Kresby a náčrtky

Karina s různými účesy

10. června 2010 v 15:42 | KaThea
Uvědomila jsem si, že Karinu kreslím vždycky se stejným účesem. Ani si ji nedokážu představit jinak. Ale přitom v první kapitole Záhadného městečka říká, že existuje spousta variací dvou culíků. Aspoň v té původní verzi, z té nové jsem to vyškrtla.

Karina
Tak jsem jí vymýšlela různé účesy. Její obvyklý vypadá jako ten první bez pramene vlasů přes oko.
Na hodně z nich nevypadá jako Karina. :( Možná to dělá ten jiný účes. Ale je to taky proto, že jsem to docela odflákla. 
Kreslila jsem to ve škole. Poslední dobou kreslím víc ve škole, než doma. Tu spoustu času ztraceného ve škole musím přece aspoň trochu využít! Takže kreslím o přestávkách (a někdy i při hodině pod lavicí xD). Přece jen není škola tak docela ztracený čas.

Isiro - first sketchs

3. června 2010 v 21:27 | KaThea
Isiro   Zase... Zase jsem dostala nápad na novou povídku.
Tohle ode mě slyšíte pořád, že? Minimálně jednou za pár měsíců. Já za to nemůžu, že pořád dostávám nápady. :D

   Ale tentokrát to bude jiné. Už jsem o tom mluvila v předkecu k ZM. Tentokrát ji nezačnu psát. Ne hned. Nejdřív si to musím pořádně promyslet. Nechci ten nápad jako vždy zkazit tím, že si nepromyslím děj. Nejdřív budu jen kreslit obrázky... Budu zachycovat tužkou scény, které už mám vymyšlené. A až se mi podaří vymyslet děj... napíšu to. Některé z těch obrázků sem dám, některé, co nebudou moc spoilerové. (Počítá se za spoiler něco, co byste se dověděli už v prologu?)
   Zatím vám neřeknu, o čem to bude. Nejsem dobrá ve vyprávění, o čem co bylo. Myslím, že z toho špatně dokážu vytáhnout to podstatné. Ne, hlavně nevím, jak to říci. No, to je jedno...

   Jak vás už jistě napadlo, chlapec na obrázku se jmenuje Isiro. Vymyslela jsem si to, nemám páru, jestli je to jméno. V poslední době ráda vymýšlím jména (jako Kal nebo Woem... Tedy o Woem jste ještě asi neslyšeli, ale v Kopii se objeví ještě před Iksem...). Je to hlavní hrdina příběhu, to už vám jistě taky došlo.
   Na Isirovi je jedna dobrá věc... dá se skvěle trápit. xD Je to postava přímo stvořená k tomu, abych ho mohla trýznit. xD Já totiž hrozně ráda týrám své oblíbené postavy. xD Čím oblíbenější, tím větší je to zábava! xD Někteří se ovšem trápit nedají... Se vším se vyrovnají. A to prostě není sranda. (Robin je takový. Je má druhá nejoblíbenější postava ZM a přesto ho netýrám.)

Tak už přestanu mluvit o týrání postav (ale mě to baví! xD) a ukážu vám ty obrázky.

Shinigami

4. dubna 2010 v 17:23 | KaThea
Konečně tu ode mě máte nějaký článek... Ale věřím, že jsem vám nechyběla...

Viděla jsem už pár bohů smrti (neměla bych tam někam nacpat velké písmeno? :D) a všichni byli úplně jiní. A když je každý jiný, znamená to,  že shinigami může být jakýkoli, podle naší fantazie, ne? Tak proč si taky jednoho nenakreslit?
Vlastně za to může další kniha o kreslení mangy, která se mi dostala do rukou. :D Už jsem vrátila do knihovny knihy Jak se kreslí manga a Manga mania shoujo atd. (hrozně dlouhý název :D) a odnesla jsem si Naučte se kreslit Manga - Svět hrůzy a temné magie (tak nějak se to jmenuje... hrozné názvy :D). Myslela jsem, že ta část, o kreslení křídel, mě nebude zajímat, ale okřídlené postavy se mi líbily, tak jsem se rozhodla taky jednu nakrelit. A napadl mě shinigami. (Upír nepřipadal v úvahu, nemám je ráda.)


A takhle to dopadlo. No nevím... je divná... Ale bavilo mě to! :D
Zabralo mi to dost času. Je na ní dost podrobností (aspoň na můj vkus).
Nechtěla jsem vymýšlet žádnou jinou zbraň, než kosu, protože pak by nikdo nepoznal, co jsem to vlastně chtěla nakreslit. :D Hm, asi tu kosu drží trochu divně.
Doufám, že je aspoň trochu poznat, že ty vlající cáry v zadu nejsou vlasy, ale kusy roztrhaného pláště...
Nohy má divně ohnuté, protože jinak by se mi nevešly na papír.
S křídly mi hodně pomohla ta kniha. Bez ní bych je takhle vůbec nenakreslila.
A když se jí podíváte do levého oka (to zakryté vlasy), uvidíte, jak zemřete! :D
Nevím, jestli bohové (nebo bohyně :D) smrti můžou mít takovou moc, ale ta moje ji má. :D Já vlastně o shinigami nevím skoro nic... Tvářím se jako velká odbornice na magu a anime, ale ve skutečnosti o tom nevím o moc víc než vy (ať už si tyhle řádky právě čte kdokoli). Ještě před rokem jsem ani nevěděla, jaký je rozdíl mezi mangou a anime! To až Death note všechno změnil...

P.S.: Jsem si jistá, že jsem sem chtěla něco napsat, ale už nevím co. :D

Portrét dědy

23. února 2010 v 21:06 | KaThea
Děda chtěl, abych mu ho k narezinám nakreslila. Udělala jsem to až dneska a to měl narozky před měsícem. :D Taky že jsem ho už dost dlouho neviděla. Jezdíme k babičce a dědovi jen příležitostně, většinou o nějakých prázdninách. Kreslila jsem to přibližně dvě hodiny podle dost staré fotky. Ale děda se už moc nemění. Snad... :D


Kupodivu nevím, co tomu vytknout, myslím, že se mi to opravdu povedlo. Snad jen ten lesk na brýlích se mi zdá trochu divný. Doopravdy byl jiný, ale zakrával oko a nevypadalo to dobře, tak jsem to musela trochu upravit.

Zítra odjíždíme k babičce a dědovi, takže tu až do neděle nebudu, protože nemají internet.

Jak L vyznal lásku Lightovi xD

22. února 2010 v 18:31 | KaThea
Věděla jsem, že mi z Death notu hrabe, ale nevěděla jsem, že tak moc! o_O xD Za to určitě může Lizz... a ty obrázky, co jsem viděla na netu... No, ať už to způsobilo cokoli, ruplo mi v bedně a nakreslila jsem tohle. :D Začala jsem kreslit v jednu v noci a skončila ve tři čtvrtě na dvě, ale to je u mě normální. :D Já někdy píšu až do půlnoci. Ale myslím, že takhle pozdě jsem ještě nikdy nekreslila.
Věnuju ten obrázek Lizzie, protože ona si přála, aby se L a Light dali dohromady. :D Podle toho mého obrázku se teda nezdá, že by se hodlali dát dohromady, ale snad se ti to i tak bude líbit. :)

Radši to dám do celého článku. :D

Obrázek inspirovaný linoleem :D

27. ledna 2010 v 15:02 | KaThea
To jsem se tam jednou nudila na začátku dějepisu a najednou mě upoutalo linoleum. xD No, upoutaly mě ty fleky na linoleu, které mi něco připomínaly. A tak jsem se rozhodla to nakreslit. :D Na tom linoleu to ve skutečnosti vypadalo, trochu jinak, ten nos byl skoro v úrovni očí, ale já jsem si to upravila, aby to vypadalo normálně. Kdybyste to linoleum viděli, nejspíš byste se mnou hádali, že tam nic takového není, ale já mám úžasnou schopnost vidět v různých flecích (kaluže, puky ve dřevě atd...) lidské postavy, obličeje, oči a někdy i další věci. Na mém povlečení jsou dva čínské znaky a i v nich já cidím lidské postavy a obličeje. :D Když se na to podíváte z jedné strany, je to lidstká postava, když z druhé, je to obličej. :D No radši už vám ukážu ten obrázek.

Mě na něm nejvíc zaujalo to, že na jedné straně jsou ty vlasy rovné a na druhé vlnité.

Školní obrázky

21. ledna 2010 v 20:38 | KaThea
Dám sem nějaké povedenější obrázky, co jsem kreslila v poslední době.


Tyto hlavy jsem kreslila docela dávno na papír vložený v sešitu chemie. To bylo ještě předtím, než jsem začala kreslit mangu a odnaučila se kreslit správně velkou hlavu. Všimněte si očí. To jsou MOJE oči, žádné okopírované, žádná manga, jen moje. To samozřejmě neznamená, že podobné nikdo jiný nekreslí. Nejvíc se mi líbí ta hlava vlevo.

Holka kreslená v rámci pokusů, naučit se znovu kreslit správně velkou hlavu. Od pasu dolů byla nepovedená, tak jsem ji uřízla. Zase "moje" oči. Není nějak přesně definované, jak mají vypadat, ale prostě jsem je nakreslila já bez toho, že bych je od někoho odkoukala, tak jsou moje. Ten obličej se mi moc líbí, ale to tělo se mi zdá nějaké divné... Vedle ní je načrtnutý přívěšek, který má kolem krku. Měla jsem pocit, že bych jí měla dát nějaký náhrdelník, to místo se mi zdálo nějaké prázdné, ale nevěděla jsem jaký. Podobný mám taky. :) Je to můj nejoblíbenější, ale já náhrdelníky stejně moc nenosím.
Hlava z druhé strany. Opět "moje" oči. :) Ta čára vedle pusy je natržený papír (proto to mám v počítači uložené jako natržená hlava.jpg :D)
Pokus o přemýšlívý výraz, ale moc mi nejde. :D A čí to jsou asi oči? :D Já se teď prostě snažím mangu nekreslit. Hodněkrát jsem zmenšovala tělo i hlavu, aby měli správnou velikost.

Tohle je sice vybarvené, ale když píšu tenhle článek, tak to sem dám. Není to žádná vada foťáku, takhle slabě je to vybarvené schválně. Zdálo se mi, že se to hodí. Přiznám se, že to původně měla být manga, ale pak jsem upravila oči a už to jako manga nevypadalo. Stejně se mi ta hlava zdá trochu velká, ale ne moc. Přiznám se taky, že jsem nad to nakreslila jedno manga oko. *stydí se* Omlouvám se za ten pruh, musela jsem to přeložit. No možná nemusela, ale udělala jsem to. :D
Kromě toho manga oka (které se nepovedlo) jsem nad to nakreslila ještě tohle oko. Původně mělo být taky manga, ale pak jsem z něj udělala normální.
Jedna hlava v sešitě matiky. Mé písmo není tak hrozné, dokázala bych psát lépe, ale já se u těch rovnic děsně nudila a psala jsem tak jakoby bez života. Muslela jsem si tam něco nakreslit, abych neumřela nudou.
Další ukázka mých oči v zemáku. Omluvám se, že jsou trochu rozmazané.

Toť prozatím vše.

Tess/Tessa/Tereza aneb It's raining

12. ledna 2010 v 18:06 | KaThea
Je docela zajímavé, jak vznikl nápad na tenhle obrázek. To jsem prostě zrovna procházela obývákem a v telce dávali Excalibur nebo co a nějaká ženská držela v náruči nějaké děcko zabalené v tlusté hnědé dece. Z dálky se mi zdálo, že je to holčička celá obalená dlouhými kudrnatými vlasy. Je samozřejmě blbost, aby tak malé dítě mělo tak dlouhé vlasy, ale mě to tak v té chvíli připdalo. A tak vznikla Tess/Tessa/Tereza. Mám představu o jejím jméně, ale tyhle tři jména jsou pro mě prakticky stejná. Tess ale není mimino, je trochu starší, ale má stejné vlasy.
Přiznávám se, že oči jsem trochu odkoukala od Žumpy.
Vrátila jsem se ke svému starému realistickému nosu, vidíte!
To za ní mají bát kapky, jakože prší. :) Já vím, že to není moc poznat.
Když jsem to dokreslila, zjistila jsem, že má moc velkou hlavu, Ne příliš, ale stejně je velká. To kvůli té zatracené manze! Budu se muset znovu učit kreslit, jak jsem psala v minulém článku.

Tady to máte trochu zmenšené.


Jestli to chcete vidět ve větším, klikněte sem.P.S.:Pod článkem je nová anketa. xD Fakt by mě zajímalo, jak působím. Odpovídejte prosím upřímně.

Realistická (a postaršená) Karina

10. ledna 2010 v 19:47 | KaThea
Aspoň pokus o ni. Nepovedla se podle mých představ. Vypadá o pár let starší a já nevím, čím to je. Myslela jsem, že je to očima. Třikrát jsem je celé smazala a posunula níž, ubralo jí to pár let, ale pořád to nebylo ono. Taky jsem jí radši smazala ramena, protože se mi zdálo, že ji taky postaršují a nevěděla jsem, jak je nakreslit. A ten nos je takový divný. A pusa taky. Všechno je na ní divné. Ale nezdá se mi, že by byla zas tak moc nepovedená. :D

Sakra, zapomněla jsem tam dát její podpis. :D Teda jak by se ona asi podepisovala. Ale ne celé jméno, chtěla jsem tam napsat jen Karina.
Poznámka netýkající se článku:
Budete se mi smát, ale zjistila jsem, že neumím kreslit. Přestala jsem umět kreslit. Když začnu od hlavy neumím pak nakreslit správně velké tělo. Naopak jo, ale když začnu od hlavy, tak je vždycky hlava v poměru k tělu moc velká. Vím, čím to je. Zatracená manga! Teď se budu muset znovu učit kreslit! I když si nejsem jistá, jestli jsem to někdy uměla. :D Ale myslím, že jo. Možná... :D

I see you

24. prosince 2009 v 14:07 | KaThea
Tyhle oči jsem kreslila ve škole. Měla jsem po ruce čistý papír a nepříliš kvalitní tužku (a gumu) a stvořila jsem tohle.
Hodlám s těma očima udělat design. Ale můj současný design se mi líbí, zatím ho nechci měnit.

 
 

Reklama