Kopie - 33. kapitola

28. ledna 2011 v 22:45 | KaThea |  Kopie
Tentokrát bude místo předkecu zakec. xD Protože kdybych to napsala dopředu, byl by to spoiler.

Jo, mimochodem příští týden budu umírat na lyžáku, ale možná vám tu přednastavím článek s jednou kapitolovkou.


___________________________________________________________________________________


Vůz rachotil a nadskakoval na hlinité lesní cestě. Už se blížili k cíli a Kal celou dobu nepromluvil ani slovo, jenom smutně zíral do země. Jediné, co udělal, bylo, že si nasadil paruku, protože na něj jejich neznámá spolucestující divně koukala. Ta už před hodinou vystoupila, ale Kal se nenamáhal si paruku sundávat. Timovi vadilo, že si nemá s kým povídat, protože s Woem se moc mluvit nedalo. Povídat si s Damianem nebylo ono, protože už na začátku věty chápal, co se chystá si pomyslet.
Vůz najednou zpomalil a nakonec zastavil úplně.
"Že bychom byli u hranic?" ozval se Tim, který využil možnosti myslet nahlas. Vykoukl z okýnka. "Tady ten les nevypadá moc jako hranice," poznamenal zaraženě.
Pak zvenčí zaslechl neznámý hlas.
"Dobrý den, promiňte, že vás zdržuji. Já se jmenuji," na nepatrnou chviličku se zarazil, než pokračoval, " Buthenversilnenverberg. Byl jsem na lovu, ale splašil se mi kůň, utekl mi a teď jsem se ztratil." Muž mluvil pomalu, jako by rychle kontroloval každé slovo před tím, než ho vypustil z úst.
"Och, dobrej den, vznešenej pane," ozval se kočí. "Vy budete asi nějakej hrabě nebo tak něco, ne?"
"Jo, tedy ano. Nějakej hrabě... Přesně tak."
"Potřebujete svízt?"
"To by se mi docela hodilo, děkuji vám," odpověděl muž vyrovnaným hlasem.
"Tak si nastupte, váženej pane." Kočí doufal, že když poskytne laskavost bohatému člověku, kouká z toho na něj nějaká odměna.
Tříčlenná skupinka cestujících slyšela kroky a před dveřmi dostavníku se zastavil muž. Kal po něm rychle blýskl pohledem a pokračoval v zírání do země. Pak se najednou zarazil a podíval se znovu. Čelist mu mírně poklesla. Tim s Woem viděli muže oděného v trochu zablácených, ale bohatě zdobených bledě modrých šatech. Na hlavě mu spočíval klobouk s jediným perem, které navíc vypadalo, že mu nebyla věnovaná dostatečná péče. Takhle nějak mohl vypadat šlechtic, který spadl z koně. Kal viděl něco jiného. Viděl jeho obličej a dlouhé hnědé vlasy svázané černou stuhou nad levým ramenem. Ty vlasy mu byly podezřele povědomé. Viděl muže, se kterým se už jednou setkal. Za podobných okolností.
Nejdřív chtěl začít panikařit, ale pak se uklidnil.
Muž nakrčil čelo, když viděl barvu Timových a Woeminých vlasů. "Vy jste čarodějové?" tázal se.
"No, my ve skutečnosti čarovat neumíme," ozval se Tim. Byl rád, že mají nového spolucestujícího, přestože nevěděl, jestli si s ním bude moci povídat. To je debil, zanaříkal v duchu Kal. Tim samozřejmě nemohl vědět, že by bylo lepší, kdyby se ten muž domníval, že jsou kouzelníci.
"Aha," řekl muž a tvář se mu rozjasnila. "Myslím, že budete milí společníci," zašvitořil vesele a vstoupil jednou nohou do vozu.
"Ne tak rychle," zavrčel Kal. V ruce se mu blyštil nůž.
Muž se zarazil.
"Co blbneš, Kale?" zděsil se Tim. "Schovej ten nůž! Omluvte ho prosím, on před chvílí zažil ošklivý šok a asi je trochu mimo..." mumlal spěšně Tim a snažil se Kalovi nůž sebrat. Ten ho pustil, protože si říkal, že se Timovi bude hodit, když bude trochu ozbrojenější, ale vytáhl další. Vstal, v každé ruce jeden nůž.
"Kale, co blázníš?!" vykřikl Tim. "Tohle je hrabě! Schovej ty nože!"
"Ale hovno hrabě. Jestli tohle je hrabě, tak ty jsi moje babička," prohlásil Kal.
Muž vypadal zmateně a sundal nohu z vozu.
Kal si povzdechl. "Je tohle všechno zapotřebí? Myslím to... přestrojení. Nemůžeš prostě vytáhnout pistoli a říct: 'Peníze nebo život'?"
Muž na něj chvíli překvapeně zíral, pak si strhl z hlavy klobouk a vztekle s ním praštil do hlíny. "Já se fakticky snažil! Dokonce sem i mluvil docela spisovně. Dobrá, co mě prozradilo?"
Tim vyděšeně zalapal po dechu. "To jako vážně-"
Muž na Kala upřel nepřátelský pohled. "Zkazili ste mi hru. Teď už vás nemůžu jen tak okrást. To nejde. To je proti pravidlům."
Kal nechápal, o jakých pravidlech to mluví - copak loupežnictví má nějaká pravidla? - ale byl příliš vystrašený na to, aby něco řekl. Ruce s noži mu ztuhly. Bál se, že se muž naštve, vytáhne pistoli a zastřelí ho.
Ale on se o nic takového nepokusil. Zvedl ze země svůj klobouk a oprášil ho. "Hm... Ale možná bysme to mohli zahrát eště jednou? A vy byste dělali, že o ničem nevíte. Bylo by to tak lepší pro všechny." Pohlédl i na kočího.
Je ten chlap na hlavu nebo co? pomyslel si nevěřícně Kal. Jak si něco takového představuje? Pak následovala myšlenka: Proč já musím vždycky narazit na tohohle magora?
"Tenhle magor" udělal pár kroků od vozu směrem, kterým přišel. Kal opatrně vyhlédl z okénka, aby viděl, co dělá. Muž se otočil se a pousmál. "Sjedem to eště jednou?" Pak se rozhlédl. "Ne, to nemá cenu, ostatní už sou tady."
Kal se zmateně rozhlédl. Viděl, jak k nim z kopce z kopce na jedné straně cesty běží dva banditi. Počítal s tím, že z druhé strany cesty se taky nějací blíží, i když je nemohl spatřit. Otevřel dveře. Ohlédl se po svých přátelích. Zjistil, že Woem zmizela. Vyskočil z vozu a rozběhl se. Rozhodl se pro stejnou taktiku jako minule, přestože tentokrát neměla žádnou naději na úspěch. Vždycky dokázal jenom utíkat. Chtěl se ohlédnout na Tima. Když se obracel, zakopl a málem upadl. Když znovu získal rovnováhu, zjistil, že mu v cestě stojí muž převlečený za hraběte.
"Ty zůstaň stát na místě. Mám se tebou své plány."
Kal ho zkusil oběhnout, ale muž mu vždycky zastoupil cestu.
"Jestli utečeš, zabijeme tvého kamaráda," vyhrožoval.
Kal se otočil. Tim byl obklíčený dvěma bandity. Jeden z nich mu vytrhl z ruky kuši a teď si ji prohlížel.
"Tudle věcičku eště někdo používá? Funguje to vůbec?" vysmíval se.
"Není to dokonalé ani moderní, ale dokáže to člověka zabít," zavrčel nejspíš Damian.
Kal se obrátil nazpět.
"Zkazil jsi mi hru," prohlásil muž nespokojeně. "To se nedělá. Budeš mi to muset nějak vynahradit." Náhle změnil výraz. "Hele, řekni mi, jak si poznal, co sem zač?"
"No... už jsme se jednou potkali," odpověděl Kal a nejistě se pokusil ohlédnout.
"Fakt? Kdy? Kde?"
"Bylo to asi před dvěma týdny. Na cestě do Milenu. Jak je možné, že jsi teď tady? Tak daleko?" Ta otázka vyšla z Kalových úst zcela nekontrolovaně. Byl příliš nervózní na to, aby přemýšlel nad tím, co říká.
"My hodně cestujem," odpověděl muž a ignoroval fakt, že Kal není v postavení, kdy by měl právo klást otázky. On si vždycky rád pokecal. "Ale stejně si nepamatuju, že bych tě viděl."
"Měl jsem jiné vlasy," vysvětlil Kal, ale nechtěl si strhávat paruku, aby to demonstroval.
"Aha, tak to bude tím!" rozzářil se muž. "Vlasy jsou nejdůležitějším poznávacím znakem člověka."
Tim vykřikl. Kal se po něm rychle ohlédl a automaticky sáhl po noži. Mohutný chlap podobná medvědu držel Timovi ruce za zády a jiný muž ho udeřil do tváře. Kal se tam chtěl rozběhnout, ale muž ho chytil za rukáv.
"Zůstaň stát!"
Kal měl dost zdravého rozumu na to, aby poslechl. Kdyby se s nožem vrhl mezi tři po zuby ozbrojené chlapy, nemohlo by to dobře skončit. Místo toho se obrátil a bezmyšlenkovitě seknul po muži, který ho držel. Muž převlečený za hraběte uskočil dozadu. Kal si všiml, že také svírá v ruce nůž.
"Já umím házet noži," varoval Kal. Ani nevěděl, proč to řekl, ale pak ho napadlo, že to radši neměl dělat.
"No a co já taky," odpověděl mu na to muž. "Pušky jako pořádný zbraně neuznávám. Pistole sou zbraně pro ženský."
V té chvíli ke Kalovi zezadu přiběhl jeden z lupičů a praštil ho pistolí po hlavě. Kal se skácel k zemi.
"Proč's to sakra udělal?" stěžoval si přestrojený muž. "Ten byl můj!"

___________________________________________________________________________________

Původním jsem prohlašovala, že Iks miluje hry. (Pokud nevíte, kdo je Iks, tak ani dál nečtěte.) Později jsem si uvědomila, že to není pravda a že ostatní jeho záliby převládají. Ale po napsání této kapitoly jsem poznala, že to vlastně celou dobu pravda byla - jen má rád trochu jiný typ her, než jsem měla na mysli.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Nejoblíbenější postava z hlavní trojice?

Kal
Tim
Woem

Komentáře

1 Wraithomilka Nass Wraithomilka Nass | Web | 29. ledna 2011 v 10:48 | Reagovat

Ouh!!!! :D Miluju Ikse, miluju Ikse, miluju Ikse!!!!! :DD
A ty ostatní samozřejmě taky. :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama