Malby a jiné...

Kresby z výtvarky

30. června 2010 v 11:39 | KaThea

KvětyZveřejním některé práce, co jsem za minulý rok nakreslila v kroužku výtvarky. Ale ne všechny, jen ty povedenější.Neee, musím sem dát svůj autoportrét!! X_X Ale to není autoportrét, jasný? Kreslili jsme to podle vlastní fotky, ale v pop artovém stylu a přesnost nebyla podmínkou. Takže mám menší nos a větší oči a souměrnější obočí (normálně mám každé jiné) a jsem o hodně hezčí, než ve skutečnosti...
Tento obrázek se mi líbí asi nejvíc.

Manga obrázek akvarelem

9. března 2010 v 21:16 | KaThea
Aspoň doufám, že je manga. :D Pořád si nejsem jistá, jestli ty obrázky, co kreslím, jsou manga.
Každopádně je to akvarelem. Ale nenechte se zmást, akvarel nejsou nic jiného než vodovky. :) (Aspoň pokud jsem dobře informovaná... já si nejsem ničím jistá... skoro.)
Před týdnem jsem prostě dostala chuť nakreslit něco akvarelem. Asi po roce. :D No jo, mohla jsem to sem dám už dřív, ale mě se nechtělo... Poslední dobou nejsem schopná se na počítači dlouho soustředit na něco, co se netýká Death notu (proto o víkendu nebylo ZM... omlouvám se. Cože, jaktože jsem ještě neotevřela deviantart a nezačala si prohlížet DN obrázky?!! :-O Nestalo se mi nic? Tohle u mě není normální!).

Je to prostě... někdo. Nějaký zrzek. Kupodivu nemá ani jméno. Při pohledu na něj mě opravdu žádné nenapadalo. Tak žádné nemá. Já nechci mermomocí pojmenovat každého na svých obrázcích, to já jen, když mi někoho hodně připomínnají, nebo se k nim to jméno moc hodí.
Namíchat pleťovku nebylo snadné a myslím, že jsem ani nevychytala správný odstín, ale bavilo mě to, nejspíš si vodovkami zamaluju brzy znovu. :)
Rěkla bych, že mangovní vzhled kazí ten nos. Ale je to prostě MŮJ nos, já takhle nos kreslím a nikdo mi ho nevezme!
Pokusila jsem se ho i vystínovat, snad to jde trochu vidět. :)


A teď přichází část o Death notu! :D (Asi bych měla DN věnovat samostatný článek a ne to psát takhle roztroušené na koncích článků.)
  1. Kopírování a používání cizích obrázků v designu je proti mým zásadám, takže nemám jinou možnost... Nezbývá mi než se naučit dokonale kreslit DN postavy, abych si s nimi mohla nakreslit design sama! :D (Nemyslím, že mi to vydrží tak dlouho, než se to stihnu naučit... Ale co, zázraky se dějí. :D)
  2. Sčítání lidu aneb, kdo jste viděli Death note, přihlaště se! Pokud se nebojíte mého výslechu. :D Ale nebojte, nebude moc dlouhý, jen se vás zeptám, jaké jsou vaše oblíbené postavy... To ta diskuze o tom bude dlouhá, muhehe. :D

Na zdi aneb Malování na zeď není zločin, když vám to někdo dovolí

18. prosince 2009 v 21:16 | KaThea
To je to tvoje malování vzdušnejch zámků, malování po zdech holejma rukama tě -
Proč to zpívám, když tu písničku nemám ráda a ani ji nechápu? (já ji ve skutečnosti nezpívám, jen metaforicky... xD)


Ve škole mám jako volitelný předmět výtvarku. Už od začátku školního roku malujeme na zdi kolem šaten. Před námi tam malovali ještě předchozí deváťáci. Malovali jsme akrylovou barvou, která se nedá vyprat a ještě dva dny nejde smýt z rukou, ale mé oblečení naštěstí neutrpělo moc velkou újmu (jen pár malých flíčků, ale ty skoro nejsou vidět).
Nejdřív jsem si nakreslila do sešitu předlohu (tu sem taky dám). Pak jsem to podle ní nakreslila tužkou na zeď. Učitelce se to tak líbilo, že říkala, jestli to nebude lepší nechat tak a nějak to na tu zeď zafixovat, ale já to chtěla vybarvit. Vybarvovala jsem to dlouho a nejdéle mi vždycky trvalo namíchat správný odstín barvy (pokud jsem vlastní barvu míchala). Pořád jsem nebyla spokojená, ale nakonec jsem se musela spokojit i s odstínem, který se neshoduje s předlohou. Nakonec jsem to obtáhla lihovkou.
A Teď už konečně ty fotky:
ale nejsou moc kvalitní, bylo tam špatné světlo.
Takhle to vypadá po dokončení. Pro zvětšení klikněte na obrázek.
Jo a ještě dodatek: neptejte se mě, co to znamená, protože samotná autorka to neví! (pro ty natvrdlejší: autorka jsem já, ale líbí se mi mluvit o sobě ve třetí osobě jako o "autorce") Můžete si vybrat jednu ze dvou odpovědí:
1. Každý si může představovat, co chce.
2. Ty tři lidi prostě sedí ve škole a nemusí mít spolu nic společného!
(Více v celém článku.)

 
 

Reklama