Odvážná Jess a její problémy

OJaJP - 1. kapitola: nápad

10. ledna 2009 v 16:56 | Katk@
OJaJP je zkratka Odvážná Jess a její problémy, budu to používat, protože název je moc dlouhý.
Nelekněte se, že tady je 2x 1.kapitola. Tu původní 1.kapitolu jsme přejmenovala na prolog, takže tohle je 1. kapitola.
____________________________________________________________________________
1.KAPITOLA


Nápad


Nejvyšší čas abych se představila! Jmenuji se Jessika Parkerová, je mi15, mám hnědé vlnité vlasy pod lopatky a zelenomodré oči. Většinou se nemaluju - na ty barbíny, co si v zimě radši nechají zmrznout uši, než aby si zničily účes čepicí mám svůj názor… Nejsem ani vysoká ani nízká, vlastně na mě není nic moc zvláštního až na to, že se ráda pouštím do nebezpečí a prohlašuji se (jen mezi kámoši) za Odvážnou Jess. Není pravda, že nevím co je to strach; bojím se jako všichni ostatní, jenom dokážu svůj strach dobře potlačit a skrývat. Mike se pořád snaží dokázat, že nedokážu všechno. Oblékám se radši do nenápadných odstínů, hlavně černé, bílé, modré, tmavě zelené, hnědé atd…
Mike je můj nejlepší kámoš. Možná se někdo diví, jak se dá kamarádit s klukem, ale já ho beru jen jako kámoše a nic jiného! Mike má světlé hnědé vlasy - o trochu světlejší než já - které má pořád rozcuchané. Jeho vlasy snad nikdy neviděly hřeben. Jeho oči jsou hnědé a pořád má dobrou náladu. Je příšerně přátelský až vtíravý. Ani se neobtěžuje předstírat, že se ničeho nebojí. Obléká se podle nálady. Tu má pořád dobrou, ale to by musel furt nosit žlutá trička… Takže se oblíká spíš do modré, hnědé tmavě fialové, šedé, černé, bílé…
Nicol je moje nejlepší kamarádka. Má hodné tmavé hnědé vlasy po ramena (prostě jsme se tak sešli -všichni hnědovlasí), které nejčastěji nosí v svázané v ohonu. Oči má tmavé stejně jako vlasy. Hrozně se bojí myší. Je přátelská a pořád přirozená. Nesdílí můj názor ohledně líčení, ale nepřehání to. Obléká se ráda do křiklavých barev např.: oranžová, žlutá, fialová, světle zelená, ale i červená černá.

,,Tak by mě zajímalo, jaký máš zase inteligentní nápad," řekla jsem Mikovi.
,,Však se to brzy dozvíš," odpověděl Mike a ušklíbl se. ,,Podívej se na Katy. Nezdá se ti že je ti nějak podobná, když si sundala ty brýle?"
Ohlédla jsme se.Katy je naše třídní šprtka. Aspoň to o ní všichni tvrdí. Ale nemusí to být tak docela pravda. Já má přirozené nadání a na matiku a fyziku, takže se nemusím tolik učit. Někdo si myslí, že se furt šprtám, když mám tak dobré známky, ale já se naopak učím míň než ostatní. Mám prostě to štěstí, že mi to jde samo. S Katy je to možná stejné, ale je stydlivá a nemá tolik odvahy, aby se prosadila. Když jsem si ji prohlížela pozorně nějaké podobnosti tam byly. Má krátké hnědé vlasy, trochu jakoby zrzavé - na slunci se jí červeně lesknou, má stejné modrozelené oči jako já, ale nosí brýle.
,,Když se pozorně podívám, možná je mi trochu podobná," řekla jsem.
,,Já bych řekl, že byste klidně mohly být sestry," trval na svém Mike.
,,Když myslíš… Záleží na tom?"
,,Ale ne, jen mě něco napadlo…"
,,Tak ven s tím. Je to další zkouška odvahy?"začínala jsme mít nějaké zlé tušení.
,,Chceš to vědět? Dobře, ale je to blbost… Napadlo mě, že byste si s Katy vyměnily role, jako že by sis ostříhala vlasy a-"
,,Tak to je fakt blbost," přerušila jsem ho.
,,Náhodou… To říkáš protože se bojíš!" vykřikl Mike vítězně. Když na něco nechci přistoupit, vždycky řekne, že se bojím.
,,Katy by na to nepřistoupila."
,,Něco bysme jí nabídli."
,,A to si představuješ jako co?" řekla jsme s hrozbou v hlase.
,,Strávit den v kůži oblíbené holky, to ti nepřipadá jako dost dobrá odměna?"
,,Asi máš pravdu. Ale ona neví, co je legrace. Stejně by nechtěla."
,,Ale ty chceš!" vykřikl Mike, ,,uvažuješ o tom!"
,,Co se děje?" Přišla za námi Nicol. "O co tady jde?"
,,Dostal jsem geniální nápad!" řekl Mike.
,,Ha, ha, ha" neodpustila jsem si. Vrhl po mně naštvaný pohled.
,,A co je to za nápad?" ptala se Nicol.
,,No.. Vlastně není tak geniální…" připustil Mike.
,,Stejně ho chci slyšet," trvala na svém Nicol.
Tak jí to Mike pověděl. "… a třeba by tak mohly jít na školní výlet, který bude příští týden, budou pořádně zabalené do bundy a nikdo nic nepozná!" dokončil svůj výklad Mike.
,,To se mi nezdá," řekla Nicol.
,,Ale za zkoušku nic nedáš. Aspoň bude sranda!" přesvědčoval ji Mike.
,,Zase zábava na můj účet…" poznamenala jsem.
,,A kdo musel viset skoro celou noc na stromě? Hmm?" řekl Mike nasupeně.
Byl to kruh, ve kterém jsme se motali, tahle debata neměla konce. Zvonění pro mě bylo osvobozením.
Byl dějepis, pro mě předmět naprosto nedůležitý, takže jsem měla hodně času na přemýšlení. Možná to nebyl tak špatný nápad. Jak říkal Mike, byla by aspoň sranda.

____________________________________________________________________________
Není to zase moc dlouhé?
Prosím omluvte chyby... Můžou být způsobené i počítačem... Někdy blbne..

Odvážná Jess a její problémy - prolog

8. ledna 2009 v 16:53 | Katk@
Zase jsem něco vymyslela... XD A zázrakem jsem vůbec neměla problém s vymýšlením názvu! Byla jsmesi jistá! Bude to Jess! To je zkratka jména Jessika.
Je to takové normální a snažím se aby to byla aspoň trošku komedie, ale komedie mi nejdou.(Tato kapitola je taky hodně hodně akční, některé další kapitoly taky budou).
Nejdřív jsem to zveřejnila jako 1. kapitolu, ale pak jsem to přejmenovala na prolog.
_____________________________________________________________________________

Prolog

Plížila jsme se temnou nocí. Ani hvězdy mi nesvítily na cestu. Každou chvíli jsme zakopla, sykla jsem ,,au" a očekávala zuřivý štěkot obrovské dogy, která se mi zakousne do kotníku, dřív než stihnu utéct. Ale já to nevzdám, já Odvážná Jess, já se nebojím ničeho, myslela jsem si. Kdo měl zase tak pitomý nápad? Přemítala jsem. Byl to Mike! To je odborník na blbé nápady, ale aby to taky někdy zkusil to ne!
Lekla jsem se křupnutí větvičky pod mou nohou. Ocitla jsem se před dmem sousedky. Cože jsem to vlastně měla zakřičet? Aha!
,,Buzerace do nočního neklidu!!" zařvala jem z plných plic a ještě mi zbylo trochu odvahy, abych zvedla nejbližší klacek a mrštila s ním do okna. K mému obrovskému štěstí a úlevě se nerozbilo.
Okamžitě jsem vystartovala na překážkový běh sousedových zahradou.
Stihla jsme oběhnout dům dozadu, když jsem uslyšela zuřivý štěkot. Celá jsem se otřásla a běžela ještě rychleji.
Haf, haf! Štěkala Mája. Blbé jméno pro dogu! Normálně bych se při pomyšlení na to uchechtla, ale teď mi nestačil dech. V boku mě píchalo a každou chvíli jsem byla na pokraji zakopnutí a spadnutí o něco neidentifikovatelného. Takových věcí bylo na sousedových zahradě moře.
Najednou se přede mnou ze tmy vynořil drátěný plot a já do něj v plné rychlosti napálila. Odrazila jsem se od pletiva a padla zády na zem. Skoro jsem si vyrazila dech.
U pravého ucha mi zazněl ohlušující štěk a hned potom jsem hleděla do hrozivého psího obličeje.
Nicol za plotem zavřeštěla a Mike se pokoušel přelézt plot. Je bohužel trochu nemotorný a nešlo mu to.
Mája ještě nikomu neublížila, ale její majitelé ji taky na nikoho jiného než mě nepoštvali.
Vedle mě něco žuchlo na zem. Mikeovi se konečně povedlo přelézt plot. No… spíš z něj spadnout. Zvedl klacek, ale nepřipadal mu bezpečně dlouhý, tak ho zahodil a hledal jiný. Mája mi zuřivě štěkala do obličeje a z druhého konce zahrady k nám byl slyšet sousedův křik. Mike konečně našel dost dlouhý klacek a s křikem ,,táhni potvoro" jemně strčil do dogy. Ta se ani nepohnula, tak do ní praštil víc a pak ještě víc. To už se doga naštvala, slezla ze mě a vyrazila za Mikem, který zahodil klacek a uprchl na nejbližší strom. Já jsem se zvedla a rychle přelézala plot.
Soused mezitím doběhl až k nám na konec zahrady a pokoušel se koštětem sundat Mikea ze stromu. Ten říkal, že tam klidně přespí, vyšplhal až na vrcholek a třikrát odtamtud málem spadnul.
Já a Nicol jsme radši utekly. Mike na nás z dálky řval, že jsme bábovky, ale kdo tam za tou dogou musel jít? Byl to snad Mike? Ne, samozřejmě že já. Ale on si taky neříká Odvážný Mike na rozdíl ode mě.

Když jsem Mika ráno potkala ve škole, byl nevyspalý a říkal, že tu dogu nechali venku celou noc a až ve 4 hodiny ráno usnula, tak mohl utéct. A taky říkal, že se mi pomstí - už má vymyšlenou tu nejhorší zkoušku odvahy jaká může být! Tak uvidíme…

___________________________________________________________________________
Tak co? Líbí?
To je nejkratší povídka (nebo kapitola) jakou jsem zatím napsala! XD
 
 

Reklama