O Kopii

Výškový žebříček postav

25. července 2012 v 12:57 | KaThea
Upřesnila jsme svůj starý výškový žebříček... Pořád si jím nejsem úplně jistá, ale dejme tomu, že když si je takhle budete představovat, nebude to špatně. x"D Přiřadila jsem postavám dokonce i centimetry, ale nebudu vám je říkat, protože by se vám potom zdáli jako hrozní mrňouskové x"D Mám špatné měřítko, protože je přirovnávám k sobě. A já jsem prcek. (Moje nejvyšší postava měří 181 cm.)
Mezi dvěma postavami nad sebou je rozdíl většinou kolem dvou centimetrů. Postavy, před kterými je = jsou stejně velké jako postava nad nimi
Vedle postav, které jsou ještě v růstu, je napsán i věk. Kal a Haga se tam nacházejí dvakrát, jednou v patnácti letech a podruhé ve čtrnácti. Otazník u Punkoua znamená, že není dospělý, ale nevím, kolik mu přesně je. :"D


Saiten
Valdor
Pins
Salma
Terbias
Iks
Mais, 17
Pan Nilhur
= Ilumína
Nilja Petěsko
Sini
Nikol
= Tiroy, 17
= Phpep Fe, 17
Punkou, ?
Yko, 17
Fera, 17
Woem, 17
= Briif, 16
Kal, 15
Ono
Kal, 14
Haga, 15
Zepe, 12
Haga, 14
Tim, 13
Tim Safró, 13
Miko, 10

Tabulka vlastností 1

30. prosince 2011 v 14:57 | KaThea
Vždycky jsem chtěla dělat takové meme, kde člověk nemusí rozhodovat, jestli jistá postava určitou vlastnost má nebo ne (nikdy se totiž nemůžu rozhodnout), ale určuje, do jaké míry ho ta určitá vlastnost vystihuje. Ale nikdy jsem na žádné takové meme nenarazila. Tak jsem si něco takového udělala sama. (:

Vybrala jsem osm postav, které mám nejradši nebo jsou důležité. (Chtěla jsem tam dát i Hagu, ale pak jsem si to rozmyslela, porotže jsem se obávala, že ho lidi nebudou mít rádi, protože vážně nemá žádné dobré vlastnosti. Hagu musí člověk poznat při čtení, ne z výčtu vlastností.)

Je tam ovšem i pár postav, které ještě skoro nikdo nezná. O Terbiasovi zatím skoro nikdo ani neslyšel. Sini někdo zná jen, že slyšel její jméno. Takže budu muset na začátek pár postav představit.

Terbias je postava z Hagova příběhu a v Kopii se vůbec neobjeví. Vznikl asi někdy v červenci 2011, ale své jméno dostal až o několik měsíců později. Proto mě o něm někdo třeba slyšel mluvit, ale nevěděl, že mluvím o něm. Je to nejstarší postava, kterou mám ráda. V době, kdy se setkává s Hagou, je mu asi kolem padesáti. Za mlada nosil dlouhé nazrzlé kudrnaté vlasy, ale ve stáří mu barva vybledla spíše do světle hnědé a začala šedivět. Myslím, že to je vše, co o něm potřebujete vědět, o jeho povaze se něco dozvíte v tabulce. (Ale jeho povaha je taková vyrovnaná a neurčitá. Je jedna z postav, o kterých si člověk musí utvořit představu při čtení.)

Sini, většinou oslovaná slečna Sini (někdy jí tak říkám i já), se objeví až v šesté části Kopie. V Hagově příběhu je mimochodem taky, ale až dost pozdě. Má žluté vlasy (ne blonďaté, žluté!), modré oči a vždy se mile usmívá. Je jediná ženská postava, která se řadí mezi osm mých nejoblíbenějších postav (postavy v tabulce nejsou všichni mí nejoblíbenější).

Valdora už někdo zná, někteří se s ním setkali na konci třetí části, někdo ho zná již velmi dobře, protože jsem mu o něm vyprávěla, ale někdo se s ním ještě nesetkal. Nejdůležitější (hlavně pro něj) je, že je kouzelník. Fialový kouzelník, přesněji. (Z toho plyne, že má fialové vlasy a ovládá fialovou magii.) Miluje svou práci a za nic by ji nevyměnil, přestože pro fialové kouzelníky je těžké se uživit a mají často hlad.
Nejde mi moc kreslit, ale vypadá asi takto.

Mais je asi sedmnáctiletý kluk, který se narodil s bílími vlasy i očima.

Ostatní už jsou docela známí, takže dám jen odkaz na obrázek hlavních postav. Tim se mi tam ale moc nepovedl, takže se podívejte radši na tenhle jeho obrázek. :"D


Tak tedy, jak bude ta tabulka vlastně vypadat? Každou vlastnost oboduji body 0-5.
0 až 1 může znamenat, že postava má vlasnosti spíše opačnou.
Trojku nechápejte jako neutrál, spíš že daná postava má tu vlasnost jen trochu. Dvojku chápejte jako neutrál.
Když si nejsem jistá, jestli tam mám napsat například 2 nebo 3, napíšu tam 2-3. (Ano, i když jsem si to rozhodování takhle zjednodušila, stále se nemůžu rozhodnout. X"D)

Mám těch vlastností napsaných moc, tak jsem z nich zatím vybrala jenom ty základní, protože zaprvé by se v tom špatně orientovalo a zadruhé by se to jinak nechtělo nikomu číst. :"D Více vlastností přidám do druhého článku.

_KalTimWoemIksValdorMaisTerbiasSini
Citlivost fyzická421212-322-3
Citlivost psychická431-22-34322
Uzavřenost32514132
Přátelskost1304142-33
Samotářskost3-41513-4131-2
Samostatnost13-4522-31-23-43-4
Optimismus13-4241323-4
Starostlivost25222-3245
Zbabělost43132322
Samolibost0-12-3140-1222-3

Můžete si napsat o vlastnost, která vás zajímá, a já ji přidám do dalšího článku. :) (Jen se ptejte, baví mě to. :D)

PS: Ta tabulka mě neposlouchá. D: Dokonce jsem na ní aplikovala své znalosti z hodin výpočetní techniky, kde se zrovna učíme tvorbu HTML stránek, a ona... nic. D: Chtěla jsem, aby v ní byla mřížka a byla zarovnaná na středu. V editoru tak vypadá, ale jakmile ji zveřejním, udělá... tohle. D: Asi se s tím budeme muset všichni smířit.
Edit: Nakonec se mi ji podařilo dát na střed, ale s tou mřížkou už si asi neporadím.

Žebříček kouzelnického nadání

13. září 2011 v 15:39 | KaThea
Psala jsem sem jen kouzelníky. Kdybych uváděla i ty, kdo se studiu kozelnické magie (ano, existuje i jiná magie) nevěnují , nebyl by chudáček Valdor tak dole. X"D Vím stoprocentně, kdo by byl nejníž, ale u ostatních by se mi špatně rozhodovalo.
Žebříček neznázorňuje, kolik toho kdo umí, pouze nadání. I ti, co mají pouze malý talent, se díky tvrdé dřině můžou stát mocnými. (Ale ne ti, kdo nemají vůbec žádné nadání. Takový člověk se magii fakt nenaučí.)
Taky je to tak trochu seznam kouzelníků, kdyby vás to zajímalo. xD
Samozřejmě od nejnadanějšího po nejméně nadaného.

Mais
Salma
Briif
Nikol
Ilumína
Yko
Safró
pan Nilhur
Valdor

Chudák Valdor. Jistě, že mu to bylo líto, když se nezlepšoval tak rychle, jak by chtěl. Dokonce někdy proti své vůli trochu žárlí na svého učedníka Safróa, protože vidí, že má větší nadání než on. Pamatuje si, jak se učil on, a ví, že mu to trvalo déle. (Pak se sám na sebe zlobí za to, že žárlil.) Ale stejně je Valdor nejopravdovější kouzelník ze všech. Přemýšlí jako správný kouzelík.

EDIT: Přidala jsem sem i Yka, přestože není v žádném OC listu kromě mého osobního, protože není postava z Kopie. Ale je z Tanery. Přesněji by tu mělo být napsábno Reiji, protože to je jeho pravé jmémo, které používal, když byl ještě kouzelníkem. Ale pro mě je to Yko. :D

Rodiče mých postav mi překážejí

10. září 2011 v 17:36 | KaThea
To jsem si uvědomila, když jsem zjistila, že nikdo z mých postav nežije se svými biologickými rodiči a pokud ano, jejich rodiče se v příběhu nikdy neobjeví.
18 z mých 20 postav nežije se svými biologickými rodiči.
ALE rovná polovina postav našla někoho, kdo o ně pečuje místo jejich pravých rodičů a více či méně je bere jako své děti. Někdo se o ně stará témeř jako o vlastní dítě, ale nesmýšlí o nich jako o svých dětech, a někdo je dokonce adoptoval. Ty vztahy jsou zvláštní a někdy jsou opravdu hezké (z pohledu někoho, kdo má rád zvláštní vztahy). :3

Na 20 postav připadá pouze 11 živých biologických rodičů, o kterých vím. Ale v kontaktu se svými rodiči jsou pouze čtyři postavy (vedlejší postavy jako Briif, Nikol, Tiroy a Miko).*
(*Tady by se mohl vyskytnou zdánlivý rozpor s tvrzením, že 18 z mých 20 postav nežije se svými biologickými rodiči. Vysvětlení je prosté, totiž, že Nikol a Briif sice nežijí se svými rodiči, ale jsou s nimi v kontaktu.)

Vážně by mě zajímalo, co to vypovídá a o mně. Mám špatný vztah ke svým rodičům? Já takový pocit ale nemám... o.o"

Řekla bych, že mám v příběhu taky neobvyklý počet sirotků. Osm. Je to hodně?
Také mám v příběhu nějak podezřele málo sourozenců. Pouze tři lidi mají opravdového pokrevního sourozence, ale pak je tam šest dalších lidí, kteří mají někoho, koho berou jako svého sourozence, přestože opravdoví pokrevní sourozenci nejsou.


Baví mě dělat podobné statistiky o tom, jak je můj příběh zvláštní (přestože někdy můžou svědčit o jeho přehnané nereálnosti). :D Můžete brzy očekávat další. XD

Výškový žebříček postav

3. září 2011 v 23:23 | KaThea
Nechápu, jak může někdo přidělovat postavám přesné výšky. D: Nemůžu si prostě vymyslet číslo, které se mi líbí... Odjakživa jsem měla špatný odhad (ale čas už jsem se na krátké časové úseky naučila odhadovat 8)), takže nemám správnou představu o tom, kolik by to mělo být centimetrů. Ale někdy dokáži říci, která postava je vyšší než která.
Do závorek jsem pro orientaci přidala i věk, ale u některých postav se může ještě změnit. Můžete to brát jako můj improved OC list. xD (Ale kdyby to měl být fakt OC list, napíšu tam jejich celá jména.) Jaj, zdá se, že u poloviny postav si nejsem jistá věkem. x"D
Ale i některými výškami si nejsem jistá. Je pro mě těžké porovnávat výšky postav, které se nikdy nepotkaly. Ale ani si nejsem jistá, jestli je Mais vyšší než jeho otec a ti se potkávají každý den. X"D Lidi, u kterých si nejsem jistá, dávám na stejnou příčku.
EDIT: Nakonec jsem byla tak nejistá, že jsem spoustu lidí sešoupla na stejnou příčku. :"D Ale i na řádku je to seřazeno přibližně od nejnižšího k nejvyššímu (tedy mezi třemi lidmi stojícími vedle sebe moc velké rozdíly nejsou, ale mezi prvním a posledním na řádku už jo).Ilumína ("stará kouzelnice") (+-70?), Valdor (32?), Saiten (17), Salma (39?),
Phpep Fe (17), Tiroy (17), Nikol (18), pan Nilhur (+-50?), Mais (17), Sini (22?), Iks (26)
Woem (17), Briif (16), Fera (17)
Kal (14), Ono (+- 40?)
Tim (13)
Safró (13)
Zepe (12?)
Miko (11?)

Vlasové statistiky

18. července 2011 v 13:57 | KaThea
Trochu jsem si o prázdninách pocvičila matiku. :D A došla jsem k zajímavým výsledkům:
Z mých dvaceti postav mají jen tři postavy krátké vlasy. To znamená, že 85% mých postav má dlouhé vlasy.
Je to 55% kluků na 45% holek. Dva kluci mají krátké vlasy, devět kluků nosí vlasy dlouhé. Z toho vyplývá, že 82% mých klučičích postav má dlouhé vlasy
Z devíti holek má jen jedna krátké vlasy. Přibližně 89% mých holčičích postav má dlouhé vlasy.
I když procenta na to nevypadají, mám více dlouhovlavých kluků než dlouhovlasých holek.
Skutečných kouzelníků nebo kouzelnických učňů je v Kopii devět. Z nich osm má dlouhé vlasy. Asi 89% všech kouzelníků má dlouhé vlasy.
(Poznámka: Za dlouhé vlasy počítám vlasy delší než po ramena.)
Pak jsem dělala ještě jeden výpočet, který se délky vlasů netýká, a zjistila jsem, že 75% procent všech mých postav z Kopie má barevné vlasy. Jen pět lidí má normální barvu vlasů. :D(Při přepočítávání jsem našla spoustu chyb, doufám, že teď tam už žádná není. x_x)
 
 

Reklama