Kopie - 44. kapitola

1. srpna 2011 v 22:02 | KaThea |  Kopie
Tak tady máme poslední kapitolu třetí části. :) Jsem na sebe hrdá, protože se mi podařilo vytvořit zakončení, které zní pěkně, a mě takové věci obvykle nejdou. xD


_______________________________________________________________________________________________________________


"Předpokládám, že jsou ty pokoje po dvou. Někdo musí spát s Timem," poznamenal kouzelník.
Tim-Sylva sklopil hlavu.
"Já budu spát s Timem," ozval se Kal. "Tedy... s tím druhým Timem. S tím, co má delší jméno."
"Tak v tom případě bude muset spát s Timem ona," konstatoval Valdor a kývl hlavou směrem k Woem.
"To nejde," odporoval Kal. "Woem nemůže spát na pokoji s cizím člověkem. Ale mohla by spát venku, že jo," pousmál se na dívku.
"To máš svou kamarádku teda rád," ušklíbl se ironicky Iks.
"Ne! Není to tak, jak si myslíte! Ona je ráda venku. Že jo, Woem? Ona je elementaristka."
Dívka horlivě přikyvovala.
"Tak v tom případě s Timem Safróem budeš spát ty," konstatoval Valdor.
"A nebo by s ním mohl spát Tim. Neříkal, že se znají?" navrhl Kal. Pousmál se s očekáváním v očích.
Tim mu věnoval pohled a povzdechl si.
"Co?" řekl zmatený Kal a jeho úsměv se vytrati. Měl pocit, že mu něco ušlo. "Co?" podíval se na Valdora. Kouzelník mlčel. Neměl pro něj vysvětlení.
"Nikdo se mnou nechce být na pokoji," povzdychl si Safró. "Tak já budu spát na chodbě, když o mě nikdo nestojí."
"Ne, tak to není," utěšoval ho Kal. "My jenom... chceme být spolu, protože jsme přátelé. Proti tobě nic nemáme."
Safró najednou zvedl hlavu a jeho tvář se rozzářila. "Budou tam postele? Dlouho jsem nespal na posteli!"
Čtvery vyčítavé oči se upřely na Valdora. "No co je?" vyštěkl. "Máte něco proti tvrdé kouzelnické výchově?"
Nejistě prozkoumal Timův výraz, který se jevil více smutně vyčítavý s náznakem zděšeného šoku než rozhněvaný, a zatvářil se na něj trochu provinile.
Kal udělal úkrok k Safróovi a lehce ho odsunul od Valdora. "Eh, no, tak já s tebou budu spát, ano?" nejistě se na chlapce usmál.
"Tak jó!" zaradoval se Safró.
"Tak už jste se domluvili, tak já teď půjdu objednat ty pokoje," usmál se bodře Iks. Otočil se a elegantně se posadil za barový pult. Krátce promluvil s hostinským a obrátil se zpět s omluvným úsměvem. "Zatímco jste se hádali, někdo se nastěhoval do jednoho pokoje," oznámil jim.
"To ne! Že si ze mě děláte srandu," vybuchl Valdor.
"Hehe... Dělal jsem si srandu," přiznal Iks s provinilým úsměvem. "Jak jste to uhod?"
"Nemám rád takové vtipy," zabručel kouzelník.
"Promiňte."
"Jste si vědom, že jste řekl lež?"
"No... když to tak berete. Je na tom snad něco tak hroznýho?" zeptal se Iks. A pak si uvědomil, že mluví s člověkem, který údajně dvacet let nic neukradl, a zalitoval toho.
Valdor ho přejel zlobným pohledem. "Samozřejmě, že ano! Lhát je špatné. Ale zatím se to nepokládá za zločin, takže vám to odpouštím."
Zatím? zformulovaly Iksovy rty bezezvučně. Otázku, zda by chtěl uzákonit lež jako zločin, si radši nechal pro sebe.

Kal ležel ve tmě a tichu. Malým otevřeným okýnkem dovnitř nepronikalo téměř žádné světlo. Postel, na níž spočíval, byla tvrdá a po měkkém gauči, jenž se hluboko propadal pod vahou jeho těla, to byl celkem nezvyk.
"Chceš vidět kouzlo?" ozval se do ticha Safróův hlas.
Kal se hbitě zvedl na lokty. "Kouzlo?" opakoval a jeho oči prozařovaly temnotu.
"Jo," přikývl Safró. "Rád dělám kouzla."
"Já rád sleduji kouzla!"
Malý kouzelník se položil na záda. Paprsky nafialovělého světla ozářily jeho ruku zdviženou do vzduchu. Nad prsty se mu vytvořila fialová mlha a shlukla se do zářící koule. Vznesla se výš, ale stále za ní zůstával ocásek mířící k Timovým prstům. Nechal ji létat po pokoji. Ozařovala chudé vybavení pokoje, dřevěný strop, špinavou podlahu a Kalův nadšený obličej. Kal natáhl ruku a pokusil se jí dotknout. Safró ji nechal přistát na jeho dlani. Začaly ho z toho svrbět prsty a vstávat chloupky na paži. Nebylo to moc příjemné.
"Proč mi neublíží?" zajímal se Kal. "Magické koule přece ubližují."
"Ne všechny," poučil ho Safró. "Vždy musím vědět, jaký typ magie jsem vytvořil. Magii se nedělí jen na fialovou magii, oranžovou magii a další barvy, ale také na spoustu různých typů. Je to složité. Tahle slouží hlavně k tomu, aby vydávala světlo. Proto ti neublíží."
Kal celý zářil štěstím z toho, že mu nějaký kouzelník vykládá o magii.
Tim kouli poslal ke stropu a nechal ji se rozplynout.
Kolem se proplížila chvíle ticha a tmy.
"Ty, Time..." začal nejistě Kal.
"Hm?"
"Vy jste se s Timem znali?"
Odpovědí mu bylo jen hluboké ticho. Dlouhé ticho. Tak dlouhé, že než doznělo, usnul.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yone Yone | 1. srpna 2011 v 22:51 | Reagovat

Jůůů... Safró je roztomilý. OuO
Už mi je sympatický. OuO Chováním trochu připomíná Lina, ale jinak je všecko kolem něj asi hodně hodně jiné.
Ten konec je parádní, tokové úžasné zakončení. :"D Zajímalo by mě, co je to vlastně mezi těmi dvěma Timy. :"D Už se těším, až se to dozvím.

Iks a Valdor jsou dokonalá dvojka. X") Lež je zločiiiin. Ale... to co řekl Iks přece nebyla tak hrozná lež, to byl jenom vtípeeek. Ale Valdor je na to asi moc vážný člověk...

To dohadování kdo s kým bude na pokoji taky nemá chybu. 8D

2 KaThea KaThea | Web | 2. srpna 2011 v 17:57 | Reagovat

[1]:  Jsem ráda, že jsi změnila názor. OuO Myslela jsem, že je ti nesympatický hlavně kvůli své přehnané roztomilosti. o.o" Proč ti byl teda nesympatický?
Zrovna předevčírem jsem si říkala, že potřebuji nějakou roztomilou postavu pro oživení. Všechny mé postavy mají totiž příliš tragický život a to není ono, když tam není nikdo veselý. xD (I když veselý je tam Iks.)

Heh... Já osobně takové vtípky taky nesnáším. x"D "To byl jenom vtípek" za omluvu neberu. Pro mě je to lež.
Haha... Vlastně ti nedokážu představit Valdora, že by se zasmál. xD Asi je fakt moc vážný člověk. Ale může se aspoň usmát. xD Faaakt. XD

Vážně? A já myslela, že to nebude moc záživné. xD

Díky, že jsi mi napsala komentář. OuO :tighthug:

3 Yone Yone | 4. srpna 2011 v 12:26 | Reagovat

[2]: Ne to ne... spíš mi na začátku kdoví proč přišel trochu protivný. Nevím proč jsem měla trochu dojem rozmazleného dítěte. *čte znova první kapitolu, kde se Safró objevil* Hu.. na podruhé mi to už tak vůbec nepřijde. X"D *zato mi na podruhé přijde, že se podobá Linovi víc, než napoprvé. =_____= Ale to ty nemůžeš vědět, o Linovi jsi ode mě nikdy nic pořádně nečetla* Ještě je šance, že se ukáže být úplně jiný...

Já takové vtípky taky nerada. X"D Ale jako lež to neberu. Já lži beru vážně... ne tak jako Valdor, ale lhát se prostě nemá.

Já nevím, o záživnosti jsem nepřemýšlela. Mě to bavilo...

Nemusíš děkovat. OuO

4 KaThea KaThea | Web | 5. srpna 2011 v 14:40 | Reagovat

[3]: Safró ROZHODNĚ není rozmazlovaný. X"D (Lol... to fakt ne.) On má k rozmazlenosti daleko. Ale když ho neznáš, může ti tak připadat...
Já si teda nemyslím, že je moc jako Lin... I když Lina neznám. :"D A kdyby jo, vadí to?

Poslední dny jsem hodně týrala Valdora. 83 (Tedy relativně hodně... Ne tak moc jako někdy týrám Kala, ale hodně vzhledem k tomu, že Valdora obvykle netýrám...) To jen tak mimochodem. xD Valdor se dá taky týrat... Je tak silný, ale zároveň tak slabý... A s ním týrám i Safróa. 83 (Ale soustředit se na Valdora je větší sranda.)

No... když mně poslední dobou komentuje málo lidí. :( Tak si tvého komentáře vážím... Vidíš, zatím jsi jediná. To mám za to, že málo píšu. v_v

5 Yone Yone | 5. srpna 2011 v 15:38 | Reagovat

[4]: Jo, všimla jsem si. X"D ("Budou tam postele? Dlouho jsem nespal na posteli!")
No... tak třeba v tomhle: ""Nikdo mě nemá rád..." fňukal stále Safró." Je rozhodně jiný než Lin. Ale... Lin si taky nemyslí, že ho všichni mají rádi- teda jakože by měli rádi přímo jeho. On si akorát myslí, že jsou všichni hodní.
Jinak mám pocit, že jsou si podobní v jedné věci, kterou o Linovi nevíš, ale je to jen pocit.
A... asi to nevadí. Vadilo by to, kdyby tvůj příběh byl jako Rybáři- kdyby Safró patřil kinixuki, asi by to vadilo. Ale Kopie je hrozně moc odlišná od mého příběhu, takže to nevadí vůbec. :"D

Chudák Valdor. :"D Asi si dovedu představit, co myslíš tím, že je silný ale zároveň slabí. :"D

Já poslední dobou... myslela na úplně jiné věci. =_____= Pokud jde o moje postavy, tak nejvíc myslím na Clauda a pak na Terukiho. (Oni.. mají hrozně speciální vztah)

Hmm.. to je asi hlavně ím, že jsou prázdniny. =____=

6 KaThea KaThea | Web | 6. srpna 2011 v 1:27 | Reagovat

[5]: Haha... :"D Ale on většinou na posteli spí. Jenom někdy Valdorovi "rupne v bedně" a rozhodne se, že si Safró musí zvykat, kdyby se někdy dostal do nepříjemné situace... Jinak mají doma na půdě dvě postele.
Když člověk žije jenom s Valdorem a navíc je jeho učedník, není divu, že má pocit, že není nikdo, kdo by ho měl rád. X"D

No... Nevím, jestli si to dovedeš představit. :"D Co si představuješ?! D8 Nechci, aby sis představovala něco špatně...

A na koho myslíš obvykle?

7 Yone Yone | 6. srpna 2011 v 19:22 | Reagovat

[6]: X"D Valdor je zajímavý. No jé. Obávala jsem se, že by Valdor a Safró mohli mít podobný vztah jako Ryuu a Lin, ale teď mám skoro opačný dojem. X"D X"D

Nic konkrétního. X"D Já si o tvých postavách nesnažím nic domýšlet. Jen... chápu, že je to možné. A mám pár takových postav.

Obvykle? No... na všechny svoje hlavní OC- na těch asi sedm. Tak nějak se to střídá, vždycky mývám období, kdy myslím na některé z nich víc. Tady jsem to myslela hlavně tak... že jsem poslední dny strašně málo myslela vůbec na příběhování.

8 KaThea KaThea | Web | 8. srpna 2011 v 1:14 | Reagovat

[7]: Já si nemyslím, že by se vztah Ryuua a Lina mohl nějakým způsobem podobat vztahu Valdora a Safróa. X"D Podle toho mála, co o Ryuuovi vím...

Claude a Teru se nepočítají mezi hlavních sedm?

9 Yone Yone | 12. srpna 2011 v 21:37 | Reagovat

[8]: Hmm.. já si nejsem jistá, kolik toho o nich víš. Řekla bych, že o nich jsem skoro nic skoro nikomu neříkala.... aha! počkat! tobě vlastně něco jo. No, tak z toho, co jsem ti říkala se nedivím, že ten pocit nemáš. Ale Ryuu s Valdor si asi fakt moc podobní nebudou- byl to jen... první dojem. Trochu.

Nee.. počítají. Takhle jsem to nemyslela. Myslela jsem jako... že mám vždycky období, jkdy myslím na některé postavy z těch sedmi víc- a teď jsem měla období, kdy jsem nejvíc myslela na ně dva. Ale samozřejmně se mezi ně počítají. <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama