45. kapitola

3. listopadu 2011 v 23:19 | KaThea |  Kopie
Dlouho jsem nenapsala žádnou kapitolu. Nemám pro to žádnou omluvu, je to prostě fakt. Shame on me.
Ale teď mám FocusWriter a pevně věřím, že se to změní! Protože FocusWriter je skvělý pomocník. Začínám propagovat heslo "FocusWriter is writer's best friend." Existuje aice více "antirušivých" textových programů, ale... KoalaWriter mi nešel nainstalovat. X"D Takže zatím FocusWriter. Vyhovuje mi. Stokrát lepší než Word. Tedy na psaní příběhů. Na jiné věci se víc hodí Word.

Nebojte se, noví čtenáři, i na dvanáctou kapitolu jednou dojde. : D (Přemýšlím o tom, že bych ji přeskočila, protože fakt nevím, co tam mám psát... Tak možná dojde dřív na třináctou.)

Takže. Tradá. Čtvrtá část začíná nyní.


________________________________________________________________________________________________________________


Ráno byl Kal vzbuzen hlukem, který vycházel z jídelny hostince, jež měla své místo pod pokojem, ve kterém ten den nocoval. Lidé cinkali nádobím a smáli se hlasitěji, než by Kal řekl, že by bylo možné. Když se posadil a promnul si oči, vzpomněl si, co je to za lidi. Vědomí, že je v cizí, znepřátelené zemi mezi cizími, nepřátelskými lidmi, kteří mu prokazují službu jen tím, že ho vůbec ještě nechali žít, mu na náladě nepřidalo. Rozhlédl se po chudém, šerém pokoji. Po Timovi Safróovi už tu zbyla jen pečlivě ustlaná postel.
Vstal, oblékl se, vzal si své věci a sešel po schodech dolů. Přikrývky nechal rozházené. Jeho spolucestující, což čítalo jeho přátele, nepřítele, i lidi, které potkal teprve včera, už seděli u jednoho stolu a čekali na snídani. Zřejmě nespal o mnoho déle něž oni. Tim s Woem seděli na opačné straně stolu než Iks a co nejdále od něj. Safró byl umístěn mezi Ikse a svého mistra. Jediné volné místo zůstalo naproti lupiči. Kal si povzdechl, když si to uvědomil. První k němu zvedl oči Tim. "Dobré ráno, Kale," pousmál se. Se svým pozdravem se k němu připojilo pár dalších lidí. Tim se pokusil Woem odsunout na druhou stranu lavice, aby uvolnil místo kamarádovi, ale dívka se bránila. Kal zůstal stát vedle stolu a pořád doufal, že se někdo třeba posune a on nebude muset sedět naproti člověku, co zabil jeho kopii. Nakonec usoudil, že čekání nemá cenu, a sesul se na lavici.
"Dobré ráno," usmál se na něj Iks. Kal nasadil otrávený výraz a ignoroval ho.
"Už jsme ti objednali něco k snídani," oznámil mu Valdor. "Doufám, že ti to nevadí."
"Ne. Proč by to mělo vadit?" divil se Kal.
Po chvíli si všiml, že se kolem jejich stolu vytvořil prázdný prostor. Nikdo ze Spaelijců se nechtěl pohybovat blízko nich. Lidé po nich pokukovali s neskrývaným odporem. Většina hněvivých pohledů byla mířena na Valdora. Skoro všichni u jejich stolu sice měli barevné vlasy, ale on vypadal nejvíce jako skutečný kouzelník. Neostýchal se ani ve Spaelii křišťálovou kuličku na provázku kolem krku - symbol Zdroje - nosit nad šaty. Teoreticky by to nemělo vadit vzhledem k tomu, že Kal pochyboval, že by toho Spaelijci hodně věděli o kouzelnických symbolech.
Dokonce i žena, která jim přišla přinést jídlo, se zdála odtažitá. Talíře podávala na délku paže, aby se k Taneřanům přiblížila co možná nejméně, a neřekla ani slovo. Zpoza svého typicky spaelijského špičatého nosu na ně hleděla poněkud opovržlivě.
To, že Spaelijci nemají Tearijce* příliš v lásce, je jen slabé a nedostačující vyjádření skutečnosti. Vládnoucí nenávist děděná po tolik generací, že se to snad už ani nedá spočítat, je vzájemná, ale Taneřané jsou přece jen mnohem tolerantnější. Nějak se těm dvěma národům za ta léta podařilo vytvořit chatrné příměří, které zajišťuje pouze to, že války nevznikají tak často, jak by mohly.
Navzdory tomu, že Spaelijcům v tearských zemích moc velké nebezpečí nehrozí, vyskytuje se více Taneřanů ve Spaelii než Spaelijců v Taneře. Je to tím, že spaelijský odpor k tearské kultuře dosáhl takové míry, že vládce zakazuje navštěvovat sousední zemi lidem, kteří na to nemají speciální povolení. Tanera svým občanům pouze důrazně nedoporučuje cestovat příliš daleko do nitra země. Mohlo by to být nebezpečné. Kdyby se daleko od hranic objevil nějaký kouzelník, a kdyby ještě, nedejbože, použil nějaké kouzlo, zdravý by se už domů rozhodně nevrátil, a živý taky ne. Vlastně by se nevrátil vůbec. Spaelijci na Tearijcích nenávidí především jejich magii. Považují ji za nepřírodní. To samé si však myslí Taneřané o spaelijském šamanismu.
'Dobře, že za chvíli odejdeme někam, kde žádní Spaelijci nejsou,' pomyslel si Kal. Ale po krátké úvaze byl nucen uznat, že z Monhenu má větší strach než ze Spaelijského obyvatelstva.
Když se nasnídali a zaplatili, vydali se sehnat zásoby na cestu. Iks vyjádřil podezření, že je někteří prodejci trochu ošidili. Jak by mohli nevyužít hloupé Taneřany neznalé spaelijské měny?
Jakmile měli vše potřebné, dali poslední sbohem civilizaci a vydali se směrem k horám. Na cestě mezi zelenými loukami je obklíčilo přírodní ticho. Bylo zároveň uklidňující i zneklidňující. To záleželo na tom, zda se člověk ohlížel zpět ke vsi plné nepřátelských lidí nebo pohlížel k vysokým a nebezpečným horám. Vánek si pohrával se stébly trávy a vytvářel na loukách obrazce. Lidé se nechali unášet náhlou samotou, tou změnou. Nikdo nepromluvil.
Až když došli k úpatí hory, ulomil Iks z keře větévku a nakreslil do hlíny tři kola kolem sebe. Vnější pás vyšrafoval. "Monhen vypadá asi takhle," prohlásil. Všichni se shlukli kolem něj a natahovali krky. Průvodce zabodl větev do vyšrafovaného pásu. "Tady je hustej les. Žijou tam nebezpečný zvířata. Cesta skrz trvá déle než den, takže tam člověk musí přečkat noc. To je hlavní důvod, proč se většina lidí nedostanou na druhou stranu živí."
Namířil klacek na vnitřní kruh. "Tady je zas svět divně pokroucenej, tam se taky nedá bejt."
Klacík se přemístil a zabodl se do prostředního pásu. "Ale tady... tady je to docela klidný, tam se dá celkem v pohodě žít. Jsou tam většinou louky. Ale to je tajemství, jasný?" zvedl hlavu.
"Nějak podezřele se snaží..." zabručel si pro sebe potichu nedůvěřivý Kal.
"A proč?" ptal se Valdor.
"A proč co?" opáčil Iks.
"Proč je to tak tajné?" chtěl vědět Valdor.
"Jen jsem prostě myslel, že to nemusí každej vědět. To by pak lidi jezdili na Monhen na výlet. Ale stejně by tam nedošli, kdyby neznali pravidlo jedna."
"A to zní jak?" dotazoval se kouzelník.
"To zní jednoduše," zazubil se Iks tím svým provinilým úsměvem, který používal, když řekl něco provokativního.
Valdor se zamračil.
"Takže vy chcete znát pravidlo jedna, jo?" škádlil ho Iks.
"Samozřejmě," odpověděl Valdor a zkřížil si ruce na prsou.
Iks došel k závěru, že ten chlap nemá zřejmě ani nejmenší smysl pro humor a bude lepší to vyklopit.
"Tak dobrá. Řeknu vám ho po cestě."
Šestičlenná skupina čítající kouzelníka, kouzelnického učně, elementaristku, dva kouzelnické služebníky a lupiče započala svou cestu na Monhen.

-------------------------------------------------------------
* Tanera vznikla rozpadem Tearské říše na čtyři státy. Tím pádem souhrnné označení pro občany těchto čtyř zemí je "Tearijci". Mezi Tearijci nejsou žádné výrazné rozdíly, pouze žijí v různých státech. Jihovýchodně ležící Tanera má tu smůlu, že sdílí se Spaelií nejdelší hranici.

_______________________________________________________________________________________________________

Ovšem, pokud skutečně toužíte slyšet nějakou výmluvu, ráda vám ji nabídnu. x"D Vlastně mám pro vás špatnou zprávu (záměrně jsem si ji nechávala na konec, abych vám nekazila čtení). Je to už poměrně stará novina, já jen pořád odkládala její oznámení. :"D
Důvod, proč toho nemůžu moc přepsat ze čtvrté části je, že ani nemám moc co přepisovat.
Dlouho jsem se rozhodovala, většinu času jsem byla přikloněna k té druhé možnosti, ale nakonec jsem se rozhodla čtvrtou část celou přepsat. Ano, jedná se o tu věc, o které jsem jeden čas mluvila pořád s každým, ale málokdy jsem řekla něco konkrétního. Užila jsem si zábavy, když jsem to mohla napsat, a to je hlavní. Ale ostatní by z toho nic neměli. Naopak by je to od čtení spíš odrazovalo. Poslední dobou je Kopie jen autoroservis a to nechci. K tomuto rozhodnutí mě neúmyslně přiměl člověk, kvůli kterému jsem to tam původně chtěla nechat. (x"D) Ale nebudu to psát úplně celé odznova - používám poměrně velké úlomky ze starých scén. Navzdory tomu, že jsem začala už o prázdninách a polovinu toho jsem jen opsala z jiného místa sešitu a mírně poupravila, mám pouze 20 stránek čtvrté části. Všechno je to vina mého mozku. Nemám ráda svůj mozek. Ehm, to už je trochu od věci.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ~Corelaine-sama ~Corelaine-sama | Web | 4. listopadu 2011 v 5:58 | Reagovat

Mě se tvůj styl psaní líbí a docela ráda bych si Kopii přečetla, ale nedokážu se orientovat v těch dílech a kapitolách. Zkus to nějak seřadit, ehm.^^
///
Tahle je hezká. Líbí se mi, jak to máš všechno promyšlené s Tanerou, Spaelií a tak. =)

2 Skye Skye | Web | 4. listopadu 2011 v 8:38 | Reagovat

Jééééééé nová kapitola :3
Iks má tak dobrý styl vyjadřování xD Hrozně se mi líbí, když nějaká postava mluví takovým způsobem, že čloěk hned pozná, že mluvila ona xD
Chris mluví trochu podobně. Myslím, že by si s Iksem celkem rozuměl xD
A vlador mi začíná připadat jako do brej týpek xD Asi mám další oblíbenou postavu :3

Děsně se mi líbí styl, jakým píšeš. Nic zbytečně nerozepisuješ a zároveň tam máš všechno, co je potřeba. To já neumím, neustále píšu o naprostých kravinách (a taky příliš rozepisuju pocity postav. měla bych se naučit psát tak, aby byly jejich pocity patrné z jejich chování...)

S přepisem čtvrté části souhlasím, i když to pravděpodobně zanmená, že kapitoly budou méně často. Ale zastávám názor, že každý autor by se měl snažit, aby byl jeho příběh co nejlepší. A hlavně aby s ním on sám byl spokojený, protože jestli ne, tak vlastně ani nemá cenu psát.

Joi, problémy s autoservisem taky mám, třeba ta scéna s Theem a Luisem, kde Luis mluvil o zabíjení...nakonec jsem jí celou vyškrtla, protože absolutně nesovisela s pžříběhem a byla tam jenom pro mé vlastní potěšení xD

3 KaThea KaThea | Web | 4. listopadu 2011 v 23:44 | Reagovat

[1]: Ale to přece nemůžeš pochopit, když to nečteš od začátku. :"D

Etoo... Ono je to trošku složitější. :"D Dělím příběh na šest částí, z nichž zatím byly napsané tři + jedna kapitola čtvrté části (tahle). Jenže jsem první část přepisovala a mám v plánu přepisovat i druhou a některé kapitoly třetí. Jinak seřazené je to všechno tady, ale kapitoly 12, 13, 14 a 15 jsou momentálně smazané. http://moje-povidky-a-jine.blog.cz/0909/pisu-rozcestnik

[2]: Jééé, tak dlouhý koment! 8D To jsem od tebe nečekala. xD Většinou čekám dlouhé komenty od Yone.
Ty Ikse poznáš podle toho, že mluví nespisovně? Já si právě nejsem jistá, v jaké míře bych ty nespisovné výrazy měla používat... Protože když si to představuju, Iks nemluví tak moc nespisovně, jak by měl, když žil mezi loupežníky. :"D
Taky mám ráda Valdora. 83 Přijde mi jako má nejlepší postava. To neznamená, že ho mám radši než Kala. Proč se ti začal líbit teď? 83 Vždyť toho moc neříkal...

Jéé, díky. 8D Donedávna jsem si myslela, že žádný výrazný styl nemám, ale asi předevčírem mi došlo, že se styly vážně můžou hodně lišit. X"D Hlavně co se popisů týče, mám takový pocit. Psala jsem totiž popis a přemýšlela, jak bych měla psát nejlíp, co se ke Kopii nejvíc hodí a co zní dobře... A pak jsem si řekla, že to prostě budu psát tak, jak mě to napadá a že pak aspoň lidi poznají můj styl. :"D Normálně jsem zjistila, že mám tendence v každé druhé větě popisu vymýšlet podivné metafory... Snažím se to omezit, protože mám pocit, že to nezní dobře. X"D
Mě se zase zdá, že pocity píšu příliš málo...

Ale to nemusíš vyškrtávat, když je to zajímavé. 83 Na takovém rozhovoru určitě není nic špatného...

4 Skye Skye | Web | 5. listopadu 2011 v 12:30 | Reagovat

[3]: To víš, i já jako nenápadný pozorovatel mám občas co říct xD A taky ráda překvapuju lidi xD
Nespisovné výrazy jsou fajn, dokážou skvěle vyjádřit osobnost postavy :3 Já mám u svých postav přesně určené, kdo mluví spisovně a kdo nespisovně xD
A největší prča je vymyslet jim nějaké slovní spojení, které říkají hodně často :3 To se pak taky hned pozná, kdo mluví xD

Nemusí přece nic říkat, aby mi byl sympatický :3 Já vlastně celkově hodně věcí dělám bezdůvodně xD

Jo, přesně tak! Já se musím šíleně hlídat, abych neopisovala až moc...někdy ztrácím čas popisem naprosto zbytečných detailů...a taky píšu děsně roztahaně xD Teď se taky snažím to omezit, ale je to těžké xD
Pocity popisuju hodně, což mě štve, protože se mi vždycky povede zaplácat celou stránku úvahou na téma " jak se Franta cítil když mu Eliška vyznala lásku" xD Je to na nic...

Je...bylo to zajímavé jenom pro mě a navíc...Luis se tam nechoval uplně jako Luis xD Prostě...na Luise moc mluvil.

Jó a ještě se dodatečně omlouvám za překlepy v minulém komentáři...:"D

5 Yone Yone | 5. listopadu 2011 v 20:25 | Reagovat

Autoserviiis. Taky ses navykla používat to slovo? OuO
Achjooo.. chtěla bych si přečíst autoservisní verzi. v____v Že mi ji někdy naskenuješ? třeba po přepsání? OuO
---
Promiň, že tak pozdě. v___v Já ještě tvoje odpovědi na DA ani celé nečetla, takže jsem se to dozvěděla až... nevímkdy. Možná včera, ale neměla jsem čas číst...
---
Ale přijde mi, že ses zase zlepšila ve psaní- nebo sjem si prostě jen znova uvědomila, jak skvěle píšeš. v___V Nechápu, jak jsi kdy mohla říct, že píšu líp. Vždyť já psát vůbec neumííím. (Ale musím zase začít. Musím!)
Každopádně- nová kapitola je super. OuO Přečetla jsme jí jako nic. Chci vííííc. *nenasytná*
Zajímalo by mě, co je pravidlo 1. To bude něco hrozně ďábelského. X"D Když to Iks říká takhle...
A moc se mi líbí ten vztah Spaelijců a Tearijců. OuO Je to hezky vymšlené.

6 KaThea KaThea | Web | 9. listopadu 2011 v 19:50 | Reagovat

[4]: Já chci vědět, proč je ti Valdor sympatickýýýý... 8D

Já detaily moc nepopisuju. To by mě zabilo. x"D Neumím popisovat. Já strávím hodinu na dvou odstavcích popisu a to dokonce část toho popisu opisuju ze sešitu! A bylo to jen 167 slov. X"D
Já pocity psát neumím, musíš mě to naučit! Napiš mi ukázkovou stránku o tom, "jak se Franta cítil když mu Eliška vyznala lásku". XD Abych věděla, jak se to dělá. I když žádná taková situace v Kopii doufám nenastane. X"D Já tam žádné vyznání lásky nechci. xD Ale tomu se asi nevyhnu. Já chci stránku o tom, "jak se Franta cítil, když ho Eliška zmlátila"! X"DDD

Ale mně nevadí zbytečné dialogy! Mně dialogy baví. Nevidím nic nudného na přímé řeči. Jediný dialog, který mě nudil, byl milostný rozhovor Rózy a Harryho v Oliveru Twistovi. xD Já měla chuť ji praštit. X"D
Ale pokud si nejsi jistá chováním postavy, tak to tam nedávej. Když já zveřejním něco, čím si nejsem jistá, pak toho vždycky lituju. A nejhorší je to s chováním postav. V Kopii je tolik neopravených chyb v chování postav! D: Chystám se je všechny opravit, ale to by trvalo strašně dlouho.

[5]: Nééé... Já sice dřív říkala, že ji dám někomu přečíst, ale změnila jsem názor. :"D

To nevadí... Já si ten komentář přečetla stejně až... dneska. Nemám teď moc čas chodit na počítač. Na DA už jsem taky pěkně dlouho nebyla.

Ale ty píšeš líp. xD Aspoň jsem měla takový pocit, když jsem to četla. Protože umíš skvělé popisy!
Nó... to bude tím, že byla krátká. XD Původně měla být delší, ale pak se mi zdálo, že ta poslední věta je hezké zakončení.
Haha... Nic ďábelského to není. ^^' Naopak je to velmi jednoduché. Nejhorší je, když mají čtenáři přehnaná očekávání. u__u Můžeš se snažit ode mě nic nečekat?

7 Yone Yone | 9. listopadu 2011 v 23:13 | Reagovat

[6]: *^* <=můj nový oblíbený smajlík] já bych si to chtěla přečíííst...

Haha... tak to je dobré. Já taky nemám čas být na počítači a odpovídat na komentáře... a stejně to dělám. A dneska jsem chtěla zase pokračovat v psaním v části z Linovi minulosti (je to hrozně roztomilé... stalo se mu tolik hezkých věcí), ale asi se k tomu nedostanu.

To si nemyslím.. tvůj příběh hezčeji plyne, než co píšu já a používáš moc hezké obraty a umělecké prvky. A umíš psát rozhovory.... to já failuju. A... taky se umíš líp držet při hrocení scén. (viz. část, kdy jsme psala o Darkově smrti (to už není spoiler) hrozně jsem to zdramatizovala, až to bylo... poněkud emo a strašně trapné)
Ty taky umíš popisy. Stručné a hezké.

Tak joo.. tak já nic nečekám. OuO

8 KaThea KaThea | Web | 10. listopadu 2011 v 19:15 | Reagovat

[7]: Jé... To je dobrý smajlík. :D Ale není jednodušší napsat ho takhle? :<

Já taky dneska chtěla psát... a nevím, jestli se k tomu dostanu.

Cože? o__o Nevěděla jsem, že tohle všechno umím. X"D Já umím POPISY? o_O To musela být ironie. XD Ale jsem ráda, že se ti zdá, že můj příběh hezky plyne... Hezké slyšet.
A... nevím, co jsi myslela hrocením scén. :"D To jako, že je neumím psát dramaticky? xD

9 Yone Yone | 11. listopadu 2011 v 17:03 | Reagovat

[8]: Asi jo, ale takhle *^* se mi líbí víc... OuO

Já se k tomu dneska dostanuuuuu... :la:

Nebyla to ironie <3
Ne.. tak jsem to nemyslela. Myslela jsem to tak, že tvoje dramatické scény nejsou narozdíl od mých trapné. X"D Vždycyk se pak stydím to po sobě číst, haha... ale ve chvíli, kdy to píšu se mi to tak líbía hrotím to víc a víc a víc... no... možná je to jako s tou tvojí čtvrtou částí. X"D (takže to možná máš stejně... akorát to potom nezveřeníš)

10 KaThea KaThea | Web | 11. listopadu 2011 v 17:44 | Reagovat

[9]: Ale já mám naopak pocit, že mé dramatické scény trapné jsou. :"D Vždycky, když píšu akční scénu, začnu mít po jejím pozdějším přečtení pocit, že zní trapně. X"D Neumím psát akční scény.
Já vždycky hrotím v myšlenkách... A pak, když se mi ta příhoda líbí, si řeknu: "Ale sakra, takhle to přece nemůžu napsat... To jsem přehnala." To, jak byl Kal nemocný ve čtvrté části, jsem v myšlenkách taky hrotila. :"D A scénu ve druhé části, jak Kal najde Woem, jsem taky hrotila trochu víc, než jsem se odvážila napsat! A tu scénu po tom, jak Kala pořeže ten kámoš Zepe, tu jsem v myšlenkách taky hrotila a na poslední chvíli jsem se málem rozhodla, že to napíšu jinak. X"D Ale naštěstí jsem nakonec dostala rozum. A... já v myšlenkách všechno strašně hrotím, jenom pak nemám odvahu to tak napsala. Takže zlehčuju. Kdybych to nemusela dát nikomu číst, taky bych to při psaní hrotila. X"D Ale já teď už možná mluvím o něčem jiném než ty... Nemám pocit, že by to znělo trapně, jen, že to už prostě přeháním a že by se to lidem nelíbilo.

11 Yone Yone | 12. listopadu 2011 v 11:53 | Reagovat

[10]: X"D No... a já to právě většinou napíšu tak, jak to mám v hlavě a pak je to stranš přehnané a... protože neumím psát,t akže to ještě k tomu zní trapně. X"D
A teď mi zrovna nejde psát vůbec. Přijde mi, že to co píšu je hrozně nudné.. neumím psát normální začátky. A ještě k tomu vůbec nevím, co všcko chci na začátek prozradit- ale něco budu muset. X"D Hahaa... fakt vůbec nevím, co tam mám dááát... hrozěn bych chtěla, aby se čtenáři dozvídali věci o mých postavách tak hezky postupně... a... vůbec to nedokážu normálně seskládat. *fňuk* a nevíc mi přijde... ež scéna, od které jsem chtěla azčít je straaašně neoriginální... a taky se mi nechce začínat první větu popisem prostředí nebo co hůř počasí. X"D (spousta věcí, co jsem kdy psala začínala popisy toho, jaký byl podvečer. X"D X"D To nechciiii)  Ale začít přímou řečí zase nedokážu vůbec.

12 KaThea KaThea | Web | 12. listopadu 2011 v 18:37 | Reagovat

[11]: Přijde ti, že to bude nudit čtenáře, nebo to nudí tebe?7
Nemůžeš i při psaní skrývat všechny "spoilery". X"D To by o ničem nebylo, kdyby sis všechno nechala pro sebe a čtenáři nic nevyzradila.
Já počasí nikdy nepopisuju. O_O" Dělám tu chybu, že si představuju počaší pořád stejné. >_>" Mám špatnou představivost. Roční období se ale mění... občas. >_>
To mně zase začínání přímou řečí jde. :D Ale podle toho, co jsme se učili ve škole, by se to nemělo. Prý má příběh začínat úvodem. Já bych ho ale nejradši přeskočila. =_=

13 Yone Yone | 12. listopadu 2011 v 19:16 | Reagovat

[12]: všechnyyy. X"D Ne, já nevím jestli by to nudilo čtenáře.. ale mě to nudí strašně.

Haha... Jo, asi bych tam měla něco psát. (možná proto je to tak nudné) ale já chci, aby to tam všecko bylo.. tak hezky pozvolna. :"D)

Haha... úvodem... hmmm.. tak to by mě hodně nebavilo. Stejně by se mi přestal líbit a změnilo by se prostředí a pak by ještě k tomu přestal platit, to tak. X"D začínání dějem ftw. Potřebuju příjít na tu spárvnou scénu na začátek.

14 KaThea KaThea | Web | 12. listopadu 2011 v 19:59 | Reagovat

[13]: To je blbý, když tě psaní nudí. :( Tak piš něco, co tě baví.

Moje paměť se horší. O_O" Teď mi chvíli trvalo, než jsem si vzpomněla, jakou scénou začíná Kopie. Jako by nestačilo, že mi trvá nepřiměřenou dobu, než si vzpomenu, co jsem dělala včera. (Ale fakt, co jsem dělala včera po škole? Nemůžu si vzpomenout... Jo, už vím.) Jáj... asi bych si měla začít víc věcí o příběhu zapisovat. O hodně víc. Ale mě zapisování nebaví. :"D

15 Yone Yone | 13. listopadu 2011 v 15:11 | Reagovat

[14]: Mě baví psát ty přehnaně dramatické scény. X"D Ale pak se za ně stydím...
A pak mě baví psát Metyho rozhovory s Claudem... Ale musím psát začátek... a nejsem si jistá, jak chci začít. Asi si nejdřív napíšu seznam scén, co potřebuju a pak je seřadím a napíšu.

Jo? já se nedávno dívala, jak začíná Kopie. X"D (chtěla jsem se kouknout na začátky různých věcí, abych měla lepší představu o tom, jak vlastně chci začít já) A všimla jsem is, že si začátek zase dost změnila. Nevím jak dávno... ale začíná to pořád stejnou scénou, takže jsem si to pamatovala. X"D Haha.. ej docela vtipné nemoct si vzpomenout, jak začíná tvoje vlastní povídka.

16 KaThea KaThea | Web | 13. listopadu 2011 v 18:01 | Reagovat

[15]: Ale já nejsem žádný mistr v začínání, takže začátek Kopie není nic moc. :"D
Ale já už ten začátek měnila docela dá... Počkat. Nedávno jsem opravovala první kapitolu a zveřejnila jsem ji nedoopravenou (je opravená jen její část), protože mi Yu řekla, že si čte Kopii pořád dokola nebo tak něco. :"D Nevím přesně, co všechno jsem změnila, ale opravovala jsem hlavně Timovo chování. Četla jsi to až do konce kapitoly nebo jen začátek začátku?

17 Yone Yone | 13. listopadu 2011 v 19:55 | Reagovat

[16]: Skončila sjem u toho, jak si Kal sundal boty. X"D Takže jsme četla fakt jenom úplně začátek... ale plánuju si to přečíst celé...

Jůůůů... změny v Timově chování? to jsem zvědavá...

18 Yone Yone | 13. listopadu 2011 v 19:55 | Reagovat

PS: Hádej, pro co jsem hlasovala v anketě? 8"D (ale protože to jsme zrovna já.. asi by to mělo být jasné. Ix déééé)

19 KaThea KaThea | Web | 14. listopadu 2011 v 20:56 | Reagovat

[17]: Já už zapomněla, jaké změny tam jsou. X"D Musím si to přečíst znova... Nejsou moc výrazné, ale pro mě to jsou podstatné detaily.

[18]: Já fakt nevím. D: Čekala jsem od tebe hlas k jedné ze dvou možností... Ale nevím, kam jsi ho dala. D:

20 Yone Yone | 16. listopadu 2011 v 15:45 | Reagovat

[19]: Já bych na tvém místě taky nevěděla, jaké změny to jsou. X"D (a na svém místě to taky přesně nevím)

[19]: Dala jsem, že Psaní není vždy jednoduché. X"D To vím mooooc dobře z vlastní zkušenosti. (ta první kapitoly mě zničí. Nemám pořádněš ani A4)

21 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 18. listopadu 2011 v 21:57 | Reagovat

Mimochodem.. Je FocusWriter dobrý? Přemýšlím že bych si ho stáhla na psaní. :D

22 KaThea KaThea | Web | 18. listopadu 2011 v 23:19 | Reagovat

[21]: Jó... je. 83 Ale existují i jiné antirušivé programy, já zatím vyzkoušela jen tenhle.

23 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 19. listopadu 2011 v 0:50 | Reagovat

[22]: No.. To už je jedno, já už jsem stáhla tenhle. xD
Každopádně mi ještě dá chvíli zabrat než pochopím to zavírání. :D

24 SondraWiley25 SondraWiley25 | E-mail | Web | 13. července 2013 v 13:51 | Reagovat

Best cheap essay writing assistance is near, if you consider this <a href="http://www.TOPWRITINGSERVICE.COM">Web page</a> and buy orogonal essays for college from the recommended team of writers.

25 essay writing services essay writing services | E-mail | Web | 24. července 2013 v 3:57 | Reagovat

Lately, active learning people are overloaded to write writing assignments, they may contact Gold Essays firm, and get a term paper. Applying to this superb paper writing firm students will receive best essay writing services.

26 online papers online papers | E-mail | Web | 26. července 2013 v 15:34 | Reagovat

It should be noted that while getting custom papers at online writing services, you may get unjust attitude. In case you begin to understand that the agency desires to trick you, don't buy college research paper from it.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama