Kopie - 37. kapitola

3. dubna 2011 v 19:38 | KaThea |  Kopie
Word nezná slovo smrdí. X"D Ale to už je od wordu docela trapné, ne? XD

Za čtyři dny to bude přesně rok od doby, co jsem začala psát Kopii! :la: Neuvěřitelné, že mi to vydrželo tak dlouho. : D Tedy pro někoho možná ne, ale pro mně jo. xD Většina povídek, co jsem začala psát, nedosáhla ani dvaceti stránek... (Kopie má momentálně 324 a půl stránky, ale do jejích narozenin to ještě trochu naroste. :D) Ale nic výjimečného na oslavu radši nečekejte, nemám na nic čas. x"D Ráda bych v ten čtvrtek zveřejnila kapitolu, ale to nestihnu napsat... Takže snad zveřejním aspoň obrázek nebo básničku (o Kalově trápení, samozřejmě >8"D).

Další meziscénová kapitola... Proč nemůže následovat jedna vypjatá scéna za druhou? XD No protože tak by o asi moc nešlo...


__________________________________________________________________________________________________


Kal vzal za kliku a vstoupil do pokoje. Nedalo se říci, že by to tam vonělo zrovna po kytičkách. Dřevo stěn se zdálo trouchnivějící. Přešel k jedinému oknu, kterým dovnitř pronikalo mdlé měsíční světlo, a otevřel ho. Nebylo k tomu potřeba mnoho kroků. Do obličeje ho ovanul čerstvý vzduch, který začal proudit dovnitř.
"Jsou tady jen dvě postele," poznamenal Tim.
Kal se otočil.
"Vážně? Možná tu třetí ve tmě nevidíš."
"Jsou tu jen dvě."
"To není možné…" prohlásil Kal, přešel do středu místnosti a rozhlížel se po celém pokoji, dokonce i na stropě.
"To nevadí, já můžu spát venku," ozvala se Woem.
"To teda nemůžeš," odporoval Kal.
"Proč?"
"Venku je to nebezpečné."
"Vždycky spím venku."
"Jenže teď nejsi doma. A platíme za to, že budeš spát tady. A jestli si myslíš, že půjdu dolů a vysvětlím jim, že tady nakonec nespíš, tak to se pleteš. Nechci se znova ztrapňovat."
"Možná je to to, s čím počítali, když nám dali tenhle pokoj," ozval se nejistě Tim.
"Ale jestli si myslíš, že jim dokážu, že se pletou, tak to se pleteš ty! Já jsem rád, že můžu konečně spát, a to taky udělám." Na potvrzení svých slov se Kal posadil na postel pod oknem.
"Já můžu spát na zemi," pípla Woem a nejistýma očima přejížděla po zaneřáděné podlaze.
"Ne, ty jsi holka, na zemi budu spát já," odporoval Tim.
"Ale mně nevadí spát na zemi. Já nejsem zvyklá spát na posteli."
Tim na ni pohlédl trochu vykuleně a pomyslel si: Co to máš za matku?
"Můj polštář divně smrdí," ozvalo se od okna. Tim na vteřinu otočil hlavu tím směrem a radši Kala ignoroval. On zřejmě také ignoroval jejich rozhovor. Byl ztracený ve vlastních myšlenkách a zapáchající polštář bylo to jediné, co ho navrátilo do reality.
"Jestli trváš na tom, že budeš spát na zemi, dám ti svou peřinu," řekl Tim, který očividně zrovna neumíral touhou spát na podlaze.
"Já nepotřebuji peřinu."
"Ale ta zem je špinavá."
"Můžu ti dát svůj polštář," ozval se Kal.
"To je všechno moc milé…" pousmála se Woem.
"Můžeš spát se mnou v posteli, ale varuju tě, že budu v noci brečet," řekl tiše Kal. Pár sekund sledoval jejich tváře, pak se obrátil ke stěně a stočil se do pevného klubka.
"Kale, nechceš spát se mnou?" ptal se starostlivě Tim.
Kal zavrtěl hlavou, ale v té tmě to bylo sotva viditelné.
Tim hodil Woem peřinu a poklekl ke Kalově posteli.
"Kale…" začal potichu. "Omlouvám se, že jsem se na tebe tak zlobil, že jsi mi neřekl o své kopii. Vlastně tě chápu. Zachoval bych se stejně. Člověk má právo mít nějaké tajemství. Promiň mi to…"
"Vždyť já se na tebe nezlobím," odpověděl druhý chlapec, ale neotočil se. "Asi by mě to taky vyvedlo z míry, kdybych se dozvěděl něco takového o tobě."
"Dobrou noc, Kale… Někdy mě štveš, ale mám tě rád."
"Heh… Nápodobně."
"Dobrou…"
Kal se na něj podíval a pousmál se. "Dobrou noc."
Tim se vrátil do postele a pokusil se přikrýt polštářem. Naštěstí byl jeho polštář docela velký a on zase malý. Woem si lehla ne peřinu do prostřed malého pokoje.
"Dobrou noc, Woem," řekl Tim. Nedostalo se mu žádné odpovědi.
Místností se rozlilo ticho. Takové hrobové ticho na Kala působilo vždy depresivně. Před lidmi se dokázal ovládat, ale v noci všechno jeho trápení vytrysklo na povrch. Zvláštním způsobem měl noc vlastně docela rád. Alespoň se mu ulevilo.
Byl schopen plakat velice potichu. Naučil se to, protože nechtěl budit bratrance, se kterým spal v jednom pokoji. Jediné, co ho mohlo prozradit, byl přerývavý dech.
Na mysl se mu drala představa, jak ten hajzl Tristana zabíjí, a udělalo se mu nevolno. Přikryl si pusu rukama, otevřel oči a snažil se přinutit se myslet na něco jiného, aby v sobě udržel večeři. Když vtom najednou uslyšel nějaké zvuky. Jako by někdo vstával a manipuloval s peřinou. Něčí noha došlápla na okraj jeho postele. Spustil ruce a točil pohled vzhůru. Woem stála jednou nohou na okraji jeho postele a jednou na parapetu. Zatvářila se provinile. (*Upozornění pro perverzáky: Woem nenosí sukni, ale kraťasy. XDD)
"Jen běž," zamumlal Kal.
Nemohla si nevšimnout, jak se jeho mokré tváře ve svitu měsíce lesknou.
Přehodil si přes hlavu peřinu a objal si kolena rukama. Mírně se třásl.
Po nějaké době proud slz ustal. Woem už nejspíš dávno spala, i když nevěděl kde. Chvíli po tom usnul, ale neměl klidné spaní. Párkrát se v noci vzbudil v slzách a doufal, že nekřičel. Pak mu trvalo dlouho, než znovu usnul.

Cítil, jak si někdo pohrává s jeho vlasy. Slyšel Timův hlas: "Kale, už je moc pozdě, musíš vstávat."
Zasténal a překulil se na druhý bok. Měl pocit, jako by teprve před chvílí usnul a hned musel zase vstávat.
"Kale..." To už znělo trochu vyčítavě. "Nechali jsme tě spát, ale už musíme jít. Nemůžeme se zdržovat."
Kal si povzdechl, posadil se a protřel si oči.
"Vyspal ses dobře?" ptal se Tim s náznakem starostlivosti v hlase.
"Hmm... jo," odpověděl Kal. Co měl jiného říct? Co od něj Tim vůbec čekal, že odpoví? Nikdy nechápal, proč se lidi ptají na takové zdvořilostí fráze jako "Jak se máš?". Neodpovídal, že se má špatně, protože si myslel, že to ty lidi stejně doopravdy nezajímá.
"Tak to jsem rád," usmál se Tim a objal ho. Kalovi nějak nedocházelo, proč to udělal.
"Už se cítíš lépe?" staral se Tim.
"Lépe než kdy?"
"Lépe než včera."
"Hm... Nevím."
"Jak to můžeš nevědět?"
"Nevím."
"No každopádně tě potřebujeme, abychom se nasnídali," pousmál se Tim.
Kal se mu vysmeknul a praštil sebou zpátky na polštář. A zazdálo se mu, že smrdí ještě hůř než včera. Přemýšlel, jestli se na něj nakonec fakt nepozvracel. Nemohl si vzpomenout. Povzdechl si a zvednul se zpátky do sedu.
"No tak jo..." řekl. "Ale upozorňuju vás, že teď po ránu jsem nepoužitelný. Takže nebudu vědět, co říkat. Ani nevím, jak se řekne snídaně."
"Ty to nějak vymyslíš. My ti věříme," prohlásil s úsměvem Tim a poplácal ho přátelesky po zádech.
"To je mi k ničemu, když si nevzpomenu ani, jak se řekne dobrý den. Nechte mě nejdřív trochu probrat. Mluvit spaelijsky, když člověk ještě není zcela při sobě, je nebezpečné. Kdybych jednou omylem použil koncovku O, někdo by si na mě počkal venku a zmátil by mě. Ani to ne, zbil by mě přímo na místě."
"Proč proboha?" zděsil se Tim.
"Protože dítě nemůže mluvit jako dospělý. Na to jsou tady hrozně hákliví."
"Ale proč by tě měl někdo mlátit za to, že řekneš něco špatně?" stále nechápal Tim.
"Samozřejmě mě nebudou mlátit za to, když si spletu slovo. A i jedno O by mi možná odpustili, když jsem cizinec. Ale aby dítě mluvilo jako dospělý, to je pro ně hrozný prohřešek. Horší než vražda! No, to zas ne..."
Rozhostilo se ticho. Tim si Kala prohlížel jako něco, co každou chvíli hrozí vybuchnutím. Kal si uvědomil, že zase omylem řekl něco, co někoho ranilo, jenže tentokrát byl tou ublíženou osobou on sám. Spánek mu pomohl zapomenout, ale on sám si teď pomohl vzpomenout. Sklopil hlavu. Tim ho opatrně objal.
"Já vím, že je to hrozné, co se stalo, ale to už nezměníš... Ale něco hrozného se může stát Woem, když si nepohneme."
"Máš pravdu," odvětil Kal. "Teď to není o mně."
Odkopal peřinu. Tim ho pustil a vstal.
Kal pohlédl na Woem. "Ehm... Dobré ráno."
Woem se jenom usmála a přikývla.
Pak odklopýtal po schodech dolů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nejoblíbenější postava z hlavní trojice?

Kal
Tim
Woem

Komentáře

1 elizabeth aletwi elizabeth aletwi | Web | 3. dubna 2011 v 20:11 | Reagovat

hodně štěstí a zdraví kopie. :-)
jinak spaelijština bude asi těžký jazyk, tu bych se v životě nenaučila (dělá mi problém angličtina)

2 Yone Yone | Web | 3. dubna 2011 v 20:23 | Reagovat

:"D Týý jo. Ani mi to nepřijde tak dlouho. Ale... tehdá jsi začala psát, zveřejňovala jsi až pzději, že? Hůůů.. nakreslila bych ti obrázek jako gratulaci, ale nemám čas. (budu si brát domů školní práci, protože ji nestíhám a mám čas jen do pátka)
---
já mám tyhle meziscénové kapitoly strašně ráda. Né tak strašně, jako ty dramatické, ale fakt se mi hodně líbí. Takhle kapitola se mi třeba líbila hrozně moc. Miluju tu scénu jak se Tim Kalovi omlouvá... celá ta scéna je taková hezko dojímavá. A prostě hezká.

"Dobrou noc, Kale… Někdy mě štveš, ale mám tě rád." <- taky bych to tak řekla. X"D

Kal je chudák... >_< Musel to mít.. opravdu hodně těžké, když se chová takhle. S tím novým začátkem a poslední dobhou fakt nemám pocit, že Kinixukin Kwiri trpí víc jak Kal. (vím, že jste se o tom bavili! >8D) I když dřív jsem si to taky myslela a aj jsem to kinixuki říkala- hrozně ji to překvapilo.
Kal je ňunííís. Mám z něho takový pocit.. jako z mého dnešního snu. :"D (jáááj! t en sen! chci aby se mi zdál zase)

Líbí se mi.. atmosféra téhle kapitoly, i když za to částečně asi může tahle píseň: http://www.youtube.com/watch?v=yF19pekmA3Q poslouchala jsem ji k tomu, protože mi ji předtím poslala kjinixuki když jsme byli na ICQ. Já tyhle věci jinak moc neposlouchám, ale takhle se mi líbí. :"D
A hezky se u toho čte.

Hůůů.. co jsem to ještě chtěla říct? Joo.. líbí se mi Spaelie! Zdá se že mají dobře kruté zákony. 8D

3 pawing pawing | Web | 3. dubna 2011 v 21:11 | Reagovat

Nádherná kapitola, máš talent. Osobně mám radši příběhy psané ve 3. osobě - lépe se člověk vžije do děje a svým způsobem je to jednodušší. Tak jako ty umí psát málokdo, moc pěkné :)

4 Skye Skye | Web | 3. dubna 2011 v 21:16 | Reagovat

Jé, rok je strašně dlouhá doba :3 Gratuluju:3
Ani mi nepřijde, že je Kopie tak stará a to ji čtu...vlastně uplně od začátku xD Páni, ten čas strašně utíká...

Mě se tahle kapitola taky líbila, nevadí mi, když tam není žádná vypjatá situace nebo akce.

Ach jo, zdá se mi, že to opakuju u každé kapitoly, ale...chudáček Kal. Ale dneska byl i strašně roztomilý :3
A Woem byla taky skvělá, jako vždycky...ach jo, nějak nedokážu vyplodit inteligentnější komentář, protože bych vlastně žádnej komentář psát neměla, měla bych psát a...já jdu psát xD

5 KaThea KaThea | Web | 4. dubna 2011 v 15:52 | Reagovat

[1]: Díky! :)
Mně angličtina docela jde, ale spaelština... Tak to nevím. xD

[2]: Já nezačala zveřejňovat až o tolik později. První kapitolu jsem zveřejnila v polovině května.
Já taky nemám čas nic nakreslit. x"D

Já některé meziscénové fakt nerada. Ale tahle je dobrá...

Ty stalkere! XDD Tys to četla! XDD Nebo ti jen Kinixuki říkala, že jsme o tom mluvili? Ale z toho, jak jsme spolu mluvily, mám pocit, že týrá své postavy snad víc než já. X"DD Ty jsi četla něco o Kwirim? Jestli jsi o něm nečetla, tak se to asi nedá dost dobře posoudit...
No já mám pocit, že Kal se na to, co se mu dělo, chová moc málo deprimovaně. X"D  Ve skutečnosti totiž i malé věci působí na lidi strašně moc...

Ta hudba je hézká. 8D Zezačátku jsem myslela, že se mi nebude líbit, ale je super. xD Musím si ji někdy stáhnout, bude dobrá ke psaní...

To není v zákoně... To je v mysli všech lidí, což je ještě horší. xD Dalším takovým nepsaným zákonem je zákaz používání tanerské magie... (Oni tam mají vlastní magii.) To je proti jejich náboženství, což je nejhorší. :"D

[3]: Oh... díky. o.o :"D
Hmm... četla jsi vůbec předchozí kapitoly? x"D

[4]: Díky. ^u^
... Ty čteš Kopii od začátku? Hmm... Já si na tebe nějak nevzpomínám. X"D
Vlastně nevím, od kdy jsem si tě začala všímat a začala tě počítat mezi důležitější čtenáře. :"D

Hm... Taky mám pocit, že to "chudáček Kal" říkáš nějak často. XD Ale to nevadí. Ono je to vždycky aktuální. XD Kal se vždycky chová jako chudáček a pořád se mu dějou další hrozně věci. xD
Psání komentáře ke Kopii je lepší než psaní Výměny. >83 No dobře... Tak není. XD Ale to nevadí! XD Psaní komentáře moc času nezabere. XD
Jen hezky piš Výměnu... xD A hlavně přepisuj! >83

6 Yone Yone | Web | 4. dubna 2011 v 16:45 | Reagovat

[5]: :"D Tak to fakt není o tolik později... (když pomyslím na to, že tak dlouhou dobu většinou já píšu kapitolu- bez komentáře. :"D)

četla... do zhruba poloviny. Ale až potom, co mi to kinixuki řekla. Já četla skoro celou šamanskou věc. X"D Proto to můžu posoudit nejlíp- četla jsem obojí.. i když jak jsem teď četla poslední kapitolu šamanské věci, tak si zase přestávám být jistá. Ono.. u ní je to jiné. (ale fakt se bojím Kirty! D8)

Já nevím, co se Kalovi všecko dělo. X"D Ale jestli se Kal chová málo deprimovaně, tak se pár mých postav chává fakt jako skála. X"D Protože... něktré ty věci jsou nepředstavitelně hrozné. Včera jsem se velice vyžívala ve vyprávění.. věcí... ségře. A začíná mi přijít, že to trochu přeháním. (první šťastná část z příběhu se mi vymkla z rukou... těš se na příští kapitolu. X"D Jaaaj. Né! tohle bych raději neměla říkat, jinak si představíš ještě horší věci. Ta kapitola je docela v pohodě v porovnání s budoucností (i minulostí pro některé))

To nevaaa... země, kde lidi přemýšlejí takhle musí mít drasické zákony i když tam zrovna tohle není. X"D

7 KaThea KaThea | Web | 4. dubna 2011 v 20:23 | Reagovat

[6]: Ty stalkere! XD Ale říkala jsem si, že celé by to nikdo nepřečetl... Je to skoro padesát komentářů. xD

No... Ono se mu moc jiných věcí nedělo. Ale myslím, že to, co se mu dělo, je víc než dost. o_o Protože se mu to dělo dlouho. (No... asi tři roky.)
WHAAAAA! 8D To víš, že se těším! XD Těšila bych se i, kdyby se tam nic dramatického nedělo.

No myslím, že pokud mají všichni lidi jejich vlastní (ale dost podobné) zákony v hlavě, tak už ani moc přísné zákony být nemusí... Ale není to tak, že by všichni lidi nikdy nespáchali krádež... Je to tak, jak to říkal Kal - zločin proti jejich kultuře a náboženství je horší než krádež. No... ona Spaelie je trochu zaostalá. xD V porovnání s Tanerou rozhodně.

8 Yone Yone | Web | 4. dubna 2011 v 20:34 | Reagovat

[7]: Já bych to přečetla, ale kinixukiříkala, že je tam spoiler z Kopie a že jsi říkala, že mi ho nemá říkat... takže jsem si to nechtěla dočíst, kvůli tomu spoileru. :"D

X"D Ahaaa... no, já mám taky pár (ano, dvě) v minulosti dlouhodobě šikanovaných postav. (i kdy jeden z nich byl šikanován docela krátce... asi jen rok nebo dva. Ale i to je dost...)

X"D Já se taky těším... až to dopíšu a budu si to po sobě číst (protože to mě baví víc než samotné psaní. :"D) Ale zatím mám jen A4 a půl.

No néé.. zní to fakt jako zajímavá země. :"D Mě zaostalé země hrozně berou. :la: Moje země je hrozně vyspělá.. momentálně je daleko vyspělejší, než měla být původně. X"D (ale jeden čas byla ještě víc... měla jsem tam pár docela futuristických věcí, hahaaa... ale teď už zase ne. Nějak se mi mění představa... doufám, že se to brzo ustálí. :"D) Jsem zvědavá na Spaelskou kulturu.

9 KaThea KaThea | Web | 5. dubna 2011 v 18:48 | Reagovat

[8]: Aha... (Hmm... Je tam ještě něco jiného než to, co jsem psala o jistých dvou postavách, které ještě neznáš? xD Nevzpomínám si na žádný větší spoiler... x"D A taky si nevzpomínám, že bych Kinixuki říkala, aby ti to neříkala. X"D No možná tam byl ještě nějaký větší spoiler než povídání o těch dvou... Mám hrozně krátkou paměť. X"D)

Hmm... Mně čtení po sobě baví jen, když je tam něco vtipného nebo Kal extra trpí. XD Nejvíc mě baví o tom přemýšlet.

Já bych nedokázala spát o příliš nevyspělé zemi. :"D Nevěděla bych, jak to tam funguje... Tanera je jedna z nejvyspělejších.
No nevím, kolik tam toho bude o kultuře... Když budou na Monhenu, tak se asi se spaelijskou kulturou moc nesetkají. :"D

10 Skye Skye | Web | 5. dubna 2011 v 18:51 | Reagovat

[5]: No jo, já jsem taková nenápadná osoba xD Jenom se tak tady plížím kolem a všechny pozoruju z povzdálí xD A plánuju ovládnout svět xD ( Muhahaha xD)

Chudáček Kal...to je taková moje univerzální reakce xD Píšu to často a myslím, že to ještě často psát budu xD

Né, psaní Výměny je pro mě nejdůležitější, ale měla jsem takový menší zásek, takže jsem dělala všechny možné jiné věci, kromě psaní xD (normálně se mi tohle stává hlavně s učením xD)
Ale komentář bych ti stejně napsala tak jako tak xD

11 Yone Yone | Web | 5. dubna 2011 v 21:12 | Reagovat

[9]: X"D Ty si nepamatuješ, že bys jí říkala, ať mi to neříká? Hůůů.. tak to mám chuť si to jít přečíst! >8D Né to ne, já si počkám až to bude v Kopii, nebudu se připravovat o překvapení.

Mě to baví.. jen, když ta část co čtu je nějak.. slušně napsaná. >_< Třeba konec první kapitoly (který jsem ti neposlala) je napsaný úplně strašně, řekla bych, že pár věcí tam je skoro literární kýč.. musím to předělat, ale nevím jak. :"D (a nechce se mi, protože.. psát druhou kapitolu mě baví. :"D)

Moje země... je... v některých věcech skoro vyspělá jako naše. X"D Né, to zase ne. Nemám tam moc vytuněné střelné zbraně- protože nejsou kůl, a pořádně pokročilé je tam jen lékařství... (*_*) a ty zamě se vlastně s naší nedá srovnávat, na to toho vím až moc málo o naší zemi. (to dokazuje, jaký jsem nerd.)

12 KaThea KaThea | Web | 6. dubna 2011 v 16:22 | Reagovat

[11]: To, že si nepamatuju, že jsem jí říkala, aby ti to neříkala, neznamená, že si to můžeš jít přečíst! XD Ale já fakt nevím, jestli jsem napsala ještě větší spoiler než to o těch dvou postavách. x"D Ale to byly taky spoilery...

Já tam nemám auta a počítače a jiné stroje, protože se to nehodí. Ale kvůli tomu tam nemůže být vyvinuté ani lékařství, což mi překáží. :( To pak nemůžu dělat postavám tak hrozné věci. XD (Už teď myslím, že s jednou postavou zacházím za hranici, za kterou by už neměla být naživu... :"D) A Iks nemůže operovat v nablýskaném operačním sále. X"DD Ale stejně, který debil by ho k tomu pustil. X"D
Nemůžeš toho vědět málo o naší zemi. xD Vždyť vidíš, jak to tady vypadají a jaké se používají vymoženosti. Já mám problém, že vůbec nevím, jak to dřív vypadalo... *jde vyhledat, kdy byla vynalezena elektřina* Vím, že žárovku vynalezl Edison, ale nemám ponětí kdy. X"D ... Myslím, že do bohatých domácností v Taneře zavedu elektřinu. X"D (Natažené dráty ve městě jsou cool. XD) Jenže žárovka byla asi až po automobilu... Ale já auta nechci. >_<" Jaaaj. To je blbé. XD Jdu kreslit tanerskou módu. A nebo psát...

13 Yone Yone | Web | 6. dubna 2011 v 17:39 | Reagovat

[12]: Tak já si to nepřečtu... (ale zajímá mě tooo)
No dobře, něco málo o naší zemi vím. X"D
U mě taky nejsou auta, auta jsou hrozně ankůl. Ale mám tam docela vytuněné vlaky a asi zavedu nějaké... menší dopravní prostředky, které pojedou na energii. (V mém světě jede všecko na energii nebo na páru. Pára je kůl...) A hlavně tam mají pěknou architekturu. Žádé hnusné paneláky a odporné široké ulice se zaparkovanými auty... všechno je tam na sebe nacpané v chosu úzkých zapadlých uliček, schodů, pater a žebříků. *_* Asi jsem se do toho místa zamilovala... :"D
Ale myslím, že co se lékařství a zdravý týče.. moje postavy pořád chodí za hranice přežitelnosi. X"D

14 KaThea KaThea | 7. dubna 2011 v 10:09 | Reagovat

[10]: Jaj, já přehlédla tvůj komentář. O_O Fakt jsi nenápadná. XD

Taky myslím, že to budeš mít důvod říkat ještě hodněkrát. XD

Já mám zásek v Kopii pořád. :( Píšu moc pomalu...

[13]: Už jsem ti část toho vyspoilerovala v noutu. XD
Vlaky byly před auty, co? Ale mně se vlaky do Tanery nehodí... Ale nejaká jedna železnice by tam vést mohla.

15 Yone Yone | Web | 7. dubna 2011 v 16:52 | Reagovat

[14]: Ty píšeš pomalu? X"D A co.. potom já? já píšu megaultrasuperpomalu tím pádem. :"D

Jo jo... myslím že docela dlouho před auty (definujte docela dlouho... fakt nevím. X"D). Mě se vlaky do mého světa hodííí. Dokonale tam zapadají. :"D

16 KaThea KaThea | Web | 7. dubna 2011 v 21:00 | Reagovat

[15]: Jo... Asi jo. XDD Achjoo... Už jsem ti říkala, že jsem slíbila Kalovi, že do konce týdne napíšu osm stránek? :"D No... to bude boj. xD

17 Pentax Pentax | E-mail | Web | 6. února 2012 v 15:09 | Reagovat

Pravdu máš....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama