Kopie - 3. kapitola

28. února 2011 v 21:11 | KaThea |  Kopie
Huu... Zveřejňování této kapitoly má dlouhou historii. :"D Ve skutečnosti byla zveřejňena už včera (v jedenáct večer xD), ale pak byla zase smazána... Já si totiž pořád nebyla jistá, jestli je dost dobrá, a zrovna když jsem se chystala jít spát, mě napadlo, jak to zlepšit... Ale na přepsání jsem měla čas až dneska večer. Takže tak. : D
Těm dvěma (doufám, že víc jich nebylo XD), co si to přečetli už včera o půlnoci bych doporučovala si přečíst znovu, alespoň ten prostředek, který je změněný...

Tohle je už totálně odlišné od původní verze... Většinu téhle kapitoly jsem napsala celou úplně od znova. A téměř celé jsem to napsala v sobotu.


____________________________________________________________________________________________________________________


Kalovi se podlomila kolena a sesul se do porcelánových střepů. "Já... se omlouvám..." zakňoural se sklopenou hlavou.
"To nic, hlavně vstaň z těch střepů," odpověděla mu stará kouzelnice.
"Jeden zůstal celý," prohlásil chlapec s nešťastným úsměvem a ukazoval jí talíř.
"Hlavní je, abys zůstal celý ty. Nemáš pořezaná kolena?"
Kal neohrabaně vstal. Kouzelnice si všimla, že má na nohou jen tlusté šedé ponožky.
"Zůstaň stát, donesu ti boty."
"Já to zametu," nabídl se nový pomocník a se svěšenou hlavou si prohlížel talíř s červeným okrajem, který svíral v rukou.
Stará kouzelnice došla ke dveřím a pomáhala si berličkou. Vzala Kalovy boty a hodila mu je k nohám. "Koště máš támhle u druhých dveří," ukázala mu.
Chlapec se obul, odložil přeživší talíř na polici a šel zamést třepy.
"Děkuji ti," řekla stará kouzelnice, když skončil. "Pojď sem, prosím…"
Kal poslechl. Stařena uchopila jeho hladkou bradičku do svých vrásčitých prstů a pozorně se mu zadívala do očí. "Dokonalá práce jako vždy," poznamenala. "Neuhádla bych, které oko je to… prázdné."
"O-o čem to mluvíte?" vykoktal nechápající Kal.
"Ty nevíš? Salma ti vůbec nic neřekla? Nevíš ani, jak se kopie tvoří?"
"No… moc ne," odpověděl chlapec. "Jen to, co jsem vyčetl z knihy."
"Dobrá… Podívej, začneme takhle. Duše je uložena v očích. To ví každé malé dítě. To je nepopiratelný fakt. Ale oči jsou dvě a nejsou spojené. Jak v nich tedy může sídlit jedna duše? Může se duše rozpůlit? Nemůže. Jsou tedy dvě duše. Můžou v jednom člověku přebývat dvě duše spojené v jednu? Můžou, proč by nemohly. Došli jsme tedy k závěru, že každý člověk má v jednom oku jednu duši, a dokud jsou obě ve stejném těle, jsou obě duše spojené v jednu. To umožňuje tvoření kopií. Stačí mít dvě těla a do každého dát jedno oko. Salma z tvého těla udělala dvě, ale za cenu toho, že původní tělo bylo zničeno… Ale před tím… Ehm, no myslím, že do detailů radši nebudu zabíhat."
Kal na ni zíral s vykulenýma očima. "To - to zní děsivě…"
"Neboj, k žádné chybě nemohlo dojít, Salma nechybuje," uklidňovala ho kouzelnice.
Pomalu vstala. "No, zahradu jsi už viděl, teď pojď poznat dům," řekla, aby zavedla řeč jinam. "Tohle je kuchyně i obývají pokoj, jak vidíš." Viděl. Bylo možné zde nalézt stůl, pec i pohovku. Stará kouzelnice ukázala směrem ke schodům, které stály u dřevěné stěny naproti zdi se zadními dveřmi. Mezi trámy podpírajícími schodiště bylo zabudováno pár polic s knihami. "Tamty schody vedou do podkroví. Tam má svůj pokojíček Sylva a zbytek podkroví tvoří půda. Na ní je jen spousta harampádí. Za tou tenkou dřevěnou stěnou vede chodbička ke dveřím do mé ložnice a pracovny. Druhé dveře z chodby vedou do komory, kde skladujeme všechno možné, ale hlavně v té místnosti najdeš padací dveře do sklepa."
"A kde budu spát já?" chtěl vědět Kal.
Kouzelnice mu ukázala na pohovku. "No přece tady. Řekni Sylvii, ať ti najde nějakou deku a polštář."
"Aha..."
"Zníš nějak zklamaně," pousmála se kouzelnice. "Jsi snad zvyklý na nějaký luxus?"
Chlapec zavrtěl hlavou. "To ani ne..."
"Sylva bude asi nahoře."
Kal pochopil, že za ním má jít. U úpatí chodů se zastavil a prohlédl si knihy narovnané v knihovně. Řekl si, že je musí později určitě prozkoumat. Pak vyběhl po schodech nahoru. Nalezl tam na dveře. Zaklepal a otevřel je. Viděl jen… tmu. Jenom jedno kulaté okýnko dodávalo místnosti světlo.
"Ehm... Sylvo?" zavolal Kal, jehož oči si ještě nezvykly na tmu.
"Neeeee..." ozvalo se odněkud zasténání.
"Ehm... Time?" opravil se Kal.
Tentokrát se ozvalo veselé: "Ano?" a chlapec se objevil v prázdném dveřním rámu, což byl nejspíš průchod do další části půdy.
"Potřebuju nějakou deku," oznámil mu Kal.
"Já mám nějaké tady v prádelníku," odpověděl Tim a šel je hledat.

Kal seděl na pohovce, zabalený do vybledlé červené deky, kterou mu dal Tim. Nemohl usnout. Nebyl si jistý, jestli vlastně nespí zrovna teď… Všechno to bylo tak šílené. Ještě před pár týdny byl se svou rodinou a ani ho nenapadlo, že by se od nich mohl odloučit. Je třeba přiznat, že v té době už měl myšlenky na útěk, ale netušil, že by to byl opravdu schopný udělat. A teď všechno ztratil. Všechno, co miloval, i to, co nenáviděl. Teď nemá žádné přátele, ani nepřátele. To druhé je důležité. Ještě nemohl vědět, jestli udělal dobře, když celý svůj život zahodil. Nevěděl, jestli jeho nový život bude lepší. Ale všeho se stejně nezbavil. Navždy ho budou pronásledovat bolestivé vzpomínky…
Seděl a poslouchal kapky vytrvale bijící do okna. Pohled upíral do prázdna. Připomínalo mu to ten večer… Ten večer, kvůli kterému se změnil celý jeho život… Večer, kdy dostal ten šílený nápad…

* * *
Seděl v pokoji, který sdílel se svým bratrancem, před sebou otevřenou jednu ze svých čtyř knih o kouzelnících a elementaristech* na stránce, která pojednávala o kopiích, a pozoroval kapky deště tříštící se o okno. Zranění, která utrpěl, když ten den ze školy neběžel dost rychle, ho už tolik nebolela. Moc to nevnímal, byl na podobnou bolest zvyklý. Ale na takové věci si člověk nikdy docela nezvykne…
No nebylo by to skvělé? Mít vlastní kopii? Prý se chová stejně jako vy… Mohou tam být drobné nesrovnalosti, to záleží na zručnosti kouzelníka. Můžete se někde flákat a nikdo si toho nevšimne. A on… toužil po útěku. Neviděl jinou možnost. Musí rychle najít cestu od vší té bolesti nebo se vážně zblázní. Zkoušel už všechno, ale nikdy se nic nezměnilo. Možná mu chvíli dali pokoj, ale pak na něj tíha jejich kopanců a nadávek a posměchu dolehla ještě silněji. Topil se v zoufalství. Nikdo mu nebyl schopný pomoci. I když se pokoušeli, nikdy to k ničemu nebylo… Musí utéct! Musí uniknout bolesti! Ale nechtěl tím ublížit svým rodičům a bratranci. Řešení leželo přímo před ním….
* * *

Kal se na lenošce překulil na druhý bok. A pak zase zpátky. Někdo ho lechtal pírkem na nose. Otevřel jedno oko.
"Nech toho..." zabručel.
"Už se čas vstávat!" oznámil mu Tim.
"Už? Kolik je hodin?"
"Je šest hodin a pět minut, chceš-li to vědět přesně."
"To je ještě docela brzo..."
"Ne, to je pozdě."
"Pozdě, jo?" postěžoval si Kal a obrátil se opět na druhý bok. "A takhle budeme vstávat každý den?"
"Ne. Dneska jsem tě nechal vyspat, protože jsi tu nový. Ale příště mi snad se snídaní pomůžeš, ne?"
"Hmm... No jo."
Kal se překulil na záda a protáhl se.
"Snídani máš na stole," informoval ho Tim.
Kal se na pohovce posadil a najednou se usmíval. "Jé, tys mi dal k snídani mléko?"
"No, jo... Je na tom snad něco zvláštního?"
"Miluju mléko!"
"Aha, no to je... divné. Copak je na mléku něco zvláštního? Mně mléko přijde obyčejné. Nedokážu si představit, že by ho někdo miloval."
"Ale mně prostě chutná."
Tim pokrčil rameny. "Tak si ho užij, já ji půjdu vzbudit," řekl a odešel.
Kal se bleskově přesunul na židli. Ani se nepodíval, co je na talíři a hned uchopil sklenici s mlékem. Nalil ji do sebe dřív, než se Tim vrátil.
Chlapec přišel, když Kal poprvé ochutnal svou dnešní snídani, a sednul si naproti něj. "Polil ses," poznamenal.
"Hm... jo," odpověděl Kal a zatvářil se provinile.
"Není to plýtvání tvým milovaným mlékem?" ptal se Tim zaujatě.
Kal zavrtěl hlavou. "Né, to k pití mléka patří."
Tim se na něj divně zatvářil a radši se už dál nevyptával a pustil se do své snídaně.
Za chvíli se k nim připojila i kouzelnice. "Dobré ráno," pozdravila.
"Dobré ráno," odpověděl Kal.
Stařena se posadila vedle Tima. "Jsi politý," upozornila.
Kal sklopil hlavu. "Já vím..."
"To si budeš muset vyprat. A když už to budeš dělat, vypereš i ostatní prádlo. Umíš prát?"
"Nevím..."
"Ty nevíš, jestli umíš prát?"
"Nevím..." opakoval Kal.
"Sylva půjde s tebou a ukáže ti to."
Tim se na Kala povzbudivě usmál. "Pojď." Vzal ho za ruku a odtáhl ho od stolu.


_____________________________________________________________________________________________________
*Ve zkratce: Elementarista je člověk ovládající jeden ze živlů.
Název elementarista jsem si vymyslela, ale jsem si jistá, že nejsem první, koho to napadlo. Nevím, jak pojali elementaristy ostatní, a nechci to vědět, aby mě to neovlivňovalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Acris Acris | Web | 27. února 2011 v 23:37 | Reagovat

WHAHAHA!!! Jsem hrdina a riskuji kvůli Kopii svůj život! >8D XDDD Měla jsem pocit, že ji zveřejníš, tak jsem se nakonec vrátila.. A jestli si mě máma všimne, tak bude brutální konec mého hrdinství XDD.. Když já chtěla mít zase jednou první komentář, ještě si pamatuji, jak hezký pocit to byl XD
Štve mě, že si původní verzi kapitoly moc nepamatuji, takže to nemůžu srovnat.. Ale určitě je lepší, protože tam nebylo mlíko! XDD (že ne? :<) "Kal zavrtěl hlavou. "Né, to k pití mléka patří."" Tohle je hrozně.. vtipné a roztomilé 8D 83 "Kal a jeho mlékové rituály", měla by si napsat nějakou speciální kapitolu XDD.. Dojil Kal někdy krávu nebo kozu? XDD Já kozu! XDD Jo a k tomu speciálu by si mohla nakreslit obrázek Kala s mlékovými vousy XD 83.. To by bylo určitě moc roztomilé!
Celá kapitola je (kurva teď mi tu na polici spadla postavená knížka a málem jsem leknutím spadla ze židle XDD) ostatně moc dobře napsaná, hlavně ta vzpomínková část.. Jeden nevinný a zdánlivě geniální nápad a co se z toho stalo.. A díky bohu za to! XD
Stejně je zvláštní číst takhle znovu ty "první" kapitoly, vždycky si chvíli nemůžu vzpomenout, co se dělo v té "nové".. Jsem hrozná, jak to vůbec můžu zapomenout XDD

2 Rue Rue | Web | 28. února 2011 v 0:46 | Reagovat

Miluji rozhovory o  oblíbených nápojích! Sama jeden takový mám o čaji :D.
Akorát pořád nějak nepobírám, proč mu vysvětlovala to s tím zadním a předním východem, to by se dalo dát spíše do vypravěče.
Oproti původní je to dost velká změna.

3 KaThea KaThea | 28. února 2011 v 21:26 | Reagovat

[1]: Páni, ty jsi chrabřejší než Don Quijote a Amadis Waleský dohromady! Nevšímej si mých keců, jsem poznamenaná povinnou školní četbou. XDD
Jinak gratuluji k prvnímu komentáři a zároveň ti děkuji za dlouhý komentář. 8D Napíšeš mi teď ještě jeden k té noční můře? XD
Tuhle kapitolu s ničím porovnávat nemůžeš, protože žádná kapitola podobná téhle nebyla. Tohle je úplně o něčem jiném, než kapitoly v původní verzi... Je tam jen kousek z páté kapitoly.
No, docela pochybuje, že Kal někdy něco dojil, on byl městský kluk... Kdyby to dělal, možná by ho na mléko přešla chuť. XD
A teď teprv řekneš na tu noční můru? >8D Doufám, že jsem tím tu kapitolu nakonec nezkazila. O_O
Já si občas moc dobře neuvědomuju, že si čtenáři nepamatují to všechno, co autor... Obvykle píšu s tím, že čtenáři si pamatují všechno to, co já. xD

[2]: Jaaaj... Další šílenec, co si to čte o půlnoci? X"D Tentokrát jsi neudělala dobře... Já to totiž dneska trochu přepsala. x"D Jestli chceš, můžeš si znovu přečíst aspoň ten pozměněný prostředek.
Tebe bych potřebovala! XD Včera jsem  sháněla kritika... xD Ale stejně mám pocit, že do vypravěče se to moc nehodí... Nebo ano? Hmm.... Ještě včera v noci jsem si to dokázala zdůvodnit, ale teď se mi můj předchozí argument nezdá přesvědčivý. xD

4 Acris Acris | Web | 28. února 2011 v 22:29 | Reagovat

[3]: Dona Quijota samozřejmě znám, ale Amadis Waleský mi nic neříká.. Kdo to je? XD.. Povinná školní četba je hrozná, to mi připomíná, že máme mít zítra další knížku a já ani nevím, jaká to má být XDD
Nemusíš mi děkovat, ty víš, že ti píšu komentáře ráda, jen jsem poněkud líná XD
Jasné, já jen že už vůbec nevím, jak to bylo původně uspořádané a sepsané..
Hm, já jsem taky z města a dojila jsem kozu.. Na škole v přírodě XD (pochybuji, že Kal na nějaké byl XD).. Ale bylo to super XDD
Já myslím, že si to většina čtenářů pamatuje, to jen moje paměť je dost pochybná XD 83
Určitě si ji nezkazila! Naše noční mise byla úspěšná XDD.. Určitě je to takhle zajímavější, to bez pochyb.. Navíc trápení Kala není nikdy dost, to snad ani nemusím říkat, ne? XDD Jak jsem přečetla, že se probral v nějaké trubce, hned mě napadlo, že ho zavřeli do popelnice.. Do takové té kulaté plechové XDD.. "tančí kolem něj" - to je zajímavé spojení.. Rozhodně nemyslím ve špatném slova smyslu, spíš naopak.. (asi jsem jediná, která si představila Kala uvázaného u kůlu jak kolem něj tančí indiáni XD)
"A pak najednou ležel v krvi celý a začal se dusit a měl pocit, že se pozvrací a stěny trubky se k sobě přibližovaly stále víc..." - tohle dlouhatánské souvětí je na konci odstavce moc šikovné, díky němu je to dramatičtější, ale však ty tohle víš :D.. Já jen, že před "a stěny trubky.." by měla být čárka, ne?
Máš "ty tři" kluky (jsou to kluci ne?), kteří šikanovali Kala (ehm, měla bych říct spíše Tristana), nějak víc promyšlené? Zajímalo by mě, jak vypadají.. Mohla bys je někdy nakreslit.. Samozřejmě by tam měli být s Kalem, v nějaké "zajímavé" akci, ehm XDD (tím nemyslím například čajový dýchánek.. za předpokladu, že by po sobě nelili horký čaj a neřezali se střepy rozbitých hrnků XDDD.. měla bych jít spát, co? XD)
Ne, myslím to vážně.. Opravdu je kapitola záživnější, tedy lepší.. Měla bys psát v noci častěji XD 83

5 Rue Rue | 28. února 2011 v 22:37 | Reagovat

[3]: No, jindy není čas :D. Záleží na stylu psaní, já takovéhle popisy píšu většinou do vypravěče. Ale v tomhle kontextu už mi to přijde lepší. Spíš než kritik jsem poslední dobou docela rejpal :D.
Jo, tahle kapitola je rozhodně lepší. A hlavně delší :D. No, jen doufám, že je tohle už definitivní verze, protože mě už ani nenapadá, co na té kapitole vylepšit :).

6 elcasa elcasa | 1. března 2011 v 20:15 | Reagovat

[2]:přidávám se k čaji
mlíko pijuasi tak jednou za uherskej rok (moc mi nechutná)
[5]: já se snažím popisům co nejvíc vyhnout(taky to podle toho vypadá) :-)
kdy bude 4kapitola?

7 Yone Yone | 1. března 2011 v 20:28 | Reagovat

Ohohohoooo.. :"D
Fííha, nový nápad na zlepšení zabodoval. :la: Yay nečním můrám- všem já ty svoje zřídkavé noční můra ráda nemám (ale většina snů, co se mě zdají fajn by jiným přišly jako noční můry. (třeba moje milované sny o pokusech na lidech. Chňáá... už se mi dlouho žádný nezdál. Ty jsou fajn, ale horečkové noční můry jsou děs- jenže... ty vlastně ani nedávají smysl. Nebo ty tři dny o tom, jak jsem byla v pekle byli zatraceně děsivé. >_< A myslím, že to nebyli jen tak obyčejné sny, když už jsme u tématiky... haha, já mluvím z cesty. X"D)
Každopádně mi Kal v té noční můře připomíná... mého Petra. XDDD Protože toho taky šikanovali tři kluci a on se před nimi schoval na nějaké takové místo. Nostalgieee. Né, zas tak moc podobné to nebylo.
A tekla mu krev z nosu- to se děje mojí sestře. Pořád chytá nesebleedy. X"D Jedno období jí tekla krev z nosu pořád..
jaj, já tady mluvím z cesty, místo abych počítala příklady do matematiky. >_< Jaaj... poslední dobou nám ve škole zpřísnili režim a já nestíhám.

8 Yone Yone | 1. března 2011 v 20:28 | Reagovat

[6]: Já piju čaj s mlékem! :la: (Jenom černý- ale spoustě lidí to i tak přijde odporné.)

9 KaThea KaThea | 1. března 2011 v 21:55 | Reagovat

[4]: Amadis Waleský byl největší vzor Dona Quijota. XD Domnívám, že je to skutečně postava z nějakého skutečného románu... Ale doufám, že jsem mu nezkomolila jméno. XD Ale školní četba někdy není tak hrozné. Mám vydání Hamleta, které se dá číst dobře, a baví mě to. :D

Ty tvé představy! XD
Hůů... Ale já to fakt myslela prostě spíš jako trubku. Aby to bylo víc snové, ve snu jsou nesmysly. xD (Inspirovala mě jedna bývalá kamarádka, co mi kdysi dávno vykládala o její noční můře. XD)
Má tam být čárka! O_O Já to souvětí tak uspěchala, že jsem si toho nevšimla. xD
Já ty kluky popravdě moc promyšlené nemám. Jen vím, že jeden z nich chodil s Kalem (Tristanem) do třídy a ti další dva jsou starší.

[5]: Je to lepší? Díky. :) Nebyla jsem si jistá, jestli to tím nakonec nezkazím. xD

[6]: Mně mléko taky nechutná jenom kefír. XD Ale přijde mi hrozně roztomilé, když někdo miluje mléko... xD
Já popisy taky nemám ráda. Nejdou mi a nebaví mě.
No 4. kapitola bude asi zase za dva týdny. : D

[7]: Tobě se zdá sny o pokusech na lidech? >8D Ohohooo! >8D Ty máš kliku. XD Mně se podovné sny nezdají... Ale zato se mi začala zdávat o Kalovi. 8D Mé sny jsou za poslední půlrok lepší než mé sny po zbytek mého života. 8D (Tarin se mimochodem někdy zdá, že ji její postavy mučí nebo se ji snaží zabít. XDDD)
Hmm... Když o tom tam uvažuju, nevzpomínám si, že by mi kdy krev z nosu tekla. O_O Asi jo, ale to muselo být hrozně dávno... Ale na lyžáku jsem pořád smrkala krev, ale to mi nikdy netekla proudem.
Já nestíhám už od začátku školního roku. XD Ale nějak to zvládám. Ale tento týden píšeme pět docela těžkých písemek a já to moc nestíhám. O_O

[8]: Další šílenec, co používá DA smajlíky všude. XD Ale tys je používala už dřív... Hlavně jsem se divila, když mi Lizz napsala DA smajlíka do SMSky. xD Od ní bych totiž nečekala, že se bude chovat jako DA závislák. (A mně se dneska na DA ani nechce. o_O Asi jsem nemocná. XDD)

10 Acris Acris | Web | 1. března 2011 v 22:04 | Reagovat

[9]: Fakt? Já byla kdysi na divadelní hře a už si to moc nepamatuji.. Jen tak okrajově :D My tam asi moc zajímavých knížek nemáme.. Zatím mě bavil akorát Malý princ.
To ony samy XDD.. Já neříkám, že si to tak nemyslela, jen mě prostě napadla popelnice.. Jak vždycky v nějakém animovaném seriálu do ní někoho zavřou a pustí ho z kopce XD (je to červené a točí se to, co je to?.. Kal zavřený v kutálející se popelnici XD)
No, kdybys chtěla někdy Kopii překontrolovat před zveřejněním, stačí říct, čárky mi jdou dobře :D
Chyba! Jeho mučitelé jsou přeci důležití! XD Nebýt nich, tak se Kal nikdy nezrodí! :D

11 elcasa elcasa | 2. března 2011 v 18:19 | Reagovat

[8]: já  taky černý, ale baz mléka (s mlékem sem ještě neměla odvahu to ochutnat)

12 elcasa elcasa | 2. března 2011 v 18:19 | Reagovat

[11]: bez

13 KaThea KaThea | 2. března 2011 v 20:03 | Reagovat

[10]: Malého prince zatím v povinně četbě nemáme.
To je ale dobrá vtip. XD To si musím nějak napsat. XD
Tak jo, tak já ti to dám někdy přečíst! :D Já taky umím dobře čárky, jen si toho občas nevšimnu.
To je pravda! Mám jim poděkovat? XD

14 Acris Acris | Web | 2. března 2011 v 20:10 | Reagovat

[13]: To mě zase něco napadlo XD
Dobrá :D.. Však já o tobě nepochybuji, mně se to stávalo také, když jsem ještě něco psala.. Jak to člověk čte průběžně poněkolikáté, tak mu ledacos uteče..
Jistě že ano! XD

15 Rue Rue | Web | 7. března 2011 v 20:41 | Reagovat

Mám začít řvát :D?
Kopie! Kopie! Kde je? :D

16 Acris Acris | Web | 7. března 2011 v 20:44 | Reagovat

[15]: Taky tu na ni čekám, KaThea mi dneska řekla, že bude! :D

17 KaThea KaThea | 7. března 2011 v 22:18 | Reagovat

[15]: :////D Od kdy čteš Kopii? XD Před tím ses dlouho neozvala... Ale další kapitola už je napsaná a jdu ji zveřejnit. Nemohla jsem ji zveřejnit v neděli, protože jsem byla u babičky.

[16]: Asi mám trochu zpoždění, co? :"D Ale to já mám vždycky. XD

18 Rue Rue | Web | 7. března 2011 v 22:26 | Reagovat

[17]: Eh...od jejího počátku. Jen jsem se skoro na rok zdejchla (to se občas může...ne?). Ale proč řešit tohle, hlavně že bude xD.

19 Lizz Lizz | Web | 13. listopadu 2011 v 10:39 | Reagovat

[18]: :D Jsem pro, že se to občas může. *ostatně udělala to samé, takže je jen ráda, že není sama :D *
Ale jinak.. Mlíko! Mlíko je fajn, moc fajn a hlavně mnohovýznamové slovo, ale je mi jasné, jaké mlíko myslel Kal. xD :D
A ta noční můra. Chudák Kal, muselo to být... No děsivé rozhodně. Kdo by se chtěl utopit ve vlastní krvi. (N: Mů- L: Ano, já vím, teď mlč.)
Ale tu část s tou snídaní si pamatuju. xD :D Divný. :D No nevadí. :D :D :D
Jdu číst dál, přece jenom jeto ještě 8 kapitol, protože ta 12 zdrhla kdo ví kam a ještě bych ráda dočetla Zaklínače. Je fajn být vzhůru. :D

20 KaThea KaThea | Web | 13. listopadu 2011 v 18:08 | Reagovat

[19]: Hu. :O Já se dívám na blog a najednou takovej šok, tolik komentářů ke starým kapitolám (které už zase potřebují opravu X"D). Myslela jsem, že je to nějaký nový čtenář, a on to byl staronový čtenář, což je ještě lepší. :D Teď ale budu mít výčitky svědomí, protože ty mé povídky čteš, ale já tvé ne. o___o"

Jaké může mít ještě mlíko významy jiné než mlíko? O_O"

To bude tím chlebem. XD Ale vážně, co máš s chlebem? xD Nebo už nemáš?

Ta 12... Jo. Není. Nejde mi napsat. Taktéž zdrhly první tři kapitoly 2. části - pojistka, aby nikdo nečetl neopravené kapitoly. Měla bych je opravit, co? xD Referát na Máj a učení na čtvrtletku z matiky počká. :D

21 Lizz Lizz | Web | 14. listopadu 2011 v 15:10 | Reagovat

[20]:
Pardoon. :D Ale jak jsem se probrala tak nějak.. Neměla jsem co dělat a vůbec. :D Stejně jsem kdysi prorokovala, že si to dočtu, ne? :D
Ale to nemusíš. :D

No mlíko jako mlíko, mlíko jako opalovací a u nás doma se vínu říká mlíko. xD :D

Chleba... chleba je ZLO! :D

Neeee! :D Ok, počkám si. xDD :D
Jo, to by asi chtělo. xD Však jo, nic důležitého :D :D

22 KaThea KaThea | Web | 14. listopadu 2011 v 21:22 | Reagovat

[21]: Vínu se říká mlíko? o__O Jsem tak neznalá...

Proč je chleba zlo? :D

Huu... Problém je, že já mám teď náladu spíš na psaní čtvrté části. :"D Ale někdy mě to určitě přejde a zase se vrhnu na druhou. X"D (Teď jsem... už tři dny po sobě psala! Sice Hagův příběh a čtvrtou část... ale pro mě je to úspěch. Přes pracovní týden jsem totiž nepsala.)

23 Lizz Lizz | Web | 14. listopadu 2011 v 22:54 | Reagovat

[22]:
No... U nás doma a já to tak nějak šířím dál, takže... :D Tak trochu jo. :D

Protože je to můj bratr/sestra a je mrtvej! :D

Ouch. :D No nic, budu věřit ,že se brzo vrhneš i na tu druhou. xD :D (Hezky! :D Jen tak dál! :D To zní faaajn :D No, tak hlavně, žes teď psala :D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama