Kopie - 23. kapitola

1. listopadu 2010 v 21:21 | KaThea |  Kopie
Už mám v sešitě 200 stránek! Napsala jsem to přesně za 101 dní, to je o trochu méně než tři a půl měsíce. Zvláštní, že napsat předchozí stovku mi trvalo jen o pět dní déle... A to jsem myslela, že teď píšu pomaleji. :D
A taky jsem přepsala první sešit. Měl 149 stránek, kdyby vás to náhodou zajímalo. :D

Tahle kapitola je divně rozkouskovaná. Je to asi nejrozkouskovanější kapitola vůbec. xD

Takhle kapitola byla hrozný fail. V sešitě. Nic se tam nedělo. Ale nebojte, zkrátila jsem to jak jen to šlo, takže z tří (a půl) nudných stránek zbyly jen dva melé kousky. :) Unudění je hrozně drastická smrt, nemůžu dopustit, aby se něco takového stalo mým čtenářům! D: Takže z těch nudných scén jsem tam nechala jen nezbytné minimum a nadsadila to další scénou, takže se děj víc posunul kupředu. :)
Asi jsem v té době měla nějakou spisovatelskou krizi. To bylo v době Celesty. :D Tu scénu ráno jsem napsala po třech dnech, kdy jsem nebyla schopná myslet na nic jiného než na Celesty, takže jsem Kala netýrala, vůbec jsem na něj nemyslela, jako by neexistoval. Ale kupodivu to zvýšilo kvalitu toho textu. O_O Ta scéna ráno se mi fakt líbí. Líbí se mi, jak je napsaná.
A ta scéna s Kalovou noční můrou je z nějakého důvodu má oblíbená. :D Přehrávala jsem si jí v hlavě v různých verzích snad milionkrát! :D Často anglicky. xD Nevím proč, ale anglicky to zní dobře. xD


_______________________________________________________________________________


Ležel na břiše v měkké trávě a pohled upíral do ohně, nad kterým Woem opékala pár hub, které našla. Poskakující plameny byly trochu uspávající. Tráva ho lechtala na nahé hrudi a za jiných okolností by mu to možná bylo i příjemné, ale ne dnes.
"Co chceš vlastně dělat?" ozval se.
"Na to bude čas ráno," odpověděla Woem. "Teď si musíš odpočinout a uklidnit se." Když s ním byla sama v lese, mluvila skoro jako normální člověk. Bylo slyšet, že se tady cítí opravdu dobře.
"Nepotřebuju odpočívat, potřebuju se nějak dostat z téhle situace," zasténal.
Položil si hlavu do trávy a nechal se ukolébat šuměním listí, zpěvem ptáků a praskáním ohně...

Otevřel oči. A hleděl do Woeminy ustarané tváře.
"Křičel jsi ze spaní," řekla. "A brečel..."
"Oh... vážně?" bylo jediné, co ho napadlo, že by mohl říct.
"Křičel jsi: ,Prosím, neubližujte mi'." Na konci té věty byl náznak otazníku, jako by žádala vysvětlení.
"Byl to jen sen," odbyl ji. To byla lež. Nebyla to obyčejná noční můra. Byly to vzpomínky. Vzpomínky horší než jakákoli noční můra, jaká by se mu mohla zdát.
Ale ona si nedala pokoj. "Křičel jsi: ,Prosím, nechte mě. Ne. Prosím. Neubližujte mi. Prosím. Udělám cokoli, jen mě znovu nebijte. Prosím. Ne-"
Kal si přitiskl dlaně na uši a z plných plic vykřikl: "DOST! Nechci to slyšet! Vím, co jsem říkal!"
Ozvěna výkřiku se rozlehla lesem. Hejno ptáků zatřepotalo křídly a opustilo korunu stromu. Woem zmlkla. Kal se v sedě choulil do klubíčka, mačkal si ruce na uši a třásl se.
"Promiň," špitla tak potichu, že ji nespíš neslyšel. Pak se vrátila ke svému opékání.
Uvolnil se. Utřel si slzy.
Takže se mu vrátily. Myslel, že už se těch nočních můr zbavil.
Proč se mu zdá o minulosti? Tu nechal za sebou. To byly věci, co se stávaly Tristanovi, ne Kalovi. Ale minulosti se člověk nikdy nezbaví...

Když začalo slunce zacházet za obzor, Woem přestavěla ohniště, aby vydrželo hořet celou noc. Kal byl nervózní. Touhle dobou už měl být zpět. Ale na tom vlastně nezáleželo. Bylo to to nejmenší ze všech selhání.
"Nebude někdo držet hlídku?" zeptal se.
"Jestli chceš," pokrčila rameny Woem. "Podle mě bude dobré, když se oba vyspíme."
Byl unavený, takže neodporoval.
Ulehl blízko k ohni, aby ho v noci zahříval.

"Proč mi nechceš říct, co plánuješ dělat?" promluvil směrem k Woem.
Dívka se na protější straně ohně obrátila na druhý bok. "Zítra…" zamumlala.
Pochopil, že
víc z ní asi nedostane. Takže mu nezbývá nic jiného, než ve spánku počkat na zítřek.

Uprostřed noci se probudil zpocený. Zdálo se, že tentokrát nekřičel nahlas, protože se Woem nevzbudila. Složil hlavu do dlaní a pomalu uklidňoval tlukoucí srdce tím, že to nebylo skutečné. Problém byl, že skutečnost nebyla o mnoho lepší.
Oheň už pomalu dohoříval. Ale on se příliš bál okolní tmy, než aby šel hledat dříví. Výrazně se ochladilo. Schoulil se do klubíčka, aby se zahřál a snažil se znovu usnout. Vzpomínal na Tima. Nejspíš si o něj už dělá starosti. Otravuje starou čarodějku, aby ho pomocí kouzel našla? A nebo je rád, že má od něj na chvíli pokoj? Kal by mu to rád všechno vysvětlil co nejdřív, ale nevěděl, jak by to bylo možné.

Ráno se vzbudil, takže se mu přece jen muselo podařit usnout. Woem už byla na nohou, tedy přesněji na stromě. Houpala nezraněnou levou nohou a nejspíš čekala, až se probudí. Když se na zemi posadil, všimla si ho a usmála se na něj, což v její, neverbální, řeči znamenalo "dobré ráno". Už se to chystal v překladu zopakovat, když se zarazil a rozhodl se jí odpovědět jejím způsobem komunikace. Bohužel dnes ráno neměl velkou chuť se smát, takže ten pozdrav vypadal víc jako zoufalý škleb než úsměv. Odpověděla mu na to pomalým mrknutím. Kal by její výraz nazval nejspíš jako soucitný. Pak Woem opatrně slezla na zem. Kala napadlo jí říct, že by radši neměla lozit po stromech, ale pak si uvědomil, že jí vlastně pořád říká, co má a nemá s tím zraněním dělat, a že ona to nejspíš ví lépe. Místo toho poznamenal: "Pořád jsi mi neřekla, co chceš dělat." Byla to vlastně otázka zamaskovaná do oznamovací věty. Ale Woem, která nebyla příliš zběhlá ve slovní komunikaci, to nejspíš nepochopila. Odpověděla mu pohledem z očí do očí. Musel položit skutečnou otázku: "Co chceš dělat?"
Krátce se zamyslela nad odpovědí. Pak promluvila: "Ukážeš mi, kde se to stalo."
"Já se tam nechci vracet," odporoval Kal. "Stejně nevím, kde to bylo."
"Najdeš to," pravila jemně, s podivným pohledem, jako by se ho jím, a přesvědčeným hlasem, pokoušela přinutit, aby si vzpomněl. Některé věci se bohužel nestanou skutečností jen tím, že o nich s jistotou mluvíte. Jeho však trochu přesvědčila.
"Když myslíš..." řekl a najednou se mu už nezdálo tak nemožné tu uličku nalézt. Důvěřoval těm zeleným očím příliš mnoho. Působily upřímně, ale zároveň trochu nepříčetně. Ale nevyvrátily jeho přesvědčení, že se tam vracet nechce. Proti samotnému návratu do města však nic nenamítal, protože jeho vyschlé hrdlo volalo po troše vody.

Kal klečel u pumpy a oplachoval si obličej. Studená a nepříliš čistá voda
ho štípala na odřené tváři.
"Ty chceš riskovat, že tě zmlátí taky?" promluvil k Woem, která pumpovala.
"Mě nezmlátí," prohlásila. Nebyl potřeba žádný přesvědčený pohled, aby uvěřil, že Woem by se ubránila.
Kal se ještě jednou napil a vstal.
"Budeš muset mluvit za mě," řekla Woem s náznakem starostí v hlase. "Pevným hlasem."
"Nevím, co mám říkat!" panikařil Kal.
"Říkej to, co si myslíš, že bych měla říct já."
"Jak to mám vědět?!"
"Hádej."
"Nemůžu hádat, co si kdo myslí!"
"Tak říkej to, co chceš říct ty. A nekřič tolik."
"Já nebudu chtít nic říkat, já budu chtít utéct. Chci utéct už teď," řekl Kal tišeji.
Věnovala mu pohled. Napadlo ho, že si o něm musí myslet, že je zbabělec.
"Tak říkej to, co si myslíš, že by mělo být řečeno." Po této větě nejspíš nabyla dojmu, že už všechno důležité řečeno bylo, protože od té chvíle nepromluvila.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vivi Vivi | Web | 1. listopadu 2010 v 21:35 | Reagovat

Hej, díky :D
Právě si mi spravila náladu po vyčerpávajícím studování literatury (a na to jak mě baví číst je teorie fakt děsně nudná)

2 wow-celebrites wow-celebrites | E-mail | Web | 1. listopadu 2010 v 21:39 | Reagovat

Ahoj,chtěly by jsme vás pozvat na náš blog...děláme celkem dobrégrafiky můžete si přečíst nákou pohádku o roku 2012 životopisy celebrit ATD... Budeme rády kdyš si něco obědnáte :)

3 Yone Yone | Web | 2. listopadu 2010 v 5:54 | Reagovat

Achjo!
*musela to napsat*
Už jsem usínala, když mi kinixuki včera napsala, že na titulní stránce blogu je nová kapitola Kopie! Bolela mě hlava a tak jsem šla spát už v půl deváté a počítač už byl vypnutý... argh...
(konec stěžování si. komentář začíná a pak se musím jít připravvat do školy)

Ta scéna s noční můrou je ♥_♥ prostě nejlepší... miluju noční můry. ♥
Vůbec mi nepřijde, že by tahle kapitola byla nudná a zbytečná, každá kapitola je důležitá, a kdybys dělala kapitoly delší, tak by se v každé stalo něco podstatného. čím dál tím víc si všímám, jak je Kal dobrý hlavní hrdina. :D Líbí se mi "Já nebudu chtít nic říkat, já budu chtít utéct. Chci utéct už teď," Kjááá! já bych taky chtěla utéct. Ale je to hrozně ♥.
Myslímn, že Woem po něm tentokrát chce trochu moc.

ARGHHH... promiň, že je to tak krátké, asi něco dopíšu v těch sedm, až se vrátím ze školy... ojojoj... proč víc jak dvanáct hodin zaplácnu cetou do školy, ze školy a školou?  D:

4 Acris Acris | Web | 2. listopadu 2010 v 15:46 | Reagovat

Houbičkyyy! 8D

Nemůžu jinak než zopakovat to, co řekla Yone.. Ta scéna s noční můrou je opravdu dokonalá :3 "DOST! Nechci to slyšet! Vím, co jsem říkal!" :3 :3.. Prostě.. Chtělo by to založit fanklub "Milujeme Kala!" :D *vzpomněla si na ty letáky*.. Woem mě opět překvapila.. Ona je opravdu zajímavá ^^.. A jsem zvědavá, co má v plánu. Trochu tuším, ale možná úplně blbě :D.. No, snad se další SKVĚLÉ kapitoly dožiji :D

5 Acris Acris | Web | 2. listopadu 2010 v 15:47 | Reagovat

[4]: Bože můj, to je ale odporně krátký komentář O_o

6 KaThea KaThea | Web | 2. listopadu 2010 v 20:21 | Reagovat

[1]: Nemáš zač. :)
Teorie literatury není nudná, až historie začne být nudná.

[2]: Jasně, jasně... :/ Proč na to vůbec odpovídám? Stejně si to tady ta holka v životě nepřečte.

[3]: Jó, mě se ta scéna taky líbí. :D Ale to už víš. :D
Není nudná... Protože ty nudné části jsem smazala. :/ Když hlavní postava říká, že chce utéct, znamená to, že je dobrý hlavní hrdina? XD Zbabělost není typickým znakem hlavního hrdiny. :D  Ale pro mě je zbabělost dobrým povahovým rysem. Ale já mám divná měřítka. xD

Nemusíš nic víc psát, zas tak krátké to není. :D (A já si to nezasloužím, když ti neodpovídám na komentáře.)

[4]: Ale na těch letákách byl Tim, ne? XD (A taky by mě zajímalo, kde bys chtěla ten fanklub založit. xD Doufám, že ne na facebooku. D: Ne, vím, žes to nemyslela vážně, tak proč to řeším? XD) Jé... Jsem ráda, že si Woem začínáš oblibovat (to zní divně). :) Popisovat rozhovor řečí těla je opravdu zajímavé. xD Ale to bylo btw... Nejspíš tušíš správně. u_u Ona snad ani žádná jiná možnost není.
Ty už jsi dávno stokrát mrtvá, ne? XD Vsadím se, že do další kapitoly ještě aspoň jednou umřeš. XD

[5]: Ne, tento komentář je odporně krátký. xD Ten nad ním je průměrný. Možná trochu delší než průměrný.

7 Yone Yone | Web | 2. listopadu 2010 v 21:14 | Reagovat

[6]: Jo! nezasloužíš si to! X_X já totiž na tvoji odpověď pokaždá čekám.. jsem schopná sem jít třeba desetkrát denně to kontrolovat. ix dé... né, kecám. zasloužíš si to. Je jenom na tobě, jestli mi odpovíš, nemám na to nárok. XD

Já neříkala, že je Kal typický hlavní hrdina, říkala jsem, že je dobrý, čímž je myšleno, že mě se líbí. Být dobrý hlavní hrdina naznamená totéž co být hrdina.
A fakt se těším, až bude mluvit se Zepem. :D Hahaaaaaaaa... těším se. *už dnes v neděli?*

8 KaThea KaThea | Web | 3. listopadu 2010 v 16:22 | Reagovat

[7]: Já jsem hrozná! D: Jsem jako AkasunaKage. Počkat... AkasunaKage je hrozná? To teda ne!! D: A vůbec, nemůžu nikoho přirovnávat k AkasunaKage. Kromě... ne, ani svoje postavy nemůžu přirovnávat ke mně a AkasunaKage. xD
Ale já za to nemůžu, že nemám čas! Taky nemůžu za to, že jsem líná. XD Ale kdybych tvrdila tohle, mohla bych rovnou všechno svést na rodiče a že vlastně za nic na sobě nemůžu.
Já jsem tak hrozná. *fňuk* A pořád ještě si říkám, že musím odpovědět na ten dlouhý komentář na tvém blogu. XD
Ale minule jsem ti přece odpověděla, jak nejrychleji to šlo. D: A teď odpovídám hned. *fňuk* Já jsem tak zlá, že tě tak mučím... (Jak jsem přišla na to, že tě to mučí? XD)
Desetkrát denně je málo. Já chodím na dev padesátkrát denně zkontrolovat, jestli tam něco nepřibylo. xD Ne... možná jen čtyřicetkrát. XD
Béé, AkasunaKage je offline... To už se té odpovědi nedočkám. Už se tu opakuju, tak já půjdu psát. xD

Dnes v neděli? Cože? Dneska je neděle? XD Ne, to jsi napsala včera... Včera taky nebyla neděle. XD

9 Yone Yone | Web | 3. listopadu 2010 v 16:59 | Reagovat

[8]: *chro*
s tou nedělí je to fail. XD bylo to už tuhle neděli.. nevím, jak se mi tam připletlo to dnes. XD Hahaa... na tom blogu mi tu odpověď teda dlužš už tak dlouho, že jsem na ni zapomněla. A na DA taky chdím alespoň třicetkrát denně- o výkendu. Ale na tvůj blog většinou jen desetkrát nebo něco málo víc.. ael i to je dost.

10 Skye Skye | Web | 3. listopadu 2010 v 17:37 | Reagovat

Páni, jak je možné, že jsem to ještě neokomentovala? A to jsem tuhle kapitolu četla už v pondělí.
Chudák Kal! Bylo mi ho hrozně líto, Hrozně moc. Ale nadruhou staru se mi ta scéna s noční můrou líbila. Hrozně moc xD
Woem se právě stala mojí nejoblíbenější postavou. Mám jí hrozně ráda. Každá scéna, ve které je Woem je skvělá. Kdyby byla Woem v knížkách typu Legenda o svaté Kateřině, (naše momentální povinná četba xD) hned by se to četlo líp xD

11 Acris Acris | Web | 3. listopadu 2010 v 17:42 | Reagovat

[6]: Jo, na těch byl Tim, ale to je jedno.. Oba mají právo mít své letáky :D.. Kde? No na FB určitě ne xD.. Já bych ho založila soukromě.. Nechala bych natisknout dvě trička, z toho jedno bych poslala Yone.. A to své bych nosila nonstop, dokud by na mě neshnilo xDD.. Já myslím všechno vážně, jenom do budoucna :D
Taky jsem ráda ^^.. S tím musím souhlasit, a dokonce velice zajímavé.. Vtipné na řeči těla bývá, když se dva dorozumívají, mají pocit, že si rozumí, a nakonec vyjde najevo, že to oba pochopili úplně jinak :D
Nejspíš jo, ale u mě nikdy nevíš xD.. Nějaká ač možná nerozumná možnost by se určitě našla 8D
Stokrát? Nějak málo ne? :D.. Čekání na Kopii je jedna z věcí, která mě zabíjí nejvíc xD.. Ale na školu nemá.. Vlastně čekání na tu kapitolu, kde měli zmlátit Kala by se dalo přirovnat k nějaké velké písemce.. Nebo spíš patnácti stovce běhu o.O.. To mě dohromady zabilo snad milionkrát :D

Můžeš ho smazat :D

Jen tak mimochodem *mísí se do vaší konverzace s Yone*.. Kal je skvělý hrdina v uvozovkách.. Originální, roztomilý a vtipný "hrdina" :D.. A svým způsobem dokonalý 83

12 KaThea KaThea | Web | 4. listopadu 2010 v 15:31 | Reagovat

[9]: Ale já na to nezapomněla a pořád tu odpověď chci napsat. XD

[10]: Hm... To je smutné. Teda ono je asi dobře, že (nejsi takový psychouš jako ostatní a) je ti ho líto, ale...... Já jsem tak zlá. Y_Y
Jéé... :D To abych ji mohla přidat do ankety o nejlepší postavu. :)

[11]: Nevěřím, že to myslíš vážně. :D
Promiň... v_v Ale já vážně nemůžu zveřejňovat Kopii dvakrát týdně. Počkat... Jak jsi mohla čekat na kapitolu, kde zmlátí Kala? Copak jsi věděla, že se to stane? Jo... já vlastně něco naznačila na ICQ, když jsem to přepisovala. :D

Nebudu ho mazat, k čemu by to bylo? Já komentáře nemažu, pokud mě opravdu moc nenaštvou.

Kal je hrdina i bez uvozovek! XD ... No, možná ne. XD Ale občas se hrdinsky vážně chová. XD Trochu. XD

13 Acris Acris | Web | 4. listopadu 2010 v 15:39 | Reagovat

[12]: Jen počkej, jednou uvidíš! :D

Já vím že nemůžeš, ale je to škoda.. Každopádně alespoň to neutíká moc rychle.. No, říkala jsi cosi jako že to bude nejbrutálnější kapitola zatím :D.. Nebo něco takovýho.. A je jasný, že něco takovýho mě naprosto .. ehm.. rozhodí? :D :D

Já nevím, k čemu by ti to bylo.. To je jedno.

Víš, jak jsem to myslela xD.. No, ale jo.. Třeba když zachraňoval Woem.. Jak se o ni staral :3.. To bylo hrdinské.

14 Vivi Vivi | Web | 4. listopadu 2010 v 16:48 | Reagovat

[6]: No to sem myslela :D totiž já řikám teorie všemu, co se netýká nějakýho díla. Jenže s naší učitelkou je to těžký, ta si celou hodinu kecá o nějakym spisovateli a na konci hodiny nám oznámí, že přiště píšeme :D To bych jí uškrtila :D

15 Chloe Chloe | Web | 6. listopadu 2010 v 10:59 | Reagovat

Píšeš docela rychle :-) Já si na to nějak nedokážu najít čas. A to tě baví přepisovat ze sešitu? Já jednou psala do sešitu, jenže vždy, když jsem to přepisovala do compu, tak se mi tam něco nelíbilo a nakonec jsem to předělávala téměř od základů. U jedné povídky jsem dokonce při přepisování zjistila, že děj je příšerný, a tak jsem nějakých 20stránek z toho sešitu vůbec neopsala a změnila děj naprosto celý.
Píšeš vážně moc poutavě. I když je někdy kapitolka dlouhá, mám ji přečtenou za chvilinku.
Ještě jsem se chtěla zeptat: Víš už teď, jak přesně to skončí nebo tvoříš děj postupně?

16 KaThea KaThea | Web | 6. listopadu 2010 v 13:55 | Reagovat

[13]: Já radši nechci vidět. XD

Jo, to BYLO hrdinské! :D Právě kvůli  takovým činům si myslím, že si Kal označení "hlavní hrdina" zaslouží. :3

[14]: Když jsme brali teorii, tak mě literatura bavila, ale teď se podobá spíš dějepisu než češtině a dějepis nesnáším... :(

[15]: Já nemůžu psát na počítači, protože se na to nemůžu soustředit. Já to taky předělávám, když to přepisuju, a právě je to dobré psát do sešitu, protože to pak při přepisování vylepším.
Díky. :)
Proč se mě na to poslední dobou lidi ptají nějak často? xD Já vím... jak přibližně to skončí. xD Ne přesně, jen přibližně. Mám vymyšlený konec, ale nemám tolik promyšlené ty události, které k tomu budou vést... Ještě je třeba domyslet spousta děje. Ale ano, konec mám. :D

17 Acris Acris | Web | 6. listopadu 2010 v 14:03 | Reagovat

[16]: Jistě, že zaslouží :3

18 Chloe Chloe | Web | 6. listopadu 2010 v 14:53 | Reagovat

[16]: To nevím, proč se tě na to lidi ptají často xD Ale asi je lepší konec znát, protože se v tom pak člověk neztratí a pořád se pomalu ale jistě ubírá k tomu danému konci...

19 Lizz Lizz | Web | 6. listopadu 2010 v 15:45 | Reagovat

Gomen, že jsem sdi to přečetla až teď, ale jaksi jsem neměla ani chuť, ani čas :D A spíš ten čas :D Nějak se začíná dít moc věcí a já přestávám chápat :D Ale o tom jindy :D O to teď nejde :D
Ta povídka je opravdu geniální :D
Woem se mi začíná líbit víc a víc :D Kal taky...xD Noční můry..xD Žjuhůůůhuáá :D Bude tam někdy nějaká popsaná? :D Já teda... xD Eh, tak jsem to nemyslela..xD (Myslela, ale co už :D Jsem prostě morbidní hovado :D)
Gratuluju k 200 stránkám! :D :D
A není pravda, že se tu nic nestalo :D :D Jenom to bylo trošku krátký :D Nicméně to my vynahrazuje to TO, co se objevilo a co akorát mizím číst :D
A pardon za ten.. Tak trochu víc od věci komentář :D

20 Akiko Akiko | Web | 16. listopadu 2010 v 20:08 | Reagovat

Nestíhám, nestačím... xDDD

Kal má noční můry? Jůů, to vypadá na zajímavou minulost =D
A z Woem se taky vyvíjí pěkně zajímavá postava... =)

Už se těším, až zase budu mít čas a budu si moct přečíst další díl.. xD

21 Imrich Imrich | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 10:12 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Zase někdy mrknu

22 Federico Federico | E-mail | Web | 24. ledna 2012 v 13:13 | Reagovat

Souhlasím s tebou....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama