Kopie - 17. kapitola

19. září 2010 v 15:25 | KaThea |  Kopie
Při opravování této kapitoly jsem vymyslela nové sloveso. X"D Možná se tam na to místo zrovna stoprocentně nehodí, ale já jsem ho nemohla jen tak zahodit, když už jsem ho vymyslela. X"D

Po přečtení prvního odstavce se mi chtělo ze zoufalství smát. Sloveso "být" se tam objevovalo OSMKRÁT a znělo to STRAŠNĚ. Nejdřív mě vůbec nenapadalo, jak tu spoušť napravit, ale o něco jsem se tam pokusila. :"D Počet sloves "být" (respektive "nebýt") se mi podařilo zredukovat na pět. S jednou větou jsem si už fakt nevěděla rady, tak jsem ji nechala tak. :"D
Komu vadí, že to nezní dokonale, ať to nečte. Kdo se chce v první řadě dozvědět, co se s Kalem dělo dál, čtěte.


_______________________________________________________________________________________________Po hodině bloudění vstoupil Kal do vznešeného města jménem Milen. Mělo pověst velice ozdobného města. Nebylo příliš rozlehlé, ale mnohem krásnější než většina měst, jaké kdy navštívil. Čisté dlažební kostky, fontány, upravená zeleň, hezké domy... Avšak nade všechny stavby vyčníval nevelký zámek. Svou velikost však kompenzoval krásou. Nebyl samá kudrlinka, byl přesně takový, aby byl nádherný, ale ne přezdobený. Většinu fasády zdobila růžová, avšak nebyla to žádná nechutně přeslazená růžová, nýbrž příjemná růžová s nádechem fialové.
Tohle bylo sídlo nejmocnějších kouzelníků Tanery.
Došel k vysoké vstupní bráně do zahrady a přemýšlel, jak na sebe upozornit. U brány nikdo nestál a nikde neviděl žádné klepadlo. Že by bylo potřeba vyslovit nějaké kouzelné zaklínadlo? Tak tam jen stál a lámal si hlavu.
Po chvíli si všiml, že se k němu rychlým krokem blíží žena s oranžovými vlasy. Ne, nebyly zrzavé. Byly vyloženě oranžové. To znamená, že se věnuje snad nejobtížnějšímu oboru kouzelnictví: Tvoření. Vytváření něčeho z ničeho. Přetváření magie do pevného tvaru běžných věcí. Není vůbec jednoduché vytvořit z magie věc tak, aby měla správné vlastnosti oné věci.Když se přiblížila, brána se před ní sama otevřela směrem ven.
"Co tam tak stojíš?" rozkřikla se hned. "Já na tebe nemám čas!"
Uchopila ho za zápěstí a táhla ho za sebou. Cítil, že má jistou moc, ale nebyla ani tak velká jako moc kouzelnice, u které sloužil, a po setkání s němou dívkou mu připadala jako nic.
"Ta brána je hrozně nepraktická," stěžovala si kouzelnice.
"Nepraktická?" ozvěnoval Kal.
"Je udělaná tak, aby se otevřela pouze, když prochází kouzelník. Proto tam musí vždycky někdo zaběhnout. Co chceš?" vyštěkla na něj.
"No, já... Poslala mě sem kouzelnice Ilumína," odpověděl nejistě Kal.
"Hm... Hmm... To je ta, co nechtěla kvůli Radě opustit svou vesnici?"
"No... já nevím. Asi jo, když to říkáte."
"Neměl jsi přijít už včera?"
"Ehm... No, měl, ale vyskytly se jisté komplikace..."
"Co to jako znamená 'jisté komplikace'?"
"Nó..."
"A neříkej pořád 'no', leze mi to na nervy."
"Ehm... No - totiž, tedy..." Kal se zakoktal a nevěděl, co říct.
Otevřely se před nimi vstupní dveře. Kal byl tažen nahoru po širokých schodech potažených kobercem. Uvnitř to bylo ještě vyzdobenější než venku, ale on neměl možnost si to pořádně prohlédnout, protože v další chvíli už se za ním zavřely další dveře.
Teď si uvědomil, že ho žena pustila a odspěchala za svými povinnostmi. Rozhlédl se po místnosti, ve které se ocitl. Byla rozlehlá, ale nenacházelo se v ní téměř nic kromě dlouhého konferenčního stolu obklopeného důležitě vyhlížejícími lidmi, kteří se dohadovali mezi sebou. Před každým z nich ležela hromada papírů. Žena, která ho sem přivedla, mezi ně rozhodně nepatřila. Tihle lidé byli oděni mnohem... bohatěji. A také byli starší. Ale to nebylo to hlavní. Většina z nich měla zlaté vlasy. To znamená, že ovládli všechny čtyři barvy magie.
Kolem pobíhala spousta lidí a přinášela a odnášela složky papírů. Všichni byli oděni do stejného hnědo-béžového oděvu, jehož součástí byla kapuce, takže se nedalo určit, zda to jsou kouzelníci nebo ne. Žena, která ho sem dotáhla, musela mít poněkud vyšší pozici.
Chvilku jen stál a pozoroval ten shon. Nevěděl, co má dělat, koho má oslovit. Když se konečně odhodlal a udělal pár kroků kupředu, přepadl ho najednou najednou takový zvláštní pocit, jako by se něco blížilo... Ozvala se rána a mohutné dveře se rozletěly na milion třísek. Kal se leknutím svalil na podlahu, ale hned se zvedl zpátky na nohy. Nevelká oblaka prachu slehla o odhalila mladíka stojícího před prázdným dveřním rámem. Jeho vlasy byly čistě bílé, bělejší, než čerstvě napadaný sníh. Bělost a čistota z nich málem vyzařovala. Kal nikdy neslyšel o tom, že by kouzelník mohl mít bílé vlasy. Červené, oranžové, zelené, fialové, stříbrné či zlaté, to bylo vše. Ale tenhle kluk právě vyhodil do povětří dveře a Kal předpokládal, že to udělal magií. Oděn byl vznešeně, do svítivě fialové košile a bílých kalhot. Nejspíš byl příslušníkem jednoho z bohatých šlechtických kouzelnických rodů.
Všechny oči se upíraly na něj. Svěsil ruce, které dosud držel natažené před sebou, a skryl je za zády.
"Hehe... ahoj," pozdravil, znervózněn pozorností, kterou vyvolal.
Malý muž stojící za ním zakroutil hlavou a zakryl si oči rukou. Ten měl na sobě obyčejné, mírně potrhané hnědé oblečení a vypadal ve srovnání s mladíkem jednoduše podřadně.
Nastala chvíle trapného ticha. Bělovlasý hoch vysílal na všechny strany omluvné úsměvy. Konečně se k něčemu rozhoupal a vykročil. Druhý muž pospíchal za ním. Nejspíš to byl jeho poskok.
Prošli kolem Kala. Ten zůstal stát jako opařený. S široce rozevřenýma očima a pootevřenou pusou zíral přímo před sebe. To bylo... To... To přece není možné! Prošli od něj minimálně metr a půl a bylo to silnější, než když se dotýkal té dívky! I když teď stál ten kluk u stolu a hovořil s jedním kouzelníkem, tu obrovskou moc jasně cítil.
Chvíli ho pozoroval a pak popošel blíž, aby slyšel, co říkají. Zaslechl konec rozhovoru: "A byl bych vám vděčný, kdybyste takovýmto způsobem vcházel jedině doma," říkal právě starý zlatovlasý kouzelník, se kterým mladík mluvil.
"Chtěl jsem si jenom vyzkoušet, jaké to je..." odpověděl hoch. "Myslel jsem, že otec tímto způsobem může vcházet."
"Váš otec možná ano, ale také nejsme nadšení, když ohrožuje naše služebnictvo stojící u dveří. Mohli bychom vás za takovéto nevhodné používání magie potrestat, víte o tom."
"Rozumím. Odpusťte mi to, prosím. Na shledanou," dokončil mladík a obrátil se k odchodu.
Jejich pohledy se střetly. Hoch se na Kala usmál. Ten na něj zůstal hledět s pootevřenou pusou. Ten kluk byl opravdu velmi zvláštní. Jeho čistě bílé vlasy a snad ani jeho obrovská moc na něm nebylo to nejzvláštnější. Člověka, který by nedokázal vycítit magii jako Kal, by na první pohled upoutaly jeho oči. Měly stejnou barvu jako jeho vlasy. Jeho duhovka byla snad ještě bělejší než bělmo a splývala s ním, takže byly vidět pouze zorničky. Působilo to trochu děsivým dojmem.
Mladík se trochu zamračil nad tím, jak na něj Kal hledí, a pokračoval v cestě, aniž by mu věnoval další pohled. Jeho sluha ho následoval. Jeho vzhled stál taky za pozornost. Byl výrazně nižší než jeho pán, ale v obličeji starší. Z jeho zamračené tváře čouhal zahnutý nos a jeho oči byly... příliš velké. Nejen, že celé oči byly velké a nezvykle tvarované, ale i černá duhovka zabírala víc místa než duhovka normálního člověka. Normálně je to přibližně půl na půl, ale jemu na bělmo zbyla jen malá místa v koutcích. Těžko říct, čí oči byly více strašidelné. Kal došel k názoru, že je to příslušník jiné lidské rasy, zřejmě derobejské.
Když mladík prošel zničenými dveřmi, otočil se a napřáhl ruce před sebe. Kal pocítil zvláštní změnu ve vzduchu a dřevěné třísky se začaly jedna po druhé zvedat ze země a létat k dveřnímu rámu, kde se nakonec jako puzzle poskládaly do vyřezávané dřevěné desky, kterou byly dřív.
Všichni se okamžitě vrátili ke své práci, jako by to bylo něco, co zažívají běžně. Kal teprve teď zavřel pusu, aby mohl jen tak do vzduchu udiveně říct: "Kdo to byl?"
Někdo za ním se zahihňal a odpověděl: "To byl jen Mais. Takový rozmazlený hlupáček."
Kal se překvapeně otočil. Nečekal, že mu někdo odpoví. Stála za ním žena, která ho sem přivedla, a v náruči svírala několik složek s papíry.
"Musíme se k němu chovat uctivě jenom proto, že jeho otec je šlechtic. (Ten jeho otec je mimochodem ještě horší než on.) Mais Nilhur, slyšel jsi o něm někdy?"
Kal zavrtěl hlavou.
"Nilhurové jsou bohatý kouzelnický rod. Tedy spíš bývali," ušklíbla se žena. "Někdo si ještě nezvykl, že tak rychle o své bohatství přišli. Stačí jen jeden nezodpovědný dědic..."
"Musí být velmi mocný," skočil jí do řeči Kal.
"Mais? Ne!" řekla, jako by jí ta myšlenka přišla nevýslovně směšná. "On nemá Nilhurskou krev, je adoptovaný."
"Ale přesto..." trval na svém Kal.
"Nechat vybouchnout dveře dokáže každý pitomec. Kdo není pitomec, to ani nedělá. Ale zase je složit, to už je mnohem těžší, to přiznávám... Ale to ještě neznamená, že je Mais mocný. On je líný se něco učit. Jen takové kraviny, jako jak impozantně vstoupit. Jak by mohl být mocný? Nikdo se nenaučí čarovat jen tak. Nadání má velké, to ano, ale nadání nestačí, když se nechce učit. Ale..." mírně se zamračila, "viděla jsem ho už provést pár náročných kouzel, které nezvládnu ani já... Ale přitom se neučil některým jednodušším kouzlům... Je to vážně divné... Celý je divný. Je takový podivín, že se s ním radši nikdo nepře a všichni mu všechno tolerují.
Ale já nemám čas se tu s tebou vybavovat. Ráda jsem tě poznala - jak se vlastně jmenuješ?"
"Kal."
"Kal... Divný méno. Ráda jsem tě poznala, Kale," rozloučila se kouzelnice a odspěchala.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Acris Acris | Web | 19. září 2010 v 15:42 | Reagovat

Ha! A já si to nemůžu přečíst :D
Teda můžu, ale k čemu by mi to bylo :D

2 Yone Yone | 19. září 2010 v 15:45 | Reagovat

Jééééé! :D Mais se mi fakt líbí. :D Mám ráda tvoje postavy… Líbí se mi, jakým způsobem vchází- takhle asi taky budu vcházet. Do školy. XDD (néé.. fakt. :3)
Hehe---jsem trochu nervózní z toho, že teď nesmím být u PC. Je to opravdu docela nepříjemné.
Takhle kapitole je fakt dobrá. Ty budeš upravovat Kopii? *o tom jsem už slyšela.. od Acris* Hmmm… tak až to budeš mít, tak řekni, přečtu si to znova. XD
Líbí se mi, jak je ve tvém světě vymyšlené to kouzelnictví podle barev vlasů. Je to.. originální a hezké. :D Taky se mi líbí to kouzelnické úřadování. :D

[1]: Tak proč mě předbíháš? XD já chtěla první komentář jako vždy... XD Ale na tom nesejde... *bere tyhle věci přehnaně vážně*

No.. já se teď vrátím k příběhování. XD

3 Acris Acris | Web | 19. září 2010 v 15:49 | Reagovat

[2]: Jen tak xD

4 Lizz Lizz | Web | 19. září 2010 v 15:58 | Reagovat

Bwahahaaa... x)) Kopie... x)) Dokonalý, ostatně jako většinou... Možná bych si měla vymylset nějaký jiný superlativum a neopakovat se tady pořád dokola jako kafemlejnek... Lezu tím na nervy sama sobě.. .x)) *Nee ,pětku neee... Ehm to ignoruj, hrabe mi*
Ale k věci... Jo, kapitola byla sice popisovací, ale i tak to bylo... bwahahaaa... ;) Doko- Su- Úchvatný... x)) Sakra je těžký psát komentář, když mi do uší hraje Ne, pětku ne...x))
Každopádně kapitola se mi líbila aaa budu se těšit na další... Jen tak mezi řečí... Tatínek Maise *sklonuju to dobře,.. jestli ne, tak se omlouvám.. x))* je zač co... *otazníky, si dopln, kam se hodí.. ber to jako křížovku* .x))
Mizím radši.. Začíná mi opravdu hrabat.. BOOOOM *vykřičník*

5 KaThea KaThea | Web | 19. září 2010 v 16:01 | Reagovat

[1]: Našli se i tací lidé, kteří četli nejnovější kapitoly ZM (má předchozí povídka, ale to asi víš) a zároveň četli začátek, aby vůbec věděli, o co tam jde. xD Takové lidi nechápu... Vždyť pak z toho čtení nic nemají! Tak teď už jdu fakt psát (když já dostala svou vysněnou odpověď od AkasunaKage, nemohla jsem jít psát... :D :D), ať nemusíš čekat...

[2]: Já mám taky ráda své postavy. XDD A tvoje taky, i když jich moc neznám... Trochu jsem změnila svůj názor na Maise. Předevčírem jsem říkala, že je skvělá postava. To nemělo moc velkou váhu vzhledem k tomu, že to si myslím o většině svých postav. Ale včera jsem došla k závěru, že Mais je jedna z nejlepších postav, co jsem kdy vymyslela...
Co, kdy, kde? :D Chci vědět, když o mě někdo mluví... xD
Vážně se ti to líbí? :) Vážně se ti to zdá originální? Jéé... x3

Aspoň máš první komentář z lidí, co to četli. :D

6 KaThea KaThea | Web | 19. září 2010 v 16:07 | Reagovat

[4]: Booom! XDDD Jaj, tohle jsem už dlouho nenapsala... XD
Tatínek Maise (ano, skloňuješ to správně XD)... No, on spíš používá slovo "otec", než tatínek. Jaj... Nic ti neřeknu, to by byly spoilery! XD V příští kapitole se o Maisovi ještě bude mluvit, tak se něco málo dozvíš... Hagal, you must not die here tonight~! Ehm, mě tady zas hraje něco jiného. XD
Moob! XD :3

7 Lizz Lizz | Web | 19. září 2010 v 16:31 | Reagovat

[6]: Nech mě hádat... Celesty...x))
*booom, vodkáááá, ehm klid... x))*
Však já to tatínek taky nemyslela nijak dobře...x)) Ale ono to vlastně není slyšet, jejda...x)) Písmenka klamou...x)) Já když řeknu tatínek... No, radši bez komentáře...x)) Prostě o nich nemám nikterak dobrého mínění, ale to je můj problém, který nehodlám rozmazávat... Tak proč to poslední dobou dělám pořád dokola.. Argh, nesnáším svojí palici.. Občas je opravdu těžké žit se sebou samotnou.. Před ostatníma zdrhneš, ale před.. A zase melu od věci, kašlu na to... ;)
Tak to se na tu další kapitolu těším... x))
Mooooob... x))

8 Vivi Vivi | Web | 19. září 2010 v 20:19 | Reagovat

Děkuju za zpříjemnění dne před tím, než se pustím do té nechutné hromady anglických a francouzských slovíček, které odkládám celý den a teď už se jim prostě vyhnout nemůžu :D
Ten bělovlasej se mi líbí :D fakt mi připadá hezkej. Ten druhej mi trochu připomíná ufona a taky vypadá dost strašidelně :D

9 KaThea KaThea | Web | 19. září 2010 v 22:00 | Reagovat

[7]: Jo, vím, jak to myslíš. :D No... Mais a jeho otec... Ehm... Mais má takový zvláštní vztah ke svému otci. xD Nebudu to pitvat, to by byly spoilery...
Víš co? Přemýšlela jsem o tom, že bych další kapitolu napsal už během příštího týdne, protože je krátká...

[8]: Díky za tvé díky. :)) Potěšilo mě, že ti Kopie zpříjemňuje den. :)
Ale to je od tebe hnusné. :( Chudáček... T_T Víš, jak on to má těžké, když tohle o něm říká každý? Jaj... neřeš to radši nebo ještě začnu spoilerovat. XD

[5]: *čte si své komentáře xD* Jaj! Já o AkasunaKage mluvila už i tady na blogu? XD Jaj! XD

10 Yone Yone | Web | 20. září 2010 v 11:58 | Reagovat

[5]: Jééé... ty mě napínáš, za chvilku prasknu! *oj, ta hlava bolí*
Maise budu mít ráda... už se moc těším, až se o něm dozvím víc, ale těď si nejsem jistá, jestli jsem to neříkala v předchozím komentáři. hehe...
jaj.. nějak nemám co odpovídat! ale to není možné...

tak z cesty: možná někdy v tomhle týdnu zveřejním na blog článek, ve kterém bude nepodstatný úryvek z povídky, který tam možná ani nedám- jenom takový úlet. XD Ale kdybych ho tam nedala, tak ti ho klidně pošlu, kdybys chtěla. (ale je to jen filler. Scéna, bez které by se ten příběh oešel. Pekele! proč o tom melu i tady? XDD)

jo! jasně! našla jsem věc, na kterou můžu reagovat:
Jasně že mi Mais přijde originální. :D Oni jsou všecky tvoje postavy svým způsobem originální- btw.
Nikdy jsem nečetla o nikom, kdo by byl jako Mais. :D

11 KaThea KaThea | Web | 20. září 2010 v 15:36 | Reagovat

[10]: Joooo, zveřejni! :D V Kopii je spousta scén, které nejsou pro rozvoj příběhu důležité. No, možná jich tolik není... Ale to s tím, jak Kala zmlátí a všechno kolem toho tam vůbec nemuselo být a zabírá to polovinu druhé části. XD Jaj... Ale já o tom chtěla napsat. xD

Jéé... Vážně si myslíš, že jsou všechny mé postavy tak orignální? :D No, já si myslím, že vymýšlení postav mi na příběhování jde nejvíc...
Všechny mé postavy jsou hrozní podivíni. XD Jaj... Každý má zvláštní vlasy (nebo jiné vzhledové prvky), jméno, schopnosti nebo je šílený, většinou kombinace většiny těchto rysů. XD Jaj... já mám hodně bláznivých postav. XD Ale nebudu to radši rozebírat, abych nespoilerovala...
Kdo by byl jako Mais v jakém ohledu? :D

A kde jste o mě mluvily? XD Ne... tak si to nechte pro sebe. Já o tobě taky pořád mluvím bůhvíkde. XD (Ale poslední dobou se zniňuju taky o AkasunaKage... Jaj.. proč tohle říkám? XD To je jen důkaz, že o ní až příliš mluvím. xD)

12 Yone Yone | Web | 20. září 2010 v 16:35 | Reagovat

[11]: ále... je to někde na deviantě u jejího komentáře k mému obrázku pro tebe k narozeninám. Ale fakt je to jen zmínka o tobě.

Mě z příběhování taky nejvíc baví a nejlépe jde vymýšlení postav- k čemuž se váže i jejich minulost a jejich životní příhěhy. Proto je celý můj příběh spletenice příběhů postav a je to vlastně jen o mých postavách. A taky proto nemám tolik ráda Taru, i když je hlavní hrdina (no.. je míň oblíbený i kvůli tomu, že ho ve hře hrála ségra. Já mám nejraději ty, které jsem hrála já. To byl Matty, Teru a Lin). Tara je spojující článek- ten, který se postupně dozví všecko o těch ostatních.
Nepodstatných scén bude můj příběh plný, protože to k celkovému příběhování patří- ty scény jsou taky důležité, jednak jsou jedinou světlou stránkou a pak se v nich obvykle čtenář dozví další charakterové rysy postav. Mám je ráda i v knihách i v cizích povídkách, proto mi první část Kopie, která nebyla tak dramatická přišla taky skvělá a bavila mě. Nikdy jsem se u čtení nenudila. Nepodstatné scény k příběhům patří. Hmmm.. asi ten článek půjdu napsat teď. XDDD (ale bude to asi ještě hodinu trvat, než bude. XD)

13 Skye Skye | Web | 20. září 2010 v 19:40 | Reagovat

Konečně jsem si našla čas si přečíst tuhle kapitolu.
A jsem hrozně nadšená xD
Líbí se mi nápad s těmi vlasy. A líbí se mi Mais (no, je vůbec nějaká tvoje postava, která by se mi nelíbila???... uhm, to je naprosto zbytečná otázka xD)
Vždycky jsem měla ráda lidi s bílími vlasy. Je to super! Hlavní hrdina mé bývalé povídky měl bílé vlasy xD

14 Akiko Akiko | Web | 21. září 2010 v 11:59 | Reagovat

Tak já se jdu nějak nenápadně připojit k chvále kapitoly... Vůbec neva, že je to samej popis, myslím, že Mais a jeho okázalý nástup docela vynahradil nedostatek akčních bojových scén, které já normálně upřednostňuju... xDDD
Obrázky jsou fajn, moc se mi líbí... xDDD
Těším se na další kapitolu... xDDD

15 Cyan Cyan | Web | 25. září 2010 v 22:15 | Reagovat

Jej! Já to přečetla za jeden večer (*nevěřícně civí*). O něco tě chci požádat- prosííím, pospěš si s další kapitolkou! Jinak se asi zblázním! A než se zepráš, hrabe mi jenom maličko :-D

16 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 10. března 2011 v 17:18 | Reagovat

Ahojky, máš fakt pěkný blog

17 Yu Yu | 2. května 2012 v 9:11 | Reagovat

Věděla jsem, že je to Mais! Jakmile se začalo mluvit o bílovlasém klukovi. :3 Je fakt sladkýýý, vážně. xD Chová se strašěn roztomile, napřed nechá vybuchnout dveře a pak se na všechny jen omluvně usmívá. xD Doufám že tu bude víc. xD
(Štěstí že máme první hodinu suplované počítače, no né?)

18 KaThea KaThea | Web | 2. května 2012 v 17:08 | Reagovat

[17]: Jistě, protože já žádného jiného bělovlasého kluka nemám. XD Ale je hezké, že sis z obrázků zapamatovala jeho jméno.
Noooo... Jestli chceš vědět pravdu, tak Mais se znovu objeví až ve čtvrté části. (Ale už jsem sek němu... skoro... dostala. Schválně jsem přeskočila půl dne, protože se mi nechtělo psát a říkala jsem si, že to bude zábavnější, až tam bude Mais. xD Kdybych psala (^^;), tak bych se k němu určitě brzy dostala. ... Snad začnu psát. :"D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama