Tabulka vlastností 1

30. prosince 2011 v 14:57 | KaThea |  O Kopii
Vždycky jsem chtěla dělat takové meme, kde člověk nemusí rozhodovat, jestli jistá postava určitou vlastnost má nebo ne (nikdy se totiž nemůžu rozhodnout), ale určuje, do jaké míry ho ta určitá vlastnost vystihuje. Ale nikdy jsem na žádné takové meme nenarazila. Tak jsem si něco takového udělala sama. (:

Vybrala jsem osm postav, které mám nejradši nebo jsou důležité. (Chtěla jsem tam dát i Hagu, ale pak jsem si to rozmyslela, porotže jsem se obávala, že ho lidi nebudou mít rádi, protože vážně nemá žádné dobré vlastnosti. Hagu musí člověk poznat při čtení, ne z výčtu vlastností.)

Je tam ovšem i pár postav, které ještě skoro nikdo nezná. O Terbiasovi zatím skoro nikdo ani neslyšel. Sini někdo zná jen, že slyšel její jméno. Takže budu muset na začátek pár postav představit.

Terbias je postava z Hagova příběhu a v Kopii se vůbec neobjeví. Vznikl asi někdy v červenci 2011, ale své jméno dostal až o několik měsíců později. Proto mě o něm někdo třeba slyšel mluvit, ale nevěděl, že mluvím o něm. Je to nejstarší postava, kterou mám ráda. V době, kdy se setkává s Hagou, je mu asi kolem padesáti. Za mlada nosil dlouhé nazrzlé kudrnaté vlasy, ale ve stáří mu barva vybledla spíše do světle hnědé a začala šedivět. Myslím, že to je vše, co o něm potřebujete vědět, o jeho povaze se něco dozvíte v tabulce. (Ale jeho povaha je taková vyrovnaná a neurčitá. Je jedna z postav, o kterých si člověk musí utvořit představu při čtení.)

Sini, většinou oslovaná slečna Sini (někdy jí tak říkám i já), se objeví až v šesté části Kopie. V Hagově příběhu je mimochodem taky, ale až dost pozdě. Má žluté vlasy (ne blonďaté, žluté!), modré oči a vždy se mile usmívá. Je jediná ženská postava, která se řadí mezi osm mých nejoblíbenějších postav (postavy v tabulce nejsou všichni mí nejoblíbenější).

Valdora už někdo zná, někteří se s ním setkali na konci třetí části, někdo ho zná již velmi dobře, protože jsem mu o něm vyprávěla, ale někdo se s ním ještě nesetkal. Nejdůležitější (hlavně pro něj) je, že je kouzelník. Fialový kouzelník, přesněji. (Z toho plyne, že má fialové vlasy a ovládá fialovou magii.) Miluje svou práci a za nic by ji nevyměnil, přestože pro fialové kouzelníky je těžké se uživit a mají často hlad.
Nejde mi moc kreslit, ale vypadá asi takto.

Mais je asi sedmnáctiletý kluk, který se narodil s bílími vlasy i očima.

Ostatní už jsou docela známí, takže dám jen odkaz na obrázek hlavních postav. Tim se mi tam ale moc nepovedl, takže se podívejte radši na tenhle jeho obrázek. :"D


Tak tedy, jak bude ta tabulka vlastně vypadat? Každou vlastnost oboduji body 0-5.
0 až 1 může znamenat, že postava má vlasnosti spíše opačnou.
Trojku nechápejte jako neutrál, spíš že daná postava má tu vlasnost jen trochu. Dvojku chápejte jako neutrál.
Když si nejsem jistá, jestli tam mám napsat například 2 nebo 3, napíšu tam 2-3. (Ano, i když jsem si to rozhodování takhle zjednodušila, stále se nemůžu rozhodnout. X"D)

Mám těch vlastností napsaných moc, tak jsem z nich zatím vybrala jenom ty základní, protože zaprvé by se v tom špatně orientovalo a zadruhé by se to jinak nechtělo nikomu číst. :"D Více vlastností přidám do druhého článku.

_KalTimWoemIksValdorMaisTerbiasSini
Citlivost fyzická421212-322-3
Citlivost psychická431-22-34322
Uzavřenost32514132
Přátelskost1304142-33
Samotářskost3-41513-4131-2
Samostatnost13-4522-31-23-43-4
Optimismus13-4241323-4
Starostlivost25222-3245
Zbabělost43132322
Samolibost0-12-3140-1222-3

Můžete si napsat o vlastnost, která vás zajímá, a já ji přidám do dalšího článku. :) (Jen se ptejte, baví mě to. :D)

PS: Ta tabulka mě neposlouchá. D: Dokonce jsem na ní aplikovala své znalosti z hodin výpočetní techniky, kde se zrovna učíme tvorbu HTML stránek, a ona... nic. D: Chtěla jsem, aby v ní byla mřížka a byla zarovnaná na středu. V editoru tak vypadá, ale jakmile ji zveřejním, udělá... tohle. D: Asi se s tím budeme muset všichni smířit.
Edit: Nakonec se mi ji podařilo dát na střed, ale s tou mřížkou už si asi neporadím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yu Yu | Web | 30. prosince 2011 v 16:02 | Reagovat

Hééj, nový článek, hurá! :D
Tim je tak starostlivý. :3 Huh? Myslela jsem že je víc přátelský než na tři.
HTML je v blogu.cz podlé. (Moje kurzíva! D:)
Ahah, a Woem je náročný člověk. xD Má samé pětky. :O Přátelskost - 0. XD

Hej, Iks je vážně trochu Michtému podobný.. něco podobného bych napsala i jemu, jen do uzavřenosti dala 2 a samostatnost 4. X"D

Mais je tak přátelský? *rovnou od lidí s bílou očekává že nebudou přátelští lol*

Je škoda, že tu není  Haga.. Nechceš mi to o něm poslat na mail? Protože já ho mám ráda. :"D

Valdor vypadá jako ten čaroděj z Čarodějova učně, to vím. :3
A Terbias je ten, co má s Hagou tolik trpělivosti. xD (Není to náhodou ten, kterého Haga strčil do vody?)

2 KaThea KaThea | Web | 1. ledna 2012 v 2:52 | Reagovat

[1]: No... Tim se trochu změnil... od mé původní představy. A skrývají se v něm netušené vlastnosti. :D
Woem má dost... výrazné povahové vlastnosti, ano. X"D Nemá žádnou trojku ani čtverku - nic uprostřed! (U některých vlastností bylo pro mě těžké určit číslo, protože jsem měla pocit, že je Woem vůbec nemá. Ne, že je nemá, ale že nemá ani opak té vlastnosti - prostě se u ní taková vlastnost nemůže prostě nijak projevit, protože pro ni není důležitá. Woem je... jiná než ostatní. Mám pocit, že si žije tak trochu ve svém vlastním světě. Myslím, že je blázen, ale ani to označení se k ní moc nehodí. :"D)

No... Tak až Ikse ve třetí části potkáš, tak můžeš posoudit. :D

Proč by lidi s bílou neměli být přátelští? :o Mais je navíc dost dětinský. :D

Ty už o Hagovi víš docela hodně... dost na to, abych ti mohla jeho tabulku prozradit. A když ho máš ráda, tak to snad nebude vadit. :"D Hu... Už je dost pozdě. Tak já ti to pošlu zítra, jestli si vzpomenu.

Né, nevypadá. :"D Jen se mu trochu podobá. Ale má tmavě fialové rovné vlasy.

Terbias je ten, co má s Hagou tolik trpělivosti, to jsi vyjádřila pěkně, ale není to ten, kterého Haga strčil do vody. To byl Pins. Pinse Haga nesnáší, ale Terbiase má docela rád (v mezích svých možností). :"D

3 Yone Yone | 7. ledna 2012 v 10:31 | Reagovat

Jůůů.. Iks je machr. X"D Mám ráda s takovým charakterem. (ale to už vím z toho, že jsem o něm četla) samolibost 4, zbabělost 3, přátelskost 4. X"D A ještě v kombinaci s tím, co o něm vím... <3
Nějakou takovouhle tabulku bych si taky mohla udělat u svých postav. Ale nezveřejnila bych ji.

Překvapuje mě, že nemáš nikoho s pětkou u žádné citlivosti.. jak je to možné? Já bych měla.. no.. přinejmenším jednu pětku u fyzické citlivosti. >8D

[2]: Já chci taky Hagovu tabulkuuuuu!

4 Nass Wraithomilná Nass Wraithomilná | E-mail | Web | 8. ledna 2012 v 9:46 | Reagovat

Přečetla jsem si pár vlastností (citlivost fyzická, citlivost psychická, samostatnost, zbabělost, samolibost) a hned jsem věděla, kdo bude mít 0, 4 nebo 5. :DD Je vidět, že tvoje postavy už taky tak nějak znám.... (i když ne tak důkladně, jak bych si přála D:)
Možná ti někdy to meme ukradnu a udělám si ho taky, nevadí? :DD

5 Skye Skye | Web | 8. ledna 2012 v 16:39 | Reagovat

Jéé, strašně miluju podobné věci :3 U postav z Kopie jsem si některé vlastnosti dokázala tipnout, ale něco mě docela překvapilo, třeba že Kal je tak nesamostatný...i když to mě asi napadnout mohlo...jsem divná xD
Njelepší je stejně Woem. A Iks. A Valdor. A Mais. I když Maise mám ráda hlavně kvůli jeho barvě vlasů xD

A páni, máš tam nějak málo samolibých postav xD Moje postavy jsou samolibé skoro všechny. Kruci xD

Docela ráda bych si něco podobného udělala i u postav z Výměny...ale určitě se k tomu nikdy nedokopu xD

6 Tarin Tarin | Web | 9. ledna 2012 v 16:13 | Reagovat

OMG! Toto je úžasné! AJ ja to chceeeem! :D

7 KaThea KaThea | Web | 9. ledna 2012 v 18:33 | Reagovat

[3]: Hmm... Jak se na to tak dívám, napadá mě, že samolibost 4 vypadá moc. x"D Iks není tak moc samolibý. Jen má rád své vlasy. :"D Ale... jinak nevím o ničem, co by mu na něm vadilo. Takže je samolibý? Ale rozhodně ne tolik jako Haga. X"D

Tak si ji uděleej... 8"D A pošli mi ji. A já ti pošlu Hagovu tabulku. :D (Haga bude mít hodně pětek a nul. XD Má hodně výraznou osobnost. Asi jako Woem. Ta nemá žádnou trojku ani čtverku. Ale Haga je lepší. 8D)

Nó... Já nechtěla moc přehánět. :"D Pětka mi prostě přišla jako moc. Čtyřka vypadá líp, jinak by tam klidně mohla být pětka. Mám ji tam dát? Ale to spíš do psychické.

[4]: A jak to všechno víš, když... víš, nějak tu ani nevídám. :"D
Neříkej, že jsi věděla, že Valdor bude psychickou citlivost 4. Nebo že jsi to věděla u postav, o kterých jsi nikdy v životě neslyšela. :D To mě snad stalkuješ nebo co? x"D
Nevadí, klidně si ho udělej. :D A jestli ho dokážeš převést do grafické podoby, ještě lépe. :D

[5]: Já mám Maise taky ráda kvůli jeho barvě vlasů. xD Ale i kvůli jiným věcem. Kvůli tomu, jak se chová k ostatním, kvůli tomu, co udělal pro Ona, a kvůli jeho vztahu s otcem.

To je tím, že tam není Haga. X"D Ten by měl samolibost 5... A hned by to vypadalo jinak. XD

Musíš se přinutit. xD (Haha, všichni říkají, že by si to chtěli taky udělat. xD Zajímalo by mě, kolik lidí to uskuteční.)

[6]: Tak si to udělej taky. :D

8 Skye Skye | Web | 9. ledna 2012 v 21:48 | Reagovat

[7]: Hahaha, právě jsem to dodělala xD Překonala jsem svojí lenost a...stvořila jsem pět tabulek, ve kterých jsem rozebrala všechny postavy, co se ve Výměně objeví a mají alespoň nějakou roli xD Připadám si hrozně drsně xD
Teda...nezahrnula jsem tam radu, protože jejich charaktery nejsou důležité. A taky dvě holky, které nejsou důležité vůbec xD

9 Yu Yu | Web | 9. ledna 2012 v 22:53 | Reagovat

[2]: On.. Má nějaké problémy s minulostí? (Když jsme u toho, má fialové vlasy, takže - on se učí magii? A vůbec, chtěla bych o něm vědět víc, jak se dostal ke staré kouzelnici a tak.)

Jo, taky mám takové postavy jako je Woem. (Haha, Snabelion. Mám pocit, že se přidám k lidem, co si tu tabulku chtějí udělat. Ale určitě bych se při psaní pořád smála. X"D *divný humor*)
Nemůže být přeci blázen úplně, když zvládne tak dobře bojovat, ne?

Když jsme u toho, kdy bude kapitola? :<

No, protože většina osob s těmi vlasy bývá nepřátelská. :"D (U mně v příběhu. Já prostě dávám tuhle barvu těm nejvíc hustodrsným postavám. Michté je výjimka. XD)

Tak až dopovíš na mail, rovnou ji tam připoj. :>

Fajn, nevypadá, jen se mu podobá, nevyjádřila jsem se přesně. xD
Jo, na barvu vlasů jsme zapomněla..

"V mezích možností" bylo hezky řečeno. XD
Aha.. Jak vypadá Terbias a jak Pins? A kolik jim je? (Terbiasovi asi něco kolem 30, ne?)

10 Tarin Tarin | Web | 10. ledna 2012 v 23:20 | Reagovat

pridaj ešte atraktívnosť, agresívnosť, sebavedomie, rozhodnosť, tvrdohlavosť(ovplyvniteľnosť), Empatia, Asertívnosť?  napr. xD

11 KaThea KaThea | 12. ledna 2012 v 18:53 | Reagovat

[8]: A... kde ty tabulky jsou? : D

[9]: Problémy s minulostí? :"D Co to vůbec znamená? :"D O ničem takovém nevím.
Neučí se magii... Jen se mu fialová líbila, tak přemluvil starou kouzelnici, aby mu je přebarvila. :"D A to, jak se dostal ke kouzelnici, je strašnej spoiler.

Ale ona není úplně blázen... ale v pořádku taky není. :"D Nemůžu najít slovo, které by ji vystihovalo.

Už jsem ti to říkala. :"D

Ale Michté je blond, ne? Aspoň na tvém obrázku tak vypadal. :"D

Pozdě. :"D Maily jsem četla dřív než tento komentář.

Ne... Terbiasovi je kolem padesáti, vždyť jsem to tam psala. X"D Ale postupně mládne. Původně mu bylo šedesát a teď v mých představách vypadá tak na čtyřicet. :"D Ale já nechci, aby byl tak mladý. Snažím se ho představovat zase staršího. V článku ho máš taky popsaného. Prostě si to přečti ještě jednou. :"D Jo a má vousy. Ale né jako dlouhé vousy, jenom krátké vousy. X"D Ne takové, aby mu čouhaly z obličeje. (Já fakt neumím moc popisovat.)
Pins je téměř dvacetiletý, když se setká s Hagou. Má rovné světle hnědé vlasy takového typicky simíkovského střihu (já ty vlasy dávala simíkův v The Sims 2 často, ale ty samosebou nevíš, jaké myslím X"D). Jsou takové ani krátké ani dlouhé. Nejsou až po ramena, ale nejsou ani krátké. Má je nahoře delší a dole kratší nebo tak nějak. x"D Ne, to nedává smysl. X"D To bych ho musela nakreslit... Teď jsi jdu simíky zahrát, tak já ti ty vlasy vyfotím. X"D Ale nevypadají přesně jako ty Pinsovy.
Počkat. -.- Teď jsem si uvědomila, že si možná Terbiase představuji modrookého. Ale dřív jsem si ho tak nepředstavovala. Ale na tom nezáleží. Já si nejsem jistá ani barvou očí skutečných lidí, přijde mi to všechno stejné. Modrá nebo světle hnědá, zdálky to vypadá naprosto totožně. Problém nastává jen, kdybych chtěla Terbiase kreslit. Mám dojem, že si ho představuji s hnědýma očima, když je starý, a s modrýma, když je mladý... Sakra. -.- Chybička se vloudila. (Ano, já nedokážu dost dobře ovládat své představy. D:)

[10]: Atraktivitu nedokáži objektivně posoudit. To se vlastně objektivně posoudit nedá. Každý vypadá, tak jak vypadá, a mě se tak líbí. :D
Jen nevím, jestli dokážu i ty ostatní posoudit.

12 Skye Skye | Web | 12. ledna 2012 v 19:43 | Reagovat

[8]: U mě v počítači, v nenápadné složce jménem Výměna xD Nevím, jestli má cenu je vypouštět na veřejnost, když stejně skoro nikdo Výměnu nezná a k ničemu by mu to nebylo V___V

13 Skye Skye | Web | 12. ledna 2012 v 19:44 | Reagovat

[12]: Kruciš, reagovala jsem na něco jiného xD Na co jsem zase myslela? xD

14 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:34 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

15 Yone Yone | 13. ledna 2012 v 7:54 | Reagovat

[7]: Dovedlo mě to k zajímavé úvaze o tom, jestli je samolibý Teru, nebo není. Fakt si nejsem jistá.. ale někdy se tak docela projevuje, i když je to v jeho případě docela absurdní. Haha... miluju svoje postavy. <3

Jééé.. a nechceš mi poslat Hagovu tabulku jen tak? OuO OuO Já bych si u svých psotav byla moc nejistá na to, aby se mi chtěla někomu posílat... určitě by během pár měsíců přestala platit-. (pár měsíců je pro můj příhěb už počítáno jako krátká doba, za kterou se může totálně změnit. Nesnáším tooooo! Ale asi fakt neumím příběhovat, kidyž si takhle nejsem pořád s něčím jistá.)

Já mám jednu fyzickou citlivost s pětkou. >8D A je to jedna z mála věcí, co se drží už od úúúúplně nejprvnější verze. <3

16 KaThea KaThea | 18. ledna 2012 v 10:50 | Reagovat

[12]: Tak... ale aspoň bychom si mohli utvořit lepší představu o postavách. :"D

[14]: Ne.

[15]: Ale já si taky nejsem jistá. D: (Já si totiž nejsem jistá ničím.) To není fér, abych ti já posílala něco, čím si nejsem jistá, když ty mi to poslat nechceš. x"D Já to zveřejňovala hlavně pro orientaci... Nesmíš ty čísla brát příliš závažně. Někdy si třeba uvědomím, že jistá postava má nějakou vlastnost víc, než jsem si myslela. Třeba od zveřejnění této tabulky jsem Hagovi zvýšila nějaká čísla (hlavně v psychické citlivosti. Myslím, že... se změnil. Někdy mě vyvádí z míry, jak se mé postavy vyvýjí. D: Nejdřív mi připadá, že jsou citlivější lepší, ale pak to začne být moc a mě se začne stýskat po tom, jací byli předtím. Ošemetná situace. D: To se mi stalo s Valdorem. Nakonec se nějak ustálil (mnooooohem psychicky citlivější než byl na začátku. X"D To ho totiž vyvedlo z míry máloco. A teď je strašně přecitlivělý. X"D). A teď se to děje s Hagou.)

Fyzickou citlivost 5 bych měla já. X"D Jo... přemýšlela jsem i o tom, jak bych obodovala sebe. Ale já nevím, jestli je Kal citlivý více nebo méně než já. :"D

17 Teplý holoubek Teplý holoubek | E-mail | Web | 26. ledna 2012 v 19:03 | Reagovat

[7]: Samozřejmě, že jen u těch, o kterých už jsi psala. :DD
Já jsem hodně tichý čtenář, nikdy nikdo o mně neví. :DD Pak se mám co divit, že nemám žádné čtenáře, když nikde nekomentuju. :DD
Děkuju, to meme se mi strašně líbí. :DD

18 KaThea KaThea | 1. února 2012 v 10:08 | Reagovat

[17]: Jo, to seš ty... Tebe znám (trochu), jen mě zmátlo, že sis zase změnila přezdívku. :"D

19 Katashi Katashi | Web | 5. února 2012 v 12:57 | Reagovat

Tady někdo trpí přílišným rozebíráním charakteru svých postav. To je typická choroba každého autora, který se vrhne na dílo, kde vystupují více než dvě osoby. Věř mi, znám to. Taky mne napadlo udělat s tabulku, protože jsem si potřeboval roztřídil postavy podle věku, národnosti, studijního oboru, sexuální orientace, zájmu a jazyku - protože, čím více postav, různorodých postav, tím větší to je zmatek a člověk potřebuje si ve všem udělat pořádek :D Takže chápu tuto 'podivnou' tabulku, je to vlastně docela dobrá pomůcka... i když, to určitě nebude tak jednoduché, pokud bereš postavy jako individuality, jejichž charakter se může v průběhu povídky změnit... tímpádem nemůžeš striktně dodržovat čísílka v této tabulce. Ale je pravda, že člověk si udělá (sic velice povrchní) první pohled o postavách, které v povídce vystupují a  ví, co by tak zhruba mohl očekávat :)

20 KaThea KaThea | Web | 13. února 2012 v 21:30 | Reagovat

[19]: To není choroba. D8 To je... přirozené chování autora, který miluje svoje postavy.
Já se nesnažila dělat pořádek, prostě se mi chtělo. :"D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama