Prosinec 2011

Tabulka vlastností 1

30. prosince 2011 v 14:57 | KaThea |  O Kopii
Vždycky jsem chtěla dělat takové meme, kde člověk nemusí rozhodovat, jestli jistá postava určitou vlastnost má nebo ne (nikdy se totiž nemůžu rozhodnout), ale určuje, do jaké míry ho ta určitá vlastnost vystihuje. Ale nikdy jsem na žádné takové meme nenarazila. Tak jsem si něco takového udělala sama. (:

Vybrala jsem osm postav, které mám nejradši nebo jsou důležité. (Chtěla jsem tam dát i Hagu, ale pak jsem si to rozmyslela, porotže jsem se obávala, že ho lidi nebudou mít rádi, protože vážně nemá žádné dobré vlastnosti. Hagu musí člověk poznat při čtení, ne z výčtu vlastností.)

Je tam ovšem i pár postav, které ještě skoro nikdo nezná. O Terbiasovi zatím skoro nikdo ani neslyšel. Sini někdo zná jen, že slyšel její jméno. Takže budu muset na začátek pár postav představit.

Terbias je postava z Hagova příběhu a v Kopii se vůbec neobjeví. Vznikl asi někdy v červenci 2011, ale své jméno dostal až o několik měsíců později. Proto mě o něm někdo třeba slyšel mluvit, ale nevěděl, že mluvím o něm. Je to nejstarší postava, kterou mám ráda. V době, kdy se setkává s Hagou, je mu asi kolem padesáti. Za mlada nosil dlouhé nazrzlé kudrnaté vlasy, ale ve stáří mu barva vybledla spíše do světle hnědé a začala šedivět. Myslím, že to je vše, co o něm potřebujete vědět, o jeho povaze se něco dozvíte v tabulce. (Ale jeho povaha je taková vyrovnaná a neurčitá. Je jedna z postav, o kterých si člověk musí utvořit představu při čtení.)

Sini, většinou oslovaná slečna Sini (někdy jí tak říkám i já), se objeví až v šesté části Kopie. V Hagově příběhu je mimochodem taky, ale až dost pozdě. Má žluté vlasy (ne blonďaté, žluté!), modré oči a vždy se mile usmívá. Je jediná ženská postava, která se řadí mezi osm mých nejoblíbenějších postav (postavy v tabulce nejsou všichni mí nejoblíbenější).

Valdora už někdo zná, někteří se s ním setkali na konci třetí části, někdo ho zná již velmi dobře, protože jsem mu o něm vyprávěla, ale někdo se s ním ještě nesetkal. Nejdůležitější (hlavně pro něj) je, že je kouzelník. Fialový kouzelník, přesněji. (Z toho plyne, že má fialové vlasy a ovládá fialovou magii.) Miluje svou práci a za nic by ji nevyměnil, přestože pro fialové kouzelníky je těžké se uživit a mají často hlad.
Nejde mi moc kreslit, ale vypadá asi takto.

Mais je asi sedmnáctiletý kluk, který se narodil s bílími vlasy i očima.

Ostatní už jsou docela známí, takže dám jen odkaz na obrázek hlavních postav. Tim se mi tam ale moc nepovedl, takže se podívejte radši na tenhle jeho obrázek. :"D


Tak tedy, jak bude ta tabulka vlastně vypadat? Každou vlastnost oboduji body 0-5.
0 až 1 může znamenat, že postava má vlasnosti spíše opačnou.
Trojku nechápejte jako neutrál, spíš že daná postava má tu vlasnost jen trochu. Dvojku chápejte jako neutrál.
Když si nejsem jistá, jestli tam mám napsat například 2 nebo 3, napíšu tam 2-3. (Ano, i když jsem si to rozhodování takhle zjednodušila, stále se nemůžu rozhodnout. X"D)

Mám těch vlastností napsaných moc, tak jsem z nich zatím vybrala jenom ty základní, protože zaprvé by se v tom špatně orientovalo a zadruhé by se to jinak nechtělo nikomu číst. :"D Více vlastností přidám do druhého článku.

_KalTimWoemIksValdorMaisTerbiasSini
Citlivost fyzická421212-322-3
Citlivost psychická431-22-34322
Uzavřenost32514132
Přátelskost1304142-33
Samotářskost3-41513-4131-2
Samostatnost13-4522-31-23-43-4
Optimismus13-4241323-4
Starostlivost25222-3245
Zbabělost43132322
Samolibost0-12-3140-1222-3

Můžete si napsat o vlastnost, která vás zajímá, a já ji přidám do dalšího článku. :) (Jen se ptejte, baví mě to. :D)

PS: Ta tabulka mě neposlouchá. D: Dokonce jsem na ní aplikovala své znalosti z hodin výpočetní techniky, kde se zrovna učíme tvorbu HTML stránek, a ona... nic. D: Chtěla jsem, aby v ní byla mřížka a byla zarovnaná na středu. V editoru tak vypadá, ale jakmile ji zveřejním, udělá... tohle. D: Asi se s tím budeme muset všichni smířit.
Edit: Nakonec se mi ji podařilo dát na střed, ale s tou mřížkou už si asi neporadím.