Záhadné městečko

ZM - 28 kapitola

30. prosince 2010 v 18:37 | KaThea
PŘEKVAPENÍ!!! To jste teda nečekali, co? XD Nová kapitola po... pěti měsících? xD No, každopádně to neznamená, že pokračuju se ZM. Jen mám nadepsaných pár kapitol a pár lidí na mě naléhalo, tak jsem si řekla: "Když to nepřepíšu teď o prázdninách, tak nikdy." No... Další kapitola bude asi o dalších prázdninách. xD
Nepočítám s tím, že si to přečte moc lidí. A doporučovala bych vám přečíst předchozí kapitolu, aby jste to pochopili. A pokud chcete pochopit i to s poklonou, najdete to ve 24. kapitole. XD

Přemýšlela jsem o tom, že bych vám povyprávěla celé ZM až do konce. Ale to by zabralo moc času a stejně by to nikoho nezajímalo. Tak se mě v komentářích můžete zeptat na cokoli ze ZM a já vám odpovím.

...Postavy v této povídce byly tak málo týrány... >XDTeo se zhoupl na židli a dal si nohy na stůl.
"Co je Karino? Zase chceš poklonu?"
"Ne… Chci ti něco říct."
Usmál se na mě. "Tak povídej."
"Ptaly se na tebe nějaké holky.," začala jsem. "Myslím, že se jim líbíš. Chtěly, abych jim o tobě něco zjistila."
"Vážně? A kdo to byl?" V Teově tváři se začal projevovat zájem.
"Noo… Nějaké tři holky z vedlejší třídy." Teo zpozorněl. "Neznám je. Jedna malá bloncka (Na koho ten popis tak sedí…? napadlo mě), která má z každé strany hlavy jeden růžový pruh, -" Teo trochu vykulil oči, " - jedna s fialovo-červenými vlasy, které říkají Kamila -" Teo se začal tvářit vyděšeně. "
- a ještě jedna taková divná…"
"COŽE?!" zařval Teo a přepadl i s židlí na záda. "Řekni, že to není pravda! Že si ze mě střílíš! Prosím!"
Nechápavě jsem na něj zazírala. "Co je? Co se stalo? Řekla jsem něco špatně?"
Bota přiběhl z chodby podívat se, co se tady děje.
"Co řveš?" ptal se Tea.
"Řekla jsem mu, že se líbí třem holkám."
Bota se podivil: "A to je špatně?"
"No, jde o to, co je to za holky," ozval se Robin, který to už nějakou dobu sledoval z lavice za námi.
"Snad ne Kamila, Blanka a Pavlína?" ušklíbl se Bota.
"Né, nevyslovuj ta jména," zaúpěl hlas od podlahy.
"Co je na nich tak hrozného?" nechápala jsem.
Teo na mě upřel vyděšené oči. "Ty tři jsou postrach všech kluků. Minulý rok terorizovaly Ondru a doteď se z toho nevzpamatoval." Pak se obrátil na Botu. "Ty se směješ? Nesměj se! To není k smíchu, kreténe!"
"Ale je!" smál se Bota.
"Kdyby se to stalo tobě, nesmál by ses!"
"Jenže se to nestalo mě," řekl Bota a vyplázl na Tea jazyk.
"Tohle nepřežiju!" zakvílel Teo a svalil se celý na zem.
"Je to opravdu tak hrozné?" ptala jsem se starostlivě.
"Ne. Je to ještě horší!"
"Nevěřím. Nevypadaly tak zle. Tedy… alespoň jedna z nich ne."
"Není příliš inteligentní, ale neuvěřitelně otravná. Dokáže za někým lézt všude."
Hej, kde vzal tu jistotu, že mluvíme o té samé? problesklo mi hlavou.
Teo zabořil hlavu do dlaní. Vypadat tak zničeně… Přišlo mi ho opravdu líto.
"A nejhorší je Pavlína," zaskuhral. "Protože se jí ve skutečnosti nelíbím. Ona to vždycky jen hraje; všechno to bere jako hru. Nikdy neměla kluka, nemá tušení, co je láska… A udělá cokoli, aby mě získala. Protože nechce prohrát. Achjo…"
Chudák… Asi budou opravdu tak hrozné, když se kvůli nim Teo tak trápí. Vůbec mu to nezávidím, pomyslela jsem si.
"Co děláš pod lavicí, Teodore?" dotazovala se přísná učitelka zeměpisu, která právě přišla do třídy zároveň se zvoněním.
Teo se na ni jen vyčítavě podíval, jako by to všechno dávat za vinu zrovna jí. Zvednul sebe i židli a posadil se.
Učitelka odvrátila pohled a pokračovala v cestě.

Otevřela jsem kohoutek a pustila jsem si na ruce studenou vodu. Trhla jsem sebou, když mi na rameno dopadla něčí ruka.
"Tak co, jaká je jeho oblíbená hudba?"
"Jaké je jeho telefonní číslo?" vypískl známý hlas.
"Nic vám neřeknu," odsekla jsem a setřásla ruku s fialově nalakovanými nehty. "To si člověk ani nemůže zajít na záchod, aniž by ho vyslýchali?"
"Tady je jistota, že se tu neobjeví.," prohlásila Kamila.
"A nechcete ho spíš potkat?"
"No jo, Kamilo, nechceme ho potkat?" ptala se bloncka. Předpokládám, že se jmenuje Blanka, protože nevypadala, jako že se jí Teo ve skutečnosti nelíbí. Zato na tu holku s vážným - řekla bych spíš nebezpečným - výrazem v pozadí to sedělo dokonale.
"No…" Kamila se zadívala kamsi do pravého horního rohu místnosti a zasněně se usmála, "to by nebylo špatné." Pak se jakoby snesla z nebe na zem. "Ale na to je příliš brzy. Nejdřív mu vždycky posíláme milostná psaníčka." Představila jsem si Tea zahrnutého kopou milostných psaníček. Působilo to docela komicky, ale zároveň jsem nechtěla, aby se něco takového stalo skutečností. "Neřeklas' mu o nás, doufám?" pokračovala Kamila a očí jí sjely nazpět ke mně.
"Ne, mlčím jako hrob," lhala jsem, aniž by se ve mně hnulo svědomí. Lžu přece pro Teovo dobro! Nebo ne? Jestli ne, tak pro své dobro určitě…
"Můžu už jít?" otázala jsem se. Proč se jim dovoluju? Můžu si přece jít, kam chci! Jdu!
"Ne tak rychle," zadržela mě Kamila. "Do příště dostaneš úkol. Zjisti nám jméno jeho oblíbené kapely nebo zpěváka.
"A jeho oblíbené květiny!" doplnila Blanka.
"Nemyslím si, že kluk bude mít něco jako oblíbené květiny," odpověděla jsem zaraženě.
Když jsem opouštěla toaletu, pomyslela jsem si: Stala jsem se další figurkou na jejich šachovnici.
Dobrá. Ale ať nepočítají s tím, že hraju na jejich straně!
Mám Teovi rovnou říct, co po mně chtěly? Ano, nebudu hrát na obě strany! Budu jen před jednou stranou předstírat, že hraju na obě strany.

ZM - 27. kapitola

26. června 2010 v 11:58 | KaThea
Dneska bude takový povídkový den. :) Hodlám zveřejnit ZM i Kopii. ZM jsem dřív nestihla a Kopie dneska bude, protože jsem to slíbila. Když něco slíbím, dodržím to, pokud to opravdu nebude nemožné. Když něco jen řeknu, jako u ZM, nesnažím se dostatečně a nakonec to nestihnu (říkala jsem, že ZM bude včera). Takže když něco chcete, musíte mě přinutit to slíbit.

Touto kapitolou začíná nová zápletka. Mělo to být takové vtipné odlehčení příběhu, a v mé hlavě to tak opravdu vypadalo, ale jakmile jsem to přenesla na papír, stala se z toho hrozná tragédie. x_x V poslední době už neumím psát vtipně. :(

ZM - 26. kapitola

7. června 2010 v 20:55 | KaThea
Usedla jsem k počítači s úmyslem psát Kopii, ale měla jsem větší chuť na ZM, tak jsem si řekla, že třeba napíšu dvě stránky a pak budu psát Kopii... no a sami vidíte, jak to dopadlo. :D Napsala jsem to celé najednou.
Ale pro příště už mi nic nebrání psát Kopii. Mohla by být brzy.
Dala jsem si limit, že musím napsat minimálně sedm stránek týdně. To znamená stránku na den. A je jedno čeho, jestli ZM nebo Kopie, prostě musím něco napsat. Ale to neznamená, že se budu do toho nějak tlačit; když nebudu mít čas nebo nápady, prostě to odložím na jiný den... No, uvidíme, jak se mi to bude dařit dodržet.

ZM - 25. kapitola

29. května 2010 v 21:03 | KaThea
ZM - ikonkaTahle kapitola bude krátká (přesně jedna A4), ale mám pro vás jako kompenzaci naději, že Kopie bude brzo. Možná už zítra? Nevím, jak to stihnu... A taky mám pro vás dobrou zprávu: Včera jsem napsala dvě stránky ZM! Celkem pokrok, ne? :D Možná zase začnu psát... Možná napíšu něco už dneska...

Jo a... zase jsem dostala nápad na novou povídku. XD Já vím, tuhle větu ode mě slyšíte pořád, ale... Tentokrát ji nezačnu psát. Aspoň ne hned. Nejdřív si ji musím promyslet. Pořádně. Nesmím ten nápad zkazit tím, že si to nepromyslím. Takhle jsem zkazila už spoustu povídek. Když si čtu některé ze svých povídek, říkám si, že ten nápad byl dobrý. Jo, mohl být dokonce skvělý, jenže nápad nestačí. Chce to děj. A ten musím teprve vymyslet. Už vím, jak bude vypadat prolog, ale nenapíšu ho, mám přísný zákaz tu povídku začít psát. Poslední dobou mi všechny povídky, které jsem začala, vydržely. Je to k nevíře, protože má neschopnost u něčeho vydržet je udivující, ale je to tak. Nevím, jak se to stalo, nevím, proč se to stalo, ale je to tak. Dlouho, hodně dlouho, jsem říkala, že ZM je jediná povídka, u které jsem vydržela, a teď to najednou není pravda. Kopie i Iluze mi vydržely... Je třeba přiznat, že Iluzi jsem už docela dlouho nepsala, ale ještě jsem ji nezavrhla, já v ní budu pokračovat, jen na to teď nemám chuť. Ale jednou ji dopíšu... A psací pauza u ZM je delší, než u Iluze. No, už radši končím, jinak by to bylo na dlouho, já se se o svých povídkách umím rozepsat... :D

Tohle je naposledy, co jsem napsala něco o Jeronýmovi. T_T
To je asi důvod, proč jsem včera psala. Stýská se mi po něm, chci o něm něco napsat... Dlouho tam o něm nic nebude, ale jednoho dne se k němu dostanu...

ZM - 24. kapitola

16. května 2010 v 21:23 | KaThea
Mám vážně chuť se ZM seknout. Ale to nemůžu udělat! Je pravda, že jsem už dlouho nepsala, ale já si to jakoby vynahrazuju přepisováním. Myslím, že bych bez nich [postav ZM] dlouho nevydržela. A taky... jak bych to mohla udělat, když jsem tomu věnovala tolik času?! Píšu to skoro rok! Mám 178 stránek! Jak bych teď mohla skončit?!
... Tenhle příběh má mizerný začátek a to už moc nezměním. Nejradši bych jen tak povyprávěla celé ZM od začátku až do konce a pak šla rovnou na ZM 2. Měla bych druhou šanci s těmi skvělými postavami. Má to ale háček... nemám vymyšlené ZM 2. Mám pár nápadů, ale to nestačí. Teď bych se měla zabývat promýšlením Kopie, ničeho jiného.
Prostě budu muset psát dál. Snad tohle dlouhé krizové období překonám.
...Snad... Doufejme... Všichni musí doufat... 

Tohle bude taková odlehčená kapitola... Veselejší, než obvykle (a mnohem veselejší, než tenhle úvod).

ZM - 23. kapitola

8. května 2010 v 21:28 | KaThea
Asi by vás zajímalo, jak je to vlastně s tím zákazem psaní, že? Ráda bych vám odpověděla, ale sama jsem zmatená. Budu psát, jen si to musím lépe promyslet. Ale myslím, že první kapitola Kopie by tu mohla být do dvou týdnů...

Napsala jsem to celé najednou! Zasloužím si pochalu... :) :D

Ohledně jedné té části, jak se hádá Robin s Teem... Připadalo mi divné, že by se někdo jako Robin kamarádil se někým, jako je Bota, tak jsem si to sama pro sebe musela nějak vysvětlit...

A teď už se konečně můžu jít dívat na FMA! :D

... Hustý, já s minulém měsíci udělala rekord v počtu zveřejňených článků a ani jsem si toho nevšimla! :D

ZM - 22. kapitola

2. května 2010 v 15:25 | KaThea
ZM - ikonka
Jen taková menší dekorace... Co myslíte, je to lepší s obrázkem nebo bez něj? (Možná do něj někdy přidám i nápis "Záhadné městečko", ale to až někdy příště...)

Tady začíná ta "deseti-stránková hádka", jak jsem se o ní někdy zmiňovala (aspoň myslím). Ona to ve skutečnosti není jen jedna hádka, ale několik hádek mezi různými osobami asi přes třináct stránek. To vydá na dvě kapitoly. Rozdělila jsem to v dost nevhodnou dobu, protože tam žádné lepší místo nebylo. Na tuhle část nejsem pyšná (vlastně je málo částí, na které bych byla pyšná... A poslední dobou není ZM už ani tak vtipné jako na začátku...). 24. kapitola už bude lepší. Tam se konečně stane něco dobrého...
Tohle je první kapitola, která má dvě verze. Původně Karině hráblo trochu víc, ale to se mi zdálo přehnané, tak jsem to přepsala (jsou tam podobné dialogy, ale stejně je to jiné).

(Mimochodem, vymyslela jsem první holku do té nové povídky. :D Samozřejmě, Salma je žena a ta stará kouzelnice je taky žena, ale tohle je první mladá dívka. Nějaká dívka tam chyběla.)

Pro lepší pochopení doporučuji znovu přečíst poslední odstavec předchozí kapitoly.

ZM - 21. kapitola

24. dubna 2010 v 12:41 | KaThea
Tahle kapitola se mi dokonce i docela líbí. :D Stal se zázrak! se líbí něco, co jsem napsala ! :D To je tím, že je tam Jeroným. Dlouho jsem o něm nepsala, tak jsem ho tam nějak musela vecpat. :D Je to totiž moje nejoblíbenější postava. Po něm je Robin a Daniel.
Nemám čas se nějak rozepisovat, takže už končím. Ale stejně je to nějak podezřele krátké. :D

ZM - 20. kapitola

12. dubna 2010 v 14:18 | KaThea
Ou, už dvacátá? To jde nějak rychle. Už minulou kapitolu jsem kompletně dopsala první sešit.

Momentálně ale ZM nepíšu. Hrozně mě začala bavit ta nová povídka. Mám už 21 stránek, ale připadá mi to málo. Předtím bych 20 stránek považovala za obrovský úsopěch, protože se mi 20 stránek podařilo překročit jen se ZM a jednou povídkou, co jsem nezveřejňovala. Ale jakmile jsem se přes to dostala znovu a ještě jednou s touhle povídkou, najednou se mi to zdá málo. Až budu mít 50, budu teprve spokojená.

Ale teď ke kapitole. Líbí se mi stejně jako každá jiná (to znamená "nelíbí se mi"). Textu ohraničenému hvězdičkami radši nevěnujte moc pozornosti. To je tam spíš vždycky tam nějak navíc, jako bonus. To začne dávat smysl až později. To je tam, kdyby náhodou někoho napadlo, přečíst si to znovu od začátku. :D Nepočítám s tím. Ale až to dopíšu, hodlám to přepsat. Už teď mám nápad, jak lépe napsat 1. kapitolu. Nemám to pořádně promyšlené, takže až to bude dopsané (když budu psát hodně dalších povídek, mohlo by to trvat až dva roky... nebo rok. Já nevím, ale zdá se mi, že píšu pomalu a že jsem maximálně v polovině, asi ani to ne. Tohle bude hodně dlouhá povídka. Opravdu by mě zajímalo, jestli ji někdo, kromě mě, dočte až do konce.), celé to znovu pročtu a opravím chyby, vylepším a tak dále...

A omlouvám se ještě jednou předem... vy poznáte za co. :D

Daniel by se zlobil, kdyby věděl, co jsem na něj tak bezostyšně vykecala (pochopítě po přečtení). :D OK, už mlčím. :D

Stejně je to kapitola jako každá jiná...

ZM - 19. kapitola

6. dubna 2010 v 20:39 | KaThea
Dokázala jsem to! Já to dokázala! Dokázala jsem, že to dokážu!
Chtělo by to taky říct, co jsem dokázala, že? :D
V té nové povídce jsem se dostala nejdál, kde jsem kdy v jaké povídce byla, když nepočítám ZM. Zatím to vypadá, že mi to opravdu vydrží! Fakt je, že jsem naposledy pasla ve čtvrtek, ale to je normální, já většinou dlouho nepíšu a pak toho napíšu hodně najednou. Jen škoda, že tu povídku nechci zveřejňovat. Opravdu ne. Příliš by mě to omezovalo. Chci si ji psát jen pro sebe. Ale přepíšu ji a kdo bude chtít, pošlu mu ji mailem (pokud to uznám za vhodné... protože nechci, aby se to dostalo do rukou někomu normálnímu).
Ehm... a... zase jsem dostala nápad na novou povídku. xD Ale to už lepší nebude. :D Pořád budu vymýšlet nějaké nové povídky, které mě za týden přestanou bavit. Ale tahle se mi náhodou docela líbí. Ale to se mi líbí každá, když ji začínám psát. :D Dost se mi líbí hlavní postavy. Ta trochu méně hlavní má hrozně srandovní jméno. xD No, možná až tak směšné není, ale mě se líbí. :D

Zajímalo by mě, kdo v té anketě hlasoval pro Dominika. Kohokoli bych pochopila, jen Dominika ne. To je podle mě naprosto nezajímavá a nijaká postava, aspoň v porovnání s ostatními. Zdá se vám to taky, nebo připadá jen mě, že mám geniální postavy? xD Asi to připadá jen autorům, že mají vyjímečné hrdiny. Ale u jiným povídek většinou nemám pocit, že mají tak dobré postavy, to jen postavy ZM se mi povedly.

Už nemám pocit, že je to protáhlé a nudné... teď se mi to naopak zdá příliš uspěchané. :D Mám pocit, že mu to řekla příliš brzy... no, však uvidíte. :)
 
 

Reklama