Kopie - 18. kapitola

26. září 2010 v 20:39 | KaThea |  Kopie

Kal se zhluboka nadechl, aby se uklidnil. Dobrá, teď už nemám jinou možnost a musím si s někým z těch staříků promluvit, pomyslel si a doufal, že zase něco nepokazí, jako to dělal vždycky, když mluvil s cizími lidmi.
Pomalu přistoupil k muži, se kterým mluvil Mais. Cítil, že má velkou moc, ale přestože měl zlaté vlasy, jeho moc se ani zdaleka nemohla vyrovnat tomu, co cítil u Maise. Zdálo se, že si nikdo neuvědomuje, jak mocný by Mais ve skutečnosti mohl být.
"Ehm... Promiňte..." začal nejistě.
"Co si přeješ?" obrátil se po něm stařec.
"No... Poslala mě sem kouzelnice Ilumína..."
"Tos měl přijít už včera, ne?"
"No, měl, ale... cestou... vůz, ve kterém jsem jel, přepadli lupiči."
"To není omluva. Přiděláváš nám práci. Ale máš ten dopis, ne?"
"Jo, mám," odpověděl rychle Kal a začal ho hledat ve vnitřních kapsách svého kabátu. Po chvilce vytáhl pomačkanou obálku.
Stařec nastavil ruku a Kal mu odevzdal dopis. Kouzelník si k sobě zavolal nějakého sluhu. Něco mu pošeptal a ten rychle odběhl. Pak stařec roztrhl obálku a začal pročítat dopis. Kalovi nevěnoval nejmenší pozornost.
Kal si odkašlal. "Ehm... Můžu už jít?"
Stařec zvedl hlavu a trochu vykuleně si ho prohlédl od hlavy až k patě. Pak odpověděl: "Ještě ne! Ještě chvíli počkej."
"Dobře," přikývl Kal. A čekal. Za chvíli přiběhl sluha a beze slova mu podal obálku a váček, ve kterém to zachrastilo. Pak zmizel.
"Už můžu jít?" tázal se znovu Kal.
Kouzelník se po něm udiveně podíval, jako by zapomněl, že tam stojí. "Ty jsi ještě tu? Jo, už běž! Hej, Sylvie!"
Přispěchala k němu již dobře známá žena. Opět ho vzala za zápěstí a táhla ho za sebou. Když opustili sál, pustila ho, aniž by zpomalila.
"Mám kamaráda, který se jmenuje taky Sylvie," ozval se přátelsky Kal. Ani nevěděl, proč to řekl.
"No jo, zajímavé..." zabručela žena bez zájmu. Pak teprve si uvědomila, co řekl. "Počkat - kamaráda, co se jmenuje Sylvie?"
"Jo," přikývl Kal. "To je jedno z jeho jmen. Má asi pět křestních jmen. Říkám mu Tim, to je jeho přezdívka.
"Máš divnýho kamaráda," odpověděla mu na to žena. To Kala urazilo a už s ní nemluvil.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yone Yone | 26. září 2010 v 21:09 | Reagovat

Nejlepší je ten konec. XD prej "máš divnýho kamaráda." Ani nevím proč se tomu tolik směju. Hahaaaa... XD
Ne, nevjíc se mi ve skutečnosti líbila část, ve které se mluví o Maisovi. Hezký popis. :3 Líbí se mi. A taky se mi moc zamlouvá, že Kal je jediný, co dokáže vycítit z lidí jejich magické schopnosti. To je hezké... už se těším, až tam bude víc o Maisovi.
Achjo, tahle kapitola byla fakt krátká. Ale nemám si co stěžovat- já sama takhle dlouý úsek píšu když se tomu hodně věnuji dva dny. XD

Jéééé.. achjo. Já chci víc! chci vííííc! *né, jsem úplně v klidu. Taky nemáš ráda, když na tebe lidi vyvýjejí nátlak? já to nesnáším. XD Ale často to dělám.*

Mám ráda adoptované děti. *přemýšlí, jestli má někoho takového... teoreticky vzato jo. pár "adoptovaných postav" mám, ale ne doslova.*

2 KaThea KaThea | Web | 26. září 2010 v 21:51 | Reagovat

[1]: Mně to taky přijde vtipné. XD Ale mě na mých povídkách přijdou vtipné i věci, které vtipné nejsou...
Nooooo... Radši nic. XD Nechci příliš spoilerovat. To, o čem bych mluvila ještě ani nemám dost promyšlené na to, abych o tom mohla mluvit.
Já vím, že byla krátká. Měla jsem v plánu ji proto přepsat už během týdne a o víkendu napsat další, ale nějak jsem to nestihla...

Já mám ráda, když na mě lidi naléhají, abych napsala další Kopii. :3 Klidně vyvíjej nátlak. :D Urychlíš tím napsání další kapitoly. :3 Pro mě je těžké se k něčemu přinutit sama. xD

Jaj... Já tam mám pět adoptovaných postav. XDDDDD Ale to je nutné, protože to jsou elementaristi a blablabla... Nechci spoilerovat. XD Tedy ony by to asi asi žádné opravdové spoilery nebyly, ale mě se to nechce vysvětlovat. Prostě elementaristi mají vždycky jednoho adoptivního rodiče (elementaristu). Ale Mais není elementarista.

3 Vivi Vivi | Web | 26. září 2010 v 22:00 | Reagovat

Mais se mi moc líbí, nevim proč, ale působí tak na mě.
Kapitola mi připadá, že toho až tolik neřiká, a tak se těšim na trochu víc akce :)

4 Yone Yone | 27. září 2010 v 7:41 | Reagovat

[2]: Jo... to máme podobný. XD Mě taky přijdou u mě v povídce vtipné i věci, které moc vtipné nejsou. *a některé věci mi přijdou dost trapné. Včera jsem kvůli tomu musela předělávat celou jednu takovou scénu*
Já to nemám moc ráda, když lidé naléhají. A na mě nálehají pořád. Teda... mám to ráda tak na půl. Samozřejmně mě těší, že se o moje "dílo" někdo zajímá, ale jelikož o něm nic nevědí, nechci, aby od toho očekávali víc. Když o tom mluvím já, mluvím hrozně nadšeně a určitě to vzbuzuje dojem, že je to lepší, než to je. A krom toho.. já na sebe spěchat nemůžu, protože pak píšu ještě pomaleji. XD A taky to nechci něčím podělat.

Jůůů.. pět adoptovaných postav! Kopie musí mít hodně postav, že? Jsem zvědavá.. jsem zvědavá, kam to půjde teď. Od teď zase vůbec nevím, co s Kalem bude. :D Předtím jsem věděla, že jde do města, ale teď zase nic nevím.. jůůů... jsem zvědavá.

5 Cyan Cyan | Web | 27. září 2010 v 10:00 | Reagovat

Hezký jméno, Mais. Už se nemůžu dočkat pokračování! XD

6 KaThea KaThea | Web | 27. září 2010 v 13:49 | Reagovat

[3]: Hmm, akce... No, v příští kapitole asi nebude moc akce, ale bude docela zlomová. A akce se ještě dočkáš, neboooj. :D
*čumí do sešitu* To bude tak rychle? O_O Proč mám pocit, že ten děj ubíhá hrozně rychle, když ve skutečnosti plyne pomalu? xD Jaj... za chvíli bude ta dlouhá část, kterou vůbec nevím, jak rozdělit. Bude někomu vadit jedenáctistránková kapitola? : D Nebo rovnou dvě jedenáctistránkové kapitoly za sebou? XD Jaj... to musím rozdělit nějak lépe.

[4]: Hm... Mě se zdá trapná tak scéna, jak Tim chce s Kalem spát. XDD Napadlo mě ji vynechat, ale nakonec jsem to neudělala... Snad jsem tím i někoho potěšila. XD Jinak mě v Kopii přijde spousta věcí trapných, ale většinou ten svůj pocit ignoruju...
Právě naopak! Ty pořád mluvíš o tom, jak tam musíš něco dolaďovat a opravovat, až z toho lidi dostanou pocit, že nepíšeš moc dobře, a pak člověka překvapíš s něčím tak dokonalým jako jsou Děti Času!

Hodně? :D Kolik je hodně? :D To není snadné říct, jestli má povídka hodně postav, protože nevím, koho počítat a koho už ne... Nemůžu přece počítat i toho lékaře, i když přiznávám, že nějakou osobnost má, musí nějakou mít. Ale zato jsou postavy, které se tam objeví jen jednou, ale přesto mají zajímavý a docela promyšlený charakter. Tak koho mám, sakra, počítat a koho už ne? Mám pocit, že Kopie má dost postav, ale pořád ne tolik, abych mohla říkat hodně.
Nechápu, co já vlastně furt mám s tím zabíjením rodičů. XD V ZM a Kopii dohromady mám deset postav s mrtvými rodiči! Tak to teda iksdé, to už je nějak moc. XD Nevíš, proč jim to dělám? :D
No... teď půjde zase z města. XD Jaj... ale nebude to tak jednoduché... :D
Jaj... pořád tam není vidět, kam příběh směřuje. Ale tady to s těmi cíli a zápletkami nebude tak jednoduché...

7 Skye Skye | Web | 27. září 2010 v 13:53 | Reagovat

Jeee, Mais! Mám ho ráda! Ale kterou posatvu z Kopie já nemám ráda, že... xD
Někdy mě napadá, kam sakra chodíš na ty jména. Jsou tak originální a zároveň super. (toho si nevšímej. Právě procházím mírnou krizí, protože si nejsem jistá jménem hlavní postavy xD)

8 Yone Yone | 27. září 2010 v 19:04 | Reagovat

[6]: Mě přijde, že o tom mluvím spíš s takovým nadšením, že to vypadá kdovíjak je to úžasný příběh- můj styl psaní z toho vynechejme, ten ani tak nepovažuju za převratný. XD (teď jsem se všecky ty dny snažila psát, úplně jsem při tom vynechala kreslení a napsala jsem dohromady tři a půl počítačové A5 psané písmem o velikosti 8.)

Já počítám ty postavy, které mají jméno a jsou něčím zajímavější. U mě když je nějaká postava, tak se tam většinou objeví vícekrát. Nemám tam snad žádnou pojmenovanou, která by tam byla jednou. A počítám hlavně ty klíčové. :D Nebo ještě lepší měřítko: počítat postavy, které by některý čtenář mohl mít rád.

Hehe.. zabíjení rodičů? No.. né, že by se to v mojí povídce nějak řešilo (rodiče se řeší jen u jedné postavy), ale většina postav tam nemá rodiče. *přemýšlí, jestli je tam vůbec někdo s živými rodiči. Asi neee* Rodiče v povdkách často moc "překážejí".

9 Chloe Chloe | Web | 2. října 2010 v 21:16 | Reagovat

Moc zajímavý příběh :) za dva dny jsem přečetla zatím všech 18 kapitol a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :-)
Ještě jsem se chtěla zeptat: máš už děj promyšlený až do samého konce nebo tvoříš podle nálady a nakonec se příběh vyvíjí jinak, než jsi to původně plánovala??

10 KaThea KaThea | Web | 3. října 2010 v 14:41 | Reagovat

[9]: No... Mám to vymyšlené až do konce, ale "promyšlené" bych tomu teda neříkala. :D Příliš do detailů to promyšlené nemám a ještě se tam může spousta věcí změnit... Ale ano, v současné době to mám vymyšlené až do konce. A nebýt té otravné díry mezi čtvrtou a pátou částí, možná bych mohla říkat i "promyšlené". XD

11 Yu Yu | 2. května 2012 v 9:16 | Reagovat

Ten konec je nejlepší. XD "Počkat... kamaráda?" Už jsem myslela, že se urazí. xD

A ten poslední řádek je ze všeho nejlepší. xD

Mimochodem, jenom Kal teda pozná tu magickou moc z lidí?

12 KaThea KaThea | Web | 2. května 2012 v 17:15 | Reagovat

[11]: Nó, nejenom on, třeba kouzelníci taky cítí magii, ale asi slaběji. Zdá se, že Kal je přecitlivělý na všecko. X"D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama