Obrázky ke Kopii

KaThea otevřela tuš

5. dubna 2012 v 1:07 | KaThea
Zkoušela jsem kreslit tuší... protože mám ráda akvarel a teoreticky bych mohla zkusit kreslit vodovkama, ale s mým stylem kreslení je k tomu potřeba tuš. (Obvykle kreslím lineart fixou, ale ta se ve vodě rozpije.) Zvládnutí tuše je prvním krokem k akvarelu.
První dva obrázky byly totalní fail, tak jsem si ten třetí už předkreslila tužkou. xD (Já ani neměla v úmyslu kreslit nějaký seriózní obrázek tuší bez sketche tužkou, jen jsem si tak čmárala.) A světe div se - ono se to docela povedlo! (Na mé poměry, ano?)
Původně jsem měla v úmyslu ten obrázek i vybarvit, ale nakonec jsem nevěděla jak, takže vám tady zatím předkládám jen ten lineart.

Samozřejmě jsem tu tužku nakonec vymazala, ale mně se ta verze s tužkou líbí vííííc... Čistý lineart působí tak nějak prázdně.

A ne, není to jiná postava, než si myslíte... I když byste do něj možná neřekli, že by se mohl tvářit takhle. (Na sketchi se tváří líp... Při obtahování jsem mu omylem změnila oči, takže se teď tváří spíš znuděně než smutně. Ale u něj v tom není zas tak velký rozdíl. xD Nesnáší nudu, je to pro něj jeden z nejhorších pocitů. (Je pravda, že ve "třetí knize" bude nešťastný a zoufalý bez nějaké vnější příčiny vlastně proto, že se nudil... Tedy z nudy dělal věci, ke kterým by jinak neměl důvod. Řekla bych, že měl z nudy psychické problémy. xD Ale ta věta nedává moc smysl. x"D))
Je čas, abych už řekla nějaké jméno, co? Pro ty, kteří se mezi mými postavami moc neorientují. (Myslím, že se mezi nimi orientuje asi jen jeden člověk + já. xD Ale sem stejně moc jiných lidí nechodí.)
Víte, Haga, on se možná nezdá, ale on je ve skutečnosti docela citlivý. (Skoro všechny mé postavy jsou citlivé. X"D I záporáci jsou citliví. Všichni jsou citliví. To mají po mně. X"D Neee, to mají proto, že mám ráda citlivé postavy. Mé nejoblíbenější postavy se vždycky stávají čím dál tím víc citlivějšími. X"D (Největší proměna - Valdor. Sakra, to už jsem moc odbočila od tématu.)) Občas na něj přijde... skleslá nálada.


Věřte tomu nebo ne, ještě jsem nezapomněla, k čemu je tužka

1. února 2012 v 22:25 | KaThea
No přeci k rýsování, ne? xD Dělám si srandu. I když je fakt, že jsem poslední dobou asi nakreslila víc grafů funkcí než obrázků. Přeci jen jsem však sesbírala pár sketchů hodných zveřejnění.

Dnes jsem si prostě sedla... a nakreslila rychlý obrázek, který se mi kupodivu i povedl (tedy "povedl"... na mé poměry). Tak jsem se konečně odhodlala vzít obrázky, které jsem plánovala zveřejnit už dřív, a napsat článek.No hádejte... kdo to je? :D Když jsem se ptala ségry, nemohla si vzpomenout na jméno a označilo ho jako "ten, kdo bere houbičky"... Jo, teď už víte o Hagovi zas něco víc. : D
Myslím, že už mi docela začíná jít kreslit Hagu. V obličeji se podobá a i ty vlasy už vypadají, jak mají. Jen jsem se neodvážila je ztmavit, protože jsem se bála, že je zkazím. :"D Měl by mít černé vlasy stejně jako oblečení.Vždycky, když otevřu svůj šuplík a vidím tento obrázek nahoře, musím si říct: "Jé, to je ale ňunísek." :D A to mi tam leží už od 22. prosince. (Schválně jsem ho nechávala nahoře... protože je to prostě ňunísek. xD Tedy ne, že by měl nějak výrazně ňunískovatou povahu, ale na tomto obrázku se tak zrovna tváří. X"D)


Ještě tu mám takový... experiment. x"D Když jsem zjistila, jak dobře spolu vypadá oranžová a tmavě fialová, chtěla jsem svého poznatku využít v praxi. Jenže, ono to funguje lépe, když se to smíchá digitálně a s mou neschopností dělat barevné přechody z toho vznikl fail. xD Ale stejně to sem dám... protože je to prostě něco neobvyklého, jiného, nového. Chci říct, že to byl prostě experiment a já mám ráda věci, které se vymykají normálu. :"D


(Jestli to někoho zajímá, měl to být Safró, ale moc se mi nepovedl. Obrázek s dějem nijak nesouvisí.)

A je tu...

4. listopadu 2011 v 23:13 | KaThea
... Haga v celé své kráse.
Kecám, Haga není krásný a ani na tom obrázku není celý. X"D A ani s tou kresbou nejsem stoprocentně spokojená. Ale je to první kresba, která se mi povedla natolik, že ji můžu zveřejnit.

Takže, vám tu čest vás seznámit s hlavní postavou Hagova příběhu. (Samosebou, kdo jiný by molh být hlavní posvatou Hagova příběhu než Haga. X"D V Kopii se ale taky objeví.) I když, nejsem si jistá, jestli to zrovna čest. Vlastně je to nejhorší člověk, jakého byste mohli potkat.


Tomuto člověku se radši vyhýbejte obloukem. A hlavně, nikdy se mu nedívejte do očí. Nikdy. (No dobrá, na obrázku můžete. X"D A pokud je mu méně než dvacet, tak vám také moc neublíží.)
Má tak hroznou povahu, až mě to fascinuje. Jako autorka ho mám ráda, ale nepřiblížila bych se k němu ani na kilometr. X"D

Dělá dva základní ksichty. Teď se ještě musím naučit jeho psychoušský úsměv. Haga vůbec dělá nejlepší ksichty. Problém je, že je nedokážu nakreslit ani popsat. X"D
Jednou jsem se pokoušela o jeho psycho úsměv, ten ksicht se mi nepovedl, ale líbily se mi vlasy... Tak vám ho sem asi dám taky. Bohužel jsem tak tlačila na tužku, že se to leskne i tam, kde nemá, čož dobře nakreslené vlasy trochu kazí.


... Možná, že ty vlasy ani nejsou tak dobré, jak jsem si myslela. v_v Dávám to sem taky proto, že na obrázku nahoře se mi moc nepovedl Hagův nos a na tomhle obrázku je lepší. X"D
Ale jeho psychoušský úsměv má fakt vypadat jinak. D: Radši si ho moc dlouho neprohlížejte. (Jestli si ho budete moc prohlížet, příště vám sem další nedokonalý obrázek nedám!)

Nejlepší obrázek Tima

10. srpna 2011 v 0:44 | KaThea
Z tohohle obrázku se měl vyklubat nejlepší obrázek Tima, co jsem kdy nakreslila. No, je fakt, že jsem vážně nikdy žádný lepší obrázek Tima nenakreslila, ale není tak dokonalý, jak jsem chtěla. Všechno jsem zkazila trikem. =__= Nemohla jsem se rozhodnout pro barvu. Nejdřív jsem ho vybarvila hnědě, pak modře a nakonec fialově. Ano, gumovala jsem až příliš.

Konečná verze vypadá takhle:
Nakonec jsem se rozhodla, že jeho klasické fialové triko bude nejlepší. xD Ve skutečnosti ho má víc vybledlé a méně růžové, ale to by mu zas příliš splývalo s vlasy...
Rozpustila jsem mu vlasy, protože tak vypadá na obrázku líp. :)


Ještě tu mám naskenovanou verzi s modrým trikem.
(Přišla jsem na to, jak dávat obrázky doprostřed! 8D (A jinak než odsazením. Přesně doprostřed.) Jsem blbá nebo to v zarovnání fakt nastavit nejde?)

Sketche Valdora a Safróa

8. srpna 2011 v 1:10 | KaThea
Proč mi zrovna ta nejlepší postava nejde vůbec kreslit? >_< (Nepochopte mě špatně. Kal je stále má nejoblibenější postava, ale Valdor mi přijde nejzajímavější.) Neumím kreslit takové typy obličejů.

Edit: Jaksi mi nedošlo (jako obvykle xD), že někteří lidi Valdora a Safróa neznají. Vlastně o nich četlo jen pár lidí. x"D Oba jsou moje postavy (z Kopie, samozřejmě); Valdor je kouzelník a Safró je jeho učeň.

Valdora jsem se pokoušela nakreslit už párkrát a vždycky to byl naprostý fail. Tohle je nejmenší z těch failů. xD Valdora to aspoň trochu připomíná, ale stále to není on. Ale je to dobré, abyste o něm měli přibližnou představu.
Úplně nejhůř se kreslí jeho tvář ze předu. Mám dojem, že se to nikdy nenaučím. Je to škoda. :(
Jeho vlasy mají tmavě fialový odstín - pro přesnější představu. (Oči má tmavě modré, ale do takových detailů já ve svých představách většinou nezacházím.)
Ta věc, co má kolem krku, je křišťálová kulička. (Zkuste si nakreslit malou křišťálovou kuličku tužkou! x"D Vždycky bude vypadat jako prsten.) To je takový kouzelnický symbol... Mají ji všichni kouzelníci, ale někteří ji nosí pod šaty nebo v kapse nebo ji nechávají doma. To záleží na tom, jak to berou vážně. Má to co do činění s kouzelnickým "náboženstvím" - Zdrojismem. (Ono to není tak doslova náboženství. Jen něco podobného náboženství...) Víc už to rozvádět nebudu, moc bych se rozepsala. x"D
Oblečení je odfláklé, nechtělo se mi přemýšlet o tom, co přesně nosí. x"D
Navíc se mi zdá, že vypadá mladší, než by měl. v_v

Seriously, někdo by mě vymyslet jméno pro ten výraz s tím obočím... Nevěděla jsem, jak ten obrázek pojmenovat. -.- Nemá někdo nějaký nápad?
Safró má naopak vlasy světle fialové. Světlejší, než Tim-Sylva.
Když se tak dívám na jeho výraz, řekla bych, že buď kňourá, aby ho Valdor nenutil dělat něco, co nechce nebo se snaží přimět Valdora, aby se choval rozumně (to spíš). (Hehe... Možná vysvětlím v komentářích - když na to budu mít náladu. ^^') Kažopádně, řekla bych, že ani v jednom případě neuspěje, neboť Valdor je velmi tvrdohlavý. Protesty si to jen zhoršuje.
Měla bych někdy o Valdorovi napsat víc, lidi by to mohli chápat špatně. >_>


______________________________________________________________________
Btw, ségra mi řekla, že si myslela, že Mais není moje postava a že má červené oči. Pak se mě snažila přesvětčit, že Mais ve skutečnosti patří Tarin nebo Yone. x"D Nakonec nad tímhle obrázkem Safróa prohlašovala, že je to Iks, když mu bylo devět. X"D

Dlouho jsem nezveřejňovala obrázky

22. července 2011 v 20:05 | KaThea
Už několik měsíců jsem na blogu nezveřejnila žádný obrázek. Oni už je asi skoro všichni viděli na devu, ale stejně je sem dám. A možná ještě vyfotím obrázky, co jsem kreslila ve výtvarce, ale s tím moc nepočítejte, jsem líná.
Začnu tím posledním.

S tím novým vkládáním obrázků se nedá vložit obrázek doprostřed. D: To je zrada!


"Zabiju tě."
"Nezabiješ... Na to jsi moc slabý..."
Hádejte, kterou větu říká ten usmívající se muž. n-n (tu druhou)

Proč jsou všechny mé obrázky tužkou vždycky tak upatlané? :( Na papíře to tak není vidět. D:

Je to výjev z minulosti jedné z postav Kopie... Chtěla jsem nakreslit ten výraz. xD Nejsem si jistá, nakolik se podobá mé představě, ale zdá se mi, že ta postava se sama soběpodobá dost . 8D Doteď jsem ho nikdy nedokázala nakreslit. Ale zdá se mi, že tu vypadá moc mladý... Pozdě jsem si uvědomial, že na tomhle obrázku už mu má být asi 35...


Už mě nebaví komentovat obrázek, jdu mluvit o něčem jiném. xD

Poslední dva dny přemýšlím jen o mládí jedné postavy... Tedy téhle postavy. Vůbec jsem netýrala Kala. O_O Kal se na mě trochu zlobí. Chce, abych se pořád věnovala jenom jemu. D: Měla bych... Měla bych psát Kopii... Ale... mě tohle hrozně baví! 8D Už jsem vyplodila víc jak dvě A4 souvislého textu a 14 stránek krátkých scén a poznámek v A6 sešitku.
Zvláštní je, že původně jsem tu postavu neměla vůbec ráda. Ale když jsem začala přemýšlet o jeho mládí, najednou ho mám hodně ráda. xD Jako dítě byl trochu jiný než jako dospělý. (Hlavně se k němu chovali jinak.)
Ale mám problém. Počítala jsem jeho život a vyšlo mi, že v Kopii mu musí být 53 let. :"D Ale to je hrozně moc! D: Já si ho vždycky představovala tak na třicet. :"D Proč mu všechno trvá tak dlooouhoooo... No když toho má člověk hodně umět, asi mu trvá dlouho, než se to naučí. xD

Musím napsat scénu s pánví! XD Ta je epic. 8D
(Můj seznam epic scén, které je třeba napsat :
  • scéna s těma úžasnýma věcma z Kopie (nejdůležitější a nejlepší)
  • náhrobková scéna z "nového příběhu"
  • scéna s pánví z minulosti postavy z Kopie)
Zdá se, že mám nápad na nějak moc příběhů, to všechno nikdy nestihnu napsat. X"D Ne, že bych tohle chtěla psát jako příběh. Ani to nejde. Konec toho v příběhu je v Kopii a já to nemůžu napsat dvakrát. Ale... kdybych to do Kopie nedala, mohla bych napsat dva příběhy. Jenže vy byste museli strašně dlouho čekat, abyste se dozvěděli, jak to s jistými postavami dopadlo. D: A život tohohle chlápka je děěěěěsně dlouhý. To by bylo ještě delší než Kopie. Mohla bych z toho napsat rovnou trilogii. XD Ale kdybych se rozhodla, aby byla Kopie JEN Kalův příběh (to znamená, že nebudu psát o tom, co se v šesté části dělo s postavami, které nebyly s Kalem), mohla bych napsat vlastní příběh i pro Ikse... I o Iksově životě jsem už trochu přemýšlela. Jenže se obávám, že pak by byla šestá část poněkud nezáživná. D: Fakt nevím, jak mám popsat životy tolik postav... Ještě bych chtěla napsat příběh o Valdorovi. XD Ale jemu se bude věnováno druhé pokračování Kopie...

Podle mě by bylo dobré, kdybych ve chvílích, kdy se mi nechce psát Kopii, psala životy jiných postav, nemyslíte? (Prosím vyjádřete se k této větě.)

Už je to rok

7. dubna 2011 v 21:37 | KaTheaDneska je to přesně rok ode dne, co napsala první slovo Kopie! Kalovi je už rok. ^u^ A já jsem za těch 365 dní napsala téměř 326 stránek. Když budu pokračovat tímhle tempem, mohla bych Kopii stihnou dopsat do konce světa, pokud nebude dřív, než má. X"D
Už nevím, co napsat, ale dávám vám sem obrázek. XD

Po dlouhé době uhlíkový článek

25. března 2011 v 22:42 | KaThea

Všimli jste si, že jsem sem úplně přestala dávat obrázky? :"D No... Rozhodla jsem se sem dát alespoň obrázky související s Kopií.
Hohó, blog má novou funkci škrtání texu! (Přemýšlím, jestli někdo pochopí ten nadpis. X"D)
(Jéé... To je hezký pocit, znovu něco psát na blog. Měla bych to dělat častěji. :D A navíc tady můžu psát blbosti a pak je škrtnout. XD)
Vpravo máte jeden malý sketch Tima. :D Na jeho výrazu je vidět, že se mu v poslední době více věnuju. XDD Lol.
Jo a taky si můžete všimnout, že jsem pozměnila zvůj způsob kreslení nosu ze předu. : D Na devu je jen jeden obrázek, na kterém je to vidět. (Ale zdá se mi, že má teď ten nos nějaký malý. >_< A vůbec, tenhle obrázek není nic extra, ale je to jen sketch.)

Blog mi ukradl text. D: Co si to ten nový editor dovoluje? D: No tak já to napíšu ještě jednou. XD
Uvědomila jsem si, že nemám žádné dobré nové obrázky mých postav. A navíc se vzhed některých z nich trochu změnil (třeba Iksovy vlasy). Tak jsem je nakreslila.
Ale zkazila jsem Tima. >_<
Tohle jsou čtyři nejdůležitější postavy. I když je tam ještě jedna důležitá... Možná důležitější než Iks. No, možná k nim někdy dokreslím i zbytek postav. xD
(Tady je starý nos, protože jsem to kreslila dřív. Ten obrázek Tima je nejnovější.)

Abych neunudila lidi z devu, proložím to obrázkem, který jsem nezveřejňovala. X"D
To je takový... failsketch. X"D Neumím kreslit tělo z boku.
Obrázek se jmenuje První sníh (ne první za jeho život X"D). Teď se mi to zdá moc velké, ale nemám to jak zmenšit (protože jsem na počítači u taťky).


Tak teď nefailsketch. X"D Taky není dokonalý, ale nic lepšího po mně nechtějte. X"D
Tak jó... Tohle je Ono. A... já nevím, co bych o něm měla napsat, aby to nebyly spoilery. x"D Každopádně bych chtěla podotknout, že není dítě, jenom tak vypadá, protože je hodně nízký. :"D

To nové vkládání obrázků je nějaké divné. D:
No mám tady ještě jeden sketch. x"D Ten je divnější, než nové vkládání obrázků. X"D
Původní záměr se mi trochu nepovedl. X"D (Protože ten papír se nechce trhat tak, jak chci já. X"D) No nic...
Na obrázku je Safró. (Pěkně jsem si na sebe vykopala jámu, když jsem dala postavě do jména dlouhé ó. X"D To se bude strašně blbě psát! XD) To je nová postava. A to jako že... hodně nová. Vymyslela jsem ho hrozně nedávno a už o něm píšu. X"D (Kdybych tak věděla, ve kterém rozhovoru jsem o něm Yone říkala, měla bych datum jeho vytvoření. >_< Ale já vedu s Yone na devu moc rozhovorů.)
Dodatek: Chtěla bych jen upozornit, že tento obrázek vůbec nevystihuje Safróovu povahu.


Hmm... Tak já sem nakonec šoupnu i Vězně. x"D Ať to máme hezky pohromadě.
Docela starý obrázek... Ale rozhodla jsem se ho zveřejnit, protože podle té "vybarvené" plochy soudím, že mi vzal dost času. xD
Když jsem to kreslila, byl to spoilerový obrázek, ale teď už není, protože jsem změnila názor a myslím, že tohle se nikomu nestane. XD Takže už to není spoilerový obrázek.


Nakreslila jsem Tanerskou a Tearskou vlajku, ale ten obrázek se záhadně vypařil. >_< Poslední dobou mi nějak podezřele mizí obrázky. D: Tedy, ztratily se mi asi dva. Nakonec jsem udělala reprodukci jednoho z nich. XD

(Mimochodem, s novou kapitolou Kopie počítejte radši až v úterý. X"D Zjistila jsem, že mám moc čísel kapitol a nevím, co tam psát! X"D Musím si to nějak rozvrhnout... No tak třeba nějak prodloužím tu akční scénu. XD Ale co byste řekli, kdybych tam vložila nějakou kapitolu třeba o Maisovi? X"D Asi byste řekli, že se to tam nehodí. X"D)

Cute Kal + nedůležitý sketch

29. října 2010 v 1:22 | KaThea
Tohle je jen rychlá čmáranice, kterou jsem nakreslila, když jsem byla v noci vyhnána z počítače a nechtělo se mi ještě chtít spát a nevěděla jsem, co bych měla dělat. Ale líbí se mi! Moc! ♥
Kal ♥
No není cute? :3 Nechce se vám při pohledu na jeho roztomilost brečet? XD
Ten papír ve skutečnosti není tak ušmudlaný, to ten scanner! D:


Mám ještě jeden sketch... Chtěla jsem zkusit, jak bude vypadat Kal v košili. :3 Ale tu by mohl mít asi až někdy v šesté části...
Kal v košili
Ale je to docela fail. Stojí nějak křivě a já se to pořád snažila opravit, ale nepodařilo se mi to. Achjo... A má moc husté vlasy. Nemá je mít takhle husté a v šesté části už vůbec ne. Oh... šestá část. : D Jo, o tom bych vám mohla říct. Mělo jich být jen pět, že? XD A původně jsem to dělila jen na tři... Ale tady nejde o další dělení, ale o to, že jsem tam něco přidala. Původně jsem myslela, že budu muset napsat Kopii 2, protože na konci Kopie zůstanou otázky, na které je třeba odpověď, ale předevčírem jsem se rozhodla, že žádná Kopie 2 nebude. Totiž, že to všechno nacpu do jednoho dílu. :D Jaj... to pak bude Kopie SAKRA DLOUHÁ! Zajímalo by mě, kolik lidí to vzdá už v polovině s tím, že Kopie nemá konec. Ale ona má konec! xD Ale ve srovnání v průměrnou inernetovou povídkou je dost dlouhá. Ve srovnání s průměrnou knihou ne.
Achjo... Jsem unavená. Už ten článek musím konečně zveřejnit. xD

"Half-body"

23. října 2010 v 15:55 | KaThea
Když někdo řekne, že nakreslí "half-body picture", vždycky kreslí obrázky od pasu nahoru, ale nikdo (kromě idiota jako jsem já XD) nekreslí obrázky od pasu dolů... :D:D
(Achjo... na DA to zní určitě líp.)


Poznali jste v tom Kala? :D Trochu jsem mu změnila oblečení, ale pořád vypadá stejně...

Achjo... neumím kreslit stromy.

Poslední dobou mám samé divné nápady na obrázky... A mám jich nezvykle mnoho. O_O Když jsem si uvědomila, že jsem dlouho nedostala žádný nápad na obrázek, začala jsem nad tím víc přemýšlet a teď mám nápadů tolik, že je nestíhám kreslit... Všední dny nemám skoro vůbec čas kreslit. :(
 
 

Reklama