Kopie - 35. kapitola

7. března 2011 v 22:30 | KaThea |  Kopie
Mám zase zpoždění, nestřílejte mě prosím. :"D Mám k tomu důvod. A to ten, že jsem včera byla u babičky a tak jsem nemohla zveřejnit kapitolu. :"D To je pravda! XD
Uuu... zjistila jsem, že jsem tady měla hodně překlepú a chyb. Takže kdyby někdo ještě nějaké našel, napište mi je do komentářů, moc vás prosím. Já si to po sobě četa, ale některých chyb si prostě nevšimnu.


__________________________________________________________________________________________________


Woem přišla k Thomasovu tělu a vytáhla z jeho hrudi svůj nůž. Otřela ho o trávu. Přešla ke stromu, u kterého byli přivázaní Tim s kočím, a přeřízla jim provazy. Tim se uvolnil a setřásl ze sebe provazy. Popošel kupředu a rozhlédl se. Spatřil Thomasovo zakrvácené tělo, které před jeho zraky předtím zakrýval kmen stromu, a otřásl se. Musel odvrátit tvář. Když byl schopen otevřít ústa bez toho, že by se musel obávat, že z nich místo slov vyjde jeho oběd, zeptal se slabým hlasem: "Je mrtvý?"
Woem jeho otázku ignorovala a šla zkontrolovat, jestli je Kal v pořádku. Zvedla ho na nohy. Třásl se po celém těle a nepřítomný pohled upíral kamsi do dáli. Zhroutil se dívce do náruče. Dnes se na něj stalo až příliš moc věcí. Nejdřív zjistil, že Tristan je mrtvý, a pak se ho pokusil zabít chlap, který zavraždil jeho kopii. To bylo moc. Byl příliš šokovaný na to, aby mohl brečet. Woem ho nejistě pohladila po vlasech.
"Už je to dobré…" pokusila se ho uklidnit.
Přiběhl k nim Tim a prakticky jí vyrval Kala z náruče. Oba spolu klesli na kolena. Tim svého nejlepšího přítele pevně sevřel, div ho neumačkal, a rozplakal se.
"Kale! Já se o tebe tak bál!" vzlykal Tim. "Jsem hrozně rád, že jsi v pořádku! Ani si nedokážeš představit jak!"
"Věř, že já jsem ještě radši, že jsem živý," odpověděl Kal nepřítomným hlasem.
"Nebreč, Kale, už je to v pořádku..."
"Vždyť já nebrečím. Jediný, kdo tady ještě brečí, jsi ty."
"Tak už toho nechte," ozval se kočí. "Jsme přece všichni živí, ne?"
Tim se ohlédl směrem k Thomasovu nehybném tělu. "Všichni ne," poznamenal.
Woem přišla k Thomasovi a vyjmula mu z neodporující ruky Timovu kuši. Prohlédla si ji, utřela z ní krev do trávy a nechala ji ležet. Začala lupiči prohledávat kapsy.
"Co-co to děláš?!" zděsil se Tim.
Woem z nějaké kapsy vytáhla váček a zahrkala s ním. "Má nějaké peníze," prohlásila.
"Rozdělíme si je?" ozval se okamžitě kočí. "No co, mně taky okradli," dodal jakoby na svou obranu.
Woem se obrátila. "N-na čtyři díly," řekla nepříliš sebevědomě.
"To není fér," odporoval kočí. "Vy tři cestujete spolu, budete mít většinu."
Woem pokrčila rameny a začala si váček přivazovat k opasku.
"Počkej! Když mi nedáte peníze, nepovezu vás dál."
"Přestaňte se tady hádat o penězích, sakra!" zařval Tim.
Zdálo se, že les utichl. Všechny oči se upíraly na něj. Měl pocit, že se čeká, že něco řekne. Sklopil hlavu. "Hmmm… Neměli bychom ho pohřbít?"
"Ne! Ať si ho klidně sežerou vlci. Zaslouží si to," odpověděl kočí. "Hele, jeho kámoši se pro něj možná vrátí, takže bysme měli jet. Oni se už o něj nějak postarají."
"Umí tady někdo střílet z pistole?" ozvala se Woem. V ruce třímala banditovu krátkou zbraň.
Tim si uvědomil, že se stal terčem dvou párů očí.
"Pistole není kuše!" vykřikl.
Woem k němu přišla a podávala mu zbraň. Tim odvrátil hlavu a rukama odstrkoval pistoli od sebe. "Dej to pryč! Ján tu věc nechci! Já s tím neumím zacházet! Není to jako kuše!"
Woem nastavila pistolu směrem ke Kalovi. Rychle zavrtěl hlavou. Dívka pokrčila rameny a strčila zbraň do Timova cestovního vaku.
Když nastoupili do vozu, byli Kal s Timem stále ještě roztřesení. Woem se naklonila ke Kalovi. "Pořezal tě?" zeptala se.
"Trochu," odpověděl Kal a ukázal jí svou levou dlaň. Byla celá od krve.
Woem se začala přehrabovat ve svém vaku a vytáhla svazeček obvazu. Ohleduplně uchopila Kalovu ruku a obvázala mu dlaň. Syknul bolestí, když utahovala.
Woem se na Kala tázavě podívala.
"Ještě na rameni," odpověděl.
Dívka vstala a začala mu vyslékat kabát. Kal si stoupl a sundal si ho sám.
"I triko."
Kal poslechl. Woem prohlédla zranění na jeho rameni.
"Je to jen malé říznutí. Nic vážného."
"Proč mají všichni nutkání mě řezat do rukou?" poznamenal Kal, když mu Woem dávala náplast. "Teď mám požezané obě ruce."
Oblékl se. Chvíli zíral do země, a když si ho nikdo nevšímal, složil hlavu do dlaní a znovu se roztřásl. Přál si, aby už tento hrozný den skončil. Přál si mít konečně tento příšerný den za sebou. Přál si spát… Stočil se do klubíčka na tvrdé dřevěné lavici a snažil se ovládnout třas. Nevnímal, když přejížděli přes hranice Spaelie.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nejoblíbenější postava z hlavní trojice?

Kal
Tim
Woem

Komentáře

1 Rue Rue | Web | 7. března 2011 v 22:45 | Reagovat

Jo, klídek, my ti věříme, střílet se nebude :D.

Hrozně se mi líbila ta věta "Proč mají všichni nutkání mě řezat do rukou?" :D. Chudák Kal...hlavně že Woem je taková drsňačka. Dokonce za celou kapitola promluvila šest vět. Není nějaká upovídaná :D?

2 KaThea KaThea | 7. března 2011 v 23:18 | Reagovat

[1]: Sedm vět. Počítala jsem to, protože se mi taky zdálo, že mluvila nějak moc. XD A to jsem ještě hodně vět odstranila. No, zas tak hodně jich nebylo... Asi tři.

3 Rue Rue | Web | 7. března 2011 v 23:24 | Reagovat

[2]: Chybička, je teda ještě ukecanější :D. Ale tak aspoň to bylo v jejím stylu - stručně a účelově a nedělala žádné proslovy :D.

4 KaThea KaThea | 8. března 2011 v 0:01 | Reagovat

[3]: Dokážeš si představit Woem, jak dělá nějaký proslov? XD Před publikem k tomu? XD Hahá, to by bylo vtipné... xD To by vůbec nebyla ona.

5 Rue Rue | 8. března 2011 v 8:41 | Reagovat

[4]: Řekla bych, že by radši skočila, než aby mluvila před davem lidí :D. Už i těch sedm vět u ní byl skoro proslov, i kdžy přerušovaný xD.

6 Skye Skye | Web | 8. března 2011 v 15:00 | Reagovat

Johó, konečně mám opravený notebook a co tu nevidím xD Nová kapitola! Výborně, výborně xD Alespoň něco pozitivního po škole...xD

Brrrr, toho kočího nemám ráda xD A Woem se docela rozmluvila. To je fajn :)Tahle kapitola se mi líbí :3

Hele jen tak mimochodem, ty toho Kala asi strašně ráda mučíš, co? xD (má cenu se vůbec ptát, když už znám odpověď?) Nechtěla bych být postava v jakékoliv tvojí povídce xD

7 Yone Yone | 8. března 2011 v 21:27 | Reagovat

Jéééj... (už jsem skoro šla spá, když jsem si vzpoměla, že včera měla být přidaná Kopie.. nějak se zhoršuju)

Kal je chudáček... :"D Fakt, je mi ho líto.. on všecko tak těžce nese. ^_^ I když kdo by tohle nesl lehce, že ano? Haha.. jsem fakt zdegenerovaná shounen-mangou. (a to už ji tolik nečtu. D8) U mě v příběh všichni všecno nesou.. hrozně statečně mi přijde. (ale dřív mi to tak nepřišlo.. divný)

Ten kočí je sviněěě! X"D Skoro jako nájemnící toho penzionu v Otci Goriotovi, co vyhrožovali, že půjdou bydlet jinam pokud správcová nevyhodí jednu ženskou (protože ta ženská zradila jednoho kůl týpka) Néé! to je úplně jiná situace. X"D Dnes jsem moc četla Otce Goriota. Ale ta kniha je fajn- i když je to přesně ten typ beznadějného příběhu.(celou dobu co to čtu mám pocit, že se to strašně zvrtne a dopadne to hrozěn špatně. D8 A celá ta společnost tam je beznadějná... >_<))
Haha... asi bych měla mluvit o Kopii...

Chudák Thomas! D8 Nevěřím, že je mrtvý! Nemůže být! vždyť je to Iksův nejlepší příteeeel. To néééé! (myslím si, že se později ukáže že byl jen v bezvědomí. D8)

Tahle kapitola byla nějak.. hrozně krátká, přijde mi. >_< dočetla jsem ji, ani jsem nevěděla jak.

PS: Objevila jsem jenom jeden překlep... "Woem se naklonila ke Kolovi."

8 Rue Rue | Web | 8. března 2011 v 22:43 | Reagovat

Když čtu, tak překlepy moc nevnímám, ale objevila jsem třeba požezané obě rucd( na konci) :D.

9 Rue Rue | Web | 8. března 2011 v 22:43 | Reagovat

*ruce

10 KaThea KaThea | 8. března 2011 v 23:00 | Reagovat

[6]: Uuuu, všichni upozorňují na to, že Woem mluvila moc. XD (Původně řekla ještě trochu víc vět, ale já to ještě proškrtala.) No asi jí to přišlo důležité... Přece to bylo dost napjatá situace. :"D

XDDDDDDDDDDDDDD *málem spadla ze židle* Na to se dá říct jenom LOL. XDDD
Hele ale náhodou, kdyby jsi byla postavou v mé dřívější povídce, třeba v ZM, tak bych tě nemučila, to já ještě postavy moc netýrala (ale ráda jsem ubližovala Jeronýmovi, whaaaa >8D).
Hej ten tvůj poslední odstavec si asi zarámuju. XD
Chudáček Kal... Ale když... já si nemůžu pomoct! XD Potřebuju někoho, kdo by vyléčil ze závislosti na mučení Kala! XDD Chudáček Kal... (Ale zkus si přečíst nějakou povídku od Tarin (tarin-san.deviantart.com) a pak něco říkej. XD Fai je na tom stokrát hůř něž Kal...)

[7]: Uuuuu, já z toho nemůžu. XDD Všichni tady Kala litují. xD Já taky, ale nedokážu ho nemučit! XD
No, řekla bych, že vážně všechno špatně nese... : D
Já si ani nedokážu představit, že by někdo něco nesl statečně. XD Když Ono nikdy nebrečí, znamená to, že věci nese statečně? Asi jo. Ale to je asi tak jediný. XD Haháá... V Kopii jsou všichni hrozně ubrečení. XD Ale Woem taky nebrečí... Tedy ne, že by ji nikdy nic nedokázalo rozbrečet.

Proč myslíš, že je ten kočí svině? XD Mně se jeho chování zdá docela pochopitelné...

Proboha jak můžeš litovat Thomase, když ho vůbec neznáš? XDDDD A kdy jsem řekla, že je to Iksův nejlepších přítel? Iksův nejlepší přítel je jeho nůůůž. XDD

Ano, byla krátká... Ale taky se ti zdá ještě kratší proto, že ty kapitoly ze začátku teď píšu děsně dlouhé (aby se mi tam toho vešlo co nejvíc). Tahle je o polovinu kratší než 3. kapitola. :"D

XDDDD Cože? TO snad ne? XDDD Jak bych mohla napsat takový překlep a jak by si ho Acris mohla nevšimnout? XD (Ona mi při čtení vypsala všechny překlepy.) ... Fakt to tam je! XD Uááá! XDD

11 Skye Skye | Web | 9. března 2011 v 20:41 | Reagovat

[10]: Ale to, že mluvila víc vůbec není špatný :3 Je to...vývoj kupředu xD Evoluce! Jupí jé! (dobře, končím xD)

Hehehe, netušila jsem, že na tu poznámku zareaguješ takhle xD Ale...co jsem vlastně čekala že napíšeš? xD Ani nevím...Jsem divná, vážně xD
Já někdy taky ráda mučím, ale...střídám si oběti xD Nejradši si vymýšlím postavy jenom na mučení, to je hrozná sranda xD Jsem strašně přelétavá a...dá se říct že nevěrná xD (omg, to zní divně xD)

12 KaThea KaThea | 11. března 2011 v 13:32 | Reagovat

[11]: Ale čím víc bude mluvit, tím míň to bude Woem!

Lol. XDDDD Já bych taky řekla, že jsem trochu nevěrná, ale ne, co se týče postav (ani ne, co se týče kluků. X"D Tak jsem to nemyslela). To jsem věrná Kalovi. xD Ale ráda trápím všechny. Jaj. Chudáčci moje postavy. XD Řekla bych, že nejlépe je na tom Iks. Ten je náhodou docela šťastný. XD Tak to je asi jediný.
Zkusila jsem si vymyslet postavy jen na mučení, ale nefunguje to... Nemám k nim takový vztah, když o nich nepíšu.

13 maja maja | E-mail | 13. března 2011 v 19:32 | Reagovat

ahoj máš moc hezkej blog nechceš se s kamarádit ?? :)

14 Rue Rue | 14. března 2011 v 17:25 | Reagovat

Tak to doufám, že je to sakra dlouhá kapitola, ať si nějak vynahradím tu neděli. Ale těším se :).

15 KaThea KaThea | 14. března 2011 v 20:36 | Reagovat

[14]: Huu... No, ty kapitola ze začátku, co teď znovu píšu, bývají docela dlouhé. Delší než ty od konce. A už ji jdu zveřejnit. xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama