Kopie - 9. kapitola

6. června 2011 v 0:54 | KaThea |  Kopie
Dnes bude devátá kapitola, protože bude. Měla jsem ji už napsanou a nestihla jsem dneska přepsat 41. nebo kolikátá to má vlastně být. Pokračování tehle keců pod článkem, pokud se vám ještě bude chtít číst. X"D

Teď přichází zajímavější kecy! Tedy... Jen vám chci ukázat, jak vypadá kuše a co je to třmen. X"D Obrázek kuše Třmen je šestka. Slouží to především k tomu, aby se to přišláplo, když chce člověk kuši natáhnout. To jen, abyste si to dokázali představit. Pro kuši v akci mám tady video. xD (Posuňte to na 2:22. Kuše je pomalá, ano. Stejně se mi líbí víc než luk. xD)

Už zbývá říci jen jedno: Doufám, že tady není žádný milovník psů. X"D

(PS: V první větě se mluví o Timovi, ale mně se neche sem kopírovat poslední větu předchozí kapitoly.)


____________________________________________________________________________________________


Ozvalo se štěkání a vyhrnuli se za ním psi vypadající jako hnědí vlci. Bylo jich asi osm. Kal vykřikl a chytil se větví ještě křečovitěji. Tim doběhl ke stromu, vyskočil na něj a usilovně se škrábal nahoru. Odřel si při tom ruce. Polovina psů skáče jeden přes druhého a snaží se na něj dosáhnout. Druhá polovina pobíhá zmateně kolem a snaží se dostat co nejdál od česneku bez toho, že by se vzdálili od zbytku smečky.
Tim si ze zad sundává kuši. Přišlapuje nohou třmen a oběma rukama ji natahuje. Vkládá do ní česnekový šíp. Míří pod sebe. Ozývá se cvaknutí spouště. Střela se zarývá hluboko pod kůži zvířete. Zasažený pes kňučí a uskakuje. Běhá do kolečka, pak se začíná válet po zemi ve snaze vyndat si z těla šíp. Ale kluk už má nabitou další střelu. Druhý pes to schytal za krk. Taková střela ho samozřejmě nemohla zabít, což nedokáže ani česnek, ale ten mu může ublížit.
Dva psi doráželi na Kala. Vždy, když vyskočili, jejich drápy zaškrábaly po stromě a jejich ostré zuby se octly blíž k nohám vystrašeného chlapce. Nejdřív se jenom krčil na stromě a třásl se, ale pak se rozhodl něco dělat. Vytáhl z kapsy česnek a odklonil se kousek od kmene. Upustil stroužek do psovy otevřené tlamy. Naštěstí pro psa i pro Kala, který upřímně nechtěl vidět, co by se stalo, kdyby ho spolkl, pes zrovna v tu chvíli zacvakl zuby a česnek se mu odrazil od čumáku. Přesto uskočil a začal frkat. Ale skoro jsem se trefil, pomyslel si Kal a náhle pocítil zmatení, když si uvědomil, že cítí trochu pýchu.
Za chvíli už kolem nich zbyla jen kopa svíjejících se a skučících psů.
"A co teď?" zeptal se Kal trochu roztřeseným hlasem.
"Teď přijde poprava," zavrčel Tim. Připevnil si kuši zpátky na záda. Vzal ten nejdelší kůl, který zaklínil ve větvích, napřáhl se a zapíchl ho do hrudi psa, jenž se válel pod stromem, na němž seděl. Nevystříkla žádná krev. Pes se rozpadl v prach. Stejným způsobem zneškodnil i druhého psa, který ležel pod stromem.
"Počkej, tam," křikl na Kala. Seskočil na zem a dlouhým kůlem zaútočil na psa, jenž ležel nedaleko. Opřel se do něj celou svou vahou.
Když se zbavil psů, kteří Kalovi znemožňovali opustit svou pozici na stromě, Kal slezl na zem. Roztřeseně se rozhlédl po zbytku psů, kteří se v bolestech svíjeli na zemi. "Jak můžeš tohle dělat, Time?" zaskučel.
"Já nejsem Tim," prohlásil chladně jeho společník.
Kal překvapeně zamrkal. "Cože?"
"Teď nejsem Tim."
Kal na něj nechápavě zíral. "Jakým démonem jsi posedlý?!" vykřikl nakonec a ustoupil o krok.
"Já nejsem žádnej démon!" zlobila se osoba momentálně ovládající Timovo tělo.
"Tak co jsi zač?"
"Dovol, abych se představil. Jsem chytřejší, sebevědomější, všestranně zdatnější a příčetnější část téhle mysli. Můžeš mi říkat Damian."
Kal na něj zíral, jako by se zbláznil. Pak se začal potichu chichotat a smích pomalu narůstal, až se nakonec popadal za břicho a válel po zemi.
"Co je tu k smíchu?!" vztekal se Damian. "Vstaň, ještě nejsou všichni mrtví!" Otočil se a rozběhl se ke psům ležícím u nory.
Kal se smál, protože nevěděl, co jiného má dělat. Bylo to tak šílené! Ten den už toho něj bylo trochu moc. Otevřel oči a smích ho přešel, jako když utne. Kousek od něj se k němu plíží pes, kterému se podařilo si "otrávený" šíp z těla vyjmout. Kal ječí a rychle se zvedá na nohy. Pes se z posledních sil vymršťuje do vzduchu. Kal co nejrychleji couvá dozadu, ale přední zuby zvířete se mu zarývají do předloktí a zanechávají v něm rýhu. Chlapec znovu křičí a upadá na záda. Damian, který zaslechl Kalův křik, už měl nataženou kuši. Střelil psa pod ocas. Zvíře zakňučelo a zřítilo se k zemi. Damian rychle přiběhl ke svému kamarádovi, respektive kamarádovi svého druhého já.
"Jsi v pořádku? Kousl tě?"
Kal druhou rukou podpíral své pravé předloktí, po kterém stékala rudá krev. Po tváři mu tekly slzy a ze rtů mu unikaly bolestné vzlyky.
"Zatraceně," zaklel Damian. Nakopl posledního psa a pomocí kolíku ho nechal zmizet z tohoto světa. "Sedni si... Mám tady obvaz," drmolil. Vytáhl bílé klubko a začal ho obmotávat kolem Kalovy ruky. Chlapec jen naříkal.
"To tě ten smích rychle přešel," zavrčel Damian. "Říkal jsem ti to."
"Pro-miň..." zafňukal Kal myslící si, že se na něj zlobí za to, že se mu smál.
Damian dokončil obvazování a prohlásil: "Teď tě musíme rychle dostat domů. Dostaneš protijed."
Vyklopýtal se zraněným klukem z lesa a pak ho táhl ulicemi po kraji vesnice.
"Jak se cítíš?" ptal se, když začali stoupat lesem vzhůru.
"Já... bolí to," zanaříkal Kal.
"A není ti na omdlení?"
"Já... Motá se mi hlava."
"Ještě to chvíli vydrž, už tam budem," uklidňoval ho Damian.
Kal se po chvíli do úplného ticha ozval: "Umřu?"
"Ne, neumřeš a přestaň se ptát tak blbě nebo ti jednu vrazím!" vyštěkl podrážděně Damian. Moc velký uklidňující účinek to nemělo. Kal se rozbrečel ještě víc.
"Já už nemůžu!" vzlykal.
"Dáme si přestávku. Sedni si."
Kal se posadil na kraj cesty a neklidně dýchal.
"Jak je ti?"
"Je-je mi špatně," vykoktal Kal. "A p-pálí to. Time..." zanaříkal a přitulil se na jeho hruď. V tuto chvíli to sice nebyl Tim, ale aspoň jednou ho pohladil po zádech.
"Musíme dál."
Když byl Kal postaven na nohy, udělalo se mu ještě hůř od žaludku a zatočila se mu hlava.
"Už je to jen kousek. Už tam skoro jsme. Pak už bude dobře..." pobízel ho Damian a pomáhal mu jít dál.
"Time... Já už nemůžu," sténal Kal. Před očima se mu stahovalo temno. Nedokázal udržet rovnováhu. Ztrácel půdu pod nohama. Pak celý svět zmizel. Ztratil vědomí.
"Ne!"
Damianovi se podařilo ho zachytit, aby si při pádu na zem neublížil. Položil ho opatrně na zem a poklekl vedle něj. Zkontroloval, jestli dýchá. Co mám dělat? přemýšlel. Sám ho neunesu...
Udělej něco! křičel Tim v jeho hlavě místo, aby mu poradil.
Zaběhnu pro pomoc! Ne, nemůžu ho tady nechat...
Tim už jen brečel, což Damianovi na náladě nijak nepřidalo. Nakonec dospěl k jistému rozhodnutí. Vstal, vzal bezvědomého chlapce pod pažemi a táhl ho do kopce.

_________________________________________________________________________________________________________________

Když už jsem se s tím psala, tak sem dám i tohle. X"D
Tento týden jsem nějak málo psala. *fňuk* Počkat... Vlastně ne. Jen jsem psala malé úryvky, ale žádnou dlouhou scénu. Dokonce jsem ve škole dostala psací náladu a psala jsem v hodinách. Napsala jsem 7 malých stránek do poznámkového sešitu (pokud toho teda nebylo ještě víc, nejsem si jistá, co všechno počítat k tomuto týdnu - takže sedm stránek minimálně. A byly to scény, ne poznámky.), dvě a půl malé stránky do sešitku na scény (ale já píšu scény i do poznámkového sešitu, když nemám "scénovníček" u sebe, jak vidíte), kousek z desáté kapitoly do počítače a ještě k tomu jsem do počítače přepsala asi dvě stránky z té 41. Obávám se, že to, co je ve velkém sešitě, je ještě z minulého týdne. >_>" No ale hádám, že vás výčet toho, co jsem napsala, nezajímá, pokud vám sem ty scény nehodlám napsat. X"D (No jestli vás to zajímá, tak jsem napsala kus scény o Kalovi a knihách do 10. kapitoly (4 ministránky), část dialogu předcházejícího Kalově smrti abych ho nezapomněla (ani ne stránka), dopis, který Kal bude psát v šesté části, ale nakonec ho vyhodí do koše (ten se mi líbí >8D) (1 ministránka), scénu, jak se Tim bude chovat nevhodně ve čtvrté části (1 ministánka), pak cosi, co se nejspíš objeví v první části a pojednává to hlavně o Tristanovi (a lékařích >8D) (dvě a půl ministránky). Pak tedy asi půlku A4 z 10. kapitoly a kousek přepisování. To máme první část, konec Kalova života, šestou část (přesněji část 6.2), čtvrtou část, znovu první část a čtvrtou část... Takže dost různorodé věci. :D)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elizabeth Aletwi Elizabeth Aletwi | 6. června 2011 v 7:13 | Reagovat

Zajímalo by mě co je ten Damian zač?
Asi si budu muset počkat...

2 *Nanna *Nanna | E-mail | Web | 6. června 2011 v 10:28 | Reagovat

Moc se mi líbí tvůj originální designe, moc pěkný blog. Povídku si přečtu od začátku, až bude čas. :)

3 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 6. června 2011 v 15:51 | Reagovat

Třmen. Hmm, víš jak vypadá třmen u sedla? Stejně, jen je obrácený. xD Takže první co mi vyskočilo bylo, že si někdo nasedne na kuši a odcválá. xDD

Damian? Nemá něco podobného Skye? xD Btw. Já mám Dimana. Tenhle typ jména je nějaký rozšířený. xD

Ou, mi to bylo podezřelé, proč se Tim vždycky chová tak jinak. Skvěle, známe důvod. :3 A chci obrázek Damiana. 8D

Ale to byla teda akce, bála jsem se aby se Kalovi nic nestalo a on tu jako má umřít, pfe. xD ("část dialogu předcházejícího Kalově smrti abych ho nezapomněla") Ale zajímalo by mě jak v tom případě oživne.. Že by čarodějka? xD

"Přitulil se na jeho hruď." Jo, vynechala jsem další skvělou věc na Kopii. Horu fanservisů. 8D A neříkej že to není fanservis no yay! Chápu že to tak prostě JE. xD

Tam dole bylo docela dost spoilerů. 8D Takových malinkých, ale jemně odhalujících. >D Ooo, kéž by tohle udělala aj Yone, u ní bych to taky chtěla. xD .. Ale nevadí, nevadí, aspoň že u kopie. >83

4 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 6. června 2011 v 15:51 | Reagovat

Fakt že to píšu furt delší a delší. xD Boj se. xD

5 Yone Yone | 6. června 2011 v 19:27 | Reagovat

No neee! Tak tahle kapitola zní daleko lépe, než ta původní. Damian se mi tu hrozně líbí...
ta část po Kalov zranění je <3 Líbí se mi: "Udělej něco! křičel Tim v jeho hlavě místo, aby mu poradil.
Zaběhnu pro pomoc! Ne, nemůžu ho tady nechat...
Tim už jen brečel, což Damianovi na náladě nijak nepřidalo."
<3
Píšeš čím dál líp... jééj.. kéž by to na mém psaní bylo taky tak vidět. Ale.. ono vlastně nemůže být, protože oproti tobě píšu fakt málo. *stydí se* když já si umím ty hezké scény jen představovat. D8

A Kuše jsou kůůůůl.

Ahahaa.... já vůbec nemá čas psát dlouhé komentáře. Potřebuju psát svojí povídku. X"D A ještě kreslit. Za dnešek mám málo...

[2]: Yu: já takové věci nazývám.. fanservice pro autora. X"D KaThea takové věci nepíše kvůli fanouškům, ale kvůli tomu, že se líbí jí. <3 (já mám v příběhu hafo osobních fanservisů... akorát je otázka, jestli se tomu tak pak dá říkat. Když je Fanservice věc vyžadovaná fanoušky...)

6 KaThea KaThea | Web | 6. června 2011 v 22:02 | Reagovat

[3]: Wtf? X"DD Skye má Damiena (všimni si toho E - to je rozdíl mezi Damienem a Damianem), a dokonce jsem někde na devu viděla postavu se jménem Demien... A k tomu ještě Diman, ale ten se už od Damiana liší trochu víc. X"D Jaj, já mám tu nejméně originální nepozměněnou verzi toho jména. X"D

Obrázek Damiana? Damian vypadá úplně stejně jako Tim, jen se tváří úplně jinak, má jakoby tmavší oči, stojí vzpřímeněji, chová se sebevědoměji a vlasy vždy nosí svázané do koňského ohonu... (No dopr... O_O" Že já to tam nenapsala? Napsala jsem tam, že když šli lovit psy, měl Tim vlasy svázané do ohonu? Jsem si skoro jistá, že ne. >_>" Sakra, musím to opravit, až budu mít čas, ale zítra odjíždím.) Můžu ti ukázat  ilustraci ke staré verzi. Ve staré verzi měl Tim na hlavě tu blonďatou paruku. Ale ten obrázek je fakt starý a vadný a ta kuše je moc malá. >_>" http://nd04.jxs.cz/198/761/ae75126b62_67770985_o2.jpg Jinak Yone nakreslila Damiana, když kreslila free sketche, myslím, že jsi ten obrázek viděla.

Ale néé... X"D Ty jsi to pochopila špatně. Kalova smrt se neodehrává v první části. Nezařazovala jsem ji do žádné části, právě proto, že je to až na konci Kalova života... Víš, neuvědomila jsem si, že to někdo neví... Že někdo neví to, že příběh dělím do šesti částí. Možná proto jsi to špatně pochopila. Výčet toho, co jsem psala, se téhle kapitoly netýká. x"D

NEEEEE!! To není fanservis, to je... autorkoservis! 8"D Jaj. X"D To, že se ti to líbí, neznamená, že je to fanservis. XD Nemůže to být prostě součást příběhu?

Počkat, počkat... Tam byly spoileryyyyy?? o_O (Kromě Kalovy smrti, kterou jsi považovala za spoiler, ale nebyl to spoiler. xD)
... Jak si to tak čtu, fakt to zní minispoilerově. X"D

[4]: Nebojím se, těším se! >8D

[5]: Část po Kalově zranění je nejlepší! >8D Možná je to nejlepší (=nejbrutálnější XD) scéna z celé první části so far...

Jsem ráda, že si myslíš, že se zlepšuji. :)
Celá tahle kapitola taky vypadala v mé hlavě mnohem lépe než napsaná. >_>

Odpověď na odpověď pro Yu: Jak to říkáš ty, zní to nějak úchylně.... X"DD

7 Yone Yone | 7. června 2011 v 20:30 | Reagovat

[6]: Jakotože to zní ode mě úchylně? O___O" Podle mě ani ne. (Ale.. já byla dřív Yaoistka. A na to, že se za to stydím to říkám podezřele často. =_____= Nemám ráda Yaoi.)
Já beru jako osobní fanservice i věci, co by se tak vůbec nezývat neměli, protože je to.... úplně mimo ten pojem.

8 KaThea KaThea | Web | 10. června 2011 v 18:17 | Reagovat

[7]: Už mi to tak úchylně nezní. xD Úchylnost je snad špatná? :"D

9 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 11. června 2011 v 15:14 | Reagovat

[6]: Nechci ti kazit radost, ale včera jsem viděla postavu které se jmenovala Damian. xD To je problém tohle. Jakto že mají všichni tohle jméno? xDD
Ale já jsem to jméno nezměnila. :3 Já jsem jen otočila jméno jeho dvojčete. ^^ Namida.

Aa.. Myslím že nějakou představu mám. CHladné výrazy patří do mé profese. xD Hah. xD Myslím že ne.. Jak vypadají vlasy svázané do koňského ohonu? :,D Jako culík vzadu prostě, ne? xD

Hej a proč má tu paruku? :O Ale jo, ten výraz už si umím představit teď dobře. xD

Možná jo, já si nepamatuju. x,,D
Ajo, tak už to vidím. *našla si to* Ale stejně si to olik napamatuju. xD Já si pamatuju nejvíc svojí lolitkuu. ♥

AHA! xD *blondýna*
Já už to teď vím. xD On umře? On umře?! Vždyť jsi měla na da ten.. sketch. :O

Škoda. x,D

Autorkoservis? Takových věcí mám v příběhu.. moc. xD Ale to myslím že asi dost lidí.
Fajn, říkám, je to součást příběhu. Ale líbí se mi to. >8D

No, jen takové věci jako jaké tam budou scény, samozřejmě. xD Jenže já si cením sebemenšího spoileru!

Jo, mini, ale mini stačí. xD

[5]: Já vím že to neíše kvůli fanouškům, ale.. nenapadlo mě slovo které by to vystihovalo. xD
Může to být fanservis, já jsem fanoušek a vyžaduju to. xD

10 KaThea KaThea | Web | 12. června 2011 v 22:20 | Reagovat

[9]: Jakou radost? Vždyť říkám, že Damian je neoriginální...
Ale Namida naopak je Adiman... :"D

Jo, jako culík vzadu. XD
Tu paruku má jako maskování. x"D Aby vypadal jako normální člověk.

Kdo zase má umřít?!?! X"DD O jakém sketchi to žvaníš? X"D Proč mi chceš Kala pořád zabíjet? X"DDD O čem to sakra mluvíš?! X"DD Přestaň si pořád myslet, že někdo umře, prosím. X"D

Já píšu mnohem horší autorkoservisy... >_>" Takové, které by se vám nelíbily. xD No možná vás podceňuji.

11 Skye Skye | Web | 13. června 2011 v 21:27 | Reagovat

Nemám ráda psy. Kočky jsou lepší :3 A králíčci. A růžoví poníci...xD (neřeš xD Hrabe mi xD)

Ale mám ráda kuše. Vždycky jsem je měla radši než luky. Luky si teď každý spojuje s elfy...nemám ráda elfy xD

Jéééé, Kal se chová jako já! Když nevím, co mám dělat, tak se taky směju xD Třeba když jsem nervózní, tak chytám strašné záchvaty smíchu xD Smích je můj štít proti realitě xD Ale to už jsem zase dost mimo...xD

Strašně se mi líbí Damian. A konec téhle kapitoly je taky neskutečně skvělý.
Asi tušíš, na jakou scénu narážím >8D
Oproti té předchozí verzi jsi se děsně zlepšila (ach jo, závist je tak špatná vlastnost xD Počkat...závist je Envy! Envy je fajn! V tom případě...bych měla mírně přehodnotit své názory xD)

[3]: Jen tak mimochodem, Damien není žádné co, nýbrž kdo xD Je to totiž člověk, alespoň pokud vím xD
I vymyšlené charaktery mají svá práva, jo? xD

12 KaThea KaThea | Web | 13. června 2011 v 21:46 | Reagovat

[11]: Já taky nemám ráda psy. Mám ráda kočky. :D Máme doma čtyři kočky a oni chcou koupit psa a já ho nechciiii... D: (Ne, tato kapitola není snahou vybít si mou zlost na psa, kdyby tě to náhodou napadlo. X"D)

Nemáš ráda elfy? Já je nemiluju, ale taky mi moc nevadí.
Ale kuše jsou prostě nej. XD

Nechci ti kazit radost, ale Kal se zas tak moc nesměje. x"D Teď byl jen mimořádně vystresovaný.

Jáj, to radši neříkej *tu poslední větu* x"D Kal za mnou zas bude chodit s tím, že by měl být zákon proti týrání postav... XD

13 Tarin Tarin | Web | 14. června 2011 v 22:51 | Reagovat

Ty vždy Kala tak pekne opisuješ. Uplne si dokážem predstaviť ako chúďatko trpí. :(

Dúfam že sa tomu Damianovi dá uplne veriť. :3 Hmmm takže Tim má rozdvojenú osobnosť! To je dobré to sa mi páči. X3

14 KaThea KaThea | Web | 14. června 2011 v 23:30 | Reagovat

[13]: Já dokážu nejlépe popisovat bolestivé a nechutné věci. :D:D Ne, to zas kecám, dokážu dobře popisovat jen ty nechutné věci, o kterých toho dost vím. Na popisu Kalova utrpení si musím dát záležet! >8D

15 Lizz Lizz | Web | 13. listopadu 2011 v 14:06 | Reagovat

Takže žádnej fanservis, ale autorkoservis, jo? :D Nooo fajn :D V tom případě to byl moc milý autorkoservis. :D Hej! Nezmění se na chlupatého upíra, že ne? :D To nesmí! :D Ok, nezmění, to je mi jasný,ale umře?! Umře?
Ale co se tomu divím. Všichni umřeme. :D
M: Ehm,...
L: Ty mlč. Taky umřeš.
E: Jo´, se o to postarám.
L: Hele, nemůžete si to řešit někde jinde?
Damiaaaaan! :D *konečně může, když už tam byl* Hehe, to bylo hezký. Prej démon. :D

16 KaThea KaThea | Web | 14. listopadu 2011 v 20:48 | Reagovat

[15]: Všechno je jen autoservis. :D
Proč si sakra všichni myslí, že Kal umře? X"D Může za to Yu! Ovlivnila tě Yu?
Ale démon byl i v minulé verzi ne? :D

Mimochodem, omlouvám se, že jsem včera nestihla odpovědět na všechny tvé komentáře a samozřejmě díky za spoustu dlouhých komentářů! :hug: On včera vypadl net a mamka mě nenechala jít na půdu a tam už spal Michal... Tedy ne na půdě, ale z jeho pokoje se jde na půdu. :D A na půdě se musí zapojit net, když vypadne. Teď vypadává nějak často. D:

17 Lizz Lizz | Web | 14. listopadu 2011 v 22:45 | Reagovat

Ok, beru na vědomí. xD :D
Nevím, ale někde to tam bylo. xD Na druhou stranu, já neříkám, že hned.:D A jasně, že umře. I kdyby tak jenom na stáří, ne? :D
Asi? :D *po roce si to moc nepamatuje*

V pohodě, stane se. xD :D
Nemáš zač. xD Přece jenom když už něco čtu a tak vůbec... Nevyjádřit se by byl hřích. :D
No, ale aspoň funguje. *mor na intr!*

18 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 2. února 2012 v 3:14 | Reagovat

Yay... Tim má rozdvojenou osobnost... to se mi líbí. :3

19 KaThea KaThea | Web | 2. února 2012 v 20:48 | Reagovat

[18]: Hiiiii... *nic inteligentnějšího říct nedokáže*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama