si představuju. : D Ale neboj, jednoho dne o tom napíšu (aspoň o některých věcech)
Jé... Já si nevšimla, že ten komentář je tady. :D

Myslím, že Kal, Tim, Woem, Iks a Salma ti zatím stačí. Nebo ses tam setkala ještě s někým jiným?
Ohó... Ty si pamatuješ barvy magie? : D Ale to je spoiler, takže... uvidíš. Nechci tě připravit o překvapení. V případě, že by dlouho nebyla kapitola, mi to připomeň a já ti to řeknu. :"D

17 Yu Yu | Web | 14. prosince 2011 v 16:47 | Reagovat

[16]: Noo.. Jo, to mě mate. XD Ale nevadí mi to, protože tak jsou kapitoly rychleji..

Nechceš to napsat teď? :D
Lol, jsi všímavá. XD

Noo, nevím. Mám pocit že jo, ale nejsem si jistá. XD Nemáš neviditelnou postavu? XD
Ohó, pamatuji! .. Podle mě je horší říkat spoiler. Radši přidej kapitolu. :<

18 KaThea KaThea | Web | 18. prosince 2011 v 0:21 | Reagovat

[17]: Hmmm... Mohla bych. Ale já si ty věci radši představuju, než o nich píšu. Když si něco představuju, moc se mi nechce jít to hned napsat.

A nebyl to náhodou Damian? :D:D
Mohla bych ji přidat... Nebýt toho, že jsem na jiném počítači a na mém notebooku mi nejde net.

19 Yu Yu | Web | 18. prosince 2011 v 22:53 | Reagovat

[18]: Oh, dobře. Takže si mám počkat? xD

Nevím, jak vypadá? XD
D8> Jakto?! Jak dlouho nebude nová kapitola tedy?

20 KaThea KaThea | Web | 18. prosince 2011 v 23:15 | Reagovat

[19]: Cvič svou trpělivost. xD Ale to by jsi s mou leností mohla dělat věčně, takže nic necvič a radši mě vydírej, abych psala. X"D

Damian... Přece Timovo další já. :"D Vypadá stejně jako Tim. :"D
Nová kapitola nebude do té doby, než přestanu být líná, překopíruju si ji na flashku a zveřejním na tomto počítači. X"D Nebo dokud mi na mém počítači nezačne jít net.

21 Yu Yu | Web | 19. prosince 2011 v 16:48 | Reagovat

[20]: XDD Dobře. Dám ti dva dny a pak začnu vydírat.

Ahaaaaa.. Joooo. X"D (Já si pletu Damiany. Ty, Skye i já je máme, takže. :"D)
Aha, líná.. Takže tě mám vydírat? 8D

22 KaThea KaThea | 21. prosince 2011 v 10:46 | Reagovat

[21]: Jasně, že me máš vydírat. XD

23 Yu Yu | Web | 22. prosince 2011 v 12:52 | Reagovat

[22]: Už máš novou kapitolu hotovou? Aby se mi z toho nezbláznil mozek. Třeba si pak budu myslet, že Kal se zamiluje do Woem a tak...

24 KaThea KaThea | Web | 24. prosince 2011 v 11:49 | Reagovat

[23]: Okay. X"D Už ji jdu zveřejnit...

25 Yu Yu | Web | 25. prosince 2011 v 14:09 | Reagovat

[24]: Kam kde? o_o Nikde jí nevidím.

26 KaThea KaThea | Web | 26. prosince 2011 v 23:26 | Reagovat

[25]: Ještě nikde. :"D Vypadl mi net, takže jsem ji zveřejnit nemohla. Myslela jsem, že ani ten komentář se neodeslal a on jo. X"D Potvora. Ale teď už jdu, fakticky... Už se na to chystám, už naposledy pročítám a pak to zveřejním. :"D Odkaz ti pošlu s mailem (ale můžeš to snadno najít i bez odkazu).

27 Yu Yu | Web | 27. prosince 2011 v 5:22 | Reagovat

[26]: To asi zveřejníš na tu starou, že? Ohkaay, tak to vím.
Konečně! 8D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama