Kopie - 24. kapitola

7. listopadu 2010 v 18:41 | KaThea |  Kopie
Myslím, že jsem chtěla něco říct, ale už jsem to zapomněla. XD Myslím, že nemám právo zveřejnit Yonin sketch Kala. Myslím, že už mi zbývá jen varování, že je to jaksi trochu krvavé. XD


________________________________________________________________________________


Kal zvedl hlavu k obloze, po které se honily světle šedé mraky. Do uličky pronikalo ještě méně světla než obvykle. Ta, ve které seděli, se napojovala na tu hlavní, ale byla o trochu prostornější.
"Nemá to cenu, nikdy se neukážou,"ozval se skleslým hlasem. "Nejspíš někde rozhazují mé peníze. Vlastně nebyly mé, to je ten problém."
Přejel očima uličku a otřásl se. "Tohle místo mě děsí. Aspoň, že
máme tu láhev, i když poté, co se válela tady, bych z ní už radši nepil..."
Woem, která nikdy neplýtvala slovy, odpověděla pouze na první větu: "Taky jsi říkal, že nemá cenu tu uličku hledat a našel jsi ji."
"To byla náhoda. Pouhá náhoda. Nemůžu za to, že ses bála té skupinky divných lidí a chtěla jsi jít tudy. Jinak bych se vydal docela opačným směrem. Vlastně jsi to našla ty."
"Byli divní," řekla Woem, jako by se hájila.
"Neříkám, že nebyli."
Pak se zase rozhostilo ticho. Bylo to pochmurné ticho, které člověk může slyšet - nebo spíš neslyšet - právě v takových temných uličkách.
Čím déle tam seděli, tím větší se ho zmocňoval hlad a beznaděj. Ty dvě věci spolu souvisely. Měl strach. Měl strach z toho, že má hlad a neví, jestli bude mít možnost ho utišit.
A pak zaslechl kroky a hlasy, které ho probraly. Nerozuměl celé větě, ale zaslechl cosi o bolesti. Už podle toho ho napadlo, kdo by to mohl být. A navíc mu byl ten hlas povědomý. Bolestně povědomý. Zvednul se a běžel se schovat do ještě zapadlejší a užší uličky. Bylo to tu docela bludiště. Nakoukl zpátky za roh. Byli to oni, teď si byl jistý. Polil ho pot. Ale Woem, která seděla ve špíně v ústí téhle zapadlé uličky, na rozdíl od něj nevypadala vůbec vystrašeně, přestože ti kluci stáli nad ní s úšklebky na rtech. Co když jí ublíží? strachoval se. Nesnesl by pomyšlení, že jí někdo něco udělal kvůli němu. Ale ona tam jen seděla a na nic nereagovala.
Zepe říkal: "Tak co kluci, máme chuť někoho zbít?"
"Vždycky, Zepe," ušklíbl se jeden z jeho společníků.
"Ta holka je divná," ozval se třetí chlapec úplně jiným hlasem. "Tváří se divně. A má zelený vlasy. Divný lidi je lepší nechat na pokoji."
"Zmlkni," odbyl ho Zepe. "Vzpomeň si na toho kluka ze včerejška." Kal si vzpomněl. Zranění na jeho těle ho rozbolely ještě citelněji. "Ten byl taky divnej a kolik jsme od něj získali prachů!"
Zahrkal váčkem v kapse. Kal při zvuku mincí narážejících o sebe zaťal pěsti.
"Zepe, ta holka je vážně divná..." snažil se ho kluk stále přesvědčit. V jeho hlase se začala projevovat úzkost. "Vůbec se nehejbe a divně se dívá..."
Zepe pohlédl dolů na dívku.
"Nehejbe se, no a. Asi je celá ztuhlá strachem. Copak se posereš z jedný divný holky?"
Přenesl váhu na jednu nohu a kopl do ní. Kal nadskočil. Zalapal po dechu a musel si zacpat pusu, aby nevykřikl. Schoval čupřinu svých červených vlasů za roh a pak pomalu znovu vykoukl.
"Vidíš, není nebezpečná," prohlásil Zepe, když se dívka ani nepohnula.
"To nejni normální," nedal se přesvědčit kluk. "Měla by křičet a utíkat, ne sedět. Asi to nemá v hlavě v pořádku."
Kal nevěděl, co má dělat. Hodlá Woem vůbec udělat někdy něco? Uvědomil si, že ten kluk má vlastně pravdu... Woem nebyla v pořádku. Co když nemá vůbec žádný plán? Co když tam vážně bude jen sedět? Co když...
Woem pomalu vstala zády opřená o stěnu.
Zepe si ji zkoumavě prohlížel. Kluk, který se ho snažil přesvědčit, že je nebezpečná, ustoupil o krok.
Woem bleskurychle vyrazila kupředu. A v další sekundě už stál Zepe tvrdě přiražený ke stěně a na hrdle ho studila čepel nože.
Všichni čtyři kluci v šoku ztuhli. První se vzpamatoval Zepe. "No tak, blbečci, dělejte něco," zasípal na své společníky.
Kluci si vyměnili zděšené pohledy. Nevěděli, co můžou dělat.
Kal pochopil, že teď přišel čas, aby vstoupil na scénu on. Párkrát se zhluboka nadechl, aby se uklidnil. Pak se ujistil, že ho jeho roztřesené nohy unesou, a vyšel zpoza rohu. Napadlo ho říct: "Tak se znovu setkáváme," ale nenašel na to v sobě odvahu.
"Já říkal, že je nebezpečná," ozval se kluk, který si teď byl jistý, že měl pravdu. Pak zpozoroval Kala. Čelist mu poklesla.
Kal věděl, že teď už musí něco říct. A najednou měl jasno. Tohle přece mělo být řečeno už mnohem dřív.
"Jestli se pohnete, zabije ho." Snažil se mluvit sebejistě, ale hlas se mu trochu třásl. Vyznělo by to rozhodně lépe, kdyby to řekl osobně ten, kdo někomu drží nůž u krku. Ale to bohužel v téhle situaci nebylo možné.
Všechny oči se obrátila Kalovým směrem.
Chlapec, který stál nejdál od něj, vykřikl: "To je ten divnej kluk! Říkal jsem vám, že divný lidi jsou nebezpečný. Přived si kamarádku, aby se nám pomstil."
"Nechci se nikomu mstít," prohlásil Kal. "Potřebuju jen zpátky své peníze. Nechci vám ublížit."
Chlapci si vyměnili pohledy. Pak ten nejstarší z nich vybuchl v krátký smích.
"To myslíš vážně?" řekl nevěřícně.
"Co je na tom směšného?" mračil se Kal.
",Nechci vám ublížit'? Co to má jako bejt? Praštili jsme tě do hlavy moc silně?"
"Nechci žádné další násilí," řekl Kal zkroušeně. "I když vy byste si rozhodně zasloužili, aby vám to někdo oplatil. Ale já to být nechci... Nesnesl bych pomyšlení, že kvůli mně někdo trpí. Radši se smířím s pozicí oběti, než bych někomu ubližoval." Potřásl hlavou, aby se zbavil myšlenek. "Copak bychom to nemohli vyřešit rozumnou domluvou?" zakňoural.
Kluk se znovu zasmál.
"Seš fakt magor. Měl by sis sehnat ňáký prášky na hlavu."
Woem ho nakopla. Rychle se znovu postavila na obě nohy, aby neztratila rovnováhu a neposkytla jim možnost se bránit. Kluk se otočil a s nadávkou na rtech se na ni vrhnul. Tedy to měl v plánu, ale když udělal krok, pocítil náhle ostrou bolest v levém stehně. Když se podíval dolů, zjistil, že mu z nohy trčí kus nabroušeného kovu. Oči se mu rozšířily hrůzou a ze rtů se mu vydral bolestný výkřik. Druhý kluk vytáhl nůž. A v další chvíli zaznamenal, že má přeťaté žíly na zápěstí. Zařval a upustil nůž. Tisknul si ruku, aby nevykrvácel.
Kal začal propadal panice. Během pár sekund se mu vše vymklo v rukou. Začal se třást a nebyl schopen nic udělat ani říct. Jediné, co si přál, bylo, být odtud pryč.
A aby to bylo ještě zmatenější, vstoupila na scénu nová postava.
[*To není myšleno... jakože... Kdyby se to stalo ve skutečnosti, řekla bych to takhle. Ale protože na scénu doopravdy vstoupila nová postava, zní to blbě. XD]
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yone Yone | Web | 7. listopadu 2010 v 19:11 | Reagovat

Myslím, že máš právo ho zveřejnit. ^_^
*jaj.. to je spam. teď jdu číst...*

2 KaThea KaThea | Web | 7. listopadu 2010 v 19:14 | Reagovat

[1]: Já se divila, že bys napsala takový krátký komentář. O____O Pohled na tak krátký komentář od tebe je hronzně... divný. O_______O Je to jako noční můra. o_O Iksdé.

3 Acris Acris | Web | 7. listopadu 2010 v 19:17 | Reagovat

Mhuchuchu xDD Kal je vážně.. Statečný hrdina :D.. "Tak se znovu setkáváme" v tomhle momentě jsem si představila Kala jako kovboje na divokém západě, jak s kloboukem na hlavě promlouvá na nějakého dávného nepřítele a u toho točí pistlí v ruce xDD. Very very funny chapter, mistress KaThea :D.. Whaha, ani nedokážu říct nic smysluplného! :D Dovoluji si tvrdit, že tohle je druhá nejlepší kapitola zatím (samosebou po té, kde Kal dostal do držky).. Nejlepší je ta část, kdy ten kluk prohlašuje, že by si měli na divné lidi dávat pozor a jak to tam Kal pozoruje zpoza zdi jak nějaký dramatický film :D.. A pak jak tam nakráčí jako frajer :D
Udělala jsi mi hroznou radost! Jak kvalitou kapitoly (to zní, jakoby ostatní kapitoly kvalitní nebyly O.o), tak tím, že jsi to stihla dneska.. Dobrá práce :3 :3

A jsem zvědavá na tu novou postavu! Hrozně moc 83

4 Acris Acris | Web | 7. listopadu 2010 v 19:19 | Reagovat

[2]: Noční můra xD Každopádně kdyby ho nenapsala, tak jsem mohla mít jednou první komentář já! -.-
Psychoušku, mohla bys k té krvavé části nakreslit nějakou ilustraci ^^ 83

5 Yone Yone | Web | 7. listopadu 2010 v 19:27 | Reagovat

Tahle kapitola je hrozně pěkně napsaná- poslední dobou se hodně snažím si všímat, jak je co napsané- kvůli svému vlastnímu psaní. Líbí se mi přirovnání a miluju slovo "bolest". Můj příběh je plný různých druhů bolestí... whahahahhahahahaaaaaaa!

Tohle je jedna z nejlepších kapitol Kopie vůbec. Protože je krvavá. Chudáci dva kluci- škoda, že nevím jak se jmenujou. Měla bych je ráda už kvůli tomu, že se jim něco stalo. Hahaaa...

Kal je borec! Je hrozně správný hrdina. Líbí se mi, jak se hrdinsky chová v některých situacích a vůbec. Ale tím, že řekl, že jim nechce ublížit to pěkně podělal. Kdyby to neřekl, tak se o nic nepokusí a nic se jim nestane. Ale stejně jsem ráda, že to řekl,  jinak by to nebylo přeci tak zajímavé. :D

Já bych si taky dávala na divné lidi pozor. Moc chytré.. :D

Haha.. nedávno jsem přemýšlal nad tím, že kdybych si zkrátila jednu polovinu vlasů a otříhala ofinu, tak mám účes jako Kal. Moc veselá představa, toto... ale já mám jiný odstín červené.

[2]: Muchuchu *přišla jsem na nový smích*
to je docela vtipné. :D
A co bys dělala se žádným komentářem ode mě? *ale to bych nedokázala udělat já*

[4]: Ha! a vidíš! :D :D Mám první spam komentář. XD Ale první komentář ke Kapitole máš stejně ty... *ale jen počkej příště!*

6 Acris Acris | Web | 7. listopadu 2010 v 19:31 | Reagovat

[5]: Muchuhu je můj smích! :D

Jak jen počkej?! Ty počkej! :D

7 Yone Yone | Web | 7. listopadu 2010 v 19:34 | Reagovat

[6]: Aha.. já si říkala, od koho jsem to slyšela. ix dééé!

8 Acris Acris | Web | 7. listopadu 2010 v 19:36 | Reagovat

[7]: Se stává, já se musím přemáhat, abych od vás nechytla ix/ks dé :D.. No, zrovna jsem s ním začala svůj komentář a v naší konverzaci na icq jsem ho určitě několikrát použila :D.. Hmpf, neměly bychom tu spamovat :D

9 KaThea KaThea | Web | 7. listopadu 2010 v 20:54 | Reagovat

WTF, co to je? XDDDDDDD Ehm... divila jsem se, že bych byla tak populární, že bych měla hned osm komentářů a oni jsou jen od dvou lidí, když nepočítám sebe. XDDDD Tak já si jdu ten váš rozhovor přečíst. XD Doufám, že to aspoň bylo k tématu. XD Né, já se na vás nezlobím, přece jen jsou to moje komentáře a já jsem ráda za všechny komentáře (krome reklam). :3 XD

[3]: "kde Kal dostal do držky"... XDDDDDDDDD *dusí se smíchy* Ty to umíš tak skvěle vyjádřít! XDDDDDDD *ani nevím, jestli je to ironie nebo ne XD*

Kvalita? Hmmm... Když to říkáš. xD

[4]: Jooooooooooooooooooooooo, to bych mohla! XDD Mě to taky napadlo. Možná něco nakreslím do příště. Ale já musím kreslit ArtTrade. D:
Počkat... To bylo na Yone? : D No joooo, ta by taky mohla nakreslit ilustraci. XD Nevěděla, že jsem, že Yone říkáš taky psychoušku. :D

[5]: Jaká přirovnání? Jaká bolest? Cože? : D Mě se nezdá, že je to hezky napsané... Je to hrozně trhané... Nezní to přirozeně... Ty věty na sebe nenavazují... Je tam moc odstavců...

Hmm... Jeden z nich by se mohl jmenovat Riif, ale nějak se mi nehodilo tam to jméno použít, tak tam asi nezazní. :D Ale možná bych ho mohla dát do další kapitoly.

Nezdálo se mi, že by se tu choval moc hrdinsky. XD Ale vlastně docela jó, no...
To je to, proč je Kal tak dokonalý! :3

To je jedno, jaký máš odstín červené, nikde není psáno, jaký přesně Kal odstín má... Ale ne, mluvím o tom, jako bys to fakt chtěla udělat. XDD Přemýšlet nad tím člověk může, to jo, ale to bys neudělala. :D Ani bych ti neradila to dělat. XD

O____O Kdybych od tebe nedostala žádný komentář, myslela bych si, že se ti muselo něco stát! D: A kdybys byla na devu, tak bych si myslela, že jsi na mě za něco naštvaná. Y_Y

10 Yone Yone | Web | 7. listopadu 2010 v 21:03 | Reagovat

[9]: Hmmm.. myslím, že "psychoušku" bylo spíš na tebe. Ale vůbec by mě takové oslovení neurazilo. :D *já vím, že tebe taky ne* Kjáááá!

Ty děláš ArtTrade? s kým? 8D

Tahle část s boletí. "Nerozuměl celé větě, ale zaslechl cosi o bolesti. Už podle toho ho napadlo, kdo by to mohl být. A navíc mu byl ten hlas povědomý. Bolestně povědomý."

sice tam nikoho nic nebolí, ale jde o to slovo. Miluju zmínky o bolesti a to slovo. Používám ho snad v každé kapitole. *to my připomíná, že jsem vymyslela, jak to udělám s tou první kapitolou- trochu jí rozepíšu a rozdělím na dvě. První a druhou... takže budu mít o další kapitolu navíc a zbavím se některých divnch věcí. To je z cesty*

Já jsem nad tím přemýlela docela vážně. XD Ale fakt. :D :D Bylo by to hrozně vtipné. Hmmm.. že bych to vážně udělala? Když mě přijde, že jsem na to, abych si dělala Kalovský účes moc oklivá. X_X Sice bych to nebrala jako cosplay, ale i tak...

Jaj.. tak to si dám pozor, abych ti komentáře vždycky psala. O_O

11 Acris Acris | Web | 7. listopadu 2010 v 21:06 | Reagovat

[9]: Chtěla jsem napsat devátej, ale už mi to bylo blbý xDDD
Co ti na tom přijde tak vtipné? A jak to, že nevíš, jestli to myslíš ironicky nebo ne? xDD
Jistě že kvalita.. Tahle kapitola je opravdu solidní :D

Jooooooooo, nakresli to!! Prosím, můžeš mě taky kousnout xDDD.. Né, to bylo na tebe! Pokud vím, tak psychoušku říkám jenom tobě 83 :3

12 KaThea KaThea | Web | 8. listopadu 2010 v 15:47 | Reagovat

[10]: Jo, už jsem si to uvědomila. xD Byla jsem trochu zmatená.

Prolezálas můj profil, tak bys to měla vědět. XD SoulEevee[nějaké čílo] mě požádala o AT. :3

Dvaktár bolest v jednom odstavci! To se ti na tom líbí? xD Mně se to nelíbí. To nebylo schválně. Ty dvě bolesti se k sobě nehodí. To "bolestně povědomý" je něco jako metafora. A nebo ne? Iksdé, ani nevím, jak jsem to myslela. xD Ne, vím, jen to nedokážu vyjádřit.

Bolest...? Fakt netuším, jak často to používám. XD Ale mám pocit, že zas tako moc ne. :D

Nejde o to, jestli je člověk ošklivý. xD Nedělej to, lidi by na tebe čuměli. XD Stejně nevěřím, že bys to udělala.

Né, nemusíš... Já ti komentář taky vždycky nepíšu. Já jsem si jen na tvé komentáře moc zvykla. xD

[11]: Klidněs ho mohla napsat. :D
Já nevím... "Kde Kal dostal do držky." Zní to vtipně. XD Mě by to nenapadlo takhle říct. XD

Já byla popletená. Já se šla v polovině toho komentáře vykoupat a když jsem se vrátila, myslela jsem si, že reaguješ na ten první komentář od Yone. xD Já bych spíš nakreslila ilustraci až k další kapitole... Ale nemám na to čas. :(

13 Yone Yone | Web | 8. listopadu 2010 v 16:31 | Reagovat

[12]: Bolestně povědomí se používá... ale tady se to zvlášť hodí, když se jedná o hlas kluka, co ho zmlátil. Bolest je moje nejoblíbenější slovo. XD Né, kecám.. nevím, co je moje nejoblíbenější slovo. Ještě mám ráda slova jako "úšklebek" a spojení "šíleně se zasmál" a různé tvary toho spojení... ojojoj, moje slovní zásoba naní nic moc. XD Ale mám spoustu oblíbených slov a spojení co pořád používám- asi je to znak toho, že nejsem příliš dobrý spisovatel.

Whahaaa... ale já se chci nějak zajímavě ostříhat. Nevadilo by mi, že by na mě lidi čuměli.. bylo by to zajímavé.
Největší problém by asi byl v tom, že bych se nemohla kreslit- kdybych se kreslila, přišlo by mi, že kreslím Kala, protože neumím rozlišovat obličeje. XD

14 Acris Acris | Web | 8. listopadu 2010 v 19:32 | Reagovat

[12]: Mě SoulEevee požádala o AT taky, docela mě to překvapilo, protože jsem s ní nikdy v kontaktu nebyla.. Každopádně jsem ji odmítla, nemám na to čas ani chuť.

Zajímavé, já to říkám docela často :D

To jsou mé komentáře tak nudné, že se mezi čtením chodíš koupat? xD.. Hm, další kapitola by taky mohla být hodně zajímavá 83
P.S. Očekávám feedback message :D

15 KaThea KaThea | Web | 10. listopadu 2010 v 21:02 | Reagovat

[13]: Moje nejoblíbenější slovo je... asi taky něco tak psychoušského. XD

Mohla by ses kreslit tak, jak jsi vypadala předtím. :D Já bych se spíš bála, že by tě rodiče zabili. XD A navíc by to asi nevypadalo moc dobře, když by sis to ostříhala sama.

[14]: Já ji watchuju... Už ani vlastně ani nevím, proč to dělám. XD Ne, kvůli Amonsisovi... aspoň myslím. XD Ale mám pocit, že jsem jí moc komentářů nenapsala.

Neee... Ono jen bylo pozdě a já se musela jít okoupat. A já už ten komentář měla přečtený, jen jse odpovídala. :D
Hm... Jo, ta asi bude hodně zajímavá. :D To bude možná doposud nejzajímavější kapitola. :D

16 Yone Yone | 11. listopadu 2010 v 7:18 | Reagovat

[15]: Hahaaaa... XD Ještě mám áda slova "temný" a "temnota" toho jsem si všimla, když jsem psala včera. Druhá a třetí kapitola jsou jich plné.. a V Dětech času taky byli mockrát. já fakt nejsem moc dobrá pisatelka.

No jooo.. když já se ráda kreslím tak, jak vypadám aktuálně- i když teď těmi obrázky trochu lžu, protože ve skutečnosti mám mnohem delší vlasy... nějak si nemůžu zvyknout, že mi narostli.

toho, že by mě rodiče zabili se fakt nebojím... po tom, co jsem jednoho krásného dne v osmé třídě ráno odešli do školy s vlasy do půl zad a vrátila jsem se domů ostříhaná na pět centimetrů a vypadala s tím jako zrůda si s hlavou už nikdy nemůžu provést nic, horšího. XD

17 Lizz Lizz | Web | 17. listopadu 2010 v 13:22 | Reagovat

Já jsem opravdu hloupá! :D Proč se nikdy nedokopu přečíst Kopii hned, jak jí přidáš? :D A přitom se sama připravím o něco tak úžasnýho :D Chjo, nesnáším svojí povahu a svá "nečtecí" období, která se k tomu všemu ještě týkají jen internetu :D
Hm, to mohlo vyznět blbě, ale líp to vysvětlit neumím :D
Nicméně k věci :D To bylo... kňááá! :D
Jak to Woem udělala? :D Nebo to byla ta nová postava? A kdo je ta nová postava? :D Uáááá :D
To fakt vypadá super! :D Ne, nebudu se tu vykecávat a jdu radši číst dál, bude to tak rozhodně bezpečnější, řekla bych :D :D :D

18 KaThea KaThea | Web | 17. listopadu 2010 v 17:41 | Reagovat

[17]: Já mám nečtecí období většinu času... Třeba teď taky žádné povídky. Tedy nejvíc čtu Greyscale a to tím způsobem, že to dlouhou dobu nečtu a pak na to najednou dostanu chuť a přečtu to všechno najednou. xD Ale já fakt nemám čas na čtení internetových povídek...
Jak co udělala? :D O čem to mluvíš? xD

19 Akiko Akiko | Web | 12. prosince 2010 v 11:30 | Reagovat

Zas to nebylo tak moc krvavý, čekala jsem to podle toho varování trochu horší... =D
A nemusím čekat na další díl, protože mám tak strašný zpoždění, že už tu další díly jsou =D
Super, zajímalo by mě, kdo se tam objevil... =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama